Сънувате ли починали ваши близки? - 3

  • 188 018
  • 958
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 901
Мама почина преди два месеца..............искам да я сънувам, да ми каже нещо,  но не ми се случва....А как искам Tired

Ще я сънуваш. Намери нещо нейно (може и да е мъничко) и го дръж в ръка преди да заспиш и й говори, че искаш да дойде в съня ти поне.

# 106
  • Varna
  • Мнения: 89
Здравейте,
Вчера сънувах странен сън. На брега на морето съм и то е спокойно и гладко. Аз се каня да вляза и да поплувам. В момента който си потапям краката морето става бурно, с вълни и виждам баща ми  (който е починал преди девет години) до мен. Той ми казва да не влизам защото ще се удавя.Казва ми че има подводно течение.
Не знам какво значи това.

# 107
  • София
  • Мнения: 10 476
Сънувам редовно баба ми и дядо ми. Сънувам ги във стария ни дом, често вече много болни, по-рядко живи и здрави.
Събуждам се разстроена, но честно казано, тези сънища ми помагат да се усещам свързана със семейството си, да помня откъде съм тръгнала.  Cry В момента почти нямам останали роднини в България, с най-близките ми се виждам за поседмица веднъж годишно, живея със семейните традиции на семейството на мъжа ми, но те не се изначално моите. Тези сънища са ми котвата, която ме държи да не се загубя.

# 108
  • Мнения: 45
Здравейте,
Вчера сънувах странен сън. На брега на морето съм и то е спокойно и гладко. Аз се каня да вляза и да поплувам. В момента който си потапям краката морето става бурно, с вълни и виждам баща ми  (който е починал преди девет години) до мен. Той ми казва да не влизам защото ще се удавя.Казва ми че има подводно течение.
Не знам какво значи това.

Като те гледам че си от Варна, като нищо би могло да е и пряко предупреждение да не влизаш в морето.
Ако е алегоричен образ, при всички случаи е някакво предупреждение да не правиш това, към което си се насочила. Ти си знаеш в каква ситуация си.
Предупреждава те за сериозна опасност баща ти.

# 109
  • Мнения: 2 765
 Здравейте,

 преди 19 дни загубихме близък приятел в катастрофа. Всички още го преживяваме много тежко....

 Снощи докато спях чух мъжки глас, който изрече името ми. Не сънувах нищо в този момент, просто чух името си. Събудих се и инстинктивно се обърнах, естествено там нямаше никой.
 
 И понеже всички сме чували, че не е на хубаво да те вика починал, в просъница просто прошепнах- Моля, те не ме викай при теб, искам да отгледам детето си и заспах.

 Не съм казвала на мъжа ми....Уж не вярвам в такива неща, а гърлото ме е стегнало....

# 110
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Не мисля, че те вика при себе си. Просто е казал името ти, дошъл е да те види. Не бих се притеснявала.

# 111
  • Мнения: 45
Вие можете ли да се поставите поне за миг на мястото на починалия?

От какъв зор ще те вика при себе си, когато той самия горкичкия още не знае къде се намира? Той много възможно още не е и осъзнал че е мъртъв, а ти го отпъждаш. Опитва се да влезне в контакт поне с някой който да го чуе. Бил е там до теб и вместо да получи успокоение и обяснение какво става, някой страхливо го пъди като че ли е самия дявол.
Ввашият приятел много внезапно е починал и има вероятност да не желае да го приеме и да не може изобщо да проумее какво става. Ако почувстваш пак нечие присъствие, поговори с него много спокойно. Обясни му какво е станало и къде трябва да бъде.
И не се стряскай, че плашиш и него! Това че е починал не значи че е станал по-лош или с нещо опасен че да се страхуваш от него.

# 112
  • Мнения: 7 008
Аз се чудя с кого да споделя, за да не разстройвам майка ми.
Нощта на рождения ми ден миналата седмица сънувах баба, майка на майка ми, че присъства на рожденденския обяд, когато се събираме семейството. Тя беше там сред нас, говорех си с нея, изглеждаше прекрасно, косата и беше чисто руса, събрана в кок, усмихваше ми се, радваше се на бебето. Зачудих се защо никой друг не говори с нея и тогава тя каза, че никой друг не я вижда и че всъщност е мъртва. Толкова ме порази новината в съня, колкото не ме порази тогава, когато почина. Тя почина от рак преди 5 години.
Нямам какво толкова да питам, то не е като да усещам, че значи нещо или е знамение, просто тя изглеждаше прекрасно, като от една нейна снимка на 35, само че по-възрастна. Не ми излиза от ума как хубаво си говорехме и как се изненадах накрая  Sad Сякаш не съм го приела или какво  Confused Исках само да споделя  Hug

# 113
  • Мнения: 45
Защо си мислиш че ще разстроиш майка си? Дъщеря ми никога не ме разстройва когато ми споделя как баба и е идвала насън. Може би майка ти има нужда да знае нещо за баба ти. Че е близко и се интересува от живота ви...че е дошла да ти честити рождения ден.

В Рая всички изглеждат прекрасно. Wink

# 114
  • Мнения: 2 765
И не се стряскай, че плашиш и него! Това че е починал не значи че е станал по-лош или с нещо опасен че да се страхуваш от него.

 Естествено аз не се страхувам от него...Както ясно показах страхувам се да не ми се случи нещо и да не мога да отгледам детето си, защото той остави дете колкото моето.....

 В изминалите дни често съм се питала в разни ситуации дали той е до нас, често дори неволно съм желала да е около нас и да можем да си кажем нещата, които не сме изрекли наяве....Искам да знае, че няма да оставим семейството му и ако отново ми се даде " възможност" ще му ги кажа тези неща...

 Благодаря ви за съветите   bouquet

# 115
  • Мнения: 161
Малко се отклонявам от темата, но има нещо което много ме узадачава. Преди години, когато бях на село в продължение на около 1 седмица съседското куче виеше, и стопанина на къщата почина, след като почина, кучето спря да вие. След известно време друго съседско куче виеше и стопанката на къщата след около седмица почина. И сега, когато чуя куче да вие изтръпвам. Скоро, когато бяхме на село (събота и неделя) нашето куче виеше, само докато го чуя и изтръпвах. И така 2 съботи и недели подред като ходихме виеше. Скоро не съм ходила, но... изпитвам ужас, когато чуя нечие куче да вие.

И още нещо преди 6-7 години детето на зълва ми се родило с рак на нервните клетки, установена диагноза в 3-я месец от живота на детето. Малко преди да почине (1 или 2 дни) прабабата на детето сънувала починалия си съпруг много щастлив. Казала, че този сън не е на хубаво и детето починало на 1г и 5 дни.

# 116
  • София
  • Мнения: 632
Когато бях на морето сънувах починали роднини и познати. Сънувах един роднина Бог да го прости, беше моряк.

# 117
  • Мнения: 50
Сънувах дядо ми да вика голямата ми дъщеря, която е на почти 7 г. да си поиграе с нея. А и тя след 2 дни ми каза,че го е сънувала и е бил жив в съня. Сънят го разтълкувах, като предупреждение за болест. От тогава я боли корема и сме на диета. Дали е това смисълът?
А веднъж сънувах, че много му се яде салата.

# 118
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Два дни се опитвам да разгадая сънят си:
    ---------Сънувам,че сме си купили нов дом със съпругът ми.Нищо няма в него,само голи стаи.Сами сме двамата в него и изведнъж на вратата се позвънява.
Отварям вратата а срещу мен свекървата/облечена в блуза с червени макове/ и свекъра/той почина преди 5г./Казва ми:
-Щом Ти не ми идваш на гости,аз ще дойда при теб..Целуна ме по челото.....събудих се.....


Минах днес през църквата и запалих свещ за него и другите близки които ги няма вече......
Но пак ми е чоглаво в душата....


# 119
  • Мнения: 205
Здравейте мамчета! Сънувах наистина ужасен сън и се чудя дали някой не може да ми помогне да го изтълкувам......
Сънувах,че погребваме 3ма мои близки, които вече са мъртви. Първо сънувах баща ми,който почина тази година, февруари. Сънувах,че беше жив и почина. И сестра ми му отряза цялото лице,махна кожата за да може да го съхрани. (Това може би има връзка с това,че живея в чужбина и като почина татко трябваше да ме "чака" 1 ден докато дойда за да присъствам. Може да съм направила асоциация) Та сестра ми като направи това,мен вече ме беше страх да го погледна. После се появи майка ми от някъде и започна да й се кара какво е направила. Когато спряха да се карат,взеха решение да сложат обратно лицето на татко за да го погребем. Аз бях много уплашена и не исках да го виждам,но трябваше да излезна на двора да го изпратя и видя за последно. И когато излезнах отвън видях,че всъщност освен него ще погребват и дядо ми (баща му),който принципно почина преди повече от 10г. Освен това баба ми (по майчина линя),която също е починала я сънувах жива и чух глас (не знам кой го каза,тя или друг),че щом баща ми е умрял, тя също няма смисъл да стои и ще умре, и видях как се подпалва.Тогава започнах да й крещя и да плача да не си отива,да не умира,че я обичам и не мога без нея.... и се събудих.
П.П. Малко е объркано,дано се разбира. Много ще благодаря ако някой ми помогне с тълкуването. И се чудя защо сънувах баба с татко и дядо,при положение че тя няма пряка роднинска връзка с тях.... Другата ми баба също е починала. Всички вече ги няма,но аз сънувах нея.... Сестра ми и мама са живи,слава Богу.Това е съня. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт