Лозано турс - отзиви?

  • 16 471
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Koшмара Лозано турс-ЕКСКУРЗИЯТА МИ ДО ИТАЛИЯ
Никога повече не бих пътувала с тази агенция!!!Плащате,ваучерите получавате на летището.Програма за екскурзията няма.Настаняването е в хотел на 15 км от града Тревизо.Пристигането е в неделя когато ресторанта на хотела не работи.До най близката гара се ходи пеша около 2км.След това приятен път!!!Екскурзовода е всъщност придружител без никакви познания,добре че поне италиянски говори !!!Ако имате уговорка с тях за чекиране на багаж не разчитайте!!!На летището си платихме!!!Имената на мъжът ми бяха объркани и там проблем!!!Обясниха ми че грешно съм ги продиктувала(всъщност им ги бях написала)Проблем и там!!!Ако все пак искате да изхабите доста нерви ви пожелавам приятно пътуване с ЛОЗАНО ТУРС!!!

# 46
  • Мнения: 0
Приятели, напълно се присъединявам към всичко написано по-долу и бързам да отбележа, че е напълно вярно.Всяка една малка подробност(нередност) описана във вашите текстове е абсолютно вярна и се повтаря, явно, с всяка група. Със съпруга ми решихме да закупим два от техните ваучери за екскурзия до Рим по случай сватбата ни. Какво по-примамливо и романтично от сватбено пътешествие до Рим? До тук добре, но...решихме да пътуваме през първия уикенд на месец Октомври, купихме ваучерите, платихме останалата сума, изпратих всички необходими, според тях, данни в срок- съответно започна едно разиграване за кой точно уикенд има места, за да пътуваме. Накрая, без да ни уведомят, ни набутаха на 20 окт.Важното беше все пак да ни се случи тази екскурзия, така че се съгласихме. След много молби и обяснения по телефона си получих и договора с резервациите за полета. Следва багажа- никой не ни предопреди, че трябва да вземем САМО ЕДНА чанта ръчен багаж. Не го пишеше и в сайта на авиолинията. Както и да е-платихме си като попове! Изпаднах в истерия малко преди това, тъй като пристигайки на терминала, не открих никой- оказва се, че въпросната Даниела Лозанова се била разбрала с групата за по-късен час на срещата- а защо да ни предопреди?! Качваме се в самолета- седалките  неописуемо тесни и нагъчкани. Съпругат ми е 100 килограмов мъж- представете си в каква поза е пътувал?! Една жена от групата бе принудена да доплати за ВИП седалката тъй като не стигали местата в самолета.Пристигаме в Рим- хотелът е на 30км , а не на 15км. Тъне в мизерия, в банята няма канал.Споменах, че мъжа ми е 100 кг българин, който просто не успя да влезе в нелепо малката душ-кабина.В следствие неволно наводнихме хотелската стая...Виновни, естествено, ние! Водачът на групата- напълно дизориентиран неконцентриран слънчасал възрастен човечец, който доведе до пълен физически крах цялата група с нерационалните си "тактически" пешеходни разходки!! Живял, видите ли, някога преди сто лета в Италия...добре, че съм завършила някога отдавна италианска гимназия, че да се пооправим при проблем. Както и да е, за тези три дена ни живи ни умрели се прибирахме да поспим малко в разпадащия се хотел, междудругото отдалечен на поне 10км от всякакво градско транстпортно средство. Видяхме и малко история, не мога да го отрека...но бленувахме да се върнем в БГ. Слава богу, без проблем се случи и това.Уморени, изнервени, изтормозени, натоварени...просто ...не пътувайте приятели, не пътувайте с тази фирма, направете го дори сами, но не и с Лозано....при никакви условия, не си заслужава смешната им отстъпка в цената...ако се замислите дори реално няма такава!!! НЕ ПЪТУВАЙТЕ С ЛОЗАНО ТУРС.

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте ,момичета! До сега ви четох коментарите и  реших и аз да включа.
Аз също имам закупени два ваучера  с обща стойност ,която заплатих 1138 лв. Като разделя тази сума на две се получава 569 лв на човек-това е цената с екскурзията и самолетните билети и летищните такси.Но реално те си взимат повторно по 36.90 лв на човек в остатъчната сума,които ние сме заплатили предварително в сайта....Така нашата екскурзия  вчера в последния момент я отложиха,съответно аз съм възмутена и им казах,че искам да ми бъдат върнати парите...и не бих повторила с тази фирма каквито и да е пътувания...Все пак хората си правим план,взимаме отпуски.,ангажираме хотел в Сф,тъй като не сме от Сф..за да отидем  на почивка и накрая ФИРМАТА СИ ПОЗВОЛЯВА ДА НИ РАЗХОЖДА,ДА СМЕНЯ ДАТИ ,ДА ИЗМИСЛЯ ПРИчИНИ И т.н.........За мен са некоректни....

# 48
  • Мнения: 1
а за тези които не са разбрали за багажа ,моля ви смешно е в сайта на Wizzair всичко подробно е написано...за ръчен багаж до 10 кг,и за друг до 32 кг който се заплаща 39 лв в посока...Както и лично на мен по телефона въпросната Даниела Лозанова обстойно всичко ми обясни.....

# 49
  • Мнения: 1 668
Прочетах последните няколко поста и се хванах за главата - обвинявате някаква фирма, че можело само 1 багаж на човек в самолета или че седалките в самолета са тясни... Не защитавам никой и идея нямам кои са лозано турс, а и никога не ходя на организирани екскурзии, обаче направо смешно става. Вие в самолети возили ли сте се друг път? Идея имате ли какво е нискотарифен полет и защо цената му е такава? Или че няма как която и да е туристическа компания да накара авиокомпания да си промени правилата защото на клиентите им не им харесват. Някой скри ли от вас с коя компания ще летите или къде ще спите? Или вие не попитахте?  Просто има някакви неща, за които може да се оплаче човек и други, за които не може да се оплаче. Отивате на нискобюджетна екскурзия - вие какво очаквате за по 400-500 лева и това цена със самолет и летищни такси? Бизнес класа и френско шампанско? Или нощувки в най-шикозните 5 звездни хотели в центъра на Рим?
Мразя туроператори и разни агенцийки дето от вчера са се пръкнали и вече екскурзии правят, но и вашите претенции са простооооо... Като пътувате следващия път искайте името на хотела, проверете го какъв е, къде е, близо ли е до транспорт или не, проверете авиокомпанията, с която ще летите. Изобщо разпитайте за организацията, че да не останете изненадани. Ако все пак се прецакате пак, то за да ви приемат насериозно списващите във този форум е хубаво да не се оплаквате от това, че задниците ви не се чувстват комфортно в седалките на уиз, че правилата на авиокомпанията не отговарят на личните ви виждания какъв трябва да е размера на ръчния багаж или че времето там където сте били не отговаря на представите ви и по тази причина обвинявате туроператора.
между другото Уиз нямат Вип седалки и няма как да не "стигнат" седалките в самолета

# 50
  • Мнения: 73

между другото Уиз нямат Вип седалки и няма как да не "стигнат" седалките в самолета
а тука грешиш имат 1,2,13,14 ред са доста по широки и са точно вип места Naughty

# 51
  • Мнения: 1 668

между другото Уиз нямат Вип седалки и няма как да не "стигнат" седалките в самолета
а тука грешиш имат 1,2,13,14 ред са доста по широки и са точно вип места Naughty
Това са седалки с допълнителното място за крака и няма как човек ако има билет да не стигнат седалките и насила да накарат някой да плати за тази допълнителна екстра. Ако е станало объркване е за сметка на компанията. Ако жената е пожелала да не Сее бута това е друго.....

# 52
  • Мнения: 73

между другото Уиз нямат Вип седалки и няма как да не "стигнат" седалките в самолета
а тука грешиш имат 1,2,13,14 ред са доста по широки и са точно вип места Naughty
няма как човек ако има билет да не стигнат седалките и насила да накарат някой да плати за тази допълнителна екстра. Ако е станало объркване е за сметка на компанията. Ако жената е пожелала да не Сее бута това е друго.....
да с това съм напълно съгласна   Peace

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте пътешественички, вие си решавате дали да ползвате агенцията, но най-важното  е да имате екскурзовод, ако отивате за първи път.  Това е моя съвет! Рим е страхотен град, но колкото и да четете не бихте могли да разберете добре града, ако не ви го покаже някой който добре да го познава. Има много добри лицензирани екскурзоводи на български език. Стига да се разровите малко в нета и ще ги откриете!

# 54
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ето, поради всички причини, изброени по-горе, да си организираме сами пътуванията.

И мога да кажа, че за 500 лв. може да се организират прекрасни 4 дни в Рим -билетите на Ал Италия миналата пролет бяха по 100 евро, а стая за 60-70 евро на вечер може да се намери в съвсем приличен хотел. Храна има за всеки джоб и навсякъде.

А добър екскурзовод съм срещала 1 път в живота си!

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте на всички потребители, които търсят информация за тази фирма, преди месец време си закупих ваучъри за пътуване в Рим, на един по-късен етап преведох цялата сума и така и самолетни билети и договори не получих, няколко дни преди пътуването получих мейл, в който ми заявяват, че екскурзията евентуално няма да се състои, когато ми върнат парите ще си напиша истинското мнение за фирмата, сумата която съм им превела и нямама никаакви документи от тях е 1600 лв. След няколко дни ще напиша какво се е случило пък вие си направете сметка.

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте,
направих си профил специално заради темата "Лозано турс" едва ли са 1-2 ужилените, които уж случайно не са заминали за Рим- или където и да е другаде, моята за Рим например през групово се провали и именно точно за Нова Година ме оставиха с пръст в устата, а самия сайт за намаление разбра 1 ден по рано. Самата г-жа Лозанова има профил тук и си публикува положителни мнения как заминават хора и прочие. Ами няма нищо такова тъй като съм упорит проверих дали в авиокомпанията фигурира името ми уви нито моето нито на няколко други човека бе там.
Разбира се аз съм упорит човек. Предлагам ви да защитим правата си.По какъв начин точно ..няма да напиша тук тъй като госпожа Лозанова също чете, но само ще ви кажа че съм го помислил добре. Да тя връща пари, но самото преживяване че се е провалило самото пътуване  и то не случайно кой го заплаща ? Затова и всеки си казва, хайде остави нали ми върна парите но...какво продължава да лъжи хората, е аз съм за това да спре !НЕКА ВСЕКИ, КОЙТО ИСКА ДА РАЗБЕРЕ ПОВЕЧЕ ЗА ИДЕЯТА МИ И ТОВА ТОЧНО КАКВО ВЪЗНАМЕРЯВАМ ДА СТОВАРЯ ВЪРХУ "ГЛАВАТА" НА ТОЗИ НЕКОРЕКТЕН ТУРОПЕРАТОР  КАКТО КЪМ САЙТОВЕТЕ ЗА НАМАЛЕНИЯ, ТАКА И КЪМ СВОИТЕ КЛИЕНТИ ЗАПЛАТИЛИ ЦЯЛОТО СИ ПЪТУВАНЕ, ЗА ТОВА ЧЕ 3-РИ ДНИ СЕ ОПИТВАМ ДА СЕ СВЪРЖА ЗАТОВА ЧЕ ЛОЗАНОВА НЕ ВДИГА, ДОРИ И КОГАТО И СЕ ПОМОЛИШ ДА РАЗБЕРЕШ ДЕТАЙЛИ ПРОМЕНИ И ПРОЧИЕ.  ДА СЕ СВЪРЖЕ С МЕН НА ТОЗИ Е-МАЙЛ:  bat_moni@yahoo.com
Нека се съберем всички за да има правда, за да няма такива измами, и за да има възмездие, защото ние сме били коректни да си платим, а тяхната коректност къде е ?

# 57
  • Мнения: 0
НЕКА ВСЕКИ ОПАРЕН ОТ ЛОЗАНО ТУРС ООД ДА МИ ПИШЕ НА СЛЕДНИЯ Е-МАЙЛ bat_moni@yahoo.com
Хубаво е да си пазите и вносните бележки за да има смисъл и да могат да реагират регулаторните органи, повече информация за действията ми ще дам лично по е-майл

# 58
  • Мнения: 0
Така....Богиня ли си, дяволица ли си, хич няма да се занимавам сега и тук да обяснявам аз колко пъти съм летяла със самолет, до къде, защо , какви фирми , какви седалки съществуват на този свят. Очевидно е ниското ТИ ниво на изказ тип "задници" и не знам си какво още. Разбира се, че не може да става и дума за претенции към авиокомпания, разбира се, че не може да става и дума за промяна на каквато и да била фирмена политика. Нито пък към хотела, мястото му и т.н. Единственото нещо, заради което сме се събрали всички тук, противници на този туроператор, е че няма никакъв диалог между нея и клиентите й и абсолютно дисинформираност (дори желание за някаква информационна активност). Макар и малко неудачен пример е този на една фирма, с която съм пътувала- служителите се интересуваха дали съм вегетарианка , за да могат да осигурят подходящо меню при нужда...ето това е желание за информиране и предоставяне на комфорт у клиентите си...макра и малко пресилен. Повярвай ми, не вадим картофите с бомби...и ние сме видяли свят. Предтави си, в Европа има още доста държави с обществен и политико-икономически  статус като този на Италия, които сме посещавали и виждали. Отвори си Атласа...не е моя работа да ги изброявам. За да не губя повече от ценното си време тази студена зимна вечер, ще кажа само, че ти пожелавам от сърце да преминеш през подобна ситуация с подобна фирмичка. Тогава съм готова за един по - смислен писмен разговор на такава тема. Колкото до "никнейма" ти....моля те...хайде не само на ти, а и на истински имена, не боли....да не кажа, че е доста съмнителна защитата ти.
Колкото до темата въобще- Приятели, НЕ ПЪТУВАЙТЕ С ТАЗИ ФИРМА! Призовавам ви още веднъж.

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте, нека и аз да се включа в дискусията като поредния излъган от „Лозано турс“ ООД. След като екскурзията ми беше провалена от страна на „туроператора“ без никакво обяснение и без дори извинение или дори изказване на съжаление, че примерно някакви обстоятелства са попречили на осъществяването на пътуването, днес получих обаждане от Даниела Лозанова със заплахи, че съм даден на съд за уронване доброто име на фирмата, заради публикации в интернет, каквито аз никога не съм правил. Очевидно тя ме е объркала с някой от другите ужилени с „екскурзии“ от Лозано турс, които са разказали истината за тази фирма. Предполагам, че реакцията и е заради писмото ми, с което предварително я уведомявам, че ако провали пътуването ми, вече уговорено и с приятели, които ще ни чакат в Рим, ще уведомя медиите и обществеността за некоректното отношение на Лозано турс към потребители като мен, които са заплатили предварително освен ваучерите, така също и самолетните билети и чекинга на багажа.
Написаха ми в писмо, че, „предвид непрофесионалното отношение на партньорите ни - сайтове за колективно пазаруване, както и поради крайно некоректното отношение на част от записалите се за екскурзията лица, въз основа на т. 2.5 от Договор №428/06.12.2012г. и във връзка с чл. 36, ал. 1 от ЗТ, сме принудени да отменим провежднето на първоначално планираната екскурзия.   
Чл. 2.5 гласи, че екскурзията може да бъде отменена от страна на туроператора при спазване на ЗТ. Ясно е, че не мога да дам становище дали ЗТ е спазен, тъй като не съм съдия, но е ясно също така, че за провалената екскурзия няма никакви посочени аргументи. Според чл. 36, ал. 1 от ЗТ пък, туроператорът може да отмени пътуването , ако не е набран необходимият минимален брой участници за осъществяване на организирано пътуване и за което потребителят е уведомен писмено в сроковете, определени в договора, или 2. ако отмяната на пътуването се дължи на непреодолима сила. Но според сайта Групово.бг са продадени над 100 ваучера, тоест броят на пътуващитe е осигурен, а за отмяна на пътуването Лозано турс не са посочили някаква непреодолима сила. Оставям на вас изводите, а на съда заключенията.

Ясно е, че правата са на страната на нас - гражданите, което ще се докаже със сигурност. За това изобщо нямам съмнения.  Но въпросът е, че такива фирми вгорчават празниците на честните българи, които са събрали някой лев за своята заслужена почивка. Тези фирми получават от нас пари, които евентуално връщат след месец (а лихвата къде отива се питам!), държат се нападателно, заплашват със съд и полиция и дори не се извиняват за провалените почивки на хората в най-хубавите празнични дни!

Общи условия

Активация на акаунт