Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 23 тема

  • 17 328
  • 711
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 96
Може да ви бъде интересно, аз се позагледах   Wink  http://bebelandia.bg/

# 676
  • Мнения: 181
Стефи аз съм с пръста, ден да не е без ядове. На мен не са ми подути краката вобще, но понеже не мога да се свия да си ги изрежа и как съм хванала така съм го резнала, и целия проблем става от неправилно рязане на нокъта- не трябва да се реже отстрани , за да не расте на страни.Както и да е сега го кисна в топла минерална вода и после ихтиол,но много цапа.

# 677
  • Мнения: 576
Стеф, аз съм с такъв матрак, мисля че е ОК, той бебчо е толкова лекичък че едва ли има кой знае каква разлика за момента newsm78

# 678
  • Мнения: 1 270
Момичета с "пръстчетата" никакво рязане на крайчетата така може още по дълбоко да се забие.
Като мине процедурата с ихтиола навивате на една клечка за зъби малко памук, напоявате със спирт и натиквате памучето отстрани между нокътя и кожата, където се забива. Така няколко вечери подред и спите цяла нощ - сутринта махате. Предполагам, че ще бъде болезнено, но няма да се забива нокътя повече, защото ще расте нагоре.Не помня къде го четох, но съм го препоръчвала на всичките си клиентки с подобен проблем.

# 679
  • Мнения: 4 651
lawer, отпред ме е страх да сложа обиколници. Все си мисля, че може да си лепне лицето там както се върти като пумпал. Проблемът със завирането на ръце и крака го реших с навито на руло одеалце, сложено долу до решетката и спане със спален чувал, вместо пелена.

Някой питаше за зимен кош. Купете си мен ако питате, разбира се ако имате и възможност. Не мога да си представя да нямах.Няколко довода "за":
1) Става за транспортиране на бебе в кола (вижте моделите на Jane и bebe confort, може би и други има да се закрепват в кола). В столче за новородено 0+ не бих си сложила детето. Дори и да подлагам хавлии, пак ми се вижда сгънато. Питах и ортопед. Каза, че ако има възможност съветва децата да се слагат в такова след 6 месеца.
2) Бебето е добре защитено от вятър в него. Тук е доста духовито, което лятото не е проблем, но се носят и прахоляци по милите родни улици.
3) Преди да родя ми звучеше глупаво, но е факт, че исках да скрия новороденото си бебе от всичко и всички. Не знам ревност ли е или природата го е измислила, за да си защитиш детето, но ми се искаше да не надничат любопитни съседи и минувачи, докато отиваме на разходка или преглед.

# 680
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 f(x),аз се двуомях за кош за новородено защото нали бебка ще е зимно бебе,но после размислих и реших да взимам,защото (живот и здраве)аз мисля да си изкарвам бебка ,дори и да е студено..)))Да няма да се затворя в къщи да чакам да дойде март месец я..)))Ще си взема също и чувалче зимно за разнасяне който също става да го сложа на количката която съм избрала..)))   Да пожелая лека нощ на всички,макар ,че всички май са заспали рано рано ,поспалани такива ,ще ви вида като родите  как ще ми спите  Joy Joy Joy

# 681
  • Мнения: 965
Много ми липсвате, милички!
Чета ви, но нямам време да пиша - или се храним, или се цедя, или се носим/приспиваме. Сега прочетох едно заглавие и не се стърпях да ви го копна. Кураж на всички бъдещи мами  Hug Hug Hug
http://lubopitno.info/Pretsedent-v-meditsinata--zhena-ot-Pleven- … shiyka-na-matkata

Моя опит с покупките - не ползвам контейнерите за кърма. Бях много сигурна, че ще имам и даже ще замразявам, но уви... Течност за студена стерилизация, също така си стои. Шапки и биберони нашата не търпи /но то си е до бебе/. С шишетата на ТТ съм и аз, доволна съм в сравнение с на Авент. Имат и тръбичка, която показва дали е достигната желаната температура. Ако кърмите, смятам че 2 са достаъчни.

lawer, отпред ме е страх да сложа обиколници. Все си мисля, че може да си лепне лицето там както се върти като пумпал. Проблемът със завирането на ръце и крака го реших с навито на руло одеалце, сложено долу до решетката и спане със спален чувал, вместо пелена.


Днес си взех възглавничка за бебе - с ограничители отпред и отзад, защото моето много шаваше нагоре-надолу и встрани. Сега спи с нея и май се погаждат  Laughing Бяхме с руло, но то не ни спираше...

Някой питаше за зимен кош. Купете си мен ако питате, разбира се ако имате и възможност.
newsm10

Цял ден чета за правилата на Д-р Карп в борбата с коликите и рева изобщо. Току що изпробвах малко нескопосано люшкането в странично положение + белия шум + хванати ръчички и сгънати крачета без повиване. Имаше ефект много бърз или малчо е бил сънен и не му е трябвало много, или съм му разбълникала мозъчето от люшкане  Mr. Green Ще пробвам пак, ако е доказан ефекта ще пиша повече  Peace


И аз се зачетох, звучи логично всичко, описано от него и определено има ефект. Правила съм ги без да подозирам.

Отивам да поспя малко, тумбачета, а вие умната. Пазете се от жегите !!!

# 682
  • Мнения: 250
Добро утро момичета:))) никой ли не е станал, големи поспалани! Аз вчера успех да се свържа с моя док и той ме извика да се видим и сега да ви кажа, че бебка е станала 2660гр:))))) голямоооо момиче! Води си има, шийката е 35мм супер:)  живот и здраве с него ще се видим след две седмици, дано бебчето ми си кротува вътре. Иначе използвах това че сме навън и отидохме до Вис виталис, харесах си скрин и легълце и ще пратя мъжа ки тези дни направо да ги поръча, за седмица щели да са готови;)))
Жени, статията наистина вдъхва кураж! Браво на такива борбени жени:)
 вие как сте? Многоооо Hug Hug Hug

# 683
  • Мнения: 576
Добро утро коремчета   bouquet

Да докладвам за методите на Доктор Карп или така начечените 5 S. Определено има ефект! Вече три пъти приспивах малчо по този начин. Общо взето става въпрос за следното. Във всяко бебе има заложен рефлекс който отговаря на поредица от "движения" които изпълнени правилно и заедно водят до мигновено успокояване на бебето и дори до заспиване. Това са - повиване, държане на бебето настрани, люшкане, шъшкане и сукане. Т.е. взимате бебчо, повивате го в пелена (сега е мн топло и като заспи го развивам), слагате го в странично положение и започвате да го лашкате така че главата му да се клати свободно, но не прекалено, шъшкате му в ухото (бял шум, може и да пуснете сешоара, прахосмукачката, или да ги запишете на мп3 и да ги пускате на лаптопа, ако ви притеснява сметката за тока), и на последно място му давате биберон или пръст в устата. Идеята на цялото това упражнение е че симулирате среда възможно най-близка до тази в утробата на майката и малчовците се кротват веднага, защото усещат сигурност. Във филма е обяснено всичко. Доктора твърди че първите три месеца от живота на беб той все още е фетус, и не е готов да се справя сам, като това се променя в четвъртия месец. За бързо илюстроване на това което описвам можете да видите това клипче. Плача е по-скоро начин на изразяване на стрес, отколкото на болка от колики. Защото дда, има колики, но те не можели да бъдат причана за часове плач и гърчове. Ако е от колики, то защо веднага се успокояват като ги гушнете нима веднага спира да ги боли корема? И т.н. Ако на някой му е интересно, мога да кача филмчето някъде да си го дръпнете  Wink Сетих се още нещо, докато клатушкам Камен той се усмихва, просто ми стопля сърцето. Ясно ми е че все още не е осъзната мимика, но ми става толкова мило  Heart Eyes
Въпреки всичко, чакам някакви магически турски капки да ми донесат, и ще съчетавам медицината с естествените методи, все ще избутаме три месеца колики  Mr. Green

Ina, прекрасни новини за малката госпожица. Почвайте подготовката, така че последните два дни да не правиш нищо и само да се подготвяш за срещата с бебка. Леле, като знам мен какво вълнение ме тресеше, представям си какво ти е  Heart Eyes Похвали се после с новите покупки  Peace

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 10:00 от Дрън-дрън

# 684
  • Мнения: 747
Добро утро, то вече добър ден ама като ставам на обяд  Embarassed
Дрън, качвай филмчето някъде  thumbsup Аз също много вярвам на тези методи, дано и при нас да действат един ден. Само се чудя, дали този не шушка твърде силно в ушето на бебето  newsm78
Жени, ние също имаме успяла мама без шийка. Всичко явно е въпрос на вяра, желание и малко късмет. Прекланям се пред толкова силни личности  bowuu
Скрита Фуста, тенкс за съветчето, но аз винаги си режа и ъгълчетата и сега като успях да го отрежа нещата се оправят от самосебеси. Просто ми е трудно да достигна до пръста на крака от тумбака, а не мога да се оставя в  ръцете на мъжо за това нещо  Mr. Green
Отивам пак по задачки, много гушки и цунки за всички  Hug

# 685
  • Мнения: 250
Дрън, Качвай филмчето, интересно е много! Ама този наистина много силно шъшка:)))
Вълнувам се да:))) все пак има още време и се надявам бебка да не бърза, сега чакам с нетърпение на влезнем в деветия и вече ще съм още по- спокойна:) още малко остана! В петък трябва да се взема болничния 45 дни, живот и здраве:)))
Деска, ти взе ли болничния?
И внимавайте днес с разходките и задачките, че щяло да бъде пак африканска жега!

# 686
  • Мнения: 576
Само се чудя, дали този не шушка твърде силно в ушето на бебето  newsm78
Аз като шушкам така и малчо се стряска и затова пускам сушоара, нещо не ми се отдава шушкането  Mr. Green И биберон не давам, Камен го плюе  Wink

Качвам го в докс-а, надявам се до утре да стане  Mr. Green

# 687
  • Мнения: 558
Добър ден и от нас!Ние днес бяхме рано рано в 8 часа на преглед в Селена. Моите малчовци вече са станали 1750 гр. и 1540 гр. - а като разлика по седмици имат само 3 дни разлика, а за тези 3 дни цели 200 гр., но док. каза, че е нормално и да не се притеснявам. Ама, той, дребния е отдолу, брат му  му виси на главата, как да расте, милото  Rolling Eyes Иначе доктора хареса изследванията, Тотхемата вече ще я пия през ден, Магнезия според болките и схавщанията ще си го определям аз, витамините си продължават и така. Док. каза да се стягам за секцио за първата седмица на октомври, а аз мислех, че ще е още в края на септември, но то не се знае какво ще решат дребосъците, да не стане после, сметки без кръчмар да сме правили  Joy
Ина, браво на твоята бебка, много добре наддава  Hug
  Hug Hug Hug на всички

# 688
  • Мнения: 125
     Ина,Белоснежка Браво за хубавите новини,само такива да има! Hug Hug Hug
    Момичета качвам линк на новата промоция на Лидл за детски бодита.Почва от утре-

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-3194C165-3B10266A/lidl_bg/hs … l/index_17761.htm

Ако някой има на близо Лидл да погледне и да каже дали ги бива.Цената е за два броя и са немско качество.

# 689
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Здравейте феички,как сте в тоз пек  Laughing Аз се наспинках добре тази нощ..)))   Много хубави съвети дават мамчетата ,много съм им благодарна,че намират време за нас и не ни забравят за всички  Hug  ПОПИ ми се губи..))))            *Ina*,прексрасни новини,много се радвам  ..)))                           *Белоснежка* и за теб добри новини ,браво  Hug ,защо пиеш тази ТОТХЕМА,имаш желязодефецитна анемия ли ?Колко време я пиеш и по колко..)))Питам защото сега ще пускам излседване на серумно желязо и Б12,ако се окаже че хемоглобина е нисък пак, и имам желязо дефецит тогава ще пия тази ТОТХЕМА това било ампули..)))Пие се при доказана желязо дефецит ..)))           stefi_sv ,къде хукна пак в тази жега,ти не лежиш ли,или ходиш на работа.  newsm78     geni_66  Hug   maiagi дали ще са памучни  newsm78 аз от възглавницата съм много доволна ..))) ааа видях ги памучни биле ..)))

Общи условия

Активация на акаунт