Отговори
# 330
  • Мнения: 501

Да, разбирам. Но ти не знаеш в момента в какво положение съм, дали имам нужда от помощ или не.


Говорех по принцип, защото ти беше написала за това, какво чувстваш, когато си там. Не говоря лично за колко пъти си ходила, защо и т.н. Това са си твои лични неща.

Да и аз по принцип съм съгласна с теб. Просто исках да изясня, че не търся Бога и светците само когато имам нужда от нещо и после не се сещам да благодаря и да поискам прошка за греховете си.  И също така смятам, че човек е важно и сам да си помогне, но и да потърси закрила от Бога. Когато ходя там, моля за подкрепа за неща, които са ми наистина важни, а не някакви си капризи, искам това, искам онова.. И по принцип идеята да ходя на служби е хубава. Ще го направя.

# 331
  • Мнения: 112
Аз за първи път отидох в Руската църква преди седем месеца. Може би в рамките на един месец отидох няколко пъти, но към днешна дата желанието ми не се е сбъднало. Мисля си тези дни да отида пак със същото желание. Не зная дали вече има смисъл.

# 332
  • Мнения: 501
Аз за първи път отидох в Руската църква преди седем месеца. Може би в рамките на един месец отидох няколко пъти, но към днешна дата желанието ми не се е сбъднало. Мисля си тези дни да отида пак със същото желание. Не зная дали вече има смисъл.

има смисъл! отиди! вярата не трябва да те напуска.помоли се отново за това твое желание.

# 333
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Не, няма смисъл, ако няма вяра!

# 334
  • Мнения: 112
Не, няма смисъл, ако няма вяра!

Аз съм чела истории, а и не само аз, за невярващи хора, чиито желания са се сбъднали. Аз правя, каквото мога, но към момента безуспешно. Желанието ми не е свързано с деца и оздравяване. Чувала съм, а и доколкото имам наблюдение, че такива желания най-често и най-бързо се сбъдват.

# 335
  • Мнения: 501
въпросът дали ще се сбъдне едно желание или не е доста сложен. ние тук не можем да казваме дали ще се сбъдне, или не.. защото това само Бог  решава. ако толкова силно го искаш и се бориш за това желание, отиди пак, помоли се отново, от цялото си сърце.

# 336
  • Мнения: 501
а и другото, което ми хрумва е, ако е невярващ човек, защо ще отиде ? защо би отишъл, ако не вярва ?  newsm78 според мен всеки, който отива там, има поне малка надежда, поне капчица вяра, че ще му бъде помогнато, че ще бъде подкрепен. а вече защо и кои желания се сбъдват не мога да кажа.мога само да пожелая на всеки да се случи това,което ще му донесе много щастие и мир!

# 337
  • Мнения: 501
много се чудех дали да напиша това..обаче днес отидох да благодаря за нещата, които са се сбъднали, и да помоля за помощ за една ситуация, за едно желание..като излизах от църквата обаче заваля пороен, силен дъжд..изчаках на едно място, дъждът намаля, но след като отново тръгнах, отново се изсипа порой..не чувствах студ, само дъждовните капки как ме обливат и как чантата ми и дрехите ми подгизнаха.след половин час дъждът беше спрял, нямаше и помен..чудя се това някакъв знак ли е ? аз на листчето помолих и за прошка на моите грехове, но се чудя.. аз много вярвам в тези неща и този пороен дъжд точно в този момент се чудя как да го тълкувам..не се съмнявам нито в Бог, нито в свети Серафим!! не искам дори да си помислям такова нещо..но се съмнявам в себе си, дали аз не съм твърде грешна ?

# 338
  • Мнения: 112
а и другото, което ми хрумва е, ако е невярващ човек, защо ще отиде ? защо би отишъл, ако не вярва ?  newsm78 според мен всеки, който отива там, има поне малка надежда, поне капчица вяра, че ще му бъде помогнато, че ще бъде подкрепен. а вече защо и кои желания се сбъдват не мога да кажа.мога само да пожелая на всеки да се случи това,което ще му донесе много щастие и мир!
въпросът дали ще се сбъдне едно желание или не е доста сложен. ние тук не можем да казваме дали ще се сбъдне, или не.. защото това само Бог  решава. ако толкова силно го искаш и се бориш за това желание, отиди пак, помоли се отново, от цялото си сърце.

Ами защото някой ги е накарал или пък им се присънява Архиепископ Серафим. Чела съм за такива случаи. Аз мисля пак да отида да си напиша желанието и ще продължавам сама да действам.

# 339
  • Мнения: 112
Хубаво е, че ти се сбъдват нещата, а това с дъжда според мен не трябва да те притеснява.

# 340
  • Мнения: 501
а и другото, което ми хрумва е, ако е невярващ човек, защо ще отиде ? защо би отишъл, ако не вярва ?  newsm78 според мен всеки, който отива там, има поне малка надежда, поне капчица вяра, че ще му бъде помогнато, че ще бъде подкрепен. а вече защо и кои желания се сбъдват не мога да кажа.мога само да пожелая на всеки да се случи това,което ще му донесе много щастие и мир!
въпросът дали ще се сбъдне едно желание или не е доста сложен. ние тук не можем да казваме дали ще се сбъдне, или не.. защото това само Бог  решава. ако толкова силно го искаш и се бориш за това желание, отиди пак, помоли се отново, от цялото си сърце.

ако някой ги е накарал, значи са му повярвали поне малко на този някой.ако им се е присънил Архиепископ Серафим, значи пак ще повярват и ще им помогне.мисълта ми е, че дори да са били невярващи, след подобни случаи ще повярват.отиди, разбира се.това, което зависи от теб, го направи, отиди и се помоли пак за желанието ти и дано нещата станат така, както би искала Hug

Ами защото някой ги е накарал или пък им се присънява Архиепископ Серафим. Чела съм за такива случаи. Аз мисля пак да отида да си напиша желанието и ще продължавам сама да действам.

# 341
  • Мнения: 501
Хубаво е, че ти се сбъдват нещата, а това с дъжда според мен не трябва да те притеснява.

аз винаги, когато имам проблем или се почувствам неспокойна, отивам там.не са ми се сбъднали всички неща или поне не до този момент..и аз се чудя да отида ли пак, или не..а това с дъжда не знам, просто си мисля, че не съм достойна да ми се сбъдне всичко..

# 342
  • Мнения: 112
Е аз пък ако сравнявам моята вяра с тази при невярващите, естествено е, че аз вярвам повече. Ама по колко най-много се чака за сбъдване на желание. Аз за първи път отидох, както вече казах, преди 7 месеца и желанието ми въобще не е трудно. В тази крипта се молят хора с много по-сложни проблеми и болести и липса на деца. Това, което ми трябва, не е от горе изброените, но също е много важно, не е трудно за изпълнение, но не знам защо не се получава. Как на някои хора им се сбъдват мигновено не зная. Аз като излизам от криптата, съм вече в очакване да ми се сбъдне, но не се получава.

Аз по принцип уважавам религията и сравнително често ходя на църква.

# 343
  • Мнения: 112
Хубаво е, че ти се сбъдват нещата, а това с дъжда според мен не трябва да те притеснява.

аз винаги, когато имам проблем или се почувствам неспокойна, отивам там.не са ми се сбъднали всички неща или поне не до този момент..и аз се чудя да отида ли пак, или не..а това с дъжда не знам, просто си мисля, че не съм достойна да ми се сбъдне всичко..

Аз понякога се срамувам, а друг път си мисля, че всичко е срещу мен и спасение няма. Поне като някога са ти се сбъдвали, това би трябвало да ти помага да повярваш. Аз всеки път ходя с едно и също желание. Първия път го написах много подробно, а следващите - все по-обрано, докато може би последния път го написах само с една дума.

# 344
  • Мнения: 501
Разбирам те, но не мога да отговоря на този въпрос..някъде четох, че една жена помолила за дете и имала след 1 година, за други хора съм чела, че мигновено се сбъдва..но мисля, че при всеки е различно.на мен пък ми се иска да ми се присъни светеца, искам да ми даде знак дали да продължа да ходя, или да изчакам.

Цитат
Аз понякога се срамувам, а друг път си мисля, че всичко е срещу мен и спасение няма. Поне като някога са ти се сбъдвали, това би трябвало да ти помага да повярваш. Аз всеки път ходя с едно и също желание. Първия път го написах много подробно, а следващите - все по-обрано, докато може би последния път го написах само с една дума.

да, аз вярвам, но и аз съм объркана. аз пък обратното, последните пъти, когато съм ходила, описах много подробно всичко. чудя се дали трябва да е по-кратко, другите хора пишат на едно листче и готово, а аз описах едва ли не роман.

Общи условия

Активация на акаунт