Интересни места в Европа за деца

  • 130 357
  • 762
  •   2
Отговори
# 750
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Ние бяхме очаровани от Гардаленд, доста ни хареса. Бяхме два дни, с 11 и 9 годишни деца, миналия август, отседнахме в един от хотелите. Имаше едно “детско” влакче, на което се качихме 4-5 пъти за два дни.😀 Не сме взимали fast pass, чакахме, но не много, мисля 40мин. макс, само за Кунг Фу пандата си почакахме доста, но там винаги беше много чакането. Има доста атракции за по-малки деца, цяла част за Пепа Пиг. Може би допринесе доста и фактът, че паркът работи до 22ч.  и след вечеря ходихме обратно за още 2 часа, когато няма много хора. Напр. Фантазияленд работи до 18ч, понякога до 19ч.

Следваща спирка ще ни е Европа парк, надявам се да можем да отидем тази година.

# 751
  • Мнения: 496
*МАLENA, дай ми още практични съвети за Европапарк, моля Kissing Face резервирала съм от 07.07. /неделя/ до 11.07./четвъртък/ в Кронасар - при пристигането на 7-ми съм взела вечерни билети за Рулантика, после на 08. и 09. понеделник и вторник пълни дни в парка и на 10.07. сряда пълен ден в Рулантика и на 11.07. четвъртък си тръгваме, като ще летим вечерта от Франкфурт. Та за парка - свалих приложението на телефона, но не намирам къде са тези виртуални опашки...дали още не работят...или не съм уцелила приложението.Резервацията включва закуска, дали има къде да се храним на разумни цени?

blekuta аз давам една звезда повече на Порт Авентура сравнен с Гардаленд - непременно гледайте шоуто за затварянето на парка - много е впечатляващо Simple Smile

# 752
  • Софето
  • Мнения: 621
ЗориБ, когато отвориш приложението в долната част на екрана избираш Europa-park, след това скролваш надолу и ще видиш Virtualline. За храна ще се храните в парковете, има голям избор. В Рулантика храната бива, а в Европа парк има голям избор на вкусни неща, любими са ми: Black Forest House, Waffle Bakery, Mario’s Pizza, FoodLoop, Spices, Bamboe Baai, Flamed salmon (работи само събота и неделя). Ако сте с кола може да вечеряте в този ресторант Elsäßer Hof, на 4-5км е от Европа парк, но ще ви трябва резервация.

# 753
  • Мнения: 496
Много благодаря за информацията Heart Eyes не сме с кола, ще се придвижваме с влакове май , първо сме за три нощувки в Щутгарт (за младежа на 14г ще гледаме музеите на Порше и Мерцедес), ще идем до Метзинген...очакваме разпродажби да уцелим и после с влак до Руст...транспорта още ми е мъгла...приемам съвети от пътували с градски транспорт Kissing Heart

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 12:29 от ЗориБ

# 754
  • Мнения: 22 433
ЗориБ, много ще се радвам да споделиш после за музеите в Щутгард, и ние сме ги планирали с децата, както и библиотеката им.

# 755
  • Мнения: 496
Непременно Simple Smile аз съм много подробна...само да го осъществим...
Пътуваме на 04.07. до Баден Баден и се връщаме на 11.07. от Франкфурт...да видим Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 756
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Essentiall, хубави са музеите, а библиотеката е прелест. При влизането/излизането от библиотеката се вижда как е автоматизиран процеса - по едни релси се движат касети.
Ние 2017 бяхме и градът беше огромна строителна площадка, заради трансформация на ж.п.гарата им от крайна в транзитна и не беше особено приятно.

# 757
  • Мнения: 19
Да попитам някои случайно да е посещавал Европа парк предколедно? Дали има работещи атракциони и Коледна тематика?

# 758
  • Мнения: 101
Да попитам някои случайно да е посещавал Европа парк предколедно? Дали има работещи атракциони и Коледна тематика?
Здравей , аз бях в края на ноември 2023, всичко беше вече украсено коледно, имаше много коледни кътове,  всички атракциони работеха и беше приказно .

# 759
  • Софето
  • Мнения: 621
Има коледна украса, мини коледен базар, ледена пързалка, всичко си работи без водните (май Poseidon също работеше). Ако вали силен дъжд или има силен вятър, може и да затворят някое от бързите влакчета.

Да споделя и за някои дребни полезни неща за парка. Ако можете отидете един час преди да отвори парка, губи се доста време докато стигнете до паркинга, от паркинга до входа, на входа да минете проверки на билети и чанти, всичко това става по-бързо ако отидете по-рано. Влизатe си вътре и се разхождате, избирате си първото влакче и се редите да чакате. Работното време на парка са часовете в които отварят и затварят влакчетата, час преди и час след, може да си се разхождате в парка.  Купете си от тук дъждобрани за водните атракции, на влизане в парка или преди това си вземете по една бутилка вода, за да не губите време да чакате на опашки за вода, а и не продават вода навсякъде. Точно до входа на 4D Magic Cinema (Франция, срещу Кан-Кан) има една тоалетна, която винаги е празна и много интересна вътре, стил Холивуд. Пластмасовите чашки в които ви сервират напитките, може да ги връщате и ви връщат пари, 1-2€ мисля, че беше, също по Коледа сервират топли напитки в стъклени/керамични чаши с логото на парка, може да си ги запазите или ако ги върнете ви връщат пари. Понякога удължават работното време на парка, особено ако има много хора, в приложените може да следите в колко ще затвори парка. Ако парка затваря в 19:00, може да се наредите на опашка и в 18:55.
Ето от мене и една примерна програма за обиколка на парка.
Най-добре е в началото да минете през Франция - Can-Can и Silver star (най-екстремната и само за деца над 140см) тук стават най-големите опашки. След това Matterhorn Blitz и Swiss Bob run (Швейцария), Poseidon и Pegasus (Гърция), новата Voltron (Хърватска), Euro mir (Русия), Pirates in Batavia (Холандия), Fjord rafting (Скандинавия), Blue Fire и Wodan (Исландия), тук има и много вкусна сьомга - Flamed salmon stand, но работи само уикенда, Atlantica supersplash (Португалия), Tirol Log Flume и Alpine - Enzian (Австрия), Arthur (много любима на всички деца и често има дълги опашки), Ghost castle (Италия) и Voletarium (Германия), последната може и първа да я направите, до входа/изхода е, много е интересна и не е за пропускане, ще се хареса на цялото семейство. Това за мене са задължителните атракции, има още доста, но са за по-малки деца, ако имате време минете и през тях. В приложението ако изберете Worth seeing, ще ви покаже доста други интересни неща, които може да видите в парка. Преди да си тръгнете, може да вечеряте в Германия - Black Forest House, предлагат различни видове типично немски вурсчета, наденички, кюфтета, вкусно е.
Приложението на парка много помага, разучете го, ще ви помогне много, не забравяйте за виртуалните опашки, винаги спазвайте часа, който сте запазили на виртуалната опашка, защото няма да можете да влезете.

За Рулантика най-добрите атракции:
1. Hugin - Munin
2. Stormrok
3. Stormvind
4. Svalgur Rytt
5. Tva Fall
6. Vinter Rytt - тази ми е любима
7. Vikinglop
8. Vildstrom
9. Snorri’s saga
10. Басейна с бар.
За външните неща не мога да кажа много, повечето са детски, миналото лято пуснаха и нови, но ние влезнахме в 17:00ч. и бяхме основно вътре. 
Външния басейн и през зимата работи.

# 760
  • Мнения: 669
*MALENA много полезен пост, запазвам си го. Благодаря!

Аз имам леко глупав въпрос за Рулантика. Трябват ли ни джапанки за там? Защото на повечето клипове и снимки, ми се виждат само боси хора

# 761
  • Софето
  • Мнения: 621
*MALENA много полезен пост, запазвам си го. Благодаря!

Аз имам леко глупав въпрос за Рулантика. Трябват ли ни джапанки за там? Защото на повечето клипове и снимки, ми се виждат само боси хора
Джапанки си носете, вътре може и боси, но след това до душовете, до тоалетна, в събекалните не е приятно да си бос. Още нещо се сетих, на изхода до съблекалните има сешоари, което е много удобно.

# 762

Общи условия

Активация на акаунт