Татковците в домакинството :)

  • 21 050
  • 436
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
Така, мами, я споделете какво участие в домакинството вземат вашите мъже, тъй като от предишната ми пусната тема разбрах, че проблема е е това, че моят мъж ама изобщо не взема никаква роля. Не трябва ли поне боклук да се изхвърля и рани такива дребни работи... не знам. Моля ви за помощ!

От начало се хвърляше много да ми помага, сега нищо не прави, само боклука от време на време изхвърля, ако се размърморя. Идва момент, в който просто се отпускат и като виждат, че има кой за какво да си трошат ръцете, даже вече и леглото ни не оправя, нито взима участие в къпането на малката, смяна на памперс, преобличане, подреждане на стаите, прибиране на митите съдове, пък за миене на чинии-абсурд, все казвам, че домакинството не е изцяло задължение на жената(според мен), но не ме слуша, скоро време пак ще имаме дебати. Аз много се изнервям, имам чувството, че по цял ден това правя само-миене, готвене, пране, простиране, прибиране на дрехите, миене на съдове, прибиране, прахосмукачки, миене с парцал, подреждане на стаите, занимаване с детето,  миене на баня, кенеф, изхвърляне на боклук, то като погледнеш, това си е слугинска работа и според мен и мъжа трябва да взима участие. И неговите задължения не ги изпълнява- смени крушката в коридора чак след 1 седмица, от 1 година си купихме таванен простор, още не е сложен, трябвало да се пробива и нямало с какво Shocked Общо взето мързи го, а аз като мърморя се чувствам като някой надзирател пъдар Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 25 900
беборана.....,като те чета и косата ми настръхва, има такива мъже...

# 17
  • Мнения: 60
 И аз ти съчувствам, ама развикай се. Само с мрънкане не става явно. Бившият ми мъж само готвеше. Или ако не готвеше, негова грижа беше да ни осигури храната, докато детето беше малко. Но понеже не издържах, на работа тръгнах, когато детето беше на годинка. Първите месеци аз вършех всичко, ама то беше немислимо. Викам си: ''щом той може да се прави на луд-и аз мога''. Нищо не барнах и само го чаках да каже нещо. И каза! Що за наглост?! Набързо му разказах ситуацията и започна да помага. Да, ама му се стори много трудно и реши, че имаме нужда от помощница, защото, видиш ли-и двамата сме били много заети... айде, бе! Като му дойде на главата и всичко много трудно стана. Много мразя такива мъже! Не бих ги изтраяла втори път!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
Всичко прави, когато трябва, когато го помоля, сам се сеща.....Не мога да се оплача. Simple Smile
Никога не се е опитвал да лентяйства, но той е много активен като характер....Дори някои навици в домакинството той ми ги създаде.....

# 19
  • Мнения: 334
Постигам всичко с мрънкане, тикане, подсещане.
Можеш да му искаш пари за съдомиялна и чистачка 2 пъти седмицата, е повярвай ми, то тогава ще се поразмърда да ти помогне  Laughing

# 20
  • Мнения: 46 648
Постигам всичко с мрънкане, тикане, подсещане...

Досадно, ако съм аз, ще се дърпам още повече.
Просто спри да правиш всичко. Като огледнее, ще сготви или ще иде да купи нещо, като са му мръсни всички дрехи, ще пусне пералня, като няма чистя чиния, ще си измие и т.н.

# 21
  • Мнения: 60
Досадно, ако съм аз, ще се дърпам още повече.
Просто спри да правиш всичко. Като огледнее, ще сготви или ще иде да купи нещо, като са му мръсни всички дрехи, ще пусне пералня, като няма чистя чиния, ще си измие и т.н.
И аз именно за това говорех. Мъжете, като им мрънкаш, имам чувство, че още повече не чуват. Mr. Green Аз, покрай моя, се научих да се правя на пълен шут, ама и много ми отива. Mr. Green

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С мрънкане нищо не се постига  Peace

# 23
  • Мнения: 334
Постигам всичко с мрънкане, тикане, подсещане...

Досадно, ако съм аз, ще се дърпам още повече.
Просто спри да правиш всичко. Като огледнее, ще сготви или ще иде да купи нещо, като са му мръсни всички дрехи, ще пусне пералня, като няма чистя чиния, ще си измие и т.н.

Не е вярно, хора различни, недейте слага всички под общ знаменател. При всеки "работи" различен метод. Мъжете са си мъже, повечето все трябва да им се напомня, говори.А като няма дрехи, какво да облече, като няма чиния, да си измие, представям си къщата на какво е заприличала, по-зле и от циганския катун, аз не мога да търпя това, има си ред за всичко.

# 24
  • Мнения: 25 900
Права си. Аз също постигам с мрънкане, деликатно разбира се;
 с викове и крясъци обаче не става. Колкото повече викам, толкова по малко ме чува.

# 25
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
беборана, ама той да не си мисли, че тези неща /изпрани и сгънати дрехи, топла храна, чист под и т.н./ се правят сами. Докато бях в майчинство само веднъж ме попита "и ти какво правиш толкова цял ден  Rolling Eyes"  И започнах да върша цялата къщна работа когато се прибере, за да види  Twisted Evil  Ами съжали ме и започна да се включва  Peace

Твоят не е от милозливите, което прави работата още по-трудна. На такъв само биг мама скендъл  Twisted Evil От мило и душата с памук няма да разбере   Tired

# 26
  • Мнения: 46 648
...А като няма дрехи, какво да облече, като няма чиния, да си измие, представям си къщата на какво е заприличала, по-зле и от циганския катун, аз не мога да търпя това, има си ред за всичко.

Ами тогава си чисти, готви и подреждай, никой не е длъжен да спазва твоя ред.

# 27
  • Мнения: X
Всичко прави!

# 28
  • Мнения: 334
...А като няма дрехи, какво да облече, като няма чиния, да си измие, представям си къщата на какво е заприличала, по-зле и от циганския катун, аз не мога да търпя това, има си ред за всичко.

Ами тогава си чисти, готви и подреждай, никой не е длъжен да спазва твоя ред.

Да уточним, не моя ред  Naughty А реда в дома, който не е само мой. Naughty И ако ти и мъжа ти не харесвате дома си чист и подреден, евала Grinning

# 29
  • Мнения: 9 990
беборана, не си разбрала Човечето....
ще ти разкажа нещо-всички около мен смятаха, че мъжа ми нищо не върши.Аз мрънках като теб по едно време.После се ядосах/на себе си/ спрях и наблюдавах....
оставила съм го с децата, какво правеха те-стават , когато си поискат, сиреч спи се...хапнат-кой каквото поиска-ще им препече филия, или ще ги заведе да им купи нещо, ако поискат...излизат по никое време, според повечето....ама излизат, нали?Нахранени, облечени, изведени ли са?Доволни и щастливи ли са?Да.Ами щом като е да-какъв е проблемът?Аааа, проблемът бил, че не е по Моя начин направено-аз ще стана рано, ще изведа рано децата, ще бързам за обяд, ще бързам за пазар, ще бързам.....а те-лежерно, без строй-същото...Ама не обул розовия панталон, а червената пола на детето......ама не го прибрал в 12 детето.....все му намираха кусури...
Същото беше и с някои неща вкъщи-подредено, ама различно от Моето подредено.И се ядосвах, мрънках, че Не е подредено.А то Е, ама по друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт