Отговори
# 60
  • на земята
  • Мнения: 4 096
dream78m,ми аз имах толкова горе доло и не пих нищо,и след 20 дена хоп 97 и сега пия феро-фолгама ако не подейства до 30 дни,на хематолог и инжекцийки ще има..)))Храната промених много .,да видим дали ще се вдигне,много бързо пада от напредване на бременноста,пък който си има и нисък още по зле...)))

# 61
  • Мнения: 36
Хемоглобин 119 - при такива стойности, пили ли сте желязо?

На мен ми предписаха желязо когато хемоглобина ми падна под 100. 119 си е направо супер стойност. Аз вчера пак правих изследвания на хемоглобина и от 95 преди 3 седмици имам повишение до 98  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 0
Здравейте мами,
Да се запиша и аз в новата тема, че не съм влизала от миналата тема, но се бях отдала на заслужена почивка при мама и тати, сред стари и верни приятели. Прибрахме си и детенце, което не бях виждала един месец и се бях затъжила много, но вече съм щастлива, че моите момчета са край мен.
Днес в 16 сме на ФМ и нямам търпение да видя бебка. И таткото, и баткото ще идват, че и те искат да я видят. Надявам се всичко да е наред. Вчера на консултацията само слушахме тоновете, но за мен пак си беше приятно изживяване. За съжаление микробиологията ми не е никак добра и от вчера съм на антибиотик. Освен това имам и гъбички, та започнахме и лечение за тях.

Относно списъците за пазаруване ще пиша по-късно. За бебефоните мога да кажа, че в апартамента нямах нужда, понеже живеем в две стаи, но когато бяхме при родителите се, които живеят в големи къщи с дворове, там бебефона върши чудесна работа. Но най-добре е всеки да си прецени сам.

До скоро, че не съм дочела предишната тема. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 0
Хемоглобин 119 - при такива стойности, пили ли сте желязо?

Хемоглобин 119 - при такива стойности, пили ли сте желязо?

Това са повече от нормални стойности на хемоглобина, при бременни за нормален се приема дори - 110.

Като стана въпрос за хемоглобина - аз вчера си взех резултатите от кръвната картина. При един месец на прием на феро фолгама 3 по 1 от 95 хемоглобин няма абсолютно никаква промяна newsm45. Преди месец си беше 95, сега пак е 95  newsm78
Според лекарят ми хубавото поне било, че не падал, въпреки че се усъмни в постоянния ми прием на желязо. А аз бях повече от редовна #Crazy

# 64
  • Мнения: 64
хммм за Ферофолгамата имам един въпрос-лекарите изписват 3х1, пък на упътването пише, че при бременност трябва да се пие по една капсула дневно, къде е истината се питам???

# 65
  • Мнения: 0
хммм за Ферофолгамата имам един въпрос-лекарите изписват 3х1, пък на упътването пише, че при бременност трябва да се пие по една капсула дневно, къде е истината се питам???

Да, и аз се шашнах като го прочетох това. да не говорим колко много фолиева киселина съдържа.но когато вече хемоглобина е доста по-нисък се предписва и висока доза - 3 по 1, коетооо си е мноооого Outta Joint

# 66
  • Мнения: X
Сега се обади докторката, хемоглобина ми от 121 при долна граница 120, паднал на 119. Левкоцитите ми били леко завишени ( което за мен е знак за инфекция, с която се бори организма), но било много леко и нормално при бременност, и бактерии в урината, тъй че утре ще ходя да давам стерилна. А така бях свикнала да ми казва просто : Всичко е ок и в норма! Sad

# 67
  • София
  • Мнения: 1 420
emzi благодаря ти  Hug И аз съм почнала да го чета този блог от известно време!
Ето един такъв едрови склад, съответно вижте и условията на търговеца:  http://plastform.net/index.php?bg_%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8,33

Аз лично си харесах доста нещица, дори на дребно цените пак са изгодни  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 59
Абе момичета и аз пия феро фолгама ама само по 1 на ден, при хемоглобин 118. Сега ще видиме на следващите изследвания колко ще бъде  Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 7 645
emzi - аз без да знам за тези действия на кокосовото масло си се мажа с него вече 4-5 дена. Мажа си и гърдите. А интересното е, че и аз имам коластра! Но за да видя че имам използвах метода за цедене с пръсти описан в книгата за кърменето!

Взех си и какаово масло и ще си направя за стрии следния крем:

* 1/2 чаша какаово масло
* 1 супена лъжица масло от пшеничен зародиш
* 1 супена лъжица масло от кайсиеви ядки
* 1 супена лъжица течен витамин Е
* 2 супени лъжици настърган пчелен восък


Другото което е ефикасно: Захтин и каково масло....

Хората масово са много водолни от тези домашно приготвени кремове против стрии и съм решила ще се мажа така: вечер с него, сутрин с кокоса. Аз сутрин ставам, къпя се, мажа се, обикалям 15мин гола и ако е останало много мазно просто го избърсвам. Може да не е достатъчно, но пък вечер си спя с намазаното.

# 70
  • Мнения: 1 111
Brayda , този крем и аз мислих да си го правя като прочетох рецептата, но установих, че нямам идея от къде да купя всички тези масла. Помагай моля  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами от аптеки Ремедиум:

- Какаовото масло е 100гр и струва 7.75
- Маслото от пшеничния зародиш е 55мл и струва 2.99 (на Икаров)
- Маслото от кайсиеви ядки е 3.39лв на фирма Етерика и е мисля и то 50мл
- Витам Е течен - мисля да попитам за ампула, а ако няма може и да сложа на капсула стрита
- Пчелен восък - ами ако не намеря може и да не слагам, макар че имам един буркан мед със восък, може да измия малко парченце и да добавя


Всичкото ще го разтопя на водна баня, без обаче да завира, за да не наруша добрите свойства!

Крема става за по-малко от 20лв някъде и с тези масла, които остават от кайсиите и от пш. зародиш просто ще си взема после ако съм доволна още едно какаово масло и ще си направя пак крем!

Също много ми похвалиха маслото на Палмерс с какаово масло вътре, но според мен е много малко милилитри за цената си!

Жалко, че преди да прочета и да се позаинтересувам вече се нацепих и сега няма отърване. Имам от двете страни на пъпа както и под пъпа вече стрии. Като си хвана кожата и я стисна просто ги виждам как са на чертички! Тези не се надявам да се оправят някак си, макар този крем с какаовото масло да го дават да ги заличава с много търпение и мазане!

Имам една приятелка, дето има стрии от рязко отслабване и напълняване. Тя примерно не слага къси панталонки, за да не й се виждат, не носи потници заради стриите на ръцете й! Аз никога не мисля, че ще се вманияча толкова! Ако имам стрии, имам.... няма толкова да се втелясвам!

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 16:32 от Brayda

# 72
  • Мнения: 1 111
Не се предавай, чела съм, че с какаово и кокосово масло може да се позаличат, само трябва упоритост:)
И благодаря за подробната информация, логично да е в аптеката... Simple Smile

# 73
  • Разград
  • Мнения: 377
Привет бременелки!  Hug
Аз съм с хемоглобин 119 и си е супер. Моята лекарка нищо да не приемам до спадане под 100. То аз и досега съм пила само 10 дни Тотема - ампули и от 95 е 119. Супер ми е направо.
GrayButterfly, мила, дано не съм те засегнала. Аз просто си написах за мен, но после написах че всяка мама си решава и избира. То и затова на пазара има модели, марки и продукти.
За Вис Виталис писах веднъж, че са такива боклуци за мен че не искам да ги виждам.  ooooh!
Ние сме в Трявна и тук има едни бебешки боденца за недоносени и за 48см. и ме сърбят ръцете, но тати не дава, а в наше село няма и после бебето ще е с големи пак, като каката.  Crossing Arms
И аз препоръчвам с две ръце дрешките и бельото от чужбина или от Карфур, където не са никак лоши.
Аз си гледам от моята камбанария, а и твърдо съм решила да не се вземат на бебето неща, които е нямала каката, а и без които мога. Ако някой ми подари бебефон естествено че ще го ползвам, но пак пиша че повече от 50 лева за мен са си много. Ние пък с моята майка водим един спор, който наподобява даването на мнение, ама с неприятна нотка. Ние живеем в къща, която има и долен етаж - полубеч, където си имам две стаи и баня, но едното е битова, а другата просто стая.Та, долу слизам само да се изкъпя и до ВЦ-то. Горе си ни е кухнята, хола и спалнята. Бебето ще излиза с мен навън, в двора, когато и аз съм там, а не то вътре а аз вън. Та, затова смятам че за мен е излишна покупка. В нас сме с парно на дърва и досега въздухът винаги си ми е бил супер, но ако се наложи един овлажнител толкова ще взема. Та, затова и смятам малко да пооставя нещица за след раждането, защото може да се окаже че това което ми е трябвало за Пресито сега не ми е нужно и обратното. За миризмата на памперси, еееееее недейте така, защото нашият татко е толкова гнуслив че откачаше. Аз не съм, но не ми е странно, че на някого може и да му прилошее, нашият татко е такъв. И при пролетно-лятно бебе беше все отворено, но сега какво ще правя с него не знам?!? Абе, тая тема си е индивидуална, но тук си пишем и тези, които имаме вече дечица просто споделяме кое ни е било необходимо и кое не. Аз бих си взела доста излишни неща, в интерес на истината, а и парите няма да ме спрат, не пиша за най-скъпите естествено, но нашият тати е доста практичен и ме сваля на земята. Оказва се прав, защото бебчетата много бързо растат и техните нужди се променят. Големите разходи са после, наистина. Аз не вярвах, но се оказва така и сега тати ни като каже - айде стига с боклуците, като порасне хеликоптер ли ще и вземеш и се усещам как мога да пръскам пари за гевезлъци, без които можем. Това си е моето мнение за мен си и не го налагам. Даже си използвам обикновено корито, което още е в експлоатация и сега ще го измия с препарат и после няколко пъти с вряла вода и е готово за бебето. Нищо че е розово, чак толкова няма да изтелясвам. Съвет за обикновено получих от много майки с модерни и с поставки, които поставки бяха се обърнали с бебетата в стаята им. Рядко се случвало, но това направо ме беше втрещило, защото едно бебе 4-5 кг. ако се обърне и над него вода с корито аз си го представям доста страшно. Та Пресито я къпехме в корито върху нашето легло, на което постилах разни неща и ако щете ми се смейте и найлон впоследствие, защото тя така плискаше после че спалнята ставаше баня. Абе, поспестих си парички от модерните неща, но и не съм я лишила от нищо, което съм преценила че и е важно, така че си преценете жилищата, възможностите, вашите потребности и желания и така. Нека си родим живи и здрави бебчета, а дали ще ги возим в колички за 300 лева или 2000 лева те ще пораснат, а това е удобство за нас и за тях разбира се. Дали ще имат шезлонг, бебефон, куп играчки, или само 1-2 пак не означава че няма да са щастливи. Защото нашите бебчета в началото имат нужда от ласка, миризмата ни и нашето гушкане. Това го усетих и установих, макар че в един момент на Пресито и подариха 3 играчки за леглото и аз и ги сложих!!! #Crazy
Не ме питайте защо и с какъв акъл, но половинката като си дойде откачи и вика - това да не е сергия бе? Това бебе няма пространство ти го побърка от мелодии и животни отгоре му. Та като остана с едната и взе да си я гледа. Хи хи хи  hahaha
Извинете ме за дългия пост, но не бях влизала от няколко дни, а сега почиващите спят и после на басейн.  Grinning
Пожелавам ви приятни и хладни дни. Тук, в Трявна е много по-прохладно от нашето село.  Heart Eyes
Brayda, мила, онзи ден се поглеждам в едно огромно огледало и виждам куп стрии по корема, но в долната част и затова досега не съм ги видяла. Сега мама ми приготвя мас с невен и като се приберем от почивката почвам яко мазане. Пфууууууууууу, направо замязах на дърта бабичка с тези бременности.  Whistling

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 16:43 от maia_a

# 74
  • Мнения: 1 111
Извинявам се предварително за глупавия въпрос, но наистина не съм наясно с много неща  Blush Каква е идеята коритото за къпане да се слага върху леглото, а не в банята примерно или където и да е другаде?

Общи условия

Активация на акаунт