Сънувате ли починали ваши близки? - 3

  • 187 234
  • 958
  •   1
Отговори
# 900
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 326
Сънувах татко и баба онази нощ. Събудих се с прекрасно чувство, че съм закриляна. Сънят беше свързан с моето настояще. На сутринта направих кекс и подадох на близки.

# 901
  • София
  • Мнения: 3 070
Забелязах, че когато баща ми много ми липсва и се помоля, някак се мярка в съня ми. Незабележимо и без нещо специално да говори, минава сякаш.
Може би не е много по темата, но намерих един канал с разкази на хора, имали преживявания от другата страна на живота:
https://www.youtube.com/@TheOtherSideNDEYT
Разгледах няколко, но тази история е много интересна:
https://www.youtube.com/watch?v=K131c0ABUus
Дамата има и книга издадена, след преживяванията си на прага на смъртта. Може да се включат автоматични субтитри за по-лесно разбиране. Тези истории ми дават допълнителна увереност, че нищо не свършва с физическата смърт в нашия свят. И коментарите са интересни, например "She remembered the lyrics of the music, which were "In a world full of noise, in a world full of choice, choose Love".

# 902
  • Правец
  • Мнения: 94
Здравейте, прочетох цялата тема. Бих искала да споделя с вас и моят сън.
Баща ми почина на 27.05.2023, а на 10.06. имаше рожден ден. Вечерта срещу рожденият му ден го сънувах. Много странен сън... Сънувах трупа му... Имаше страхотна буря с много дъжд, която е изкопала гроба му и някак си е излязъл от ковчега. Ние се опитвахме с моя мъж да го приберем в багажника на колата, но не можехме да свием ръката му, за да се побере там. След което се събудих от прошепване на думата "гуце" ( така ми казва моя мъж) в ухото ми.Когато се събудих бяха сама нямаше никой и нищо не видях... Заставих се да се успокоя и да заспя. Тогава продължих да сънувам, как организираме ново погребение на татко, той беше облечен с дрехи, които реално няма и никога не е носил такива. Аз го бях гушнала и трябваше да го положа в ковчега му, но тогава той се изкашля и се събуди. Стана и започна да вика: "Татко, къде си татко", а дядо ми е починал много отдавна...
Не мога да си обясня значението и на двата съня.. От тогава не съм го сънувала. Моля ви, ако може да ми помогнете да го разгадая. Има интересен факт,че няколко дни след съня ми, започнаха проливните дъждове и онзи ден наводни града в който живея...

# 903
  • Мнения: 2 191
много често сънувам баща ми, и винаги е жив и все едно никога не си е отивал.Дори понякога като се събудя за няколко секунди ми е трудно да осъзная, че е починал.

# 904
  • Мнения: 6 108
А аз от 11 месеца се моля да сънувам татко, но така и не идва в съня ми. Но го сънувах в нощта преди да си отиде. Изглеждаше здрав и млад  какъвто беше когато бях ученичка. Беше тръгнал нагоре, но извърнал се към мен и беше някак светло и слънчево около него. Тогава реших, че този сън означава, че ще се съвземе и ще се оправи и целия ден бях въодушевена, защото понякога познавам разни неща които ще се случат. В крайна сметка сънят ми действително е бил пророчески, но аз неправилно го изтълкувах. Показал ми е, че си отива, но аз не разбрах.

# 905
  • Мнения: 4 239
Здравейте, прочетох цялата тема. Бих искала да споделя с вас и моят сън.
Баща ми почина на 27.05.2023, а на 10.06. имаше рожден ден. Вечерта срещу рожденият му ден го сънувах. Много странен сън... Сънувах трупа му... Имаше страхотна буря с много дъжд, която е изкопала гроба му и някак си е излязъл от ковчега. Ние се опитвахме с моя мъж да го приберем в багажника на колата, но не можехме да свием ръката му, за да се побере там. След което се събудих от прошепване на думата "гуце" ( така ми казва моя мъж) в ухото ми.Когато се събудих бяха сама нямаше никой и нищо не видях... Заставих се да се успокоя и да заспя. Тогава продължих да сънувам, как организираме ново погребение на татко, той беше облечен с дрехи, които реално няма и никога не е носил такива. Аз го бях гушнала и трябваше да го положа в ковчега му, но тогава той се изкашля и се събуди. Стана и започна да вика: "Татко, къде си татко", а дядо ми е починал много отдавна...
Не мога да си обясня значението и на двата съня.. От тогава не съм го сънувала. Моля ви, ако може да ми помогнете да го разгадая. Има интересен факт,че няколко дни след съня ми, започнаха проливните дъждове и онзи ден наводни града в който живея...
Не умея да тълкувам сънища. Когато отминат проливните дъждове идете до гроба му и занесете някаква раздавка. Това ми идва на ум.

# 906
  • Мнения: 5 546
Баба почина, вчера бяха 40 дни, и аз сънувах нещо подобно. Че всъщност сме я заровили жива и не е била мъртва. Някой беше изровил ковчега и тя дишаше. Събуди се и извикахме лекар да я прегледа.
Според мен такива сънища ни се дават като знак, че всъщност са "живи" в метафоричен план, че не са изчезнали в небитието, а душата е безсмъртна. Поне така го тълкувам аз.

# 907
  • Правец
  • Мнения: 94
Баба почина, вчера бяха 40 дни, и аз сънувах нещо подобно. Че всъщност сме я заровили жива и не е била мъртва. Някой беше изровил ковчега и тя дишаше. Събуди се и извикахме лекар да я прегледа.
Според мен такива сънища ни се дават като знак, че всъщност са "живи" в метафоричен план, че не са изчезнали в небитието, а душата е безсмъртна. Поне така го тълкувам аз.

Откакто сънувах този сън, започнах да чета и да търся книги написани с истински истории за срещи с отвъдното и подобни. Винаги съм вярвала,че има живот и отвъд. Дали е като прераждане или нещо по-различно, но знам че го има. Вчера прочетох "Спомени от Рая", сборник с разкази на малки деца за минали животи, за срещи с духове и подобни. Беше ми много интересна. Моят син, като беше малък си имаше въображаема приятелка "Малката вампирка", разказваше истории с нея, а сега вече на 10 почти не си спомня....

# 908
  • Мнения: 5 546
Чела съм я. Може да прочетете още - Пътят на душите, Съдбата на душите и Следите на душите.

# 909
  • Правец
  • Мнения: 94
Чела съм я. Може да прочетете още - Пътят на душите, Съдбата на душите и Следите на душите.

Да,, набавих си ги 😁. Никъде обаче не откривам "Има живот след смъртта" от Тереза Ченг, а ми се струва много интересна

# 910
  • Мнения: 5
Здравейте!!!Сънувах много лош сън и искам да го споделя с вас.Сънувах починалия ми братовчед .Седнала до него и го питам как е ,а той ми отговори че е добре и че баща ми и на баба ми сестрин син ще дойдат след две седмици.И двамата са живи.Означава ли това че ще се случи нещо лошо?

# 911
  • Мнения: 1 108
Здравейте!!!Сънувах много лош сън и искам да го споделя с вас.Сънувах починалия ми братовчед .Седнала до него и го питам как е ,а той ми отговори че е добре и че баща ми и на баба ми сестрин син ще дойдат след две седмици.И двамата са живи.Означава ли това че ще се случи нещо лошо?
Звучи страшничко. Стискам палци всичко да е ОК и след две седмици да напишеш, че е само игра на въображенито.

# 912
  • софия
  • Мнения: 1 245
Понякога сънувам майка ми. Последния път сънувам, че нещо си говоря с приятелка и й казвам, че ще звънна на майка ми, да я питам, набирам ама отсреща нищо не чувам, дори сигнал нямаше и си казвам - ама чакай, защо й звъня като тя почина..в миг се появи, виждам я и за да я задържа я питам дали помни мобилния номер на приятеля й (той е жив) и тя започва да ми диктува, редом с това си сложи двете длани отзад на кръста ми и там дето ме докосна започна да ми изтръпва чак гъделичкащо и смешно взе да ми става, извих се настрани за да спре, в този момент се появи приятеля й, сложи ръка на рамото ми и изтръпването спря. Майка ми седна и аз с ентусиазъм я попитах - кажи сега, там където си как е? Тя се позамисли, сякаш се колебаеше. Отвърнах - добре де, ако не искаш не ми казвай, ама ако може все пак ми кажи! И тя започна - имах сестра и брат - така е, и двамата са починали, каза ми че със сестра й трябвало да се грижат за брат й понеже бил болен - това не е вярно. И тъкмо да продължи разказа и се събудих Sad иначе преди съм я сънувала, казвала ми е че има нещастни хора където е.

# 913
  • Мнения: 5 546
И аз съм питала дядо насън как е там, където е, добре ли е. И по същия начин усетих едно колебание преди да каже "да", по-скоро ми прозвуча като горе-долу. Явно и там не всичко е цветя и рози. И нещастни души има навсякъде, т.е. такива, които имат нужда от "лечение".

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 16:41 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 914
  • Мнения: 59
Здравейте! На 14 май тази година почина бабата на мъжа ми. Аз знам,че днес трябва да се направи помен за 6м, но свекърва ми каза,  че ще го направи във вторник,  когато е точната дата на навършването на 6м от смъртта.  Та снощи сънувах бабата на мъжа ми и беше много странен сън.  Сънувах я, че е жива,  но ще я вкарват в болница( тя почина в болницата). Та преди да я вкарат в болницата помня как ми беше много ядосана и ме замеряше мисля,  че беше с лимони.  Говорихме с мъжа ми как след като я изпишат трябва да не съм вкъщи, защото не знаехме какво ще ми направи.  После помня, че тя беше вече приета в болницата и с мъжа ми говорим с някаква жена, която ни казва че крайната диагноза е карцином на зъбите ( знам,  че звучи странно). Иначе жената каза,  че е много добре физически,  става бяга, когато и трябвало превръзка за гърдата(това също е много странно). Тя беше на легло, когато почина и искаше само да може да стане и да върви. Помня, че казах на жената,  с която говорих, че бабата на мъжа ми ми е много ядосана, а тя каза, че изобщо не е така. Общо взето се събудих уплашена,  но аз винаги като сънувам някой починал, се събуждам уплашена и ме е страх след това. Моля за разтълкуване на съня.

Общи условия

Активация на акаунт