Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 804
  • 753
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 996
София или Плевен за мен са местата.Не си губере времето ама си записвайте час някъде.
Аз съм много доволна от Плевенката клиника Св.Елисавета.
Първоначално бих си пуснала едни хормони,но нсй-добре е срещата със специалист.
Ще стане,просто е въпрос на време и нерви.Млада си,нещата ще се случат,но не го отлагайте във времето с твоят мъж.
Успех!

# 226
  • Мнения: 612
София или Плевен за мен са местата.Не си губере времето ама си записвайте час някъде.
Аз съм много доволна от Плевенката клиника Св.Елисавета.
Първоначално бих си пуснала едни хормони,но нсй-добре е срещата със специалист.
Ще стане,просто е въпрос на време и нерви.Млада си,нещата ще се случат,но не го отлагайте във времето с твоят мъж.
Успех!

Само репродуктивните ли ? Има ли значение на кой ден от МЦ ги пускам?

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 15:10 от tanya27

# 227
  • Мнения: 996
Не съм сигурна,питай в някоя лаборатория или провери в интернет.
При мен проблемът беше висок прилактин и на своя глава отидох и си ги пуснах понеже няколко месеца нищо не ставаше и всички ми казваха да не се притрснявам,щяло да стане,до 2г. било нотмално.Лекарката при която ходих също не беше взела нещата присърце и много несериозно ме гледаше.Като ми видя резултатите ,вече по друг начин се отнесе,

# 228
  • Мнения: 612
Не съм сигурна,питай в някоя лаборатория или провери в интернет.
При мен проблемът беше висок прилактин и на своя глава отидох и си ги пуснах понеже няколко месеца нищо не ставаше и всички ми казваха да не се притрснявам,щяло да стане,до 2г. било нотмално.Лекарката при която ходих също не беше взела нещата присърце и много несериозно ме гледаше.Като ми видя резултатите ,вече по друг начин се отнесе,


Вече си мама нали? Heart Eyes
Аз на частно съм решила ,при друг АГ. Мисля и изследванията след прегледа да пусна.

# 229
  • Мнения: 996
Слава Богу Даа! Веднага забременях след като си регулирах пролактина.
Идеята ми е да не се чака,а да се търсят решения,аз ако бях чакала,още щяхме да правим опити и да се депресирам и да откачам защо не става.
Другата ми бременност беше извънматочна и затова съм в тази група,не мисля да се доверявам на лекарите в АГ,а ще отида и в Плевен на консултация преди да почнем да работим за бебе.

През бременността ми ходих на три различни места-ЖК,лекарят ми в Плевен и лекарката при която исках да раждам. Wink За съжаление не мога да се доверя на тукашните,пълно доверие имам на лекарят ми в Плевен,но той не се занимаваше с раждания и така.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 392
Здравейте, момичета преди 2-3 години имах през 6 месеца две извънматочни бремености. На 28г. съм и си дадох време. Вече съм готова психически и физически и пак се ровя  в темата ще имам ли второ дете Simple Smile Тъкмо бях се решила да ходя този месец при специалист по репродуктивна медицина и дъщеря ми се опъпчи - варицела. Водя се контактна и го отлагам за следващия месец Simple Smile Много трудно преживях факта, че съм стерилна, но пък може и пак да изпитам тази радост да стана мама отново..... ще видим Simple Smile

# 231
  • Мнения: 996
Нели,някакви изследвания правихте ли си?
Установиха ли причината?

И аз имам едно дете,след което една извънматочна бременност и не искам да си представям още веднъж подобен ужас.
Вчера бях на лекар в Плевен и си пуснахме с ММ тест за хламидия и микробиология,това ми препоръчаха,че трябва да направим,а другото ако няколко месеца нищо не става след като почнем да правим бебе,мога да си направя цветна снимка.
Мен не ме протеснява,че няма да мога да забременея,а това дали ще премине през тръбата и как да действам по възможно най-бързият и адекватен начин,така че да може да се хване рано,а не да се стига до крайности.
Не питах вчера,дали кръвният тест е категоричен полазател и от него ли мога да се водя едиствено.

# 232
  • Мнения: 400
Кръвният тест е показателен,тоест ако нивата на ЧХГ не се удвояват на 48 часа.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Кръвният тест е показателен,тоест ако нивата на ЧХГ не се удвояват на 48 часа.
Това може да е индикатор. Но същата картинка се получава и при вътрематочна бременност, която не се развива нормално. Така че не бързайте да се шашкате само от тези стойности.
Трябва потвърждение - при 10 дни закъснение и ЧХГ над 2000 трябва да се види нещото в матката. Това е достатъчно вече да се изключи извънматочна. Оттам почвате да треперите дали се развива нормално  Laughing

# 234
  • Мнения: 1 111
Нели,някакви изследвания правихте ли си?
Установиха ли причината?

И аз имам едно дете,след което една извънматочна бременност и не искам да си представям още веднъж подобен ужас.
Вчера бях на лекар в Плевен и си пуснахме с ММ тест за хламидия и микробиология,това ми препоръчаха,че трябва да направим,а другото ако няколко месеца нищо не става след като почнем да правим бебе,мога да си направя цветна снимка.
Мен не ме протеснява,че няма да мога да забременея,а това дали ще премине през тръбата и как да действам по възможно най-бързият и адекватен начин,така че да може да се хване рано,а не да се стига до крайности.
Не питах вчера,дали кръвният тест е категоричен полазател и от него ли мога да се водя едиствено.
Здравей, аз имам едно дете, след което извънматочна бременност и 6 месеца след нея забременях спонтанно с второ. Беше пълен кошмар докато се убедя, че този път бременността е вътрематочна, още повече, че си направих изследвания на ЧХГ-то, които в първата лаборатория изглеждаха по почти аналогичен начин с тези от извънматочната ми. После се оказа, че е станала грешка...  #Crazy Но действително не е 100% показателно това, може да има неправилно нарастване и при проблем с развитието. По принцип може да се види дали има нещо в матката и при ЧХГ 1000, но на добър апарат и от добър специалист. При мен в Надежда при ЧХГ около 1500 не можаха да видят нищо.

# 235
  • Мнения: 38
Здравейте! Моля за помощ, тъй като съм много объркана не знам откъде да започна..На 22 години съм.Преди време ми откриха ПКЯ,но само чрез прегледа с ехограф, изписа ми противозачатъчни за 6м.след това кистите се изчистиха и едва тогава ми пусна хормонални изследвания,които бяха в норма.От тогава досега ми идваше всеки месец около 30тия ден(може и заради килограмите ми.Тежа едва 39кг)..имах нормална менструация до миналия месец в който ми закъсня с 8 дни..на 13ти ноември ми дойде последно за 3/4 дни..спря ми за около седмица и започнаха зацапвания и слаби кървения..първо розово течение няколко дни,после светло червено,днес вече мн тъмно...преди да ми дойде имах симптоми на бременност- страшен апетит, 37 температура и тн.. Съмнявам се дали не е извънматочна или аборт..но преди седмица бях на лекар прегледа ме с вагинален ехограф каза че имам кисти и ми изписа отново противозачатъчни(които още не пия)..за бременност нищо не каза.Възможно ли е да съм с извънматочна бременност и да имам кисти или да съм направила спонтанен аборт в първите седмици..как да разбера?

Последна редакция: пн, 12 дек 2016, 20:14 от Silvetopk1

# 236
  • Мнения: 1 111
Пусни си кръвни изследвания - бета ЧХГ. Ако е голяма стойност след 48 часа пускаш пак. При извънматочна расте бавно, при нормална бременност се удвоява за този период. Ако е около 0 значи няма бременност. Може и да пада при повторно изследване ако е имало бременност и се е изчистила сама.

# 237
  • Мнения: 996
Здравейте! Как сте? Някой нещо по темата да се похвали с добри новини?

# 238
  • Мнения: 996
Имам някакво странно усещане на тип леко,тъпо придърпване от страната където ми е единствената тръба.Една седмица съм след овулация и изпадам в ужас да не ми се повтори случката с извънматочната бременност,а ми е рано за тест.Мисля позитивно,но чувството ме изяжда.
Възможно ли е тази тъпа болка да е в следствие на заседнал ембрион и да нараства в тръбата?!
Дано не сън права!

# 239
  • София
  • Мнения: 562
Съветвам те тичкаш при доктор за да се успокоиш. Аз съм след лапаро 18-ти ден след извънматочна, запазени са и двете ми тръби, но все още умирам от страх дали всичко е наред. Аз имам такава тъпа болка постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт