Борбата с подкожните косми #2

  • 91 217
  • 439
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3
Здравейте,

Искам да споделя, че жена ми имаяше същият проблем преди няколко години. След много мъки и ходене по различни кожни лекари и алерголози установихме, че целият този проблем идва от употребата на кафе и липсата на слънчева светлина. Затова мили дами, ви съветвам, ограничете консумацията на кафе, до максимум 1 чаша на месец и започнете да излагате редовно проблемните зони на слънчева светлина. Препоръчително е минимум по 2-3 часа ежедневно, да правите така нареченото слънчево хранене. ТОВА Е ХРАНАТА ЗА ВАШЕТО ТЯЛО, НИМА ИСКАТЕ ДА ГО ОСТАВИТЕ ГЛАДНО!!! В началото с жена ми бяхме скептични, но след няколко месеца СЛЪНЦЕХРАНЕНЕ всичките проблемни зони станаха меки като бебешка кожа.

# 346
  • Мнения: X
На мен дерматоложката ми каза точно обратното-при слънчеви бани,след известно подобрение във вида на кожата и след известно време,пъпките,които излизат са още-по дълбоко в кожата,защото кожата се уплътнява и удебелява от слънцето,пъпките излизат болезнено,в някои случаи болката е придружена със сърбеж,което е наистина ужасно.
Трябва много да се внимава и да не се дават с лека ръка съвети,особено за слънцето.

# 347
  • Мнения: 3
Разбирам вашата гледна точка, но това е остаряло мислене. Попитайте вашата дерматоложка, кога са писани учебниците по които е взела дипломата си и направете проста сметка. Аз ви съветвам с най-новото и актуално, което е заразило целия западен свят.

# 348
  • Мнения: X
Хахахахахах...

# 349
  • Мнения: 6 015
И как установихте, че точно в кафето и липсата на слънце е проблема Tired

# 350
  • Мнения: 711
Слънцето води ди загрубяване и удебеляване на кожата, не виждам никаква логика. А кафето какво общо има?

и само да вметна, че аз живея в "западния свят" и подобна глупост не съм чула  newsm78

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Здравейте,

Искам да споделя, че жена ми имаяше същият проблем преди няколко години. След много мъки и ходене по различни кожни лекари и алерголози установихме, че целият този проблем идва от употребата на кафе и липсата на слънчева светлина. Затова мили дами, ви съветвам, ограничете консумацията на кафе, до максимум 1 чаша на месец и започнете да излагате редовно проблемните зони на слънчева светлина. Препоръчително е минимум по 2-3 часа ежедневно, да правите така нареченото слънчево хранене. ТОВА Е ХРАНАТА ЗА ВАШЕТО ТЯЛО, НИМА ИСКАТЕ ДА ГО ОСТАВИТЕ ГЛАДНО!!! В началото с жена ми бяхме скептични, но след няколко месеца СЛЪНЦЕХРАНЕНЕ всичките проблемни зони станаха меки като бебешка кожа.

Много мило от ваша страна г-н Слънцеяд Димитров,че сте си направили труда да се регистрирате само и само за да ни кажете ,колко е вредно кафето,а в действителност колко е полезно слънцето!!!Дори сте решили да се кръстите Слънцеяд-явно проповядвате някакъв култ към  слънцето?
Хранете си се с него,а ние ще се доверим на  остарялото мнение на специалистите дерматолози,който все пак са взели диплома па макар и в Източния свят. Peace

# 352
  • Мнения: 4
Момичета има ли някой да е ползвал тримера на veet за бикини зона.Дали върши някаква работа изобщо?

# 353
  • Мнения: X
Според мен е пълен боклук,макар,че го нямам,а и не искам да го имам.Личи си,че евтина реклама,какво като ножчетата не докосват кожата,а когато попаднат на някоя гънка какво става според вас-АХ!Боли! Grinning

# 354
  • Мнения: 55
Момичета, някоя от вас правила ли е фото или лазерна епилация? Има ли ефект и дали тези епилации се правят в такива случаи  newsm78 все пак пъпчици, ранички.

# 355
  • Мнения: 6 015
Аз съм се консултирала с две студия за лазерна епилация, защото имам останали като петна от чопленето на пъпките. Казаха ми, че не било проблем, даже по-добре, защото така съм щяла да се оправя. Живот и здраве мисля да опитам на краката есента.

# 356
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Момичета, някоя от вас правила ли е фото или лазерна епилация? Има ли ефект и дали тези епилации се правят в такива случаи  newsm78 все пак пъпчици, ранички.
Коментирано е по-напред в темата.
Лично аз вече съм на домашна фотоепилация и нямам дори спомен що е то подкожен косъм.

# 357
  • Мнения: 55
Благодаря! Прочетох по-напред и дори стигнах до темата с домашното фотоепилиране. Та сега се чудя дали домашно или лазерна епилация newsm78

# 358
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Благодаря! Прочетох по-напред и дори стигнах до темата с домашното фотоепилиране. Та сега се чудя дали домашно или лазерна епилация newsm78
Зависи от финансовите възможности. Лазерът е в пъти по скъп, но, казват, и в пъти по-ефективен.

Освен това, което и да избереш от двете, по-добре недей сега, препоръките са да се започне с процедурите от есента, когато кожата не е изложена на слънчеви лъчи до такава степен, и да се продължи през зимата и ранната пролет.

Личен опит нямам обаче. Преди години направих няколко процедури фото в салон, но без особен ефект. То си трябва упоритост явно. Но е факт, че повлиява положително фоликулита, поне при мен тъй се случи.

# 359
  • FRANCE
  • Мнения: 2 241
Лазер. Пробвах с фотоепилация (домашна)в момента в който спра пак си растат като преди. С лазер и да спра (правя само лятото в бг) тези които още не са повлияни са слаби и една кола маска издържа по 2месеца (това след 3процедура лазер)

Общи условия

Активация на акаунт