Всички стискаме палчета за най-нетърпеливите ни СЕПТЕМВРИйски зайчета!

  • 22 517
  • 745
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата ни тема!

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 45
  • Мнения: 42
Цоп в новата темичка да не я изтърва  Mr. Green и добро утро на всички разбира се  Hug
Първо да честитя рождените дни на всички, които пропуснах предните няколко дни, да са много здрави и усмихнати   bouquet
Относно помпите да се включва, на мен ми предлагаха да ми дават, но след малко размишления се отказах и реших, че няма да я взема, според мен не е редно да се ползва по този начин, но аз съм малко луда гъба понякога на тема хигиена и дезинфекция  Crazy Но исках да подкрепя Мартичка в това, което каза  Peace Наистина думите на лекторката бяха, че помпата е продукт за индивидуална употреба и у дома със стерилизаторите се постига висока степен на дезинфекция, но не и стерилизация  Peace И да споделя още нещо, което ми каза наскоро родила приятелка по повод помпите, които дават в болницата, изрично са им казали изцеденото с тези помпи мляко да не го дават на бебето. Не агитирам никой и с нищо просто споделям инфо  Peace
Мартичка, нещо утре за лекцията, ако искаш пиши ми на лични да се разберем  Hug а за срещата в Сряда няма да мога, че вече се регистрирах да ходя в Лабиринт, това ще ми е последната лекция, на която ще ходя, а темата наистина ми е интересна  Peace
Канела, Сентекс стискам палци да нямате повече перипетии с лекари и всичко да се развива по най-добрия начин  Praynig
Пожелавам прохладен ден на всички  Hug

П.П. Свате, как е зетя  Whistling и успех на прегледа разбира се  Hug

# 46
  • Мнения: 10
Добро утро,
ставам и аз да се оправям за срещата

# 47
  • Мнения: 23

Да се оплача - не спира да ме сърби навсякъде...  newsm78 Нощем се будя от сърбеж по краката и ръцете. От няколко дни започна по врата и по ушите. Даже на моменти не се усещам как се дера като крастава.

Добро утро!  Simple Smile

Защо ли ми звучи познато това за чесането?! И аз имам подобен проблем, но хубавото при теб Agira е, че нито ти се появяват пъпки, нито нищо от чесането. Докато при мен изглежда като нещо средно между обрив и пъпки и доста ме сърби, а да не говоря колко отвратителна и грапава ми стана кожата. В сряда ще ходя до личния, та може да видя да го питам, ако не забравя- да го видя какво ще каже. Иначе дано при теб да не се задълбочи, че много гадно  Cry

# 48
  • Мнения: 201
Бързо да се отчета в новата тема, че тръгвам за срещата. Беборан е вече 2600, направо се стреснах, добре че много не вярвам на тия тегла, но все пак продължава да си върви по-едър. Кръвно 90\65 - ама не бях пила кафе още. Кг вече +8 - доволна съм Grinning
Бъдик наистина днес като видиш бебоците \лелеее два наведнъж\ ще ти се оправи настроението, поне при мен стана така, сега летя направо!
Плацента - първа степен на зрялост\май това беше нормално за тези седмици\
Августа благодаря ти за съвета за помпата - така мисля да процедирам. Мартичка и аз съм чувала, че не е хубаво да се ползва друга помпа, но аз тази мисля да я ползвам само за стимулация, няма да давам кърма от нея на бебока. В крайна сметка ако ми се наложи ще имам на разположение един ошашавен татко и една нетърпелива леля и винаги мога да ги пратя да ми купят свястна помпа и да ми я донесат в болницата.
Много писах, отивам да подложа с малко студена диня и дим да ме няма.
А вие да пишете много, защото като се прибера трябва да има с какво да се занимавам  bouquet

# 49
  • Мнения: 2 802
Много писах, отивам да подложа с малко студена диня и дим да ме няма.

Браво на бебока ... а с Велвиамо не се ли видяхте .. тя няма ли да дойде  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 201
Велвиамо ще е с таткото, предложих да я изчакам и да дойдем двете, но тя каза че ако е добре той ще я докара. Имаше една майка след мен, но няма да е била тя, защото сме през един час.

# 51
  • Мнения: 2 802
Ок .. айде аз след малко изчезвам  Hug

# 52
  • Мнения: 40

Да се оплача - не спира да ме сърби навсякъде...  newsm78 Нощем се будя от сърбеж по краката и ръцете. От няколко дни започна по врата и по ушите. Даже на моменти не се усещам как се дера като крастава.

Добро утро!  Simple Smile

Защо ли ми звучи познато това за чесането?! И аз имам подобен проблем, но хубавото при теб Agira е, че нито ти се появяват пъпки, нито нищо от чесането. Докато при мен изглежда като нещо средно между обрив и пъпки и доста ме сърби, а да не говоря колко отвратителна и грапава ми стана кожата. В сряда ще ходя до личния, та може да видя да го питам, ако не забравя- да го видя какво ще каже. Иначе дано при теб да не се задълбочи, че много гадно  Cry

Не се задълбочава, освен ако не се брои факта, че сърбежът "плъзва" по нови части от тялото. В началото беше само краката, после мина към ръцете, сега вече е навсякъде. Първо си мислех, че е от антицелулитното мазило; смених го - не спря. Като не се мажа с нищо, кожата ми става суха, опъва се и почва в добавка да щипе, освен да сърби! Питах си лекарката - вдига рамене с дежурната фраза "от бременността е, всичко е нормално!"  smile3515 Направо ще се побъркам!

# 53
  • Мнения: 217
Добро утро и от мен момичета Hug
Най- накрая да дойде работната седмица, мъжо да тръгне на работа, малко от малко къщата е оправена (цяла събота и неделя все чистим, оправяме нещо в нас Whistling) и така ми е по- спокойно. Аз имам още да си чистя и нареждам, ама като съм сама ми е по- спокойно.
Да ви почерпя и аз

Успешен ден на всички Hug

# 54
  • Мнения: 466
Честита ни нова темичка  Simple Smile
Дали ще я напълним с поздрави за нови бебчета  Sunglasses Все си мисля как в август е пълно с бебета и доста от тях са родени 15-20 дни преди термин.
Аз се каня да излизам, но ако се замотая още малко и ще закъснея. Днес се очертава голям задух. Не знам как ще се живее следобяд.
Иначе за помпите - аз не бих ползвала втора употреба. Има и евтини и скъпи варианти. По-добре една по-обикновена, но нова, отколкото хубава, ама втора ръка.
С миналата бременност ползвах тези тип спринцовка, които коментирахте в предната тема. Е изкарах с нея 6 месеца постоянно изцеждане, но все си мечтаех за хубава помпа. Тогава не можех да си позволя да си купя по-скъпа.
Ева, столчето задължително вижте на живо. Много от столчетата са твърде дълбоки и правят голяча чупка в гръбчето. Най-вече евтините модели. Преценете.
Агира, за сърбежа пусни си кръвна картина и се консултирай с лекар. При анемия се получава подобен сърбеж, какъвто описваш.  Също така мажи добре навсякъде с кремчета, да не е суха кожата.
Хайде ще се стягам да изляза докато е още по-хладно, да не скитам в жегите после.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 10
Добро утро,момичета!
Крива,крива,крива съм в червата   Sick Снощи може би до 02 часа съм ревала.Легнах ме си и като взехме да си говорим какво ще ги правим тия лекари и мен като ме стегна и като не можех да си поема дъх  Sad Не можех да дишам,заболя ме от ляво,ужас.И голям рев.Ама със сополи чак.Не знам какво ми стана ама така ми накривя на шапката вече от последния месец,че сякаш беше очаквано.
Та станах днес със надути очи и без палър  Cry
Ще ходя след малко да си платя колата и да си я прибирам,а ме мързи и се чудя.....дали да не го оставя за утре  Twisted Evil
Смятам към 11 часа да се обадя на Георгиев да видим дали е в отпуска и ако не е ще се срещна с него.
Ами май това е...
Весела среща на пловдичанки и Фейт благодаря за темичката!   bouquet

# 56
  • Мнения: 40
Мерси, Millenitta! Изследванията ми са отлични - желязо в норма, хемоглобин - също. В сряда съм на преглед, пак ще я питам по-настоятелно, че ако така продължи до края, ще стана агресивна!  fight

Канела, поне си го "изляла"! Това е добре, че си разтоварила поне малко.  Hug

# 57
  • Мнения: 217
Пропуснах да изпратя моите адмирации на Фейт, за прекрасната тема  newsm51, аз в момента съм на вълна гладене. Вчера стегнах по- голямата част за болницата, но имам чувството, че все нещо ми убягва. Утре съм ЖК и ще питам какво още ще трябва. На последната ЖК док. обеща да ми даде негов списък за необходимите неща за болницата. Сякаш не искам да оставям всичко на мъжо, пък и така на мен ще ми е по- спокойно.

# 58
  • Мнения: 156
  bouquetмомичета подготвяте ли си гърдите по някакъв начин за кърмене?
знам,че има кемчета,но не знам кое е ефикасно Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 10:50 от d_cvetanova

# 59
  • Мнения: 9
...
zornitsa85, ползвай помпата от приятелката ти /ако изобщо ти се наложи/ пък ако ти трябва друга тогава купувай. На курса специално ни казаха да не купуваме предварително, защото много по-добре се изстисква на ръка /ако е еднократен случая/. За първоначална стимулация докато се приберете и сте заедно с бебето, помпата на приятелката ти ще ти свърши работа. А ако по-нататък ще ти се налага да се цедиш постоянно ще си купиш. Давам такъв съвет чисто логически - защо да затваряш пари в нещо, от което може да нямаш нужда.

Мами, да споделя от опит - в болницата не мен ми оставаше кърма (предполагам при повечето от вас ще е така) и помпата ми трябваше за да си изпразвам гърдите по-хубаво. Това, което изцеждах - изхвърлях. В такъв смисъл, една ли има особено значение дали помпата е била на друг преди това (стига да сте я стерилизирали предварително), след като бебето няма да ползва изцеденото в болницата мляко. Аз си бях купила най-обикновена помпа на Нук за болницата. После, откровено казано рядко съм я ползвала, защото ми беше по-лесно да се цедя на ръка (това, ако не дохранвате/давате после изцедената кърма). Сега отново мисля да си взема някаква обикновена за болницата, пък ако се наложи, после ще си взема хубава.

Общи условия

Активация на акаунт