Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения

  • 55 520
  • 720
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
здравейте отново  Wink искам да ви попитам нормално ли е при бременност да не ме болят гърдите.. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 242
Спокойно, всичко е нормално Simple Smile лека бременост  Wink

# 32
  • Мнения: 16
благодаря ти и ацки много се радвам....аз така и не се уточних когато ви попитах дали съм бременна защото от притеснение обърках....то стана така 15юли пробвахме за бебче и трябваше да ми дойде на 18август но не дойде и отидох на генеколог и вече съм в края на 5г.с. и от понеделник вече ще съм в 6г.с Hug

# 33
  • Мнения: 48
Simple Smile Здравейте, мили момичета! Не съм сигурна, че имам опасения - бих ги нарекла "надежди"Simple Smile
На 36 години съм, след 4 дни ще навърша 37. Нямам аборти, нито дълго неслучила се бременност - просто се запознахме с мъжа ми късно:). Миналата Коледа имах за кратко мечтаните 2 чертички, но втората беше бледа и тънка... и след това изчезна. Не е нещо, което не се е случвало - и беше за няколко дни.
Сегашното ми закъснение е 8 дни, имам болки ниско долу, "придърпване" точно, един ден ми прилоша така, че чак седнах на тротоара, и имам киселини - а аз никога съм нямала преди това. Боли ме и кръстът.

Не смея да се надявам. Не смея да си и помисля дори. А зная колко важно е човек да гледа с радост и позитивизъм на всичко.

Защо пиша ли? Просто защото се надявам всички да пишем тук отначало с плаха надежда, а след това - с огромна радост. Желая ви го от сърце!   bouquet

# 34
  • Мнения: 16
от всичко може да е това....но според мен си направете тест все пак..и при мен така ми закъсня 8 дни но преди това аз и моя приятел пробвахме за бебче няколко седмици прееди да ми дойде и аз така имах болки като преди цикъл и леко придърпване ту в левия ту в десния яйчник и имах съмнения,че съм бременна но си мислех,4е е нещо от времето защото в началото на миналия месец бях опрерираа от кръвоизлив в корема но уви сег съм в 5г.с.....не се притеснявай  Winkа си направи твстче и дано покаже  EFP ...

# 35
  • Мнения: 107
здравейте!
Дали някой може да ми каже  уринарен тест за бременност  може ли да се направи , ако  бременността не е  в началото?
В смисъл , че ако съм забременяла ,  единствено възможно е било през юни  -ако сега направя тест дали ще е достоверен ?

Бях чела нещо ,че хормона ,по които тези тестове отчитат намалял с напредването на бременността.
В момента сме за дълго на гости при бабите в малък град и не искам да ходя тук на гинеколог , а да направя тест , за да знам да пътувам ли за преглед. Все още кърмя  сина си /1,3г/ и нямам цикъл от раждането.
Точно в началото на юни бях на гинеколог- увери ме че всичко е наред , после заминахме за лятото при бабите  и около два месеца не сме се виждали с мъжа ми , така че ако е станало- е юни.
Кръвен тест тук  също не мога да направя-резултат след десет дни .

Нещо корема ми се е издул  и се замислих  дали не сме  двама...

# 36
  • София
  • Мнения: 8 131
Естествено, че ще е достоверен. ЧХГ се повишава все повече. Ама ти досега не си ли заподозряла, че може да си бременна?

# 37
  • Мнения: 735
Купи си тест от аптеката и си направи. Peace

# 38
  • Мнения: 16
Много хубава темичка!  bouquet

Та и аз да запитам..правим си опитите за бебче от няколко месеца.Освен,че се надявам да видя  EFP и неспирам да си въобразявам какво ли не,има и едно нещо което ме притеснява донякъде.

Случи ми се на няколко пъти миналата седмица,когато съм седнала и реша да се изправя,рязко ме свива в областа на яйцата(повече лявото)  Simple Smile сякаш някоя жичка се опъва и докато се разпусне,немога да се изправя.
Ако някой има някаква идея какво може да е,нека пише,Моля!Също така и ме болеше ,когато правехме "Любов".Дали е възможно да е от евентуална бременност или да си ида при чичо доктор...?Не помня да съм имала такива опъни с първата бременност,ама...знам ли  (гинко,гинкоооо  Laughing)
Вече ми писна да купувам тестове и с унила физиономия да излизам от банята и мъжото да ме гледа с очакващ поглед,след което двамата да си се успокояваме за следващия път..

# 39
  • София
  • Мнения: 8 131
Кога ти е датата на М.?

# 40
  • Мнения: 735
Senso, отиди на гинеколог. Такава рязка болка почти не може да се отнася до бременност. А освен това няма връзка между това да те боли като правите "любов" и това да си бременна.
Аз бих отишла по-скоро на преглед, за да се изключи евентуален проблем. Успех! Peace

# 41
  • Мнения: 16
За болката го казах,понеже никога не ме е боляло така досега,че да се спре секса.И след няколко дена се появиха болките,а те не бяха на всяко ставане.Предполагам,че няма връзка ..но исках и друго мнение за тези ми странности.Определено ще отида на доктор др.седмица да си каже тежката дума и той.
Последната М беше на 30.07.-7 дена...хмм Thinking  а,предната 23 дена преди нея,а ми е редовен..уж

# 42
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте , пиша тук, въпреки че знам , че ще ме насочите към тест. Аз самата смятам да го направя, но искам да си споделя и притесненията. По принцип цикълът ми е доста нередовен, заради проблеми с яйчниците. Лекари ми бяха препоръчали противозачатъчни. С тях всичко се беше нормализирало. От 2 месеца не ги пия, тъй като имах сериозни здравословни проблеми, донякъде предизвикани и заради самите противозачатъчни. Сега цикълът ми закъснява 7 дни. Закъснението е съпроводено с отмалялост, световъртеж, подут ниско долу корем, напрежение в яйчниците, зърната ми са постоянно настръхнали и ужасно болезнени.  Също така поддържам една температура от 37,2-3 С от около седмица. Знам, че това са и ПМС симптоми, но не и чак толкова изразени. Бих се радвала много ако се окаже, че съм бременна, но също така и се притеснявам. Много лекарства погълнах този месец - за вестибуларния апарат , придружен с големи дози валериан. Ако се окаже, че има бебчо, приемането на тези лекарства на по-ранен етап биха ли били проблем. Тест ще правя, смятам в понеделник и на лекар да ида. По-скоро търся някакво успокоение - може ли да съм бременна и може ли да съм навредила с всичката тази химия...

# 43
  • Мнения: 735
Здравей, audace.
Отмаляването и световъртежа може да се дължат на вестибуларния апарат, а другите симптоми  - на ПМС. Разбира се щом водиш полов живот и не се предпазваш от евентуална бременност и това може да е причината. Според мен е добре да се успокоиш, да си купиш веднага един тест за бременност, който поне малко би разсеял съмненията ти. И после понеделник на лекар. И в единия и в другия случай. За вредата от лекарствата върху плода може да се изкаже компетентно само лекар.
Не се измъчвай ама като си мислиш какво ли не. Успокой се.
Надявам се да пишеш скоро с хубави новини. Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 5 260

audace, до колкото разбирам притесненията са ти повече свързани дали може да са навредили лекарствата на евентуалното бебе. Никой не може да каже със сигурност, но според мен при една толкова ранна бременост, бебчо не се храни съвсем от теб все още  Peace Прочети на листовките какво пише, направи си тест и най-добре при + резултат се консултирай с лекар. Док знае най-добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт