Ще имам близнаци! Тема с продължение....25!

  • 42 779
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 693
drebosak аз съм същата,сън не ме хваща,снощи до 5 часа бодувам.питах лекаря и той ми каза че било нормално при бременните.през деня подремвам по малко,въпреки че аз през деня немога да спя,но няма начин.имам проблеми с киселините които се появяват вечер най много.все си викам че всеки ден е последен и идва следващия, Hugтака се успокоявам,важното е бебите да са добре.

# 691
  • Мнения: 136
О да kami  забравих за киселините, аз ги имам и през деня, но наистина вечер се засилват и най-вече като легна на дясната страна  Simple Smile на ляво ако лежа е добре, но обърна ли се и се почва. И на мен лекарят ми каза че е нормално, преди време беше и по лошо положението заради анемията, в продължение на две - три седмици спях само по 3-4 часа на денонощие и се будуваше от 12 до към 5-6 ч. сутринта. И аз гледам така да си успокоявам, все си казвам бебчетата са най-важни те да са добре, но и будуването ме съсипва.  Sad

# 692
  • Мнения: 693
незнам защо не са измислили нещо за тези киселини,направо са съсипващи #Cussing out,а като не се наспи човек както трябва и после ставам  #2gunfireникой да не ме закача.

# 693
  • Мнения: 47
и при мен е подобно положението  Tired  - най ме мъчат тия киселини,които се появяват нощно време дори да не съм хапвала нищо с часове.....понякога лежа и си търпя,но ако стане ужасно пия един талцид и успокоява нещата та задремвам пак до следващото пишкане ....болят ме тазобедрениете стави - ни наляво ни надясно.....и аз така си викам - да устискам още два месеца и ще минат тия неща ще си се радвам на мишлетата .Иначе гледам да не заспивам през деня колкото  и да ми се иска и да се поизморя по възможност - разхождам се поне половин един час и така съм забелязала по успявам да поспя поне първите няколко часа като легна вечерта

# 694
  • Мнения: 136
мира и на мен ми препоръчаха талцид и като стане непоносимо вземам един, че да мога да заспя, ками може да пробваш с него, за да те облекчи поне докато заспиш. През деня не мога да спя, дори и да искам и по-добре, че ако легна може да стане и по-зле положението през нощта  Simple Smile.

# 695
  • Мнения: 693
мира и на мен ми препоръчаха талцид и като стане непоносимо вземам един, че да мога да заспя, ками може да пробваш с него, за да те облекчи поне докато заспиш. През деня не мога да спя, дори и да искам и по-добре, че ако легна може да стане и по-зле положението през нощта  Simple Smile.
дъвча и талцид,по някой път ме успокоява,но по някой път не.

# 696
  • Мнения: 82
Здравейте дами, при мен спането също е ад , самият корем ме боли като се обръщам на една страна от големината сякаш кожата ме боли от разпъването.Поне киселини нямам , а ям и люто.Тази нощ  се събудих  от контракции и много се изплаших, досега не съм имала, иначе съм на Магнерич 3 по 1, явно док трябва да ми увеличи дозата.

# 697
  • Мнения: 250
Аз миналата година много добре си спях, особено последните 2 месеца преди да родя. Преместих се в детската стая, която е по-хладна от спалнята. До 15 август бях там, после 1 нощ в болницата си обрах жегата за 2-та месеца сън на хладно и спах около 3 часа за цялата нощ. После си поспах доста и в реанимацията, след като съм се скарала на анестезиоложката, че ме събужда след операцията(това ми го казаха от екипа, аз не помня), та така.
Сега нямам възможност дори да си помечтая за такова чудо като сън.
Така че поспете докато имате възможност.

# 698
  • Мнения: 34
Добро утро, момичета! Пробвали ли сте, когато имате киселини да пийнете малко прясно мляко и при легнало положение да сте на по-високи възглавници? Мен това засега ме спасява, както и яденето на ябълки - те също помагат. Както и съм изхвърлила от менюто всички подправки, с изключение на солта и малко чубрица.
Мен също вече ме боли таза от лежане и имам проблеми със съня, ама няма как - ще си страдаме мълчаливо в името на резултата  twin_neutral Започнах да усещам бебоците да ме подритват, но още не мога да локализирам кой къде е. При все това е супер емоция!
Хубав петък!

# 699
  • София
  • Мнения: 1 714
Единственото, което ми помага са орехи, или дъвка (и то ментова)...а как мразя да дъвча...чувала съм, че портокалите много помагат, но на мен само ми става по-кисело...до лекарства още не съм прибягвала...

# 700
  • Мнения: 82
Едно питане към мамите с контракции, как да разпозная , че нещата отиват на зле? Втора поредна нощ се събуждам с болки, като тая нощ ме боля доста по-дълго около час някъде болката беше като при мензис , усещах я от дясната страна по-осезаемо. И точно си мислех да будя мъжа ми и тя рязко спря , както се беше появила.Докторът ми увеличи Магнерича 3х2, но дали това ще помогне?Понеже пия и съдоразширяващи лекарства заради едното бебе и лекарство за кръвно дали те не ми ги предизвикват. Цяла бременност не съм имала такова чудо и сега в 31 седмица ми случва  Cry Много съм притеснена....

# 701
  • Мнения: 302
Аз пък не мога да спя ако са ми силни киселините. Затова гледам да вечерям до 7 най-късно и то лека вечеря. Ако и това не помогне, ставам да се разхождам Simple Smile Въпреки че се храня нормално обаче съм качила 13-14кг, но пък бебетата ми вървят с по седмица и половина напред Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, което е толкова важно, колкото другото не е Hug И двете обаче са седалищно и вече въобще не се говори за нормално раждане. Мога ли да помоля мамите, които са раждали в Стара Загора секцио в окръжна да споделят мнение за лекар, че  си търся алтернатива при раждане преди края на 37 г. с.  bouquet

# 702
  • Мнения: 248
Grimalkin,

През последните три месеца от бременността си бях с постоянни контракции, но не бяха болезнени. Само усещах втвърдяване на корема. Бях на 17 хапчета на ден - освен Магнерота, пиех и Диаспорал (което пак е магнезий), гинепрал, изоптин, но-щпа. Вечерта преди да родя ме заболя кръста и усещах втвърдяване на корема - това бяха признаците при мен, даже не разбрах че са контракции. Мислех си, че кръста ме боли от неудобното легло в болницата. Според мен най - добре да те види лекар, ако контракциите са болезнени.

# 703
  • Мнения: 3 638
За киселините - в Холандия, където бях бременна, преупоръчват да се яде ванилено кремче, тези нишестените с мляко. Наистина помага.  Peace

Grimalkin , с напредването на бременността се появяват т.нар. Бракстън Хикс контракции, те подготвят за контрахирането на матката при раждането. При близнаци се появявят по-рано, защото и матката се разтяга значително доста по-рано. Тези контракции не са притеснителни. Притеснителни са болезнени контракции, ритмични и за дълъг интервал от време и с намаляващи интервали между тях. Peace И както винаги при притеснение е най-добре да се обърнеш към гинеколога, който те следи. Но болежките и тежестта тепърва започват, ще се справиш!  Hug
 
И двете обаче са седалищно и вече въобще не се говори за нормално раждане. Мога ли да помоля мамите, които са раждали в Стара Загора секцио в окръжна да споделят мнение за лекар, че  си търся алтернатива при раждане преди края на 37 г. с.  bouquet

Да не казвам силна дума, но има още мегдан да се обърнат  Wink Иначе за раждане в СТара Загора има едно разказче на мама от твоа град в блога ми. Заслужава си да се прочете и може да ти помогне и с някое и друго име  Wink
http://zabliznacite.wordpress.com/2012/06/04/rajdane-na-bliznazi … ichno-sedalistno/

# 704
  • Мнения: 302
fata благодаря за линкчето, ама при мен проблема е, че това което беше с главата надолу, скоро се обърна Crossing Arms От първите седмици беше палаво и капризно и вече съм обедена, че то ще се кръсти на баща си  Mr. Green
Аз съм от Ямбол и ходя на консултации при д-р Пенков в Сливен в частната. По принцип много искам да раждам при него, но сме се разбрали, започне ли раждане преди 37 г.с. ме праща в болница с неонатология. С мъжа ми решихме да е Стара Загора, понеже тяхната неонатология е много добра. Затова питам, който е раждал секцио в Стара Загора да даде мнение за лекар, че мен лично много ме е страх от секциото Sad

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 16:39 от Нана

Общи условия

Активация на акаунт