Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 612
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 863
Svetli, правя ги в Кандиларов всичките... Много ме притесняват обаче тъпите болки и това, че няма кървене. Ако правя спонтанен аборт, не трябва ли да кървя? Sad

# 196
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Според моя док, кървене започва, когато организмът "схване", че бременността не се развива. Което би значело при ЧХГ под някаква стойност, но не съм много спец по въпроса.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 271
Падането на ЧХГ означава в повечето случаи, че бременността независимо дали извън маточна или вътрематочна /т.е. нормална/ е спряла да се развива. Ако и следващото ти изследване покаже спад, вече почти напълно е сигурно, че е спряла. Възможно е, ако е извънматочна и е спряла да се развива да се резорбира сама или с помощта на лекарство /обикновено инжекция/. Въпреки това трябва да продължиш да следиш стойностите на ЧХГ и те да падат, докато станат 0.
Когато всичко това приключи е добре да си направиш една цветна снимка на тръбите, защото, ако е било извънматочна и е била в някоя от тръбите, независимо, че се е резорбирала може да е причинила срастване на тръбата. Това не е задължително, но е добре да го изключиш като възможност с такова изследване.
Важното е да се успокоиш.   bouquet

# 198
  • София
  • Мнения: 863
Момичета, ето ме отново. След последния ми пост в петък, когато писах, че ЧХГ-то пада, в неделя следобяд започнах да получавам периодични срязващи болки, които траеха по няколко секунди. Вечерта, дали повече от страх или от болките, звъннах на лекаря си и той ме прегледа по спешност. Констатацията беше, че сянката, която беше видял в петък на десния яйчник, почти сигурно е плод, който е спрял да се развива. Каза, че няма смисъл да чакаме повече, защото вероятността да се изчисти сам е минимална. Обясни ми, че макар и загинал, плодът в тръбата рядко се резорбира сам и по-често се превръща в съсирек, който запушва тръбата. В понеделник рано сутринта ми направиха лапароскопия. Плодът е бил мъничък и са го "изстискали" от тръбата (дясната), която според док е в добро състояние. Между лявата тръба и яйчника съм имала някаква ципа, която са отстранили. Имала съм и 10 мл кръв в корема. Сложили са ми и някакъв гел, който да предотврати евентуални сраствания след лапарото. От вчера съм вкъщи, днес излязох и се поразходих - док каза да се движа, за да намалим риска от сраствания. В понеделник ще махаме конците, след месец-два ще правим цветна снимка.
Физически се чувствам относително добре. Имам леки болки и придърпвания от време ма време - нормално ли е?
Зацапването, което имах след операцията, спря съвсем. Така ли трябва да бъде? Не трябва ли да имам някакво кървене, нещо като изчистване?
И още нещо - док не ми каза дали и кога да пусна контролно ЧХГ, а и аз забравих да питам. Трябва ли да пусна според вас?
Извинявам се за дългия пост и въпросите, но съм малко объркана.
Благодаря на всички ви, защото ми помогнахте по-леко и по-информирано са премина през този кошмар...

# 199
  • Мнения: 15
Здравейте на всички в групата.Писала съм във форума в различни теми за различни мои притеснения през времето,в което се опитвахме да си направим бебче,дори се похвалих с добрата новина -за първи път видях двете чертички.За съжаление се оказа извънматочна бременността ми,оперираха ме по спешност и ми отстраниха лявата тръба ,бременността отговаряше на 8-ма седмица,имаше и пулсации.Не пиша за да се оплаквам от всичко,което ми се случва,а за да споделя с вас,на които това ужасно преживяване е познато.Ако някой има желание да ми пише как се справя с това чувство,как да го преживея по-леко.Ако някой може да ми отговори колко време след операцията трябва да се избягват леките физически натоварвания и упражнения,колко се чака за възобновяване на сексуалните преживявания и колко време е необходимо на тялото да се въстанови преди да започна работа отново.Благодаря ви предварително.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Здравей, няма рецепта за оцеляване, за съжаление. С времето просто приемаш случилото се.
За възстановяването е от основно значение каква е била операцията - коремна или лапароскопия?

# 201
  • Мнения: 345
Здравейте, момичета. Не знам дали съм в правилната тема, но бих била благодарна ако помогнете с мнение за моята ситуация. Имам една успешна бременност и хлапе на 1г. и 10 месеца. От няколко месеца правим опити за второ бебе. На 04.11 ми беше последната менструация, на 13-я ден от цикъла засякох овулация и бебеправихме активно. Трябваше да ми дойде на 01.12, но така и не дойде. Вчера на 11-дневно закъснение и след положителен тест с бледа втора черта от 03.12 отидох на преглед спокойна, че всичко ще е наред, но доки ме попари с новината, че не вижда плоден сак. В матката се виждаше една черна точка с размери около 2.5мм, която доки отписа направо, каза, че не отговаря изобщо на 5г.с. и 3 дни, че би трябвало в тази седмица да е поне 8-9мм. Каза, че не се вижда и жълто тяло, което да храни евентуално ембриона и предположи, че тази точка е възможно да е дори някакъв капиляр в ендометриума. Огледахме и тръбите. В лявата, която е доста нагъната (Правих си преди 3 години цветна снимка, която показа, че тръбите са ми проходими, но лявата е доста нагъната по рождение; заболявания нямам) се видя накаква сянка и доки загатна, че има вероятност да се касае и за извънматочна бременност. След прегледа вчера пуснах ЧХГ. Резултатът ми излезе днес и е 89 при реф. ст-ти от 217 до 7138. Звъннах на доки, успокои ме по телефона, че щом е под 100 най-вероятно става дума за неуспешна бременност. В понеделник  ще пусна отново ЧХГ да видим дали намалява още. Нямам кървене, нямам болки, чувствам се отлично. Имам няколко въпроса:
1. Смятате ли, че при тази стойност може да се изключи извънматочна бременност?Какви са стойностите при нея в 5г.с. и 3 дни? Знам, че само един резултат от ЧХГ не е достатъчен, но все пак ще се радвам да споделите.
2. Мислите ли, че има шанс да се изчистя сама? При спадане до каква стойност на ЧХГ би трябвало да ми дойде цикълът? Има ли някаква закономерност?
3. Ако се изчистя сама след колко време можем да подновим опитите?
4. Ако се окаже извънматочна и се стигне до операция след колко време може да се подновят опитите?

Благодаря предварително на всички отзовали се.

# 202
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
От извънматочна не разбирам, но според мен това ниско ЧХГ и добро за тази ситуация. Имаш съвсем добри шансове да се изчистиш сама, ако е вътрематочна бременност. В тази ситуация изчакване на 2 цикъла мисля, че са добър вариант. Аз съм забременявала на втори нормален цикъл след абразио, но излезе неуспешна.

# 203
  • Мнения: 10
Здравейте дами, на 30 деквмври след планирана бременост направих спонтанен аборт в 10г.с. болката е много силна и все още не мога да го повярвам, искам да ви попитам намаля ли шанса след това да забременея на 21 съм, и колко време след това продължава кървенето и как успяхте да се оттърсите от преживяното, когато видя майки с бебета ми се свива сърцето и ми се плаче много през цялото време... Може би съм в момента депресия но през ума ми минава че след случилото се психически няма да съм готова за дете... Моля ви дайте някакви съвети

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 14:28 от xristinaxdiamond

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
И моят първи спонтанен аборт беше някъде в 10-11 г.с. - това си е месец напразно очакване, ужасно е. Нормално е в момента да се чувстваш така, но ще мине. Мен ме държеше мисълта за следваща бременност. Няма връзка между неуспешни бременности и трудности с ново забременяване. Аз имам 5 и с 4 от тях забременях от първия месец, само за първата ми трябваха три месеца.

# 205
  • Мнения: 10
Точно тази мисъл ме тормози и мен,чета навсякъде, не пише че намалят но се побурквам от притеснение, не се наложи те да ме чистят, изчистих се сама след пъеяия кръвен тест нивото на хормоните беше над 5 000 а втприя 800... След колко време мобем пак да се опитаме и нужно ли е да седя вкъщи първите 3мес.не мога да преживея това отново и също така искам да попитам в какъя период от време ще ми дойде нормалния цикъл

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 15:22 от xristinaxdiamond

# 206
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте момичета, след три опита инвитро-видях двете черти. Радост. Но-спря сърчицето в 7 седмица. Рев,сълзи... Изследваха и - момиченце, нищо му няма, няма хромозомни проблеми. Умрях и умирам от мъка ... След 8 години мъка радоста ми беше само толкова  Confused

# 207
  • Мнения: 48
Здравейте момичета,да споделя и аз.Спонтанен аборт-мисед в 9г.с.Доктора каза че така е било по-добре в смисъл че плода е имал някаква аномалия,не е бил годен за развиване по-нататък и затова при миседа спира развитие.Каза ми че след 3 цикъла може да подновим опитите,броейки от менструацията на кюртажа.По неговите думи е генетична грешка и иследвания започват да се правят след втори аборт тъй като 80-90% след 1 мисед забременяват и имат нормална бременност.И аз си поплаках ,но колкото повече време минава се убеждавам в думите на лекаря,който е един от най добрите в Сев.Б-я и има клиника по репр.мед.че така или иначе не е имало шанс това бебче,за да спре да тупти сърчицето.Каквото и да си говорим обаче изживяването е гадно и трудно и ви разбирам.Пожелавам ви в най-скоро време всичко да е само един лош спомен и да се видим в друга тема Hug Simple SmileА и все пак е месеца на любовта Heart Heart

# 208
  • София
  • Мнения: 562
Здравейте момичета, за съжаление и аз съм във вашата тема само че заради в мола хидатидоза. От предната сряда съм на Метотрекасат и тази сряда първо изследвания и ако се налага пак Метотрексат. На мен обаче ми го вливат на система. Моля споделете има ли ли сте странични ефекти.

# 209
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам при извънматочна бременност, кога имахте болки и кървене или други симптоми?

Общи условия

Активация на акаунт