ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 6

  • 86 002
  • 1 290
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 1 096
Дунчи, да е живо и здраво детенцето Ви. Много да ви слуша и радва Simple SmileПопов е и моят доктор, уникален е. При него ли роди?

# 1 231
  • Мнения: 87
Дунчи, да е живо и здраво детенцето Ви. Много да ви слуша и радва Simple SmileПопов е и моят доктор, уникален е. При него ли роди?

Блгодаря ти, magyg! Да ти се връща ! Не родих при Попов - той беше в отпуск! Родих във Вита - спешно секцио при д-р Кълвачева. Всичко мина ок.

# 1 232
  • Мнения: 273
Здравейте, след дълго лутане и след второ лапаро и аз ствам една от вас-Ендометриоза, пет дни фемоден, шест месеца Лукрин Депо.
Въпросът ми е следният: От къде да си набавя Лукрина, докато чакам здравната каса да отговори?
Благодаря предварително   bouquet

# 1 233
  • Мнения: 1 334
В по-големите аптеки със сигурност ще го има.

# 1 234
  • Мнения: 273
В аптеките го има, но цената му е 230лв.Аз питам има ли начин да си го купя на по нормална цена от някоя жена, на която са и останали ампули?

# 1 235
  • Мнения: 2 140
dunchi, на мен д-р Попов ми е правил 2-те лапароскопии. Но никога не ми е обяснил нищо за тръбите, нито пък ми обясни защо единият път и 2-те пропускат, а другият път само едната. Явно, човек трябва да се сети сам да попита. Simple Smile
И тъй като, ние тук в тази група, имаме най-голям досег с ендометриозата, ви моля за мнение. Всеки път си казвам - ето, вече ще се доверя на докторката си. И всеки път се разколебавам-сега ми предлага да реша дали да правя ин витро с лека стимулация или ин витро на ЕЦ. Каза ми, че се надява да не расте кистата при лека стимулация. Ама аз направо настръхвам като си помисля, че все пак е възможно да расте, след като не го отрече твърдо.

# 1 236
  • Мнения: 273
SAB-F, аз от скоро се лекувам при др.Димов филиал на Надежда в Шумен. Той не посмя да приложи макар и слаба стимулация заради кистите ми.

# 1 237
  • Мнения: 2 140
Kralincesa, предполагам, че и те както моята се 'суспектни' за ендометриозни? Колко кисти имаш ти? Излиза, че в Централната клиника Надежда и в нейните филиали нямат еднаква практика.

# 1 238
  • Варна
  • Мнения: 708
Много странно, да се чудиш на кого да вярваш newsm78 Първо чета в статия на софийски лекар че ендометриозата не се влияе от стимулациите за ин витро, после пък се оказва че явно не е баш така. Е каква е истината в крайна сметка ooooh!
Има ли някое момиче лекувано от ендо, което след стимулация за инвитро е получила ендо кисти?

# 1 239
  • Мнения: 2 140
didito, не знаеш колко ще съм ти благодарна ако ми споделиш тази статия, за да я прочета и аз.  Praynig И аз си задавам същите въпроси. А сега видях какво са обсъждали момичетата по-рано тази година - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=672334.930 .

# 1 240
  • Мнения: 1 096
Kralincesa,писах ти на лични.Желая ти успех в борбата Flowers Four Leaf Clover

И да донеса щъркелова вест: Весето роди момченце Андрей. Нека са живи и здрави и бързо да се възстановят

Момичета, вярвайте,че и при вас нещата ще се получат.В темата има много примери за това,просто трябва да намерите правилния лекар.Желая успех на всяка една от вас

# 1 241
  • Мнения: 409
Честито на родилите мами. И айде и при другите да изва този прекрасен момент.

Аз на никой доктор не вярвам 100%. Колкото и да ми го прехвалват пак ще е така. Гадно е да обикаляш по много доктори, но пък така се научаваш да подбираш на кое да вярваш и на кое не.

# 1 242
  • Мнения: 273
sab-f,не зная какво значи "суспектни". Четох много внимателно книгата на Стаменов, там той описва същите методи, които Димов при приложи.Консултирах се и с Горчев в Плевен, пак съвпадат мненията им.Аз мисля, че  ме пазят от симулация, защото имам проходими тръби, долугоре читави яйчници /макар и с кисти/ и чудесен мъжки фактор.Ако ситуацията беше друга, щаха да ме стимулират.
magyg, отговорих ти.Благодаря!  bouquet

# 1 243
  • Мнения: 2 140
Kralincesa,
Имам предвид, че са 'суспектни', защото нали ендометриозните кисти не са такива, до доказване на противното чрез хистология. Тоест считат ги за такива, защото изглеждат така на видеозона, но никой не може да гарантира на 100 %, докато не се направи лапароскопия.
Тоест Д-р Стаменов в книгата си препоръчва да не се прави стимулация при наличие на ендометриоза? Но моля те уточни дали говори за след оперативна намеса, когато ендометриозните огнища са изчистени или говори за наличието на ендометриозна киста в момента (както е при мен)? А какво ти каза Горчев за стимулацията и ендометриозата? Искам да те помоля и да микажеш от къде мога да си купя книгата на Стаменов.

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 10:46 от SAB-f

# 1 244
  • Мнения: 273
При мен ендометриозата е доказана чрез хистология на взет материал след лапаро.Преди лапароскопията отказаха да приложат дори и лека стимулация, защото страничният ефект е задържане на фоликули.След лапароскопията и доказана ендометриоза, казаха добре, че не сме приложили стимулация.Горчев не взе отношение дали трябва да има стимулация или не.Консултирах се с него относно лечението на вече доказана еднометриоза.Прегледа епикризата, хистолоията и лечението-Лукрин Депо и каза, че той е на същото мнение.Според Димов от Шумен, след спирането на Лукрина, ако не стане по естествен път бебето, ще е инвитро, но без допълнителна стимулация.

Общи условия

Активация на акаунт