Борбата с подкожните косми #2

  • 90 758
  • 439
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 220
Да се впиша и аз, че темата ми е на сърце  Embarassed
По принцип съм много предразположена към врасналите косми, ама като казвам предразположена - навсякъде ми излизат - на краката, мишниците, триъгълник.
На краката буквално всеки косъм ми излизаше враснат - и на бедра и под коленете.
Чудех се какво да правя, пробвах и епилатори и кола маска и бръснене, резултата беше нулев.
Добре, че една приятелка ме светна за ексфолиация с кафе, та открих топлата вода.
Много е лесно - просто в едно бурканче си събирате утайката от кафе-машината или кафеварката, и като се къпете, под душа си търкате краката и другите проблемни места. При мен резултата е фантастичен, още с излизането от банята всичките ми враснали косъмчета са навън, с малки изключения, които оправям като търкам лекичко мястото с пила за крака, от тези фините.
След това махам всичко с епилатора, и мажа с лосион за чуствителна кожа. Следващите няколко часа е леко зачервено, но на следващия ден няма никаква следа, и цял месец не ми се налага друго да правя, докато космите пораснат отново. Така си пестя времето от ежедневното бръснене, а и кафетина от утайката се абсорбира през порите, и активно се бори с целулит ако имате такъв. Аз имах, но откакто правя процедурите с кафето, вече нямам. Успех на всички! Hug


Това съм чувала, че и за целулит помага... А дали ще става с "изхвърленото" от кафе-машината (такава за еспресо)? Или е много грубо...

# 61
  • Мнения: 3
Да се впиша и аз, че темата ми е на сърце  Embarassed
По принцип съм много предразположена към врасналите косми, ама като казвам предразположена - навсякъде ми излизат - на краката, мишниците, триъгълник.
На краката буквално всеки косъм ми излизаше враснат - и на бедра и под коленете.
Чудех се какво да правя, пробвах и епилатори и кола маска и бръснене, резултата беше нулев.
Добре, че една приятелка ме светна за ексфолиация с кафе, та открих топлата вода.
Много е лесно - просто в едно бурканче си събирате утайката от кафе-машината или кафеварката, и като се къпете, под душа си търкате краката и другите проблемни места. При мен резултата е фантастичен, още с излизането от банята всичките ми враснали косъмчета са навън, с малки изключения, които оправям като търкам лекичко мястото с пила за крака, от тези фините.
След това махам всичко с епилатора, и мажа с лосион за чуствителна кожа. Следващите няколко часа е леко зачервено, но на следващия ден няма никаква следа, и цял месец не ми се налага друго да правя, докато космите пораснат отново. Така си пестя времето от ежедневното бръснене, а и кафетина от утайката се абсорбира през порите, и активно се бори с целулит ако имате такъв. Аз имах, но откакто правя процедурите с кафето, вече нямам. Успех на всички! Hug


Това съм чувала, че и за целулит помага... А дали ще става с "изхвърленото" от кафе-машината (такава за еспресо)? Или е много грубо...

И моята е за експресо, и се търкам с това което остава в кафе машината след като кафето е готово. Колкото по-едро, толкова по-добра работа върши. Аз така и с целулита се преборих, а той беше тежък, никакви масажи и помади не помагаха  Laughing

# 62
  • Мнения: 220
Супер, благодаря!  Hug

# 63
  • Мнения: 4 170
Да, попитам тук, че ме е срам да пускам нова тема.  Embarassed На сгъвката на крака си, до интимните части точно, имам някакво подуване като малко топче, съвсем леко зачервено без връх. Това от една седмица вече и не се маха. Приятелят ми казва, че най-вероятно е враснал косъм и да не се притеснявам. Обаче аз не виждам никакъв косъм. Случвало ли ви се е?  Embarassed

# 64
  • Мнения: 3
Случвало ми се е, враснал косъм съм имала, беше същото. Налагай памуче с ихтиол или с риванол мас, така забирането ще излезе на повърхността и ще стане връхче  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 12
От 6 години си правя (по скоро козметичката ми) кола маска на триъгълника и коремната линия. За другото ползвам епилатор. Имам доста косми и както съм беличка от самолет се виждат ако не ги махам. За бръснач и дума не може да става, защото по краката растат за по-малко от ден, а на триъгълника като почнат да никнат стават едни обриви, сърбежи...УЖАС!!!  Banghead
Подкожни косми колкото щеш, особено на триъгълника. И то не под много тънък слой кожа, ами надълбоко, които понякога и след 15 минути ровене с иглата не излизат. Никакви ексфолирания, лосиончета и прочее не помагат. На корема същото положение, но по малко като брой. И едва преди няколко месеца намерих начин, който ми помага до някаква степен. Започнах да си правя и фотоепилация, и коламаска. Като цяло ми понамаляха космите като цяло, а и по-малко подкожни ми излизат. Особено на коремчето подобрението е доста. Няма ги петната, не ми излизат почти подкожни, много съм доволна. Искам да си направя лазерна епилация и да спра да ги мисля тия космИ, но нямам финансовата възможност. Иначе съм позлвала Керапил, имаше някакъв ефект, но едва забележим. Сега си продължавам с фотото и коламаската, от време на време се развихрям с иглата. Дотук за триъгълника и коремната линия.
По краката ми излизат най-вече отзад над сгъвките и от коляното надолу. Търкам се с гъба луфа, скубя с епилатора и след 2 дни бръсна и такам... По-добре е отколкото само с епилатор, но не е идеално. И това помага само за тези под тънкия слой кожа, иначе имам на места черни точки, които от време на време тероризирам и излизат разни косми по сантиметър-два  #Crazy Голяма мъка е, но се примирих вече.  Cry



# 66
  • София
  • Мнения: 1 626
Оххх, с мъка на сърцето се записвам и аз в темата.
Ходих преди няколко седмици на кожен лекар заради друг проблем, и лекарката като ми видя единия крак под коляното изпадна в ужас. обясних й че сега са ми сравнително добре краката, защото цяла зима съм преустановила епилатора и сега почти добре. А тя не спираше да се вайка.

Естествено препоръча ми ларезна епилация, която в момента не ми е приоритет.
обясних й, че ексфолиирам редовно и в момента ползвам самобръсначка. Но си имам точици, които не са се заличили.

Та, изписа ми крем Скинорен, който по принцип е за акне. Днес го взех. Ще видим какво ще се случи. И апарат за кола маска, за патрони си взех. Ама явно лятото ще играе бръснача основно. няма кой да чака да израстнат всички косми за да ползвам колата.

Миналото лято ползвах лосион за изкуствен тен на Balea, и по-се ядваше положението. Цяло лято не обух панталон, а си носех късите поли, въпреки че пак се забелязваха тук там точиците...

Ужасно е.

# 67
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Мацата, аз ползвам точно кола маска с машинка с патрончета.Няма да оправи положението, но е много по-добре от епилатора.Иска си пак стабилно ексфолиране, но при проблеми като нашия няма начин.
Да пишеш дали с тоя крем има ефект.  Peace

# 68
  • Мнения: 341
черни точки, които от време на време тероризирам и излизат разни косми по сантиметър-два  #Crazy Голяма мъка е, но се примирих вече.  Cry
Същата работа и при мен. Като почна да се бода с иглите и пинсетите, и се чудя как може на краката да имам такава козина, а на главата да нямам. #Crazy

# 69
  • Мнения: 220
По повода с докторите - моята гинеколожка се облещи като ми видя положението на триъгълника, каза да спра с колата и ми предписа някакъв разтвор, противовъзпалителен (който не си взех, идиотчето ми с идиотче)... А иначе за иглите - ядосах се и ги разкарах - и сега положението е малко по-добре, явно колкото повече ръчкам, толкова по-зле става. И все пак имам 5-6 много червени петна и сума белези сега. Мажа с крем с невен, и се надявам да завехнат.

Я кажете какви са тези машинки за кола? Не искам лятото пак да съм цялата в точки и аз Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 1 626
Подгревател за патрони с кола.
Моят е такъв http://www.buyincoins.com/new_en/details/new-roll-on-depilatory- … roduct-11621.html
Абсолютно същия се продава в дрогерии Лили, на цена 20лв, по спомен, със знака на Перфект /лаковете/.
Този дойде с един пълнител кола, бонус.


Ха, те даже са сложили моите снимки, долу в ревютата.

# 71
  • Мнения: 220
Мерсиии  Hug

Не съм свикнала сама да си правя кола, но не е скъпо, май ще опитам - то само това не съм...

# 72
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ели, моята е подобна и е купена от Елитис (вече си имате)  Mr. Green
Там продават и патрончета с кола + листчета за махане.Става също, както в салон.Определено излиза по-евтино.Едно патронче с кола ми стига за цели крака, ръце и още поне половинки крака, а струва около 3лв.

# 73
  • Мнения: 220
Ели, моята е подобна и е купена от Елитис (вече си имате)  Mr. Green
Там продават и патрончета с кола + листчета за махане.Става също, както в салон.Определено излиза по-евтино.Едно патронче с кола ми стига за цели крака, ръце и още поне половинки крака, а струва около 3лв.


Е, това определено ме запали. Писнало ми е от епилатора, но до такава степен съм свикнала с него, че на крака не съм си правила кола от години. Май сега е моментът да опитам Simple Smile Мерси, направо ще мина през Елитис довечера (бтв, там направо ме запомниха вече  LaughingHug

# 74
  • Мнения: 76
Записвам се в темата.

До сега от изчетеното извода ми е, че само лазерна епилация може да реши проблема с врасналите косми. Другите продукти и процедури - кремове, лосиони, ексфолиране и т.н. само замазват или намаляват проблема, но не го отстраняват.

Аз и тази година ще се мажа с един крем на д-р Шол (докато събера пари за лазерна епилация  Mr. Green ). Дано има добър ефект отново.

Общи условия

Активация на акаунт