Много се изнервям вече!

  • 5 654
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 507
Не става въпрос за дрехите или синджира...осигурила съм на детето си всичко, яд ме е, че то страда за тях.....за каква дребнавост става въпрос. Аз мисля за чувствата на детето си.
И не баща му ги купува, той и като бяхме заедно не и купуваше, а баба и и дядо и.

# 16
  • Мнения: 3 634
Ами забрани им да купуват и детето няма да има за какво да страда.

# 17
  • Мнения: 507
Мисията невъзможна...

# 18
  • Мнения: 3 634
Тогава намери начин да спреш да се ядосваш. Аз не можах и нямам съвет в тази насока. Peace

# 19
  • Мнения: 278
Горе-долу същото беше и при нас. Още като се роди детето бяха купили количка, но заявиха, че няма да ми я дадат, ако не отида с детето при тях. Намерих си количка назаем така или иначе, но беше голяма простотия. След това започнаха с дрехите - свеки купуваше, ама си ги държеше там, а те съответно омаляха. То си е за нея. Накрая видя, че файда от тези неща няма и нищо не печели, та спря с тези глупости. Обаче е лошо, когато детето осъзнава. Защо не се опиташ да й обясниш, че по този начин наранява него.

# 20
  • Мнения: 507
maminka_sladka , и да обяснявам смисъл няма....дори няма да се замисли над думите ми.
В нейната главица блуждаят само дребнави мисли...ако така мога да се изразя, тя не може да осмисли информацията дори.
И да се ядосвам и да не се май смисъл няма...

# 21
  • Мнения: 508
Надали се замислят тези хорица, че тези дрешки , може и да не се облекат повече на детето, защото следващия път  може да са му малки да речем. Смешен, жалък и безумен опит за манипулация на майката! Добре, че си се отървала до някаква степен от този род!

# 22
  • Мнения: 54 907
Аз пък не бих се ядосвала за някакви дрехи и вещи , по принцип .
Поне имат желание да вземат детето . Peace

Много хора и това не правят . Tired

# 23
  • Мнения: 33
Dandulina,
Не се връзвай на простотиите и дребнавщините на бившата рода, при мен беше същото и още е, а като ти чета темата явно при доста хора е така. В началото и аз им се впечатлявах, ама вече не ми пука, а що се отнася до медалиона,  така по-лесно дъщеря ти ще ги види какво представляват. На моя син му даваха пари за рождения ден  и после парите си оставаха при тях   Crazy. ( става въпрос за по 10, 20лв). Иначе веднъж на шега баща ми ми каза да предложа на БНД щом като е така да му пращам детето голичко, като всеки ще си пази дрешките за себе си от нас до тях без дрехи.
Та от мен - гледай си детенцето и с дребни душици не се занимавай. Добре, че си се отървала от тях.   bouquet Hug

# 24
  • Мнения: 278
По принцип е вярно, че това са излишни нерви, ама пък хич не е приятно. Според мен по този начин малко се объркват представите на детето. Предполагам, че на тях скоро ще им писне да се занимават с глупости. Някои хора явно не могат да приемат, че е по-добре за децата да имат нормални отношения след развода.

# 25
  • Мнения: 2 931
      Dandulina, опитай се да успокоиш детето, че така играчката няма да му омръзне бързо. Аз се зарадвах, когато бившият ми съпруг започна да купува на детето дрешки и играчки, които да стоят у тях. Режимът при нас е по-особен. Живеем близо, а него го няма през почивните дни и детето ходи там през седмицата. Беше ми писнало да стягам чанти -домашни дрехи, дрехи за излизане, дрехи за преобличане, и после да търся нещо, останала при баба му за пране. Сега, вече тинейджър сам си носи каквото прецени у тях и връща нещо друго у нас.

# 26
  • Мнения: 13
Dandulina Grinning, ами аз искам да те посъветвам да запазиш спокойствие. Ти служиш за пример на детето си и затова трябва да го направляваш - да му показваш кое е правилно и кое - не. Според мене не е правилно това, което ОНЕЗИ роднини вършат, и ти би трябвало да обясниш ситуацията на детето си. За да знае как НЕ БИВА да постъпва някой ден. За съжаление е така - много често в живота ни присъстват хора, които упорито ни показват какви не трябва да сме. Например можеш да кажеш на дъщеря си: "Миличка, много съжалявам, че ти е тъжно за дрешките и играчките, но трябва да знаеш, че баба ти и дядо ти не са прави. Те просто постъпват зле и на теб не трябва да ти е мъчно заради тяхната постъпка. Не си виновна ти. Ето - тук вкъщи и без това имаме всичко необходимо, нали?"...или нещо такова;) цун-цун и готово - детето е успокоено. Успех! п.с. между другото, явно тези хора ги мъчи нещо, щом правят такива тъпотии. Явно нещо нервите им не са наред;) Искат да се чувстваш гадно от това, че детето ти страда. Но ти си си добре. Просто се усмихваш на безсилието им и това е:)

# 27
  • Мнения: 2 327
Най-правилният съвет според мен е да спреш да се ядосваш. Погледни нещата от друга гледна точка - така детето ти има на какво да се радва като е там и дори да го очаква с известно нетърпение. Като знае, че пак ще отиде - значи временно ще и липсват нещта. Ако не показваш много емоции пред детето по тоя въпрос вероятността да свикне със ситуацията по-бързо е голяма. Децата се приспособяват по-лесно и си намират простички обяснения за всичко Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
     Dandulina, опитай се да успокоиш детето, че така играчката няма да му омръзне бързо. Аз се зарадвах, когато бившият ми съпруг започна да купува на детето дрешки и играчки, които да стоят у тях.
 Peace
Шейната, ските, велосипед (сега вече мотопед ).... си стоят при баба му и дядо му, понеже ваканциите съвместно ходеха по планините - с повече свободно време са.
Аналогично и дрехи за всякакви поводи при тях. По-малко багажи за мъкнене. От 5годишен с придружител пътуваше с влак.
Най-правилният съвет според мен е да спреш да се ядосваш. Погледни нещата от друга гледна точка - така детето ти има на какво да се радва като е там и дори да го очаква с известно нетърпение. Като знае, че пак ще отиде - значи временно ще и липсват нещта. Ако не показваш много емоции пред детето по тоя въпрос вероятността да свикне със ситуацията по-бързо е голяма. Децата се приспособяват по-лесно и си намират простички обяснения за всичко Simple Smile
Според мен трябва да се "стои" над тези неща, понеже се получава вещомания.
Вещите са преходни, докато човешките отношения постоянно се градят и посоката е добре да бъде представена в светлина, която да не е изнервяща.  Hug
Добре, ами в детската градина си имат играчки, като към определена такава детето може да се привърже, но не я взема в къщи. newsm78

# 29
  • Мнения: 60
 Направо не мога да повярвам, че има такива хора...! ''Дребнави глупаци'' ги описва страхотно. Ако ми се спретне подобен панаир, ще има да чакат да пусна детето отново при тях... пък като искат да ме съдят-много им здраве. Никой не е за играчките или за шибаната Богородица. Как да обясниш на едно дете, че може и без тези неща при наличието на други?!-ами никак. И другото, което е то страда... Скъперници! Много ме е яд!

Общи условия

Активация на акаунт