Всички стискаме палчета за най-нетърпеливите ни СЕПТЕМВРИйски зайчета!

  • 22 543
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 147
Ха, честита ни нова тема Simple Smile Както обикновено много хубава. А и много тематична - аз също малко съм се стреснала и почнах усилено пране и стягане на багажа...

Аз изкарах много хубав ден и естествено пак съм скапана. Понеже категорично бях помолила да не ми носят никакви подаръци и хората ми донесоха неща за бебето. Утре ще кача малко снимки. Нямам никакви снимки от партито, ама ме има мен с голямата ми тумба Simple Smile Утре ги качвам Wink


milenkata82,  welcome

Цитат
Аз да се оплача също така. Излезнали са ми 3-4 стрии от ...
Десетина пъти успях да прочета изчезнали и много се чудих как така се оплакваш?!?
Иначе и аз съм се снабдила по корема. А напоследък се мажа редовно, даже специален крем си купих. Ама и да се тръшкам все тая. Освен ако не станат много страшни на вид пак ще си ходя с бански половинки, на който му пречи да не ме гледа  smile3534

zornitsa85, ползвай помпата от приятелката ти /ако изобщо ти се наложи/ пък ако ти трябва друга тогава купувай. На курса специално ни казаха да не купуваме предварително, защото много по-добре се изстисква на ръка /ако е еднократен случая/. За първоначална стимулация докато се приберете и сте заедно с бебето, помпата на приятелката ти ще ти свърши работа. А ако по-нататък ще ти се налага да се цедиш постоянно ще си купиш. Давам такъв съвет чисто логически - защо да затваряш пари в нещо, от което може да нямаш нужда.
А освен това си мисля, че гърдите са различни и това, което на X върши работа, при Y може изобщо да не направи вакуум...

Сигурно скоро най-ранобудните ще почнат новата седмица... аз отивам да завърша старата спейки Wink

редакция:
Даже вече са започнали...

# 31
  • Мнения: 237
Добро утро, да сложа кафенцето за ранобудните



И аз бях от бодуващите тази нощ, станах само да хапна малко плодове и после се въртях два часа в леглото. Ако знаех, че сте си спретнали нощна раздумка, щях да се включа  Laughing

За чаршафите на Тас- Да не би да сте ги прали на много високи градуси? Обикновено тогава и при много силна центрофуга се получава това. Аз трудно ги изгладих, но не стоят намачкани, идеални си станаха. На мен много ми харесват, въобще не съм разочарована от тях. Меки са, личи, че е памук и са ги изпипали от към кройка. Най-много ми допада, че калъфа за одеяло, отдолу е с копчета, няма да се вади завивката. Чакам новата колекция и пак бих си поръчала.

За помпите за кърма - на лекцията за кърменето, казаха в никакъв случай да не се ползва чужда помпа.

Приятна среща Пловдивчанки, чакаме снимки  Heart Eyes

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Добро утро ! И аз вечер много се въртя, но не ставам до леглото освен до тоалетната. Седна ли на компютъра -отиде, няма да мигна. Пускам си телевизора да ми говори и така.
Приятна среща на пловдивските майки.

# 33
  • Мнения: 39
Добро утроооо!Аз вече се излюпих и се подготвям за чичо доктор.Ще ходим да слушаме тонове и да видим дали ще гледам  бебока.И мисля като се върна да легна да поспинкам,че снощи голямо будуване му дръпнах.
Хубав ден и приятна среща на пловдивските мами и чакаме снимчици  Hug

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 420
Добрютру! Heart Eyes
И аз днес съм на преглед и ще ходя да си вземам 45 дневния (още на 4ти тябваше да се издаде, но по обективни, съботни причини – тудей ще е Flutter
(Тета, Толи), решихте ли се вече окончателно за Черноморска? Вчеа се видях с една мама, която ме разубеждаваше за Окръжна (отово Crazy). Вече съвсем се бъгнах Crazy

# 35
  • Мнения: 147
За помпите за кърма - на лекцията за кърменето, казаха в никакъв случай да не се ползва чужда помпа.

В смисъл да не си разменят, да речем, мамите в една стая или да не се взима "втора употреба"? Защото при втория вариант си я почистваш, стерилизираш и т.н., докато първия е доста съмнителен.

Тук дават помпа в болницата, ако се налага допълнителна стимулация. После ако още трябва се взима под наем от аптеката. Продават се и ръчни, но са тях именно стана въпрос в моя курс, че не се препоръчват, защото не цедят добре.

Значи на лекцията зависи кой плаща рекламата. Тук е Medela.

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 07:59 от Августа

# 36
  • Мнения: 272
Добро утро, момичета. Много жега тази нощ..... Whistling

Evvaa аз имам такова столче сиво и розово от миналата година си остана...Даже няколко теми по назад бях питала някой дали няма да има нужда от такова, защото мисля да го продавам в продавалника ама още не съм се наканила да го пускам там... Simple Smile
http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=68
Охо Рошли, пропуснала съм го това.
Ще минем да ги разгледаме с татето когато излезе в отпуск и спрем ли се на тази- ще пиша, ако все още е в теб Peace

# 37
  • Мнения: 237
Августа, в смисъл, да не се взема втора употреба. И точно обясниха за стерилизацията в домашни условия и болницата, нямат нищо общо. Ако помпата се използва само за стимулиране на лактация в първите дни, може да се ползва. Но ако се дава или замразява изцедената кърма - не. В крайна сметка всеки решава сам за себе си, не искам да влизам в полемика и категоричност.
А кой плаща, въобще не ме интересува. Купих си помпа на фирма която няма никаква реклама в България и никой не ми я промотирал, даже я няма навсякъде.

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 08:27 от Мартичка

# 38
  • Мнения: 135
Майчета и надявам се не толкова нетърпеливи зайчета  Praynig дано и моето си е такова че имам странни чувства с тази си бременност,изписали сте темата и реших да се отчета все пак ,че като ви знам какви сте машинописки току виж и тази свършила .
Мартичка мерси за освежаващата напитка аз не се отказвам от нея все още  Naughty,че с моето кръвно и тези жеги се усещам как ще тупна някъде.
Августа и аз така вчера цял ден намествам по шкафове и нещо уж нищо не съм купувала за бебо ,а всичко пълно и се чудя къде да свра на баткото нещата и да е спокоен поне година и половина  две да се разполага.
Фейтобожавам заглавната  ни страница ,този път ще е изцяло в унисон с моя профил,такова пране и простори ме чакат ,че ще искам от татито да го стегне ,че да не стане беля .....
Оставям ви и леко с миткането,че днес ще има задушено в собствен сос.

# 39
  • Мнения: 2 802
Добро утрооо  Hug Добре, че съм пуснала новата тема ... виждам пак е имало нощни птици  Mr. Green

Ох и мен сън не ме лови;))
До сега бях с главата в хладилника  newsm55и последното което нагънах беше една царевица;))

Не бива заедно да сме го правили това действие  Joy Joy Joy и аз така бях снощи и това хапваш ... на първото ставане ... после беше мляко с вафла  Blush Joy Joy Joy

Ками ... и аз на 09,08 съм на преглед  Heart Eyes



Фейт,  smile3525 хванала си вълната на която съм  prostor

 Mr. Green наУиии  Mr. Green Hug


Иначе и на мен снощи ме беше ужасно топло ... не издържах и пуснахме климатика  Crazy
Чак тогава заспах, а сутринта се успах .... сега бързам да ви видя и да се оправя за срещата  Hug

Августа .. ще си чакаме снимките като завещание  Mr. Green Hug

Melly.G успех на прегледа ... както и на всички остани, които ще ходят днес  Hug

Рошли ... това кошче е много сладко и съм сигурна, че ще го продадеш в Продавалника .. ако имах мома щях да го взема веднага ...   Hug

Отивам да се оправям, че времето си летииииииииии  ... до после  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен ! И запис естествено  Embarassed

# 41
  • Мнения: 40
Kami, милата, как добре те разбирам...  ooooh! Това човек да прави дом и да чака дете едновременно, си е сериозна инвестиция и все се налагат компромиси. Аз посъбрах вече нещата за беба - доста ми дадоха приятели и познати, доста съм купила, но преди месеци, защото гледах да не се изсипва всичко наведнъж като разходи. Много е полезна системата "предай нататък", защото изведнъж се оказваш затрупана от детски дрешки, които са омалели и принадлежности, които вече не са необходими на една майка, а друга тепърва ще се нуждае от тях. И честно казано, макар че страдах от известни скрупули как ще облека на детето си носени дрешки, след като изпрах и мойте чисто нови, ми то нямаше голяма разлика - памукът така бързо започва да изглежда износен, че най-вероятно и тия, които са ми дали, да са прани 2-3 пъти, не повече. Та, смятам и аз така да процедирам после - който си иска дадените дрешки, да ги връщам, другите - по системата. Simple Smile

Да се оплача - не спира да ме сърби навсякъде...  newsm78 Нощем се будя от сърбеж по краката и ръцете. От няколко дни започна по врата и по ушите. Даже на моменти не се усещам как се дера като крастава. А няма обрив, няма ухапване, нищо няма - чиста кожа и си сърби ли сърби. Мъжа ми заключи, че е от нерви и повече не се занимава с мен, а аз откачам да се чеша. Няма закономерност - както сърби по прасеца на левия крак, след малко започва по челюстта, после по китките на ръцете и т.н.... Непрекъснато съм в някакво движение, направо е плашещо вече!  #Crazy

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Melli, защо те разубеждава за окръжна. Тя Черноморска, ще отвори ли до септември, че я заотваряха от месец май?

# 43
  • Мнения: 2 802

Августа и аз така вчера цял ден намествам по шкафове и нещо уж нищо не съм купувала за бебо ,а всичко пълно и се чудя къде да свра на баткото нещата и да е спокоен поне година и половина  две да се разполага.

За баткото нещата, ако естествено не ги носи си вземи вакуумиращи пликове ... няма да съжаляваш   Peace Не знам кой беше казал, че ги е взел от Кауфланд и изпускали, но нали бяхме коментирали няколко теми назад, че там често дават дефектни ooooh!
Вземи си от левчетата ... моите са от там за по 30 лв и съм супер доволна  Wink

# 44
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!

F.A.T.E. както винаги страхотна тема.

Сега да се оправям, че нали ще се виждаме на кафе Hug

Общи условия

Активация на акаунт