Алтернативно зъболечение.

  • 87 302
  • 274
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 78
Тема за методи, които ще ни помогнат да избягваме зъболекарите и не са включени в техните учебници, но и за това, ако нещата станат неудържими да знаем по какъв начин трябва да ни лекуват зъбите и да не допускаме да си правят експерименти.


Цитати от друга тема:

"Всички правим тъпи грешки. Но най-голямата грешка ще е ако спрем да се образоваме и търсим истината. Като студентка ми извадиха зъб, не помня даже подробностите. В щатите получих възпаление и ми извадиха втори зъб. Изваждайки го зъболекара каза, я, че той бил здрав! Направо бях бясна, и в същото време безпомощна. И двата зъба са от последните, не се вижда, но при дъвчене ми пречи. Предлагали са ми мостове, но за да ги сложа трябва да съсипа 4 здрави зъба, и това не е решение за мен. След това преживях още два пъти абцеси. Първо, преди три години. Прекарах две денонощия в болки. Зъболекарката, която трябваше да ме приеме по спешност, в последната минута, след като й бях в офиса реши, че иска да си ходи при децата 15 минути преди края на работнот й време. Тогава ме спаси любимата за повечето българи - ракията. Никога не съм била по алкохола, но след това нещо, започнах да се интересувам как се правят алкохолите и нищо чудно един ден да отворим такъв бизнес. Laughing В България зъболекарката ми даде 2%, че този зъб ще оцелее. Аз й казах, щом не е 0, значи има шанс. Laughing След около 30-40 дни в различни процедури на контролният преглед тя ми каза, че никога в нейната практика не е виждала зъб, който така се клатил сега да стои твърдо и непоклатимо. Борбата си заслужаваше! След това тя ми направи още един зъб и ми направи неприятното впечатление, че след като свърши тя започна да ме удря по зъбите с иструмента. Тази зъболекарка даже ни беше приятелка! Но това, което направи и някои други неща бяха за мен силна червена светлина, че всъщност зъболекарите работят за повторен бизнес. Те не са ни приятели и лекари, а просто виждат в нас банкноти.
Сега съвсем наскоро, миналата седмица получих силна болка, почти като тази, която по-горе описах, възможно е да е абцес. Имам една книжка, не съм я прочела цялата още, но тя ми помогна да се справя. Положих смес от кокосово и розова масла 3:1 и отгоре запечатах с прополис. Преди това си мия зъбите със сода (понякота и паста) и ги плакна пак със вода и сода чрез water flosser. Вместо розово масло (моето любимо) може да се използва далеч по-евтиното карамфилово масло. Извинявам се, че така бях отвеяна в подробности, но наистина съм много ентусиазирана да науча повече за това как да се предпазнаме от болести и как си лекуваме зъбите безвредно. Ако има хора с повече познания, моля да ми пише. Купила съм си и Licorice Sticks, но не мога да си създам навика още са си мия зъбите с тези клечки, а и не съм наясно съвсем как точно се мият зъбите чрез тях.
И така, седмица след големите болки и съня, че съм булка (било за смърт) в момента съм в чудесно настроение и без болка.
С ваксините сме правили грешките, че детето ми има всички ваксини до 8-годишна възраст, а ние си сложихме ваксина за хипатит В, защото ни излъга българка в щатите, че без нея няма да ни вземат на работа. Това може и да е вярно за някои професии, но не е вярно за почти всички.
Така, че ум робува, ум патки пасе... Laughing Каквото било било... да търсим истината и да се стремим да я опазим."

"Ох, Камино, като чета за тия зъби и....и аз имам големи перипетии. Напълно вярно е това:
"всъщност зъболекарите работят за повторен бизнес. Те не са ни приятели и лекари, а просто виждат в нас банкноти."

Благодаря за споделеното - ще продължавам да търся и чета. Все още областта зъби ми е малко terra icognita.

Прополис и аз слагам на венеца на 2 умъртвени зъба. Мине се не мине и там се оказва чувствително място незнайно защо. Предполагам нещо каналите правят проблем...Прополисът помага и успокоява."

"Прополисът обезболява зъбната тъкан не по-лошо от упойка и действа срещу анаеробната флора, която пък е основната причина за зъбни инфекции. Така че е отлична идея и сигурно ще действа неограничено време.  Опитвала съм , но лошото е че от топлото в устата мнгоо се размеква и става едно мазало. Розовото и други етерични масла се използват за обезболяване и успокояване на зъби и при пълненето на канали. А зъболекарката ти е почуквала по зъбите да им чуе звука и да те провери дали няма да изпищиш, доста груб похват между другото, особено ако не те предупреди. А сегашните пломби се чупят много бързо, сигурно нарочно са изчислени така, да отидеш пак на зъболекар. Само амалгамените бяха вечни и здрави. И понеже сегашните пломби са полимери, не съм сигурна, че са по-малко отровни от амалгамените, сред мономерите има доста опасни отрови. Мостовете са пък такова тъпо нещо, че никога няма да си сложа такова нещо в устата, за отпред ще си помисля. Под тях се трупат боклуци, защото профилите им са такива, че трудно се чисти, освен това за тях трябва да се пилят съседните зъби, а ако е керамика се пилят много, докато останеш без зъб, и ако е бил витален досега, много малко му трябва да се инфектира и да трябва да се вади моста. Измислиха имплантите, ама и те си имат кусури и то големи. Въобще стоматологията още е на примитивно ниво. Като остана без някои зъби ще си поръчам частична моделно лята протеза. Въобще веднъж пуснеш ли зъболекар в устата си, ставаш му клиент завинаги. Като имаме предвид  и некадърността на зъболекарите, които не могат един канал да изчистят като хората, човек трябва да внимава много да не се стига до там."

"Моя алтернативен опит за лекуване на зъби е само със смрадлика /жабурене -поне 10 пъти на ден/. Вместо антибиотик ползвам тетрата - при гранулом /зъболекарите го отхвърлят , че е възможно/ ограничава гранулома и успокойва болката. Ползвала съм и ракия - памучета напоени с ракия в болния зъб."

"Моделно летите протези представляват метален скелет, покрит с пластмаса, пластмасови зъби, и лети куки за носещите зъби. Предимството пред обикновените пластмасови протези е здравината и възможността конструкцията да бъде много по-олекотена и летите, а не телени куки, които много по-малко натповарват и повреждат носещите зъби. Иначе е трудоемка за правене и скъпа поради това, но си струва. Уточнявам, че това е сваляща се протеза и хигиената е лесна за поддържане поради това. Приляга по-добре от обикновените протези, не опира и не хлопа толкова. Ако си имала предвид това, а зъболекарката ти е казала, че няма такова нещо, смени зъболекарката. А за имплантантите след като едно време ми се наложи да проучвам въпроса разбрах, че никога няма да си сложа такова нещо в устата, освен при едно условие и то е да ги направят с пружини."

"при възпаление в устата жабуркам по няколко пъти на ден с някакво базово масло (зехтин, бадемово или сусамово) и 2-3 капки масло от чаено дърво.
обикновено бързо изчезва проблема.
другото е - слагам на мястото карамфилче и го оставям няколко часа да действа.
ще трябва да си намеря масло от карамфилче... Smile предполагам, че  ще дейтсва по-бързо... но, за бързо обезболяване по домашно му, карамфилчето си е супер.

единственият мъртъв зъб, който имам , беше умъртвен от собственото ми тяло.
беше с пломба и тя падна и дълго време стоя отворен. като се наканих да ида на зъболекар и вече беше мъртъв. зъболекарката само ми изчисти каналите и го затвори."

"аз също съм ползвала карамфилче при болки, но за съжаление не помогна по поредния мъдрец
засега имам добър зъболекар, който отново ми вдъхна доверие след години на мъчение
смени ми всички стари пломби - под повечето предишната си беше оставила ръцете - всичките бяха с гангрена
за прополиса не знаех, че помага
дано го продават тук да пробвам"

http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en Видео за лечение на кариес.
http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419 Видео за Д-р Прайс.


Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 14:33 от araxna

# 1
  • Мнения: 98
Това използвам аз ''Sеwak или Miswak е пръчица за почистване на зъби от дървото Salvadora Persica, познато също като Арак или Ал-Арак. Известна е с отличните си почистващи и хигиенни свойства още от древни времена. Според изследвания, сравняващи използването на обикновената паста и четка за зъби с пръчицата от дървото Арак, тя дава много по-добри резултати при почистване на плака, зъбен камък както и за обща устна хигиена.

Пръчицата Sewak съдържа антисептични и почистващи елементи, които я правят по-добрата естествена четка за зъби. Може да се използва едновременно като четка, паста за зъби и зъбен конец.

Пръчицата от дърво Ал Арак е съставена от целулозни нишки, които са гъсто сплетени и здрави, така че да не се чупят при натиск, като в същото време са меки така че да могат да навлязат в гънките между зъбите.

Обелете малка част от кората и наплюнчете обелената част преди да започнете да търкате зъбите - по този начин анти бактериалните съставки ще се ратворят в слюнката и ще имат по-добро действие.''  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Естествена грижа за венците и избелване на зъбите http://desilifestyle.net/2011/02/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0 … be-%d0%b8-%d0%b4/

# 3
  • Мнения: 700
araxna, много благодаря за темата!   bouquet Хубава и богата първа страница!  Simple Smile
Ако може да добавиш /да копираш/ на 1 страница линка към филмчето на Д-р Уестън Прайс, преведен от Людмил! Благодаря и на Людмил за превода!   bouquet

http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en

 Д-р Прайс е обиколил целия свят изследвайки хора с рационално хранене. Открил е групи от хора, които  имат 100% имунитет срещу зъбни заболявания.
Примитивни народи са консумирали големи количества храни със скорбяла без да полагат някаква грижа за почистване на зъбите. И въпреки това те нямат кариес.

Много е важно да предпазим зъбите от кариес и единственият начин е чрез правилното хранене. Лекуването на кариес при зъболекар е погрешно. /кой да го знае по-рано, след сума ти поразии в/у зъбите ми  и олекнал джоб и аз съм на това мнение/

loa, какво кокосово малсло /от коя марка/ използваш. не съм доволна от маслата на Икаров, като препържени са сякаш...

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 13:09 от Mislq

# 4
  • Мнения: 411
А как се лекува кариес алтернативно?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 465
мисля използвам студено пресовано.http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0 … -%D0%BC%D0%BB.647 хубавото на това масло е че го използвам и за много други неща. На икаров продуктите за мен са пълни боклуци.

# 6
  • Мнения: 6 438
Да се запиша при вас. Нямам опит, но се надявам да науча нови неща   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 713
Oт темата "Еко бебета и деца":

"Вкъщи си мием зъбите с еднопроцентов разтвор на хималайска сол."

"Аз - от около два месеца, мъжа ми по-отскоро. Зъбите ни са идеално полирани, имам чувството, че са и маалко по-бели отпреди, лош дъх няма... Но се мием и със специални йонни четки  Peace
Също съм на мнение, че почти всички пасти за зъби само вредят на зъбния емайл и не само. Зъболекарката ми е впечатлена и също си поръча от четките."

"Разтворът се прави много лесно:
Приготвяне на "СОЛЕ" (солен разтвор)
Поставете няколко камъка от хималайската кристална сол в кана и добавете качествена изворна или филтрирана вода (в никакъв случай минерална!), докато се напълни. НЕ РАЗБЪРКВАЙТЕ! След около 24 часа вижте дали солта се е разтворила напълно. Ако - да, то добавете още няколко камъка и изчакайте още 24 часа. Когато водата повече не може да разтваря солта, каменните кристали ще останат неразтворени на дъното. На този етап разтворът става наситен на 26% и е готов за консумация. Изсипете една чаена лъжичка от 26%-ния разтвор в чаша вода и я изпийте преди закуска. Такава напитка може да се пие до 2 пъти на ден. По желание солето (1-2 чаени лъжички от 26%-ния разтвор) може да се добави в бутилка изворна или филтрирана вода, от която да се отпива по малко през деня, вместо да се пие наведнъж."

Четката:
"http://anhira.com/aquasource/Продукти-АкваСорс/Четка-за-зъби-Соладей
Нещо май не ми се получи линка, но това филмче обяснява нагледно: http://vbox7.com/play:5d2cf030cf&start=18&r=emb"

И линкове към предишни теми в Алтернативния:

Билки при зъбобол на мъдрец
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337997.0

 Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.0

Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?-продължение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353808.0

За здрави зъбки при децата?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426335.0

 холистична стоматология
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489018.0

 зъболекарски въпрос (за ударено зъбче)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=515250.msg15925402#msg15925402

 Търси се алтернативен зъболекар. Озонова терапия.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334164.0

 Търси се алтернативен ЗЪБОЛЕКАР / ОРТОДОНТ (продължение)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=593504.0

# 8
  • Мнения: 1 732
Много благодаря за темата. Благодаря и за извадени/посочените линкове    bouquet
За йонна четка за зъби чувам за 1 път. Както и за Sеwak или Miswak пръчици и озонова терапия.  Наскоро чух за лазерно почистване на каналите.
Опитът ми по почистване и поддържане на зъбите е конвенционален- конци и четчици за междузъбното пространство, стандартна четка и паста за зъби/ за детето задължително без флуор/ , профилактика/лечение при зъболекар.  

# 9
  • Мнения: 5 713
За четката знам, че не е хубаво да е твърда.
А за пастата- последно време гледам да не е с много съставки. Освен флуор, не искам да има sls - sodium lauryl sulfate.

Пробвала съм да се мия със сода + кислородна вода.
Също така съм ползвала чаено дърво (1 капка) + пастата.
Но нищо постоянно, само от време на време.

Синът ми отказва да му мия зъбите с каквито и да е пасти и подобни. Само четка и вода.
Аз обаче съм настоятелна. Не знам дали е правилно или да слушам отново детето.
Засега сме постигнали компромис един ден с паста, един ден без.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.

скоро си взех и една на Веледа, която е без мента, подходяща при хомеопатично лечение. без пенители е. аз я харесвам, мъжът ми - не. самата паста оставя друго усещане за чистота в устата.

take a smile, аз конецът го спрях, защото няколко пъти ми се късса мжеду зъбите и се налага да ходя на зъболекар да ми го маха ooooh!
сега ползвам едни четчици за междузъбното пространство - страшно е какво вадя Shocked

от къде мога да намеря тези пръчици? гугъл нищо не ми показа, освен един бг онлайн магазин? Thinking

# 11
  • Мнения: 936
записвам се и отивам да чета какво сте писали  Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.
......
Коя паста ползваш на ДМ?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
А как се лекува кариес алтернативно?

А пулпит? А как се вади нерв ако се наложи без медикаменти? А как се запълва проядената част от зъба? Питам сериозно, но не виждам някой да отговаря на тези ни въпроси.... newsm78

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.
......
Коя паста ползваш на ДМ?

ето тази
мисля, че сега опаковката е бяла. има на 2 теста много добра оценка Peace
откак майка ми и баща ми я пробваха и друга не купуват. има я и в Бг, стои някъде най-долу и е без хартиена опаковка.

сега се усетих,че ти май не живееш в Бг   newsm78  виж в арабските магазини, в африканските питай, при тях си е практика сигурно ще имат
афри магазини не съм виждала, че питам по арабските. сещам се за един марокански, дали те я ползват? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт