Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения

  • 55 518
  • 720
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 94
Здравейте на всички.Тези дни изчетох какви ли не теми във форума.При мен ситуацията е следната.Пих противозачатъчни,спрях ги-прескочи ме лелката 45 дни(може би докато организма се посъвземе) ,след което ми дойде.Минаха си 28 дни-дойде ми на време01.08.2012.Трая само 3-4 дни(по принцип ми  тече 5-6).Този месец два пъти ме болят здраво яйчниците като при овулация но незная защо два пъти- в началото на месец и към края.Използваме презерватив,като изключа няколкото "топвания " съвсем за кратко в началото на акта.Закъснява ми трети ден.На първи ден от закъснението правих тест шуьр чек ,беше отрицателен,досега не ме е лъгал.Корема ми е много подут,стомаха на моменти ме опъва горе вдясно.Сънливо ми е и имам болки(не постоянно)все едно ще ми дойде.Гърдите не ме болят не са ми напрегнати ,нито променили размера си.Кръста и гърба малко ме пристягат.И  друго,като пишкам в чашка и едно парцалче-белтък(като при овулация секрет) плува във чашата.

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 15:51 от fyrty

# 46
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте отново, мерси за бързите отговори и за разбирането. Тест направих още днес и е отрицателен за съжаление, но може би и по-добре. Прегледах листовките на лекарствата и всичките са противопоказни при бременност, за това и казвам " по-добре". Все пак ще ида и на лекар в понеделник..
А на всички бъдещи мами пожелавам късмет и здрави отрочета Simple Smile Надявам се скоро време да  има с какво да се похваля в тази насока...

# 47
  • София
  • Мнения: 5 260

fyrty, може Ову да е сега, просто да е късно. Предвид, че си спряла противозачатъчните е възможно да се е объркал цикъла малко.
За да си 100% сигурна- кръвен тест;
Ако не ти се прави - посети гинеколог ако не дойде до седмица;
Изчакай още няколко дни и повтори теста (Шуър чек)

# 48
  • Мнения: 94
rainy..., кръвен нямам възможност да направя.Мислех да изчакам 10 дни закъснение и тогава да направя шуьр чек(или по-рано?).И вече ако до 20 дни не ми дойде ще ида на доктор.Размишлявам може ли да се е получило бебе,или причината за закъснението е друга-времето ще покаже.

# 49
  • Мнения: 94
днес ми дойде .Вече си отговорих на въпроса ,значи теста не е грешал,а аз го  подложих на съмнение. Simple Smile Лек ден на всички.

# 50
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен, мили дами Simple Smile Преди една година бях бременна, но поради силни антибиотици бременността ми беше прекъсната по предписание на лекарите. От няколко месеца правим опити и се надявам скоро да се случо. Овулацията ми е на 22-23 ден, а цикъла на 33-34. Очаквам да ми дойде следващата седмица, но пък силно се надявам да не се случи. С предишната бременност нямах никакви симптоми, освен напрежение в гърдите.
Стискам палци на всички и на себе си,
Поздрави

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте. Ето го моя случай - на 28 юли правих секс с презерватив, но се случи гафът, след което 10 часа аз взех ескапел. Получих междинното кървене и по принцип трябваше да ми дойде на 15ти, но дойде на 18ти, като нямах обичайните болки по време на менструация. Правих си 4 теста- един тест седмица след акта, вторият в деня , когато трябваше да ми дойде, третият в деня в който ми дойде и четвъртият седмица след като ми дойде... всичките бяха отрицателни. Не знам дали не си внушавам но от няколко дена ми е лошо по цял ден, гърдите ми са доста уголемени, включително и зърната, но не са болезнени и съм доста раздразнителна.... Тестовете бяха 3 на шуър чек и един клиър.. Какво ще ме посъветвате, да направя ли пак тест...дали има вероятност да съм бременна? Дали има нещо общо, че в момента горе долу трябва да навлизам в овулация...?

# 52
  • Мнения: 2 843
Здравейте. Ето го моя случай - на 28 юли правих секс с презерватив, но се случи гафът, след което 10 часа аз взех ескапел. Получих междинното кървене и по принцип трябваше да ми дойде на 15ти, но дойде на 18ти, като нямах обичайните болки по време на менструация. Правих си 4 теста- един тест седмица след акта, вторият в деня , когато трябваше да ми дойде, третият в деня в който ми дойде и четвъртият седмица след като ми дойде... всичките бяха отрицателни. Не знам дали не си внушавам но от няколко дена ми е лошо по цял ден, гърдите ми са доста уголемени, включително и зърната, но не са болезнени и съм доста раздразнителна.... Тестовете бяха 3 на шуър чек и един клиър.. Какво ще ме посъветвате, да направя ли пак тест...дали има вероятност да съм бременна? Дали има нещо общо, че в момента горе долу трябва да навлизам в овулация...?
Не мисля, че има вероятност да си бременна  Peace За твое успокоение може да повториш теста, но всички симптоми, които описваш са и ПМС. Успех!

# 53
  • Мнения: 235
perdence, според мен симтомите ти може да се дължат на ескапела, въпреки, че е минал цял месец от тогава. Това хапче е тъпкано с хормони...
Според мен не си бременна, дишай  Hug Peace

# 54
  • Мнения: 1
Привет на всички настоящи и бъдещи мами! Simple Smile

На 27г. съм и от около година не пия противозачатъчни вече, които пък пих в продължение на около 6-7 години. Цикълът ми като цяло е дълъг - нормално е от 38 до 42 дни.

В началото на май месец отидох на гинеколог и всичко беше наред, като денят след гинеколога веднага ми дойде цикълът. Само да спомена, че гинеколкожката ми предписа Inofolic. След това имах закъснение от 73 дни и след като се уверих, че не съм бременна имах възможност да отида на гинеколог чах след 2 месеца и половина. За съжаление трябваше да изчакам толкова дълго, защото не живея в България и тук само с направление става, а пък списъкът за чакане е мнооого дъъълъг. Гинеколожката ме прегледа и каза, че имам поликистозни яйчници.

Доста се учудих, при положение че около 2 месеца преди това ми нямаше нищо.  Thinking

Същия този следобед ме прати да си направя кръвно изледване за следните показатели: FSH, LH, Oestradiol, Prolactine, Glukoze. И аз незнам с кой ъкъл отидох без да питам защо по средата на деня след като съм и яла и пила течности. Ама хайде де..съвсем изключих.  ooooh!

Записа ме за още един преглед чаааак на 6ти септември (общо взето 2 месеца след 1ия преглед пак заради тези дълги списъци с чакащи)..   Twisted Evil

На скоро ми се обадиха да ми кажат, че резултатите били в норма и на моя въпрос не пречи ли, че са изследвани по средата на деня и не на гладно и жадно, казаха, че нямало проблем.

Преди около седмица ползвах тестове за овулация и ми се появиха 2 ясни чертички. След няколко дни съм на гинеколог и се надявам да съм забременяла  Praynig Веднага след овулацията започнаха болки в зърната, което досега не ми се е случвало. Усещам пробождания ту в единия, ту в другия яйчник. Вече няколко сутрини ме заболява ниско долу като по време на цикъл. Толкова се надявам да е станало чудо, въпреки че тази гинеколожка тук ме информира, че без да пия хормони трудно щяла да стане работата.  Confused

Та мили девойки питам се (1) възможно ли е за около 2 месеца яйчниците ми да станат поликистозни, или лекарката не е видяла добре. (2) Също така до колко може да се вярва на тези изследвания, направени по средата на деня? И най-вече (3) дали има възможност да съм забременяла дори и с поликистозни яйчници?

Много благодаря предварително за отговорите!  Simple Smile

Мариана

# 55
  • Мнения: 3 242
Това че цикъла ти варира от 38 до 45 дена говори че има някакъв проблем и след като са ти казали че трябва да вземаш някакви хормони , значи все нещо нередно е излязло на изследванията ти.
По принцип не е невъзможно да забременееш с поликистозни яйчници ,но наистина е добре да се лекуваш.
Имам колежка която и установяват поликистозни яйчници след като е родила третото си дете и след него е родила още 4  Mr. Green
Ако преди седмица ти е била овулацията , то дори да отидеш на лекар за сега  не може да се види нищо! Тестове за бременост засичат около 14 дена след овулацията, а преглед с ултразвук няма да види нищо докато не станеш на поне 5 седмици !

# 56
  • Мнения: 47
Здравейте, овулацията следва да ми е била на 31-ви Август. От 02.09 ме свива корема, ниско долу, сякаш яйчниците ме болят. Нямам никакви други оплаквания. Досега не ми се е случвало подобно нещо. Дали има нещо общо болката с предстояща бременност? Около 15-ти трябва да ми дойде МЦ...
Благодаря Ви,
Поздрави

# 57
  • София
  • Мнения: 8 131
Симптоми  5 дни след овулация - напълно изключено!

# 58
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 12
Здравейте!
Мисля, че съм бременна Simple Smile, но много ме е страх да не се разочаровам.
Всичко е като по книга - изчислила съм си правилно овулацията дори я почуствах '24-25.08' (това по-късно беше потвърдено от гинеколога ми) И по това време работихме стабилно по бебеправенето Simple Smile Бях на контролен преглед 4 дни след това '29.08' и ми каза, че всичко е идеално дори каза, че има вероятност щом сме правили тогава секс яйцеклетката да е вече оплодена и ми изписа да пия витамини за бременни ( не знам дали тези думи не ме карат да си внушавам сега ) Но след още две-три вечери имах проблеми със съня ( пък аз никога нямам такива) и понеже мъжа ми хърка се преместих в другата стая тогава съм заспала, но пак не много дълбоко защото на сутринта си спомнях, че ме е болял корема. Най-изразения симптом е болката в гърдите не съм сигурна кога точно започнаха да болят, но от вече 3 дни със сигурност като последните два ги чуствам дори без натиск и зърната са ми толкова чуствителни, че имам муството че парят. Вчера вечерта казах на мъжа ми, че мисля че съм бременна и го помолих да стане тази сутрин по-рано и да отиде да вземе тест, но той каза - нека изчакаме до датана на цикала (след 2 дни) и тогава, недей да бързаш. Мисля, че и него го е страх да не разочарова защото доста отрицателни тестове вече сме правили Sad !  Но този път наистина мисля, че съм бременна дано съм права!
Моля ви кажете какво мислите направо ще се пръсна !

# 59
  • Мнения: 3 242
Не разбирам какво искаш да ти кажем ??? или мислиш че ние може да знаем все пак от някъде дали си забременяла или не ??? Направи си теста -никой друг не може да ти каже дали си бременна Wink

Общи условия

Активация на акаунт