Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 715
  • 753
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Здравейте, искам да попитам при извънматочна бременност, кога имахте болки и кървене или други симптоми?
Здравей, много е индивидуално. Аз нямах болки, само ръждиво цапане от първия ден след цикъла (който беше явно цветна бременност).

# 211
  • Мнения: 683
здравейте дами!Моят случай е следният имам аборт в 23г.с след 6 месеца започнахме да бебеправим това е четвъртият ни месец откакто сме подновили опитите чакам си М да дойде днес утре или в други ден 17;18;19.09.2015 но имам дразнеща постоянна болка от ляво.Страх ме е да не се окаже извънматочна.Питам ако някой е имал такива болки съвсем в началото да сподели?При първата бременност болките ми бяха като предменструални а тази е ясно изразена от ляво!Кажете си мнението?

# 212
  • Варна
  • Мнения: 433
Моята болка беше отдясно, където после се оказа извънматочната, имах и леко кървене, в последствие се засили навсякъде, но вече имах и кръв в корема, така че наистинна мисля, че е индивидуално и не трябва да се настройваш предварително, а да установиш има или не бременност. Успех!

# 213
  • Варна
  • Мнения: 361
И аз тук за съжаление Sad Диагноза "кухо яйце"и абразио в 8г.с.Дори нз какво да правя сега трябва ли да се пазя(освен от забременяване?!)2 дни кървене 1 нощ болки и празна душа...Остава да се надявам!Забравих да кажа чхг преди аборта 27 000...

# 214
  • Мнения: 400
Здравейте, искам да попитам при извънматочна бременност, кога имахте болки и кървене или други симптоми?
Здравей, аз кървене изобщо не съм имала. Само болки от време на време.Другите симптоми бяха като на нормална бременност-гадене, напрежение в гърдите.

# 215
  • Мнения: 9
Здравейте, аз също като Вас претърпях тубарна бременност, която прекратиха с лапароскопска операция в МБАЛ Черноморска . Искам да попитам след колко време Ви казаха, че може да подновите опитите за бебе?

# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Здравей,
зависи как е протекла операцията, би трябвало да ти каже лекарят. при мен беше след 3 месеца, но аз изчаках 6 - бях прекалено лабилна емоционално и ми трябваше време.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 433
На мен ми казаха 6, като настъпват точно този месец... Сега съм първи ден от цикъла. Като свърши ще ходя за "продухване" на останалата тръба и ще пробваме пак /евентуално/... Успех на всички!

# 218
  • Мнения: 9
При мен ми казаха 4 месеца, но исках да поразпитам информативно. Много Ви благодаря за отговорите.

# 219
  • Мнения: 466
Здравейте момичета,

имам един мисед в 8г.с и две биохимични. Втората преди месец. Ако някой от вас е имала имате ли спомен следващия цикъл редовен ли е или закъснява?

# 220
  • Мнения: 996
Усещам някаква твърдост  там където е шева като го опипам,чудя се нормално ли е?!

# 221
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Усещам някаква твърдост  там където е шева като го опипам,чудя се нормално ли е?!
Да, това са сраствания, уплътнява се тъканта около шева.

# 222
  • Мнения: 996
Ще се оправи ли? Чудя се дали да звъня на лекарката ми,ама докато й обесня ще припадне?!
След секциото ми не се спомням такова явление,не че и много съм се пипала,за да усетя.
След операцията ,ми казаха,че не съм имала сраствание и т.н.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Извинявай, едва сега виждам въпроса. При мен така си остана, може би защото при втората операция доста дни бях с дренаж, та уплътнението е точно където беше дренажът. Не ме е притеснявало.

# 224
  • Мнения: 612
Здравейте, момичета!
Само тук не бях писала... Confused
С приятелят ми бебеправим от началото на годината, неблагополучно засега.

Зад гърба си имам една неуспешна бременност,завършила с мисед в 11г.с.,преди 1г и 3-4м. и може да се каже,че оттогава,като изключим приема ми на противозачатъчни(4м.) , не сме се спрели с опитите си да имаме бебе. От АГ-то ми бяха назначени контрацептивите ,тъй като ,десния ми яйчник е склонен към образуване на кисти или както установи гинеколожката "кистозен".
И в нея се съмнявам вече,как така имам СПКЯ ,при положение,че липсват най-характерните симптоми.
А за незабременяването - "понякога малко не достига, спокоиствие...ще стане,за къде съм се разбързала?"
Да ,вярно , на много под 35 съм,но необходимо ли е да изгубим още година-две,за да предприеме нещо , а след това колко още ще чакам?  Cry

От два месеца с М ,изхвърлям съсиреци с бяла"ципа" като мрежичка обвита около тях.
С М ,често получавам(съсиреци), бялата ципичка е необичайна.
Минава ми през ума, че може би забременявам и помятам в много начална Б.

АГ ,също мисли ,че е вероятно,ясно ми е , че не може да се потвърди или отхвърли на 100%.
Но съмненията ми ,че губя бебенцата си не ми дават покой.
Обичам момчето си, искам да го даря с рожбичка , но не мога... Sad Sad Sad Sad
Само той от всичките ни близки не е тати ,тъжно ми е.

Ще се боря, няма да се предам, без да осъществя мечтата си ...да стана мама.

Моля Ви , посъветвайте ме , по кой път да тръгнем?
Препоръчайте ми, добър репродуктивен специалист без значение в София или Варна .

Благодаря Ви Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт