Татковците в домакинството :)

  • 21 047
  • 436
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 60
 Ох, аз пък не мога да оставя подредбата на друг. От пълнолетна живея и се оправям сама и имам някаква мания по подреждане и чистене. Ако не е подредено по мой начин, само го чакам да излезе и си го правя аз. Mr. Green Същото е и с миенето на чиниите. Не са ли измити от мен-не ям от тях. Ужас! Направо се срамувам да го пиша! Добре, че тази работа само аз я върша, та мъж ми да не изразходва напразна енергия. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 334
Никога не съм настоявала да е подредено както аз кажа, щом е подредено и прибрано, ок, друг е въпросът като хукнем да търсим нещо и никой не знае къде е  Laughing (обикновено така става при нас, защото всеки си има начини за прибиране), друго имах в предвид, няма значение, дано авторката ме е разбрала.

Миризливка ти си тежък случай  Mr. Green Да не вземеш да се засегнеш пък сега. Peace

# 32
  • Мнения: 46 647
Да уточним, не моя ред  Naughty А реда в дома, който не е само мой. Naughty И ако ти и мъжа ти не харесвате дома си чист и подреден, евала Grinning

А мъжът ти харесва ли вашия чист и подреден? Защото ако да, то ще започне да попипва това онова, ако ти не го направиш.
Ако някой обслужва друг напълно, рядко ще се намери будала да поеме доброволно инициативата.

А и гледам, че детето ти е малко, и аз (Дева съм Whistling) се впечатлявах много преди, но като поотрасна, не можех да й смогна, докато прибера единият изсипан шкаф, тя вадеше всичко от другия. Бях на крачка от полудяването, после си рекох, абе я малко по-спокойно - преди да си легна разритам купчината играчки, колкото да има пътека м/у стаите и си легна спокойно, вместо да подреждам 2 часа и на другия ден да не мога да си отворя очите. С една дума, детето ми ме "излекува"...

# 33
  • Мнения: 334
харесва му, когато му е кеф  Whistling

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Моя па не  Laughing единствено в гледането на детето взима участие без да го ръчкам/подсещам Wink (ма тотова не е по темата )

Предпочита да пльосне пари на масата , да плати примерно дори за дом. помощница но да не го карам да помага  Mr. Green 

# 35
  • Мнения: 46 647
Лошо няма, взима една, която живее у вас и като поиска чиста дреха или ядене й нарежда  Simple Smile

# 36
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Laughing Нали  Hug

За зега не ми тежи домакинството, а не сме толкова народ де  Wink, гледам да не се вмниачавам  Crazy Нема страшно когато един ден е всичко на горе с краката или па нЕма нищо сготвено  Mr. Green ГолЕм праз  Sunglasses преди така бях зациклила вс. да е на 6  Crazy еми изперкваш и забравяш за други мн. по-важни, инресни  неща  Flutter


Мъжа ми ме облекчава като купува вс. домакински новости и джиджавки  Mr. Green
хахахах а иначе дом.помощница може да облекчи и него хахахах  Joy

В интерес на истината си мечтая за жена в кухнята 2 пъти в седмицата да ни готви  Flutter ееех
Като съм в кухнята все едно съм яхнала хиляди дяволи  Crazy изнервям се  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 19:00 от Desss

# 37
  • Мнения: 60
Миризливка ти си тежък случай  Mr. Green Да не вземеш да се засегнеш пък сега. Peace
А, ще се засягам! Аз като че ли не се знам... само гледам да не го споменавам много често, щото то за говорене ли е.
Предпочита да пльосне пари на масата , да плати примерно дори за дом. помощница но да не го карам да помага  Mr. Green
хахахах а иначе дом.помощница може да облекчи и него хахахах  Joy
Като съм в кухнята все едно съм яхнала хиляди дяволи  Crazy изнервям се Rolling Eyes
Дес, Описала си мен в настоящето и бившия ми мъж. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 124
Според мен това дали един мъж се включва в работата вкъщи зависи и от семейството, в което е израснал и жената, която го е възпитала. Винаги много се чудя на жени, които обгрижват синовете си до момента, в който същите се оженят. Е, няма как съпругата на един такъв мъж да разчита на помощ.

Подкрепям напълно горното, като  "обгрижвам" бих заменила със "слугинствам"

# 39
  • Мнения: 191
Така, мами, я споделете какво участие в домакинството вземат вашите мъже, тъй като от предишната ми пусната тема разбрах, че проблема е е това, че моят мъж ама изобщо не взема никаква роля. Не трябва ли поне боклук да се изхвърля и рани такива дребни работи... не знам. Моля ви за помощ!
Разбира се , че  трябва  да  имат роля в домакинството . Моя например  пазарува изцяло   ,  разбира се  със списък в ръка   ,  макар ,че  си му  идва  отвътре някак  , или пък с годините  му е хванал цаката . Освен това   сутрин задължително  като  излиза за работа  грабва  и  торбичките със смет  .
С тава  май  се  изчерпва приноса  му , но  никак не е малко  , като съм чувала , че някои мъже пръста си не помръдват .

# 40
  • Мнения: 191
Сетих се  да  добавя  , че  когато  децата  бяха  малки / имат  много малка разлика/  редовно  ги  извеждаше на разходка  , за  да мога по-бързо  да се оправя с чистенето  . Бях много  благодарна  .
Към днешна  дата   да  спомена   ,че два пъти в седмицата  той  " готви"/ от магазин за  готова храна /. Ние с децата  уважаваме  труда  му   и  си изяждаме порциите  , като никога  не забравям да  го насърча  за следващия път . Joy Joy Joy Иначе зор  в това напрегнато  ежедневие  без
 помощ. В къщи всеки си  знае  , че има  задължения  и си ги изпълнява .

# 41
  • Мнения: 48
Никога не съм настоявала да е подредено както аз кажа, щом е подредено и прибрано, ок, друг е въпросът като хукнем да търсим нещо и никой не знае къде е  Laughing (обикновено така става при нас, защото всеки си има начини за прибиране), друго имах в предвид, няма значение, дано авторката ме е разбрала.

Миризливка ти си тежък случай  Mr. Green Да не вземеш да се засегнеш пък сега. Peace

Много добре те разбирам, беборана! Ох, не знам какво ще се прави, сякаш няма надежда за промяна. Говоря за предишните ти постове, де.

# 42
  • Мнения: 1 252
Чисти, ремонтира, много неща прави! Нямам оплаквания. Никакви!

# 43
  • Мнения: 349
Чисти, готви, хвърля боклука, пазарува, плаща сметки, ремонтира.
Демек - това, което и аз, само дето не ремонтирам.  Laughing Но пускам пералнята и гладя.  Crazy
Моят е научен на ред и самостоятелност от майка си. Много съм й благодарна за това.  Blush
То, ако беше неоправен и търтей, едва ли щеше дълго да ми задържи вниманието на времето.

# 44
  • Мнения: 76
Моят умее всичко, но с годините и при нас нещата се промениха. Миналата година аз работех повече часове от него и тогава той поемаше по-голяма част от задълженията, но чистенето на банята и кухнята не оставям на никого. Сега не работя и аз върша почти всичко, но ако го помоля за помощ не отказва. Има и лично негови задължения, той не позволява на никой да пече месо на барбекюто. Също се сърди ако мия двора с маркуча, това му доставя удоволствие  (като малките деца е) Mr. Green Когато нямам желание или време да готвя поръчваме пица, печено пиле и т.н., а понякога купувам пържолки и заявявам, че е време за печено месце Wink
Малко  offtopic Когато все още живеехме в различни апартаменти неговият "ергенски" апартамент винаги изглеждаше подреден и чист. Един ден бях свидетел на "бързо почистване", очакваше майка си и всичко трябваше да заблести. Аз започнах с почистването, а той с подреждането на нещата. Отвори един шкаф и наблъска всичко вътре. След това мина към другата стая, отвори друг шкаф и пак същото  Mr. Green Подреди цялата къща за 2 минути. Но след като се събрахме да живеем заедно забрави за тези "ергенски" навици Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт