Интересни места в Европа за деца

  • 130 317
  • 762
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 14 489
Аквариумът е малък, стигат час-два, зависи колко време отделяте да гледате. Ако си купувате онлайн не може да ползвате талоните за намаление от кутиите с корнфлейкс на Келог.

# 421
  • София
  • Мнения: 217
Аквариумит е много малък, не е кой знае какво. Ние взехме билет, заедно с Гардаленд. За Гардаленд 1 ден не ни стигна. За наша неприятна изненада, паркът затвори в 18,00. Директно спряха всички съоражения. Бяхме юни месец и беше хипер горещо. През деня не ставаше за дълги разходки, направо слънчасвахме.
Хареса ни и паркът Natura Viva и по-скоро сафари частта https://www.parconaturaviva.it/ . Препоръчвам и аквапарк да посетите. На децата страшно много им хареса https://www.canevaworld.it/home-eng

# 422
  • Мнения: 1 118
Леле, това със жегата ме притеснява най-много. Има опция да идем и от 16 май, ама ще е за 5 дни само, според мъжа ми и опашките ще са по-малки. Аз предпочитам юни, че тогава можем повече дни да направим

# 423
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Някой посещавал ли е Tropical Islands  https://www.tropical-islands.de/?  Впечатления?

Относно Гардаленд и околности - ние бяхме там в средата на юли 2018. Топличко си беше. Но...то времето е Божа работа. Миналата година жегите в Европа започнаха от края на април. Когато и да отидете, пожелавам ви незабравими емоции.

# 424
  • София
  • Мнения: 435
Моля за съвет за Гардаленд : от 15 юни много ли е жега в региона? Един ден стига ли и за аквариума или трябва два дни? Билети от тук ли по интернет да вземем или на място? От сайта им не разбирам каква е цената на билетите?  И като цяло за пътуване с разглеждане в района- езерото Гарда, Комо, малките градчета- 5-6 дни стигат ли? Моля ходилите да споделят


[/quote ]
Не си купувайте билети он лайн, намерете талоните от зърнените закускии като ги покажете на касата ви правят намаление. На касите не се чака, дори и да има много хора минават много бързо. По добре на следващия ден да посетите аквариума, защото за Гардаленд никога не стига деня Smirk
С билета от Гардаленд(пазете билета) отивате на аквариума и цената ще е 5 евро. Както са ви писали по нагоре аквариума е малък и два часа ще ви стигнат. Ако отидете сутринта ще ви остане време да отидете и до сафари парка (по надолу по пътя, за около 20 мин с кола се стига). За езерото имам чувството, че и цял месец няма да стигне за разглеждане. Толкова е красиво, всяко градче има своя чар. Не съм убедена, че 5-6 дни ще ви стигнат за Комо и Гарда, по- добре се разходете само около едното, но "качествено".
Приятно пътуване ви пожелавам (чак мако завиждам Wink), там е прекрасно, наслаждавайте се и се забавлявайте.

# 425
  • Мнения: 1 118
Благодаря! Ние ще сме локализирани на Гарда и ще разгледаме първо там , Градчетата в долната част на езерото. Много ми се щеше до Лимоне, но то е в горната част и незнам дали да бием път. С какво друго в горната част да го съчетаем ? Но  един ден все пак ще идем до Комо , тогава питането ми е къде точно да 'кацнем' Simple Smile там , така че все пак да сме видели най- същественото? Предвид че е май, ако вали дъжд, кажете някакви варианти за закрито , аз намерих един голям шопинг център, нещо друго?

# 426
  • София
  • Мнения: 4 493
Някой скоро да е ходил в Ефталинг?

# 427
  • Мнения: 4 761
Някой скоро да е ходил в Ефталинг?

Аз, миналата година, за четири дни.

# 428
  • София
  • Мнения: 4 493
Някой скоро да е ходил в Ефталинг?

Аз, миналата година, за четири дни.
Къде отседнахте, как стигнахте до там - има ли удобен транспорт или рент а кар взехте, с колко големи деца и колко  дни бяхте в парка ?

# 429
  • Мнения: 4 761
Стигнахме с кола, ама ние живеем в Брюксел, което е на 130 км от Ефтелинг, бяхме в комплекса Босрайк, в частта с апартаментите. Имахме закуска. За обяд бяхме в парка, а за вечеря в апартамента, в който има оборудвана кухня.

Детето празнува рождения си ден там, стана на 6 и бяхме от петък до понеделник, като в петък пристигнахме в ранния следобед, а в понеделник си тръгнахме към 16:00 ч. Събота и неделя беше доста пренаселено, но в понеделник изведнъж в парка се оказахме само ние. Имахме време да се поредим на всички опашки, а на някои атракции се возихме по пет пъти.

На мен лично мястото много ми допадна, по-малко и по-обходимо е от Дисниленд, но хората много са се постарали с декора.

Детето също остана доволно, но не е било някакво кой знае какво въодушевление. Той обаче е доста разглезен в това отношение, тъй като пътува много и малко неща могат да го хвърлят във възторг. Но определено беше доволен и щастлив.

# 430
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря, а имали някакви хватки за намаляване на цената на билетите - гледам че са по 40 евро за всеки /дете, възрастен, ученик..../

# 431
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Този комплекс Босрейк е супер, но до септември няма свободни стаи според буукинг.ком. На нас ни е на 230км, но още не сме ходили, сега ме подсетихте, че може да отскочим това лято. Вие през кой сезон бяхте?

# 432
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз пък гледам ето тези оферти - https://www.efteling.com/en/loonsche-land/hotel/rooms/5-persons и цената за една нощ е 399 евро за 5 човека, но и включени билети за парка - до колкото разбирам ..... това излиза доста изгодно 

# 433
  • Мнения: 4 761
Билетите за парка са включени в цената на нощувката, да.

Ние бяхме в края на август - началото на септември, непосредствено преди започването на учебната година. Аз също им бях гледала сайта, преди да направя резервацията, но по някаква причина направих резервацията през туристическа агенция ТУИ - май с тях ми излезе по-евтино, но не помня вече. Със сигурност обаче имаше и някакъв проблем със сайта. Беше преди повече от година. Резервацията я правих през февруари за август. Излезе ни 800 евро за двама възрастни и едно дете на 5-6 години за 3 нощувки със закуски и билетите за парка.

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Браво, добре, че отворихте темата! Остана ни и на нас само Ефтелинг от Европейските и после мечтата ни е Орландо.
Ще следя за напътствия, за началото на септември искам да отидем.

Общи условия

Активация на акаунт