С пакости и весели игри, МАЙ-чето светът ще покори! - Тема 20

  • 40 339
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Жени, браво за хубавата новина:)
Чужди играчки ако иска - отива и дърпа, ако не я дадат дърпа още повече и пищи. Понякога налита и да хапе Confused Своите играчки обикновено навън не ги забелязва и аз ги раздавам, но ако реши да играе със собствената си играчка - не я спирам, това си е нейна собственост и ако не иска не я давам. Не разплаквам собственото си дете заради чуждите Naughty, не очаквам и от чуждите да плачат заради моето - ако не дават играчката - опитвам се да разсея нещо друго Peace
Иначе там, където обикновено, ходим всички играчки, които се изнасят са общи и почти всички деца играят с чуждите, а не със своите играчки. Crazy
Шени, открадна ми буквите от клавиатурата. Има само едно момиченце (с 1 месец е по-голямо от Ели), е голям бой се бият двете.  ooooh! Застанат ли една до друга и все по някой шамар си раздават. Онзи ден се карат за една играчка, ама караница. Накрая другото детенце склони и я даде на Елена. Дааа, ама моето бутна играчката и с хвана пътя.  ooooh! Важното е война да има.

За нас - Елена вече сее научи да отваря вратите на двора и ужасно ме е страх. Сега ще слагаме някакви допълнителни подсигурителни средства. Иначе най-новия ни номер, е че се научи да сяда по бордюрите  това ни е занимавката. Върви, върви, та поседне я на някоя стъбла, я на някой камък. Друго любимо ни е, да събираме камъчета от улиците. Види ли камък, закотвя се и докато не напълни шепите - не тръгва.  ooooh!
Иначе ни остават още 3 зъба да излязат, като 1 почти е пробил. После година и половина само някой да ми е споменал думата "зъб"!


Въпрос - как се справяте с къпането. Ужасно трудно ми става вече. Понеже се къпем в банята, иска душ-слушалката постоянно. Единствения начин да й я взема без рев е, да пусна да тече водата през крана. Елито като види, че от слушалката не тече и я оставя. Аз я грабвам и мия колкото мога. Така 6-7-8-9-10 пъти на къпане. На всичкото отгоре в банята директно сяда и миенето на дупето е мисия невъзможна. Не мога да я вдигна и това е!!! Ужас!!!!

ПП: Забелязвате ли как децата ни вече стигнаха еднакъв етап на развитие. В началото колко се разминавахме. Едни говорят за колики, други още бременни бяхме, после едни дерт със захранването, други с нещо друго... Ама малко по малко вече проблемите ни станаха еднакви.  Laughing

# 61
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Съвсем ви изгубих

Не съм чела и имам много да наваксвам(10 дена чаках зарядното за лаптопа), ще пиша подробно, като ви изчета Hug

Ние сме добре, стягаме първоласничката Blush

# 62
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.Кажете ми нещо ефикасно за зачервено дупе.От 10 дни сме така-мажа с Бочко,с крем здраве бебе,но няма особен ефект.За първи път ни се зачервява така дупето.Преди десет дена се беше надрискал малко след като е заспал и така до сутринта е стоял надрискан и дупето му е като на маймунка.

# 63
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Судокрем! Аз напоследък открих пудрата, при нас действа! Simple Smile Дано да мине скоро.

# 64
  • Мнения: 251
Ина е абсолютен фен на количките,които се клатят и издават някакви звуци,тези,които работят с монети.
Веднъж пратих мъжа ми в Морската градина да я разхожда и той,за да му е по-лесно и да не тича след нея,я паркирал в една количка и я пуснал "не-знам-си-колко-пъти" един след друг.
Е,голяма беля ми докара на главата.Сега,когато се разхождаме,ги съзира от далече и започва да се дере с цяло гърло.Понякога не ми издържат нервите и я пускам веднъж,тя обаче се вкопчва в кормилото и по никакъв начин не мога да я отскубна от колата.Седи вътре и нарежда.
На същата възраст,голяма ми дъщеря умираше от страх от въпросните колички,пусках я един-два пъти,но пищеше от ужас,съответно я вземах и канех децата наоколо да се качват,че да не отиват парите на вятъра.

# 65
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета, Hug

Крем за подсичане - Судокрем и правения крем на д-р Попова от Аптеки "д-р Попова".

За количките с монети - Еди ,също се страхува от тях, само когато тръгнат, но ако са си спрели и аз трудно мога да го махна от там, но пък и не ме дърпа още към тях, само ако аз го кача... Peace

За къпането - къпем се отдавна с телефонната слушалка, уж беше спрял да сяда в коритото, а сега отново си посядва и започва да пее "па - па - па"... телефонната слушалка я взима понякога и понякога съм мокра, точно толкова колкото и той... от както ММ ми замина се е кротнал и ме слуша в банята, иначе беше голям бяс и бях връчила това задължение на ММ  Mr. Green


# 66
  • Мнения: 5 622

 В Александрия като сме, пък и изобщо като сме с мъжа ми- само той къпе Рафаел. Габи вече сам се къпе. Докато беше малък, обаче никога, нито един ден не съм го къпала аз  Crazy
В Александрия сме с вана и Ралф сяда вътре, на непързаляща се постелка.
В Бг го къпя аз (няма кой друг  Mr. Green ) и сяда на пода в банята и също го къпя със слушалката на душа. Давам му я да я държи и да пръска (и пие вода  Crazy ), и когато ми трябва да го плакна я взимам за малко, инак настава писък  Mr. Green
Всичко приключва бързо и лесно когато спра водата и душа спре да пръска. Тогава той сам си става, слагам му хавлията и воала  Grinning

# 67
  • Мнения: 111
Да се разпиша и аз,че доста време не съм се вясвала,ама всичко си чета прилежно и сега кво помня,какво не.....

За къпането-къпем я в банята със слушалката двамата с баща и,когато някой отсъства по уважителни причини  Mr. Green  се справяме и по сами.Мариела рядко иска слушалката,на земята никога не е сядала,бие с все сила по капака на тоалетната и пръска всичко и се хили.

За подсичане-Джинджир алба спрей или един правен крем.

Количките с монетите-веднъж сме я пускали,като започна да пее малко се стресна,но си стоя вътре до края.Мисля,че по скоро предпочита да стои в количката без монета и пеене  Mr. Green - по добре за мен.

За играчките навън-вече нямам много наблюдения защото я извеждаме рядко в парка и то само уикендите ако сме в София.Иначе последният път беше на една пожарна,върти волана и като се качи едно момченце и хвана волана,Мариела го избута . Като цяло необичам да пипа чужди играчки в парка.

Честити отминали поводи на всички празнуващи.

Жени,браво за добрите новини.

Нелка   bouquet Каква смелост,какво чудо-радвам се за вас.

За нас-Добре сме. Едни ходят на работа,други на ясла...абе друго си е човек да не стои по цял ден вкъщи и да не сменя памперси и да храни с лъжицата  Laughing Rolling Eyes
Мариела от сега ще е любовчийка,за ужасТ на ММ,оня ден отишъл да я вземе по рано от яслата,и на децата им били пуснали музика,и наша Мариела отишла и хванала един младеж(поканила го) на танц.

# 68
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile И аз да се включа за малко, че все не успявам...

За къпането - преди време бях споделила, че Ели отказа още през март да я къпим във ваничката и, плачеше и ние намерихме единствено решение да я къпим права под душа... Така тати я държеше, а мама поливаше със слушалката... Когато проходи вече можех и сама да се справя, но почти винаги двамата я къпим, а на нея така и харесва...

За подсечено дупе - скоро една позната ми сподели, че имало някакво кремче на Кройтерхоф, което било много хубаво... Не съм търсила, защото ние нямаме проблеми, но и судото е достатъчно при нас...

За количките с монети - веднъж я сложих на една с друго детенце и тя беше много доволна, а след това на едно конче и просто толкова ухилена беше... Предполагам и харесва, но гледам да не и става навик поне за сега...

За играчките навън - понякога взема чуждите, дава и своите без проблем за сега... НО аз лично много не съм очарована да се менят играчки, защото тя често ги лапа и в резултат на това беше и последния вирус, който изкарахме Sad

Жени много се радвам, че всичко е ок при теб  Hug

Нели честито и тук Simple Smile Така се развълнивах Simple Smile Леко бременеене Simple Smile

За нас - Ели и аз сме добре, но татито нещо не е... Чуваства се отпаднал, има Т и все му се лежи... Утре трябваше да е дежурен по КАТ, но май няма да може... Дано бързо отминава и да не закача нас, че ми писна това лято от вируси...

Ами толкова за сега... Пералнята приключи и е време за  smile3524

Лека и спокойна нощ, сладки сънища на всички Simple Smile

# 69
  • Мнения: 5 622
 Тази вечер имам много време, всъщност цялото време и цялата нощ да чета, та ви изчетох..
Женка, аз както казах съм цялата в бенки и знам за какво говориш, все ги мисля и моите и всяко излагане на слънце (пък съм варненка все пак!) ме кара да се замислям  Tired

Нелка, честито и от мен  Crazy

Накратко за нас, защото сигурно се чудите какво беше това:
 

 Тази вечер имам много време, всъщност цялото време и цялата нощ


и това е защото ние пак сме на системи  Tired

Този път е Рафаел, подозирам комшийчето, което носи вирусите от яслата, ама аз какво съм виновна, от как сме тук, моето дете не спря да боледува! Всъщност всичко започна тази вечер с повръщане, но ми се стори, че видях налепи по сливиците, а съседското дете се възстановява от поредната ангина..  Tired

Та за сега е само повръщането и системите са за това, но се притеснявам, че ще има друга крайна диагноза  Confused

Ще видим...

Сега ще стоя цяла нощ да дебна капката (да не спре или да не се усили), защото той е бебе и мърда много, та системата има нужда от постоянно наблюдение  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 32
 Mr. Green

как сте Simple Smile

на бързичко да се разпиша преди да съм се разпаднала  Tired

на количките не проявява интерес - ако иска да кара - има си джип с акумулаторна батерия или се качва в колата и почва тормоз по клаксона  Twisted Evil

за играчките - наблюдава "таргет"-а и чака никой да не гледа, отива и си го взема - много рядко пищи за играчка и то ако си я е взела първа и някой я вземе или ако е нейна любима

имаме прогрес с миенето на зъби - сутрин става, смъква се от леглото и отива да клопа на врата на банята, но все още същинското миене е на сила макар че си дъвче четката сто часа

за къпането - както като беше новородено - на рамото ми и под душа

аз да взема да си лягам че от както не суче, точно в 6 и 45 (в 5 от 7 дни) е будна и готова за подвизи  Tired

 Hug лека

п.с. Буба  Praynig всичко да минава без крайни диагнози и утре вечер да спиш спокойно Hug

# 71
  • Мнения: 22
Ехоу, добър вечер и от мен.....

Прибрахме се благополучно от кръщенето- за има-няма 4.5 часа от София. (Мушимахер  Laughing )
Кръщенето мина много добре- Максито не плака, държа се мъжки. Попът беше мнооого добър и мил човек, хареса ми. Та така, съчетахме кръщенето с лек отдих в Боровец. Важното е, че имахме баба на разположение и този път успяхме да си починем, дори и за 2 дни.
Снимки има у фейса.

Искам още веднъж да изкажа благодарности на Мартето   bouquet Страхотна си , мила! Heart Eyes

Бубе, голямо гуш за Ралфи! Hug

за подсечено дупе- и аз съм за Судокрем

за количките с монети- до скоро го беше страх, когато тръгва количката и се раздруса. Сега вече е голям кеф. Последното обикаляне в МОЛ-а беше кошмарно - ту на ескалаторите, ту на количките!!!!!!

за къпането- от началото на лятото се къпем прави със слушалката. Всичко започна на почивката в началото на юни, там нямаше друг начин как да го къпем. Та от тогава не съм слагала вече коритото и скоро дори ще го давам на една приятелка за бебето й, че е анатомично и е удобно.
Сега в душкабината сяда, играе с една топка, кляка, хваща се за вратата.....но не иска слушалката!!!! за мое щастие. Играе си и аз през това време го мия, накая го оставям да си прави каквото иска Simple Smile))

за нас- ние сме още със свеки- още 3 дни. Та гледаме да я забавляваме т.е. взаимно.

Друго......... не помня какво имаше, до скоро Wink

# 72
  • Варна
  • Мнения: 302
Добър ден от мен!

Бубе, дано се оправи Ралфи и да не е сериозна диагнозата Praynig

Тези колички с монетите не сме ги пробвали, може да го пробвам скоро дали ще му хареса.

Играчките - своите си ги дава без проблем, стига да не му ги вземат от ръцете, но като вземе чужда играчка не иска да връща и следва неистов рев и инатене, ако му взема чуждата играчка да я върна, защото примерно ще си ходим. Понякога успявам да го залъжа с нещо друго, но не винаги.

Къпането при нас е още в коритото, обаче ще взема да пробвам пак в банята под душа, последно като пробвах преди 2 месеца имаше неистов рев, но май е време пак да пробвам, че в това корито голям зор да го изправя и изплакна като няма кой да ми помага.

Зъбките и при нас се мият с неистов рев. По принцип аз си мия зъбите заедно с него и той като ме гледа имитира движенията, но след това естествено, се намесвам и аз, защото не съм сигурна какво успява той да измие сам.

Въобще, това къпане и зъби като дойде време за тях и ми призлява. Отделно, че напоследък е ужасно крив постоянно, не яде, не слуша, само реве и циври по цял ден, а няма на кого да го оставя за една минута малко да ми вземе въздух главата и просто не издържам вече Sad. Не знам зъби ли са, какво е, ама си искам обратно усмихнатото и спокойно дете и усмихнатата и спокойна аз. Оплаках се набързо Blush

# 73
  • Мнения: 5 622
Мария, а добър ден, дет се вика  Mr. Green

Минавам да се обадя  bowuu

Снощи съм заспала към 2 часа (а преди това при всяко мърдане и местене на Ралф му намествах ръчичката и гледах капката) и съответно той е прегънал ръката си и системята е спряла  ooooh!

Докато е буден не го включвам, но сега спи и отново съм пуснала системата. Довечера ще пусна още една.
За сега повръщането е овладяно, но е топъл (термометъра ми мери адски бавно, а той пищи и не мога да го измеря точно) и по-късно ако продължи да вдига Т, ще включа и температуропонижаващи. Утре смятам да го заведа и при неговата докторка да го види и да разберем какво става (евентуално).

Иначе му избиват 3 зъба наведнъж и като нищо заради това имунитета да му е паднал и това да е резултата  Tired

За количките с монети исках да кажа- отдавна ги е открил покрай брат си.  Wink

# 74
  • Мнения: 251
си искам обратно  усмихнатата и спокойна аз.

И аз си искам усмихнатото аз обратно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт