Отговори
# 645
  • Мнения: 26
Здравейте ,

От снощи имам едни обезпокоителни стягания на корема с усещане тип силно боцкане.Не ми се стяга целият корем ,та чак да се втвърдява ,но тези придърпвания и боцкания отстрани са силнички и неприятни на моменти.Не мога да разбера това някакъв тип контракции ли са и опасни ли са.По принцип пия магнезий 3х1 и папаверин при нужда.От вчера съм изпила 3 папверина и сега прибягнах до спазмалгон ,защото ме притеснява това придърпване.Имам чувството ,че се получи след като вчера към 16 излизах навън ,а нали е жега.Тази сутрин излизах в 7 и разходката ми се отрази добре,даже пих кафе и до към 11 нямах никакви притесняващи придърпвания ,стягани я и прочее ,но сега много неприятно отново се появиха.Извинявайте ,че нахлух така в темата ,при положение ,че не съм писала отдавна ,но лекарката ми е отпуска и не може да ме прегледа и затова се обърнах към вас за съвет.

# 646
  • Мнения: 1 498
Моя съвет е да лежиш и да се обадиш на лекарката си , като е в отпуск няма ли да ти вдигне и да ти даде напътствия ?
Аз винаги когато имам болки или притеснения звъня на доктора или отивам направо , ако него го няма при друг !

# 647
  • Мнения: 2
fiibi_bg  най-добре си легни и гледай да не се натоварваш много и се опитай да се успокоиш. Моят съвет е да внимаваш с лекарствата. Възможно е този дискомфорт да идва от позицията на бебето, може матката да се разтяга и да придърпва...Но може би е най-добре, дори и да не те прегледа поне да се чуеш с твоята д-рка.

# 648
  • Мнения: 8
Ние си обновихме изцяло спалнята с основен ремонт и ново обзавеждане, и не сме използвали нищо антибактериално. Мисля, че е достатъчно човек да си чисти редовно, а и като цяло съм против стерилизацията  Peace

Zlatence, аз ти бях казала и преди време същото нещо - стегнатата топка, която усещаш нощно време е от бебето, не са контракции. Обърни внимание, че винаги е от страната, на която си легнала.  Flutter И моят юнак се настанява по същия начин, в зависимост от това как съм легнала, без значение ден ли е, или нощ. И по друго си приличат - понасям същия "побой" отвътре.  Mr. Green

# 649
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен  Hug,
Да ви кажа контракциите са много различни през различните месеци. Въпреки че ми е втора бременност и знам как се усещат контракциите сега пак не ги познах. Имах няколко нощи с болки в корема, основно през нощта и докато се обръщам в леглото. Реших че не са контракции защото не усещам втвърдяването и най-вече почти не ме болеше през деня. След като едната нощ ме боля доста по-силно и отидох на лекар си се оказаха контракции и то доста чести. Най-добре според мен е когато има притеснение да се направи консултация с лекаря. Така няма чудения и притеснения.  Peace
За дезинфекцирането на стаята и според мен е безсмислено. То бебето там стои в началото за най-кратко време  Laughing Основно при мама и къде ли още не, а не може навсякъде да се дезинфекцира, не че виждам смисъл. Малкият ми е на 2г и 10 месеца и до ден днешен неговата стая е най-рядко посещавана от него, само за спане..

# 650
  • Мнения: 0
fiibi_bg най-добре си почивай вкъщи. Тази жега определено не влиае добре на никого, а да не говорим за нас.
Ние също няма да пребоядисваме, от 2 години сме в този апартамент и си е новичко всичко, важното е да се поддържа чисто и едно основно почистване малко преди бебето да се появи  Heart Eyes

Момичета, вие какво мислите за взимането на стволови клетки? Мислите ли да го направите?
От всичките ми близки приятелки с деца, само една се е решила да го направи и казва, че не е лоша инвестиция.
Ние все още се колебаем, ако успеем да отделим пари, може би и ние ще вземем стволови клетки.

Лека и спокойна вечер и май от утре започва леко захлаждане и ще може да правим по-дълги разходки, ако имаме възможност де  Whistling

# 651
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Ние имам намерение да замразим стволови клетки,дано всичко е наред,обсъдих го с мъжо,дано не се налага никога да ги позлваме..)))Но определено ще го направим най вероятно...)))Очаква се спор да се създаде,дали си заслужава или не ,но всеки си знае за него си..)))Но аз съм ЗА !!!  Ей днес много горещо,ужас просто..))) ooooh!     fiibi_bg ,звънни на доктора си и се консултирай,почивай повече..))) Peace

# 652
  • California
  • Мнения: 264
То коя тема тука не се превръща в спор?  newsm78 Предполагам за това и доста момичета вече не пишат.
Човек да не си каже мнението - то не беше спор за покупките кое е нужно и кое не, за цените на количките, преди това за епидуралните упойки, после ще е за секциото, кърменето вероятно и така. Някак си не се получава диалог... Да не говориме колко е остър езика на някои момичета и как си позволяват да определят мнението на други като глупости, тъпотии и т.н., само защото са на друго мнение.

По темата - да, ще запазиме клетки и този път.

# 653
  • на земята
  • Мнения: 4 096
 Vasilia   202uu  а за стволовите клетки  Peace

# 654
  • Мнения: 5
Здравейте,

аз съм за стволовите клетки, ние няма да пазим, защото имаме други приоритети в момента, но ако е например семейния доход го позволява, например това е месечния такъв, смятам че е хубаво семейството да се възползва.

Лека вечер.

# 655
  • Разград
  • Мнения: 377
Запазването на стволовите клетки е най-добрата инвестиция и според мен, но за съжаление и този път нямаме възможност. Просто преди да разбера че съм бременна кихнахме няколко хиляди за изолация на къщата и така. Много се радвам на всяко семейство, което може и го прави!  Peace
fiibi_bg, мила, звъни за всеки случай и ако и утре си така отивай в някой кабинет по спешност да те видят, че то всяка бременност е различна.
Момичета, ако случайно съм била по-остра с някое изказване се извинявам на всички ви. Не съм конфликтен човек и най-малкото искам да обидя някого, но ако съм го сторила се надявам да ме извините!  Praynig
Прави сте че трябва да уважаваме всяко мнение и да сме толерантни към всички и към всеки вкус.  Peace
Голяма жега,  направо ужас.  #Crazy

# 656
  • Мнения: 26
Момичета,благодаря ви за отзивите.Звъннах на лекарката и ме посъветва да си купя Гинепрал и да започна да го пия по половинка на 8 часа и да си взема допълнително един спазмалгон.По принцип напрежението намаля,но все още го има ,но сега съм много по спокойна ,че съм взела необходимите мерки.
Още веднъж ви благодаря

# 657
  • Разград
  • Мнения: 377
Някой има ли проблем с влизането в албумчетата. Нещо може и аз да съм прецакала, а новото за покупките хич не го и виждам. Скоро мисля да кача няколко снимки на дрешки, та и затова питам де, но и ще ми е интересно и приятно да си качваме и да си гледаме покупките!  Peace

# 658
  • Мнения: 2
Ох, и ние с мъжа ми сме на етап, в който обсъждаме дали да запазим стволови клетки. Доста неща изчетох и чух, много мнения, всичките звучащи резонно. При нас въпросът възникна, защото живот и здраве бебка ще ние е второ дете, с каката не го направихме, а за трето дете нещата са твърде неясни все още  Thinking Повече клоним към "За" запазването, но чак след месец-два ще сме наясно както с решението си, така и с финансите си Wink

# 659
  • София
  • Мнения: 7 645
По темата със стволовите клетки, ние също го мислихме, но се отказахме, предвид финансите и че ни е първо дете и не сме на ясно въобще с много неща!

Аз знам че спазмалгон не е добре да се пие! Знам за бускулизин че може... но спазмалгон моята лекарка е казвала не... много странно  newsm78

Оххх ние цял ден се занимаваме пак с кухнята и вече й се вижда края! Утре последни напъни от страна на моя приятел, подреждаме чиниите и имаме чисто нова кухня Simple Smile

Приятна вечер на всички и дано спим... вижа им се краят и на жегите Simple Smile

Аааа да ви се похваля - вече имаме онова сладко малко морско конче на Fisher Price дето свети и свири! Приятели ни го подариха преди 2-3 часа - уникално е!

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 22:06 от Brayda

Общи условия

Активация на акаунт