ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 6

  • 85 886
  • 1 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 131
От 2006? Тя тогава нали е лекувана?

# 16
  • Мнения: 67
Не, тогава пих Оргаметрил няколко месеца и това беше. Тогавашната ми докторка ми каза ""Гледай да си направиш бебе тази година"" ...аз бях 12-ти клас... какво бебе  doh
Много ми е нервно, не се побирам в кожата си... тези доктори са големи и*иоти  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 8 131
Има много добри специалисти. Аз на моя доктор ще му бъда вечно благодарна!

# 18
  • Мнения: 67
Veseto, ти от къде си?
Аз по принцип си харесвам докито, даже много... може би той вижда нещо, което ние не и затова иска да започнем с този Золадекс.
Благодаря ви за темичката, добре че сте вие!

# 19
  • Мнения: 184
Не, тогава пих Оргаметрил няколко месеца и това беше.

Ами до колкото познавам няколко лекари, те биха казали- пробвайте за бебе примерно 6 мес. до 1 година, ако не стане ще ти препоръчат лапаро, за да видят дали има нова ЕМ. Мисля, че това би било по-разумното решение. А ако са ти изчистили всички огнища на ЕМ през 2006, за какво да се тровиш с хормони?!?!  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 8 131
От София съм. С просто око ендометриоза не се вижда! Може да се види киста, която да се предполага, че е ендометриозна, но ти такова нещо не споменаваш.

# 21
  • Мнения: 67
Каза, че няма кисти, не се виждали... оххх, не знам.. и на мен ИЗОБЩО не ми се трови със Золадекс.. ама изобщо!... след него дали с колко се увеличава шанса за  baby_neutral?

# 22
  • Мнения: 192
Консултирай се и с друг лекар дори и да ти се наложи да дойдеш до София. И на мен ми се струва, че  малко на сляпо ти предписват Золадекс. Успех!   bouquet

# 23
  • Мнения: 184
Каза, че няма кисти, не се виждали... оххх, не знам.. и на мен ИЗОБЩО не ми се трови със Золадекс.. ама изобщо!... след него дали с колко се увеличава шанса за  baby_neutral?
Ами то кисти ще се видят, ако са над 3 см (по спомени), огнища не се виждат.. А дали се увеличава шанса... той не е за увеличаване на шанс, а за подтискане на производството на естроген (ако не се лъжа), като идеята е да се спри притока на кръв към кистите (т.е. спиране на цъкъла), с която кръв те се захранват. Оф, много лаически го обясних, но се надявам да ме разбра. Това че 2006 си имала огнища или киста, не значи, че и сега имаш Simple Smile
Отивай за второ мнение  Peace

P.s. Гледам си от Русе- мисля че клиниката в Плевен ти е идеална за второ мнение Simple Smile

# 24
  • Мнения: 67
Каза, че няма кисти, не се виждали... оххх, не знам.. и на мен ИЗОБЩО не ми се трови със Золадекс.. ама изобщо!... след него дали с колко се увеличава шанса за  baby_neutral?
Ами то кисти ще се видят, ако са над 3 см (по спомени), огнища не се виждат.. А дали се увеличава шанса... той не е за увеличаване на шанс, а за подтискане на производството на естроген (ако не се лъжа), като идеята е да се спри притока на кръв към кистите (т.е. спиране на цъкъла), с която кръв те се захранват. Оф, много лаически го обясних, но се надявам да ме разбра. Това че 2006 си имала огнища или киста, не значи, че и сега имаш Simple Smile
Отивай за второ мнение  Peace


P.s. Гледам си от Русе- мисля че клиниката в Плевен ти е идеална за второ мнение Simple Smile

Благодаря ви, момичета! Определено ще търся и второ мнение! Ще пиша пак! Днес все още имам шанс, щом фоликула ми се е спукал вчера, така че....   Praynig

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 83
Е, не е предполагаема.. на епикризата от 2006та си пише ендометриоза... но да, мисля да искам и второ мнение... а до колко време трябва да подам тези протоколи в НЗОК, знаете ли? И щом ми дадат золадекса- на същия месец ли трябва да се бие?


Аз ги подадох когато ми бяха готови документите.Но наистина трябва добре да си помослиш за второ мнение.До сега никъде не съм срещната такъв вариан-да минат години след операцията и тогава да се слагат инжекции.А и как така наистина след като всичко с тръби и яйчници са ок няма да стане без ин витро.С моя док дори нр сме и обсъждали този вариант (за сега) при положение,че всичко си ми е наред.Пожелавам ти успех,но потърси и второ мнение.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Още една от нас роди момченце тази седмица. Мерки не знам.
Късмет в борбата, момичета!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 8 131
Още една от нас роди момченце тази седмица. Мерки не знам.
Късмет в борбата, момичета!  bouquet
Супеееер! Честито на новата мама! Започваме темата с хубава новина!

# 28
  • Мнения: 1 096
Още една от нас роди момченце тази седмица. Мерки не знам.
Късмет в борбата, момичета!  bouquet

Браво!Честито на щастливата мама. Прекрасно е да чуваме такива новини

# 29
  • Мнения: 22
Здравейте момичета , след първото ми кратко включване се завръщам в темата и с радост виждам че новата тема започва с хубава новина Simple Smile Всяка победа над това коварно заболяване е окуражаваща за всички . Честито на щастливата майка ! Simple Smile
При мен нещата не се развиха добре , кистата расте доста бъзо и имам насрочена лапароскопия за сряда тази седмица . Мнението на хирурга е ,че след лапароскопията , цъкъла не трябва да се спира и трябва веднага да се премине към инсеминация . Притеснявам се , че ако не се проведе лечение и не забременея наколко месеца след лапароскопията , ендометриозата може да се завърне много бързо . Моля ви да споделите каквото знаете по въпроса . Може би някъде в темите досега , въпросът е обсъждан , но не съм прочела всичко и се извинявам ако повтарям въпрос . 

Общи условия

Активация на акаунт