Сънувате ли починали ваши близки? - 3

  • 187 193
  • 958
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
DreamCatcher1, много тъжна история. Разплака ме.
Вярвам, че има хора, между които връзката е изключително силна, съответно комуникацията им е различна, било то чрез усещания, сънища или друг вид.
Вярвам също, че когато един човек почине, той не изчезва. Това, че не го виждаме, усещаме, чуваме, не означава, че него го няма. Не трябва да забравяме, че сетивата ни са ограничени, съответно информацията, която получаваме чрез тях, не показва пълната картина на света около нас.

Интересно ми е да прочета и за другите неща, които са се случили, стига да не ти ровя в душата така.
И аз съм имала моменти, които са ме "подготвяли" сякаш за предстоящото...

# 541
  • Мнения: 1 442
Mimsito89, сложи малко сол в четирите ъгъла на стаята, в която спи детето.

# 542
  • Мнения: 78
Mimsito89, сложи малко сол в четирите ъгъла на стаята, в която спи детето.

Защо трябва да го прави това?

# 543
  • Мнения: 355
Разтърсваща история. Раздай нещо, което знаеш че той би харесал.

Аз напоследък сънувам странни неща.
Предимно автобуси. Возя се все някъде, все нещо съм забравила или съм на грешната спирка. Снощи бях по бельо без панталон, забравих си телефона някъде и един човек от автобуса ми предлагаше да ми даде негов панталон,за да не ровим в багажа. Отказах.
После видях много блокове. Това е последните две седмици, сигурно петият такъв сън.
Сънувах и бившия ми приятел, който почина няколко години след като се разделихме.
Супер беше странно.
Питах го: Защо излъга, че си умрял? И той сякаш не знаеше... И му каза как една приятелка ми се е обадил да ми каже. Очите му се насълзиха.
После го попитах защо не е казал на жена си,че е жив, а той каза че не можел да я понася. Шегувахме се за мъжа ми. Вика как можа пък баш за него да се омъжиш 😁
Прегръщах го ... Правих му палачинки, обаче бяха не като на тиган, а като сварени. Видях вода и тенджера. Чудех се защо стават така...
После послегнах към шкафа да взема чаша и там имаше страхотни чаши за чай, ръчна изработка с написано име със златен кант Петър някой си...
Изобщо супер странен сън.
И сега не знам какво означават тия автобуси, на които все се качвам.
Това от тази нощ беше 😕
Откакто е починал един два пъти съм го сънувала. Чувствах се много виновна, заради начинът,по който се разделихме.. но така и не му поисках прошка като беше жив.

И странното е че не знаеше , че е починал? Ще станат три години...

# 544
  • Мнения: X
И аз бях сънувала моя приятел, който се самоуби, няколко месеца след инцидента. Беше ми казал, че не е починал, а се крие от брат си...

Беше много неприятен сън...
Приживе явно беше споделял само с мен, че не вижда смисъл в живота... От другите ни близки никой не подозираше за суицидните му мисли...

Но историята с него е много сложна... Така и никой освен семейството му не разбра как е починал. Бяха го намерили в леглото, заключен в апартамента му. Цялото му лице беше в рани и синини...
На снимки от последните месеци се виждаха синини по вътрешната част на лактите...

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 12:58 от Анонимен

# 545
  • Мнения: 188
Здравейте, преди 3 дни почина майка ми. Много ми е тежко и трудно. Не мога да го проумея. Толкова се надявах, че ще се оправи. Не е била болна,но преди месец падна по стълбите и си счупи рамото. Уж всичко беше наред след операцията. Много я беше страх от болницата, от всичко. Аз ѝ казах, че ще се оправи да се стегне и че има много по- лоши неща и болести. Чувствам вина, защото я пратих до магазина  когато падна. Никога няма да си го простя. А съм бременна и това още повече ме натъжава..
Преди да падне сънувах дядо ми, нейният баща, който почина преди година и половина някъде. Аз и преди съм го сънувала и дори се радвах. Никога не ме е било страх от тези сънища. След операцията на майка ми продължих да го сънувам, но пак не обръщах внимание, защото нищо не ми казваше, само образ виждах.
Не знам какво стана и как се обърнаха нещата и уж докато всичко с ръката беше добре, мама почина. Оплакваше се само от болки в кръста, поради дискова херния. Но това ѝ се случваше и преди и не обърнах внимание,че нещо не е наред. Ходенето ѝ беше много трудно. А след операцията беше наплашена.. Аз все ѝ казвах да се стегне да се раздвижва, за да може да ми помага живи и здрави с бебето. И тя въпреки болката, която я е мъчила не се предаде. Но и не беше същата. Хранеше се по малко и сама се чудеше защо, като преди си имаше апетит.
В петък беше много уморена на вид. Но казваше че я боли само дисковата. В събота и неделя беше вече много зле, като болна от грип, но без температура и хрема, така изглеждаше. Имаше подут крак, но и това ѝ се е случвало преди и го подценихме..  В понеделник само лежеше и дишаше тежко. Искахме да дойде бърза помощ, след като личната лекарка и лекар невролог отказаха домашно посещение. Но я беше страх. Започна да говори несвързано. И аз помислих че може би прави инсулт. Гледаше в една точка. Подаваше нещо без да има нищо в ръката. Гледаше си краката и искаше да си свали чехлите, а беше боса.  Докато си спеше ме погледна и ме попита къде е отишло момчето, което е спало там. И аз питах какво момче, само аз съм. А тя каза, че преди малко там е имало момче и ме пита няма ли да си тръгваме.. Питах я къде е и тя ми каза в Петралинци. Аз не знаех че има такова село в Македония и много се уплаших, че наистина прави инсулт. Извикахме бърза помощ. Взеха я в болницата. Казаха не е инсулт, сърцето е слабо, но се лекува. Толкова тъжна гледка беше. Толкова безпомощно гледаше. И като я питах боли ли те нещо, казваше - Не бе маменце..само кръста.
На другия ден сутринта почина от тромб. .
Още сме в шок. И се обвиняваме, че не сме действали по- рано. Тогава разбрах защо толкова често сънувах дядо ми, той явно ми е предсказвал нещо.. А аз мислех, че е защото не съм била на гробищата. Толкова ми е трудно. Исках само мама да се радва на бебето.. А сега дори няма да го види и да му се радва.
 От селото в Македония за което спомена мама е била нейната баба, майка на дядо ми.. Тя просто вече е била в друго измерение. 
Чувствам вина.  И много тъга. Не знам дали ще го преживея някога. И го приемам за наказание, че Бог я взе сега, когато съм бременна..

# 546
  • Мнения: X
Пази се, мило момиче! Не се вини. Няма как да контролираме всичко в живота.
Много съжалявам за загубата ти. Майката е най-важният човек в живота и нейната загуба е опустошителна. Независимо от възраст или здравословно състояние.
Може би дядо ти се е опитвал да бъде до теб чрез съня ти и да те подкрепи.

# 547
  • Мнения: 11 568
Съболезнования, миличка, да е светло на душата й.
Според мен майка ти и дядо ти са те предпазили.
Тя е отишла до магазина, а не ти. Ако беше отишла ти, и се беше спънала и паднала на същото това стъпало, още повече, както и бебенце чакаш, и с теб се беше случило нещо лошо..
Недей да изпитваш вина.
Едни си тръгват, други се раждат. А близките ни отгоре винаги и всячески ще ни пазят.
Прегръдки!

# 548
  • Мнения: 118
Съболезнования на всички,които са загубили близките си.Трудно е,но бъдете силни!Аз миналата година загубих моята скъпа майка.Когато я сънувам ми се случва нещо хубаво винаги,според мен това не е случайно.Преди 1 седмица я сънувах как си говорим,питаше ме как съм аз как е баба беше толкова реално аз и казах всичко най-важно, което ми се е случило и след това тя изчезна.Когато се събудих бях спокойна се едно сме били някъде заедно и сме си говорили...Понякога я сънувам без да ми говори и след ден или няколко ми се случва нещо,което ме радва.Откакто я загубих радостта не е същата...Мисля,че ми помага от горе.Странно ми е всичко все още,но съм сигурна,че идва в съня ми понякога ние имахме много силна връзка.

# 549
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!
В последно време (и таз сутрин) сънувам, че гоня самолет. Все закъснявам, не съм навреме на летището, лутам се да търся гейтове и терминали и т.н. НО.............. не стигам до качване в самолет.
В съня си бързам и се ядосвам, че няма да го хвана. И в сънят ми на фона на моето бързане сънувам мои починали близки (битови ситуации - последно пазаруване, сбогуване, гушване и т.н).
Какво може да подсказват?

Мерси! Heart

# 550
  • Мнения: 1 323
Привет!
В последно време (и таз сутрин) сънувам, че гоня самолет. Все закъснявам, не съм навреме на летището, лутам се да търся гейтове и терминали и т.н. НО.............. не стигам до качване в самолет.
В съня си бързам и се ядосвам, че няма да го хвана. И в сънят ми на фона на моето бързане сънувам мои починали близки (битови ситуации - последно пазаруване, сбогуване, гушване и т.н).
Какво може да подсказват?

Мерси! Heart

Извинявай, че се намесвам просто така, но тази сутрин сънувах абсолютно същия сън... Много пъти съм го сънувала в различни вариации, но и аз като теб все не се качвам.
Само дето не съм сънувала починали близки, ами сънувах майка ми, леля ми и брат ми. Много им бях ядосана, защото те нещо се мотаха и заради тях изпуснахме самолета.

# 551
  • Мнения: 4 303
Преди време сънувах моя позната. В ученическите ни години бяхме доста близки и сме фбприятели, живеем в различни градове. Та сънувах как майка ѝ я изпраща. Идея си нямам аз защо бях свидетел на този момент, но минах покрай уж кошари, но пълни с прасета. Майка ѝ и тогава и сега не си я спомням въобще. Писах ѝ даже за този сън, а тя само с един тъжен емотикон ми отвърнала/проверих сега/. В неделя починала. Сигурно е  била болна, но аз не съм знаела. Получила усложнение от ухапване от кърлеж. Хич не са безобидни тези гадини значи.

# 552
  • Мнения: 7 920
В последните няколко седмици трима близки сънувах. Първо момче, което обичах като роден син и отглеждах заедно с моите деца - той беше син на най-добрата ми приятелка. Беше седнал на диван, приближих се тихо да не го изплаша и му казах "Лазе, ти си жив!" и го пипнах по бузата да се уверя.
После сънувах жената на моя сегашен мъж - дойде отнякъде, напълно жива. За да не му се налага да прави той избор между нас двете, аз си тръгнах.
После сънувах баба, на която днес струваме 6 месеца. Помогнах ѝ да стане и да отиде до банята и ѝ казах, че се радвам как е качила килограми. Като я хванах, ръката ѝ беше нормална, не кожа и кости.

# 553
  • Варна
  • Мнения: 10 559
Значи всички са добре, Ева. Там горе са добре, въпреки нашите притеснения.


Снощи плаках много за починалия ми мъж. Проклинах се и питах, защо не си заминах аз вместо него. Беше страхотен човек и мъж. Сънувах го,бяхме някъде на почивка, беше хубаво, той усмихнат, щастлив, много ми се радваше, много се смяхме, даже и секс правихме, все едно нашето време, нашето ежедневие, беше прекрасно. Може би дойде в съня ми, за да ме успокои...

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 08:15 от esstela

# 554
  • Мнения: 1 485
Ева, щом ги сънуваш добре, в добро здравословно състояние, значи там, където са са спокойни и чрез съня ти ти казват, че всичко е наред и искат да те успокоят. На мен много ми липсва баба ми, на 21 ще станат 6 месеца от смъртта й, няма да можем да отидем на гробищата, но ще отидем до дома й, въпреки че това много ще ме разстрои. Трябва да извадя цветята на терасата, тя много си ги гледаше и аз постоянно й купувах нови и се радваше. За жалост не съм я сънувала, сънувах нещо странно, че се е върнала от болница, а тя беше два пъти там заради инсулти, и двата пъти бях покрай нея да я наблюдавам, че се притеснявах, понеже още учех, а майка беше на работа. Та сънувах, че е озлязла от болница и подрежда нещо. Събудих се спокойна. Това ме кара да си мисля, че е добре там, където е и искам да мисля за нея без да тъжа.

Общи условия

Активация на акаунт