Любители на котки 64

  • 41 783
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 007
Bubisha , няма рецепта! Sad Всяка раздяла с любимо същество убива нещо в душите ни. Нашите любимци са си членове на семействата ни, нищо че не са хора. Колкото повече ги обичаме, толкова по-силна е болката. Аз и сега роня порой от сълзи само като си помисля, че някой ден Сиско няма да го има. "Майка" му - също! За капак съм подложена от нейна страна и на двуразов дневен отчет по темата "Какво прави Силвистърчето?". Водихме го преди почивните дни при Чичо Доктор, че долната му устна пак се зачерви и наду. Тя естествено пак се скатА отвън и остави аз и кака И да се оправяме. И като попита Чичо Доктор "Онова момиченце (21 г.  Mr. Green) отвън с вас ли е? Защо не влезе?" каката беше кратка и ясна "Щото това е мъжът на живота И! Не може да гледа какво ще го правите!". Е, изрязахме му пак ноктите и с това всички манипулации се изчерпаха  Laughing, ама "майка" му отвън си беше изревала очите. На репликата на доктора "Че толкова ли няма истински мъже?" аз си замълчах.
Така че Bubisha , знам какво значи едно дете да сподели цялото си детство и да израстне с любимото коте. На мен пък ми е като трето дете. За момента си намерила най-доброто решение - имаш едно малко коте. То ще те спаси, когато онова се случи. Заведи Фреда на лекар, а ние ще сме духом с вас!  Hug

П.С. Да не се притеснявате - сменихме доктора! Не е онзи Забиващиятспринцовкивочите. Споко!

# 706
  • Мнения: 4 785
Bubisha, истински съжалявам, но понякога това е животът. Аз също загубих котарак, с който отраснах - много боли за съжаление, но няма как, трябва да се примирим с това  Cry Прегръщам те силно и наистина ти съчувствам!

Малкото не знам какво да го правя... Цяла нощ не се събуди за храна, съответно и аз не го събудих. Стана сега към 7 и 30. Нахраних го, докато почна съвсем да плюе, обаче снощи като го нахранех и заспиваше, а сега плака 15 минути и се буташе в мен сякаш да търси да суче, пак се опитах да му дам храна, ама се дърпа... Масажирах му коремчето и дупето, снощи пишка и сега пак. По голяма нужда обаче от снощи не е ходило, не знам преди това как е било.

Като седи при мен много плаче и затова го закарах в дрешника на по-тъмно, там се успокоява, но сме на отворена врата и го чувам (там е приглушена светлина, но не тъмно) и сега не смея да пусна пералня да не го събудя  Mr. Green Преди малко пак поплака 2-3 минути, но не смея да ходя при него, защото ако заспива аз го разбуждам и после плаче, плаче, плаче...  Cry Сега ще отида за спринцовка, че с тия пипети е по-трудно. Но не знам защо плаче - не иска повече да яде, а не иска и да спи - снощи щом се наяждаше, заспиваше. И сега не знам дали е гладно, какво му е...

пп - не спи, мяука, не знам дали да изчакам да се успокои и да заспи или да го взема при мен..

# 707
  • Мнения: 382
treisy, добра душа си ти  Hug
Не съм виждала дори, толкова малко коте и не мога да помогна, но пък стискам палци  fingerscrossed

# 708
  • София
  • Мнения: 204
Bubisha, преди две години минахме през твоето положение.
Гледах котарака си как линее, а не можех да му помогна.
Беше млад и доктора таеше надежда, така се надявах и аз, но ...
не устиска милия-за 10-ина дни се стопи (от 7,5кг стана около 3кг).
Кураж, мила, с теб сме в тези тежки моменти!
  Hug

treisy, стиснати палчета и от нас за малката душица! Praynig

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Трейси, защо не се консултираш с ветеринар как да го храниш и най-вече как да се изака малкото пухи. Ако може и нещо леекинко разслабително да му се даде... А за това, че плаче - може би търси мама. Не може ли да го привържеш някак около себе си с някакъв шал например - като бебешки слинг. Стискам палци да се справиш с бебчето.

# 710
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Котенце на само 13 дена има огромна нужда от майка си и плаче за нея Sad Няма ли начин да се потърси и намери приемна майка-кърмачка, която да се погрижи за него?

# 711
  • Мнения: 4 785
Няма такава, за която ние да знаем... увих го във вълнени пуловерчета, има бутилка топла вода, увита и тя, и спинка. Сега ще издирвам биберона - малка, мисля че така най-лесно ще се храни, с пипета и спринцовка не се получава много, колкото и да внимавам. И ще стискам палци да оцелее, голяма мишка е, много силен и въпреки че ми беше представено като госпожица, аз мисля че е господин и ще си отнесе името Томас - Томи като стой та гледай  Praynig Душичка е, а аз съм много жалостива. Знам че не е хубаво да го изкарвам дори за преглед при ветеринар, освен ако не е наложително. Надявам се до довечера да се е изходило, аз масажирам след всяко хранене, а те са доста чести  Shocked

пп - опитвам се да пиша магистърската си теза, вместо това обаче съм наострила слух дали плаче, май сега спинка сладко-сладко!

# 712
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 250
Трейси, толкова си ми липсвала, когато спря да пишеш след смъртта на Дара! Радвам се, че Заки е добре.
Във ветеринарна клиника бяха оставили 4 котенца като твоето; много мяучеха милите; майката беше изчезнала и мислеха, че е умряла. Стопаните бяха донесли котетата да ги спасят докторите. Котенцата бяха с още затворени очички, поставени в транспортна клетка, постлана с пелена за животни. Какъв рев изреваваха милите, не ми се припомня; едни остри гласчета  ooooh! Кротуваха само гушнати по време на хранене или спане. Та си знай - толкова малки котета плачат много пронизително и дълго; просто им липсва мама.

Има биберони за бебета котета / кученца. Храненето с тях е много по-лесно и пълноценно.

п.п. Честит съпруг! Пожелавам ти щастлив семеен живот  Hug

# 713
  • Мнения: 154
treisy, когато дъщеря ми доведе Сони, той беше на 2 седмици, колкото твоето коте. Хранех на всеки 2-3 часа, отначало със спринцовка после купих такова шише http://www.bg-pet.com/Cats/CatFood/baby.htm, по лесно го хранех с него.След всяко хранене правехме масаж на коремчето и дупето, първите 3 дни не беше акал и като го направи беше голяма радост.Дано да се справи твоето мъниче!
Ние се загубихме, бяхме на почивка, после лежахме в болница с малката и нямах време за темата, по късно ще пусна снимки на момчетата, че сигурно ги забравихте.
Добре дошли на новите котета и честито на Теди, Суши е прекрасна, много се радвам за вас.

# 714
  • Мнения: 4 785
Котьо, gercheHug много ви благодаря!
Аз знам, че плаче и за майка му, но важното е, че сега спи, направих му много пухено легло, явно му хареса, топло му е и засега е закротило положението. Не смея изобщо да припаря до там  Blush Довечера ще ми донесат и биберона, само само не е много голяма, защото неговата уста наистина е като на мишка. Ще се борим за него разбира се, знаете какъв съм котколюб и не мога да повярвам, че ме помните, имам чувството, че отдавана спрях да пиша и дори не надничах в темата... Тъкмо ще тренирам за бъдещо бебе  Mr. Green

А мъжът ми е съкровище - той принципно не обича котки, Заки го побутва с един пръст много е смешен. Има лек сън, а знаете котките как трополят в нощна игра - но той ми донесе това коте (с червена панделка  Heart Eyes), каза изобщо да не се притеснявам и че ще си стане нашия Томи, а той ще се справи с котешките бели, май аз съм по-притеснена от него. Когато гледах Заки в първите му дни, мака ми само въздъхна "Горкото ти бебе!"  Mr. Green, ходех през една минута да видя диша ли, наял ли се е, вода пил ли е - ужас и за благодарност ме тероризираше брутално! До сега съм имала само котараци, с изключение на малката Дара, която въпреки всичко си я приемам за женска. И мъничко се надявам Томи да е женски  Whistling

# 715
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 250
Когато гледах Заки в първите му дни, мака ми само въздъхна "Горкото ти бебе!"  Mr. Green, ходех през една минута да видя диша ли, наял ли се е, вода пил ли е -

Споко, не си единствена.

# 716
  • Мнения: 154
treisy, ето го Сони , тук е на повече от 2 седмици, но  като по-малък не го снимах, защото не ми беше до снимане, исках само да оцелее и той успя. Виж го сега , а ето го и батко му

# 717
  • Мнения: 4 785
Да знаете, че и Томасито ще стане същият, аз също не съм го снимала, но май ще поправя тази грешка овреме  Hug Пак врещя, обаче опитът ми за хранене претърпя провал, дано с биберона започне да суче, но нещо ме съмнява. Но и според мен не беше гладен, но му стоплих наново бутилката, сега е много топло, той се просна върху нея и заспа  блажено. Явно въпреки, че на мен ми е топло, на него му е студено, въпреки всички старания, но сега щом заспа, значи му е хот  baby_neutral

# 718
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 250
Явно въпреки, че на мен ми е топло, на него му е студено, въпреки всички старания, но сега щом заспа, значи му е хот 

При нас една дворна котка роди четири деца. Виждала съм ги (по-големи от твоето мъниче - прогледнали, хранеха се вече с друга храна)  в най-големите жеги, легнали едно върху друго на слънце. Така че нищо чудно на Томасито ( newsm78) да му е добре с повече отопление Grinning

# 719
  • Мнения: 4 116
Трябва им топличко на малките котенца, определено.
А храненето може да стане и със спринцовка, от по- малките и леко и плавно да се избутва мляко с устата. Аз лично с тези измислени биберони за малки котенца не съм успявала да дам мляко.
treisy , успех ти пожелавам! Трудно е да се отгледа малко коте и да оцелее, но не и невъзможно!

Герче  Hug какъв мишок е бил Сони, а какво чудовищенце е станал  Laughing

Суши пък чете рецепти от китайската кухня  Joy





И си почиства зъбите с гума Simple Smile







Общи условия

Активация на акаунт