Старозагорски минерални бани

  • 57 666
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Обичаме много минералните извори и ходим редовно, но точно тези не сме посещавали.
Препоръчаха ми хотел Калиста, но аз гледах в нета и два други, които също ми допаднаха, макар и пак дистанционно- Армира и Извор.
Какви препоръки имат съфорумките и защо? Интересуваме се основно от ползването на топъл басейн и хидромасажи. Какво е интересно да се посети в района?

# 1
  • Мнения: 17 987
Присъединявам се към твоите въпроси.

На мен ми похвалиха някакво ново хотелче, май в село Ягода, открих един сайт, ама нямаше много снимки  newsm78
Има ли мами от района да помагат?
Наистина, къде може да се пообиколи  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 271
Вижте и темата за спа хотелите там имаше отзиви.

# 3
  • Мнения: 24 467
Интересува ме самият район, аз не се връзвам само за хотела, ще ми се и да се поразходим и да видим нещо любопитно и красиво наоколо. Самите "бани" какво представляват всъщност?
Похвалиха ми едно голямо езеро и гората- било много чисто. Казаха ми за някакъв параклис на около два часа път от мястото. Би ми било интересно някой запознат и походил да сподели.
Не открих тема специална за района.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 11:54 от Judy

# 4
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Стаите на хотелите не мога да коментирам, но СПА-то, кухнята и района-да Simple Smile х. Извор - най-малък от трите хотела, добра кухня, много добро отношение към гостите, с малко вътрешно басейнче с топла вода, прекрасна градина на ресторанта. х. Армира ............. имам определено отношение към хотела, но ще се постарая да се придържам само към фактите - СПА на голяма площ, голям басейн с хладничка вода, с обособена зона с дюзи(джакузи) в него, голям и красив парк около хотела. Калиста - прекрасен и огромен СПА център, голям басейн с топла вода с обособена зона с дюзи и лежанки с дюзи, гейзер, водопад(или както там се казва), топъл детски басейн, парни бани, сауни, фитнес и много други неща, винаги всичко работи, дори да няма хора или да има един, двама; красив парк, тенис игрище, но според мен ресторантът е скъпичък. Ако избирах аз, щях да избера Калиста, но щях да ям отсреща в Щастливеца  Laughing
Баните са си село всъщност, нещо като вилна зона. Има и много други хотели, освен изброените 3, има красив парк със споменатото вече езеро. Учудена съм, че е споменато като чисто място, но дано наистина е така  Peace Има люлки в парка и остатъци от ресторант от соца на брега на езерото, има и баня с минерална вода и чешми с минерална вода. Има места за разходки, красиво е, самото село се намира в Средна гора. Споменатия параклис всъщност е Богородична стъпка и се намира на, колкото и бавно да ходиш, максимум час(но  това е много). Ето малко инфо http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B … D0%B0%D0%BD%D0%B8
http://www.ecomedia.bg/be-eco/go-for-a-walk/article/7352
Правят се там фолклорни събори.
Друго .................. на 12км от СтЗ е......................... не се сещам, питайте  Hug

# 5
  • Мнения: 24 467
Благодаря ти много. Моята позната е ходила през април, оттогава са й впечатленията. Вкл. и за чистотата. Тя е много доволна от Калиста, но аз искам да посондирам още мнения.
Двата часа до параклиса са нейни, но тя не е много по пешеходстването. Значи е близичко.

# 6
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Съвсем, има си и маркировка и указателни табели. Мястото е много посещавано.

# 7
  • Мнения: 220
Аз също ще ви следя ,че искам септември за няколко дни да отидем.Малко са ми скъпи тези спа хотели.

Някакво мнение за почивната база на Марица изток ?

# 8
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Тони кажи ми какво търсиш, на какво държиш и от какво се интересуваш? Ще ти кажа всичко, което те интересува за базата.

# 9
  • Мнения: 220
Тони кажи ми какво търсиш, на какво държиш и от какво се интересуваш? Ще ти кажа всичко, което те интересува за базата.

Благодаря ти  Hug,искам да е топла минералната вода в басейна - да става за децата и да има чиста стая ,не сме капризни.
Миналата година ходихме в Хисаря в станцията на военните ,чистичко беше ,но водата в басейна - 23 градуса ,на морето беше по топло,децата настинаха ooooh!.
Не държа да има храна и спа процедури ,отиваме заради тях - да се топят в басейна .
Аз като гледам цените ,ако плащаме за 4-мата и по 5лв. на ден за басейн ,за стая  60 лева ,май не е толкова евтино и тук.

Ако знаете нещо подходящо давайте идеи,или пък квартира и да ходим на някой басейн  newsm78.

# 10
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Разбрах те. Там гостите на хотела плащат за басейн отделно, освен това доскоро нямаше възможност за допълнително легло в двойна стая (сега не знам), щом ще ходите с деца и искате да сте в една стая трябва да наемете апартамент. Не бих казала, че е възможно някой да бъде очарован от кухнята - малко порции, основно скара, скъпичко и .... невкусно.
Басейните не са с топла вода, детският според мен не е обезопасен.
СПА има, но .............. по-скоро не работи

# 11
  • София
  • Мнения: 864
Препоръчвам хотел Калиста.
Миналата година съвсем инцидентно го посетихме и останахме доволни.
Басейна е големичък, с топла вода, в детският басейн водата е още по-топла. Само вътрешен е де. Навън има изнесени шезлонзи и можеш да се печеш. Просторни стаи. Хубава храна. Наистина обаче храната е една идея по-скъпа и завързана.
Интересно беше, че като отидохме  се оказа, че вечерта има сватба - на моето ококорване като разбрах ми отговориха- Спокойно, затова сме ви настанили далеч от балната зала и ви гарантираме ,че нищо няма да се чува. И наистина беше така.
Иначе из района не сме обикаляли. Предимно в басейна киснехме.

# 12
  • Мнения: 1 142
Хотел Калиста - лошо съотношение цена - качество.

# 13
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Хотел Калиста - лошо съотношение цена - качество.
Защо?? Дай нещо по-конкретно за обосновка.
Аз си казах-стаи не мога да коментирам, ресторантът е скъп според мен, но СПАто е перфектно  Peace
Даже и препоръка дадох, съвсем наблизо е Щастливеца, там е вкусно.

# 14
  • Мнения: 24 467
Моята позната много ми го похвали точно него.
Какво не ти е харесало там, Вилиан?

# 15
  • Мнения: 1 142
Има доста мнения за спа хотел Калиста. Моля, потърсете с търсачката.

Има приличен спа център без минерална вода, процедурите са с високи цени.
Обслужването куца както във всеки хотел в България.
Водата в големия басейн не е нито топла, тоест не е поне 30 градуса, нито е минерална.
Ресторантът е неоправдано скъп.
"Щастливецът" е алтернатива, от която и аз се възползвах.
Накратко, за тези пари бих предпочела Гранд хотел Поморие. Не че и там няма трески за дялане.....

# 16
  • Мнения: 353
Здравейте,включвам се в темата и аз,чета мнения и препоръки,смятаме тези дни да отидем,но не мога да реша къде да отседнем.Искаме предимно малко да си починем,да използваме минерални бани,естествено и да сме в уютен и чист хотел.За този Щастливец ясно,явно всички там се хранят.
Помагайте с инфо и отзиви.Ако имате и снимки ще е супер.Най-много мразя да отида някъде неподготвена,там да ме очаква нещо,което не е предвидено и ми се сдухва всичко  Crazy
  
   Редактирам >сетих се още нещо>дали е вариант да се отседне в къща за гости,има ли такива в близост до самите бани,някой отсядал ли е?
 
И пак > Отзиви за Хотелски комплекс Августа Траяна?

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 14:33 от MiSs CApRiCe

# 17
  • Мнения: 353
Някой ще сподели ли прясна информация,направо се чудя къде да отидем.

# 18
  • Мнения: 1 334
Баните са си обикновено село, с няколко хотела в него, в които Спа-то не е с минерална вода, изключение правят 1 или 2 хотела строени много отдавна.
Била съм в х-л Извор, ставаше преди 2 години, сега не знам.

# 19
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Мис Каприз, не знам да има къщи за гости там. Този хотел Августа е бивша почивна база на ГУСВ. Преди години беше много хубава, сега като гледам промяна в мебелировката от едно време няма newsm78 Не знам там да има и СПА. Иначе е на много хубаво място, направо в гората.

# 20
  • Мнения: 353
Благодаря много,все пак е някаква информация   bouquet

# 21
  • Мнения: 5
С две ръце за хотел Калиста - Спа то е страхотно.
Наистина е малко скъпо но както са ти казали отсреща има битова кръчма -евтина и вкусна .
Така че , не се двуоми.

# 22
  • Мнения: 681
И аз съм с двете ръце ЗА спа хотел Калиста.Дано да са запазили нивото и да е все така уютно и чисто както преди.

# 23
  • Мнения: 119
Момичета бихте ли ми казали дали детският басейн в хотела е с топла вода или пак е под 30 градуса?

# 24
  • София
  • Мнения: 864
Момичета бихте ли ми казали дали детският басейн в хотела е с топла вода или пак е под 30 градуса?
със супер топла вода е. спомням си че големите ходеха в детския басейн да се посгреят малко:) не че големият басейн беше студен- беше нормален.

# 25
  • Мнения: 119
Благодаря за отговора!Спряхме се на хотела,дано останем доволни!

# 26
  • София
  • Мнения: 864
Благодаря за отговора!Спряхме се на хотела,дано останем доволни!
пиши после отзиви, че ние ходихме лято 2011

# 27
  • Мнения: 1 298
Детския басейн в Калиста е прекалено топъл, дъщеря ми въобще не можеше да издържа вътре.
Освен това е плитък, ама много и става само за топене.

Виждам, че хотела се харесва, но за мен съотношението цена-качество не беше добро.  Peace

# 28
  • Мнения: 3 271
И аз съм с двете ръце ЗА спа хотел Калиста.Дано да са запазили нивото и да е все така уютно и чисто както преди.
Доста са се изхвърлили  с цената за Нова година само с празнична вечеря и ако сте с 2 деца   :shock:http://www.visit.bg/oferti/index.php?oferta=15994

# 29
  • Мнения: 119
Ами нашето детенце е на 1 ,5 г.,предполагам че ще й е добре басейна.А и няма да кисне кой знае колко...др седмица ще пиша как е хотела за тези ,които са ходили отдавна.

# 30
  • София
  • Мнения: 864
Така е. Скъпичък е хотела.
Но не у болка за умиране. Особено ако си за 2-3 дена:) Но пък е на много приятно и спокойно местенце.
Очакваме отзиви значи:)

# 31
  • Русе
  • Мнения: 3 711
В Армира все още ли водата е само 28-29 гр водата, някой бил ли е съвсем скоро?

# 32
  • София
  • Мнения: 864
В Армира все още ли водата е само 28-29 гр водата, някой бил ли е съвсем скоро?
и аз се интересувам от мнения за хотел Армира понеже мисля да го посетиме в билзките седмици.

# 33
  • Мнения: 2
Момичета и аз се интересувам от хотел Армира, има изгоден ваучер за него и се замислих дали да не го взема? Някой бил ли е наскоро да сподели мнение?

# 34
  • Мнения: 14 418
Момичета и аз се интересувам от хотел Армира, има изгоден ваучер за него и се замислих дали да не го взема? Някой бил ли е наскоро да сподели мнение?
И аз същото да попитам?
Маля ,споделете!

# 35
  • Мнения: 166
Искам да споделя моите впечатления от Калиста.Посещението ни там в началото на лятото беше за втори път,но останах доста разочарована.Басейна беше в лошо състояние-имаше доста участъци с изкъртени плочки.Водата си беше направо хладна.Лежанките,гейзера се пускаха за кратко и в момента,в който станеш се появяваше една служителка-врътваше копчето и всичко замираше.
В стаята също имаше забележки-петна по стените,очукан фаянс в санитарното помещение.Стигнах до убеждението ,че за времето от първото ни посещение/преди две години/ до второто,в Калиста нищо не е подобрено.Не мисля,че всичко това защитава 4-те звезди на хотела.

# 36
  • Мнения: 119
Здравейте!
Ние също се завърнахме от Калиста.Това ни беше първото посещение на хотела и нямаме база за сравнение от преди ,но лично ние останахме много доволни.Настанихме се в стая без тераса,беше много чиста,банята без забележки.Хванахме явно такъв период и нямаше много хора в хотела.Времето беше супер и се възползвахме от градината на ресторанта и детския кът,защото бяхме с малката.От басейна останахме много доволни.Това е първия басейн в който влизаме без да ни тракат зъбите.Малката умря от кеф в детския,водата беше супер топла и я държахме спокойно там.Последно бяхме ходили в Банско и  басейна на Стражите беше супер студен.
Ресторанта им също е добър,хапвахме и в тази кръчма Щастливците ,но не ми хареса .
Закуската в Калиста беше задоволителна ,без забележки.
Изобщо хотела ни хареса много и пак ще повторим живот и здраве!

# 37
  • Мнения: 11
Хотел Калиста ми е любимото място! Ходили сме там повече от 6 пъти, два а понякога и три пъти в годината и винаги е прекрасно. Спали сме в двойна стая и в стя делукс , двойната е малко по малка но пък има изглед към парка и е страхотно. SPA центъра е на много добро ниво масажите /от които аз се възползвам всеки път/ може да са скъпи но си струват парите,масажистите/била съм при едно момиче и едно момче те са си от край време там/са много любезни и определено много добри специалисти. Басейна нямам впечатление да е бил студен, а пък ние ходим там по студено време. Сауните са много и много хубави, а бе като отидем там 3-4 дни се размазваме. Само ресторанта определено не ми харесва- прекалено скъпо и много префърцунено чак толкова не е нужно.Иначе хубаво готвят. Ходим да вечеряме в "Щастливеца"мисля че така се казва кръчмата отсреща.Ходили сме и в ресторанта на съседния х.Извор /ако не бъркам името/ ,но и там вдигнаха много цените в сравнение с по миналата година.
И до ден днешен ако ходим на SPA то е само там!

# 38
  • Мнения: 784
Не разбрах в крайна сметка водата в басейна на х-л Калиста минерална ли е или не? Това, че е топла и хотелът се намира в района на минерални извори нищо не значи - ако знаете само колко такива прехвалени хотели има, които се намират в разни СПА курорти, а всъщност басейните им са с обикновена топла вода  ... Confused

# 39
  • Мнения: 24 467
Отидохме преди две седмици да нагледаме региона и да си изберем. Хареса ни местоположението на Армира- в гората, особено частта с апартаментите- такова спокойно и райско...
Планираме да отидем в началото на следващия месец за 3-4 дни по личен повод и ще пиша след това за отзиви.  Grinning Нагледахме закрития басейн там- топъл беше /лично си бръкнах, аз на кожата си мога само да вярвам  Laughing/.
Такива хубави камъни си събрахме за аквариума оттам, обаче...

# 40
  • Русе
  • Мнения: 3 711
А пък апартаментите са разкош. Ние бяхме там преди 2 седмици, много съм доволна, наистина мястото е в разкошна дъбова гора, тишина и спокойствие. Водата е топла, не знам дали е минерална обаче, голям басейн. Успяхме като никога с 2 деца, едното даже и болно, малко да си починем.

# 41
  • Мнения: 24 467
Меги, а как изглеждат апартаментите отвътре? Надявам се спалнята да е отделена с врата от всекидневната, т.к. още не мога да разбера как се допуска да се рекламира като апартамент една обща стая /тип студио/ с обособени кътове за спане и хранене, които не са отделени в стаи с врати /както следва да е един апартамент/. 

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Апартаментът е около 80 кв. Хол, трапезария и кухня около 30-35 кв (мека мебел - не се разтяга и трапезна маса за 4-ма), малка спалня с двойно легло, гардеробче 3х3 най-много и голяма спалня с голямо легло и отделен дрешник (първия хотел, в който ходя с дрешник) и баня и тоалетна с вана. И огроооооомна тераса Simple Smile. В доста по-малки апартаменти живеят голяма част от населението ни, за съжаление.
Това за двуспалните апартаменти в отделната сграда.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 143
Включвам се с прясно мнение от Армира, вчера се прибрахме с мъжо, бяхме с ваучер за две нощувки, но без децата Simple Smile Мога да кажа, че сме доволни с две забележки, които отчитам като риск на почиването с ваучери. Ваучера беше за двойна стая без балкон, като снимките публикувани както в сайта, така и във ваучера не включваха снимка на двойните стаи Simple Smile Описаните от Meggysan по-горе апартаменти са повече от прекрасни и луксозни, разгледахме и двуспален и едноспален, достатъчно големи и луксозно обзаведени са и в двата варианта. Те се водят Армира апарт 4* и са в отделна сграда на около 500-600м разстояние от основната сграда на хотел Армира 3* с двойките и апартаменти стандарт, ресторанта и топлата връзка до СПА-то.  В момента там тече ремонт на рецепция и основния голям ресторант и почивката ни беше свързана с известно прескачане на майстори, забележки към същите да не шумят поне между 2-4ч. и така, но това както споменах е на късмет и няма отношение към цялостната обстановка и обслужване в хотела. Относно СПА центъра, наистина е разкошен с големия басейн, който въпреки твърдението на СПА рецепция, че е 31 градуса, не беше повече от 27-28 градуса, но пък е перфектен за плуване, ако е врял няма как да плуваш, а само ще се киснеш, това е мое мнение разбира се. Относно това дали е минерална или не, въпроса е спорен и така и не успяхме и ние да разберем. Разхождайки се до другите два хотела Извор и Калиста, попитахме и в двата хотела дали водата в басейните им е минерална. Извор - отрекоха и казаха, че минерална вода от 20год. има само в централната баня в самото селце, докато Калиста бяха категорични че водата е минерална, но смесена с препарати, тъй като това е обществен басейн и трябва да се пречиства. Според мен истината е по-скоро при Калиста, минерална вода, но разредена с препарати и филтрирана, иначе затоплянето знаем, че става допълнително.
Храната в ресторанта също беше вкусна, достатъчна и разнообразна, като извън менюто ни ползвахме 15% отстъпка, но цените са добри и без отстъпката. Като обобщение, препоръчвам хотела, бих го посетила отново, ако някой иска да пита още нещо, нека пише.
Разходихме се и до Богородична стъпка, 1500м в едната посока, с бавен ход е не повече от 30-40мин. Като обобщение, за 2-3 нощувки мястото е отлично, за повече според мен ще е скучно.

# 44
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Включвам се с пресни впечатления за Калиста: на мен лично хотелът ми допадна. Спа зоната е страхотна - сауните, парните бани, никакви забележки нямам.  Басейнът е може би най-топлият, на който съм попадала, но не е с минерална вода. Харесаха ми и поддържаните полянки в района на хотела с паднали есенни листа.

# 45
  • Мнения: 2 641
Ние ще ходим до Армира този уикенд. Може ли да препоръчате място в района за обяд?

# 46
  • Мнения: 24 467
За нас в Армира по 08.12 нямаше места, но пък успяхме да ангажираме и отседнахме в Извор и пак останахме доволни. Починахме си чудесно, поплувахме /температурата на водата е добра за плуване, ако е гореща не би била/, ползвахме сауната, парната баня. Успяхме да отидем и до параклиса.
Храната в Щастливците /мисля така се казваше заведението, много е близо и до Калиста и до Извор, че и до Армира/ е хубава и не е много скъпа.

http://www.shtastlivcite.com/

Веднъж, по препоръки на съфорумка, посетихме и едно заведение в Ст. Загора за обяд "Царя 65" с много богато меню, приятна обстановка и нормални цени.

http://www.caria65.com/

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Здравейте, искам да попитам наскоро ходили в Армира имат ли впечатления от вилите и температурата на водата в басейна? С детенце на 3 г. ще сме и ми е важно да не е студена, благодаря  bouquet

# 48
  • Мнения: 48
Здравейте, искам да попитам наскоро ходили в Армира имат ли впечатления от вилите и температурата на водата в басейна? С детенце на 3 г. ще сме и ми е важно да не е студена, благодаря  bouquet

И аз моля за мнение - басейна става ли за малки деца?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Днес се връщаме от хотел "Армира". Бяхме с ваучери за две нощувки със закуска и вечеря. Ползвахме апартамент в основната сграда. За стаите - чисти и топли. СПА центъра - басейна не е с минерална вода и не става за деца, защото е дълбок може би 1,5 в едната страна до 1,8 в другата. Това като отговор на въпроса дали басейна е подходящ за деца. Макар, че имаше няколко семейства , които бяха с деца от 2-до 4 годинки и влизаха в басейна с тях. Иначе водата беше около 30 градуса и много приятна за плуване. Сауна, парна баня, инфрачервена сауна - мъжа ми ги ползва, доволен е. Имаше и доста други спа ритуали, които не успяхме да ползваме, просто нямаше свободни часове. . Имаше и детски кът ,но аниматор не видях. За храната - закуска доволно богата като за 3 звезден хотел, сутринта блок маса, вечерята на сет меню с избор от 5 вида салати, 7-8 вида основно ядене и 4 вида десерта. Всичко беше много вкусно и достатъчно. С една дума пак бих отишла там. Предполагам лятото ще е прекрасно. А между другото единия ден на обяд ходихме в ресторанта на хотел "Щастливците" и там храната беше много вкусна.  Това е от мен. Препоръчвам го.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Здравей Simple Smile), благодаря ти за споделеното мнение, ние сме запазили за началото на февруари вила там, надявам се да са добре и да е топло. А имаш ли наблюдения отдалечени ли са вилите от ресторанта и СПА-то?

# 51
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Вилите са точно до басейна, но не се сещам дали има вход за него откъм тях или трябва да се заобиколи. Май имаше едни стълбички, но ще излъжа. Лятото отварят басейна и отвън има място за шезлонзи.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравей Simple Smile), благодаря ти за споделеното мнение, ние сме запазили за началото на февруари вила там, надявам се да са добре и да е топло. А имаш ли наблюдения отдалечени ли са вилите от ресторанта и СПА-то?
Вилите са в градината на комплекса, точно отстрани на басейна. Нямаше топла връзка от вилите към басейна или отворен друг вход към ресторанта. Мисля, че трябва да се заобиколи откъм главния вход на хотела.  Пробвахме да излезем през външния вход на басейна към градината, където са и вилите, но всичко беше заключено.  Дано да е хубаво времето, когато ще ходите вие.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Мерси много Meggysan и mimimibg. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 24 467
Здравей Simple Smile), благодаря ти за споделеното мнение, ние сме запазили за началото на февруари вила там, надявам се да са добре и да е топло. А имаш ли наблюдения отдалечени ли са вилите от ресторанта и СПА-то?

Вилите са наистина близо, по- далеч са апартаментите в специализирания блок, но ако не е кучи студ лично аз за "далеч" и за тях не мога да говоря. Просто са по- отдалечени.
Наистина не съм видяла топла връзка между вилите и басейна и аз.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Искам да споделя, че съм очарована от хотел Армира! Навсякъде беше много топло, водата в басейна някъде 29 градуса, много подходяща за плуване. Децата влизаха с пояси. Парната баня е много хубава и голяма, релакс зоната също. А за храната нямам дум-отлична! Ще отидем пак със сигурност!

# 56
  • Мнения: 349
Ние ще ходим в Армира другата седмица и се радвам, че чета положителни мнения. След последния ни опит с х-л Балкан, Чифлика, ми е малко нервно. Надявам се, че има обра хигиена, особено на басейна и джакузито Simple Smile

# 57
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ще чакаме и пресни отзиви. В какво помещение ще бъдете?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 6 883
Темата е стара, но аз да се включа с пресни впечатления от хотел Извор. Не зная преди как ее било, но сега е доста западнал и изобщо не отговаря на четирите си звезди. В нашата стая беше доста мръстничко, имаше наслоен прах по дограмата. На терасата имаше паяжини, дръжката на банята беше счупена, а прозорците не бяха чистени отдавна. За басейна не мога да дам отзиви, видя ми се доста мрачно и западнало място и не посмях да вляза. Закуската беше повече от оскъдна. Ако закъснеете малко рискувате да останете без такава. Изкарват по малко и доста се ослушват преди да заредят, когато нещо е на изчерпване. Иначе съдържа продукти от най-евтините от Метро. За цена на нощувка 89лв. за двойна стая закуската е със себестойност не повече от 1-2лв. на човек.

# 59
  • Мнения: 124
Темичката е доста стара, но все пак нямаше как да не пиша за хотел Армира.
Намерих хотела от сайта за изгодни оферти www.izgodni.bg Офертата беше много изгодна и включваше нощувка, закуска и вечеря в двойна стая без тераса. Пиша това, за да внимавате, защото би било добре да доплатите (защото си заслужава наистина) за едноспален или двустаен апартамент, тъй като разликата между стаите и апартаменитете е ограмна.
Почнах да чета в нета в Буукинг и навсякъде мнения и повечето бяха положителни. Иии тръгнахме, без да знаем къде точно отиваме като дестинация, защото за първи път бяхме на Старазагорски бани. Без да искаме улучихме хотела още от първия път, просто влязохме в селцето от горния път и гледаме пред нас е хотела. Е, със сигурност бяхме много приятно изненадани. Гори и поляни и хотела е сред тях. Ние бяхме настанени в Апарт Армира, там където са апартаментите - просто страхотни. Относно басейна - не съм плувала никога толкова лесно и в толкова лека вода (по принцип съм средно ниво с плуването). Температурата може да е мааалко по-висока, но все пак басейнът е страхотен и бих казала, че е много голям. Преди да дойдем, четох че не ставало за деца, но аз мисля че не е проблем, защото тук има много, много семейства с деца (въпреки, че ние не бяхме с деца). Ако имате път към Стара Загора или ако искате една спокойна почивка - това е мястото.

# 60
  • Мнения: 1
na starazagorski mineralni bani na centara ima edno mn dobro zavedenie s dobra kuhnq i usmihnat persona preporu4vam go na vseki namirase v centara na st. min bani

# 61
  • Мнения: 9 481
СПА центъра - басейна не е с минерална вода и не става за деца,

Басейна е с минерална вода!

# 62
  • Мнения: 1 142
Някой със скорошни отзиви за хотел Калиста? Благодаря.

# 63
  • Мнения: 2
Хотел Калиста е много добро и уютно място.
Включените към нощувката парни бани (с мента и евкалипт),3 саути,релакс зона,голям и топъл басейн,детски басейн и фитнес са с четризвездно качество но и цените на нощувката са такива.
В момента е много спокойно и уютно.
Ние сме доволни ,защото правят много хубави екзотични масажи от момичета от Бали.
Ползват висок клас немска и френска козметика.
Заслужава си !!!

# 64
  • Мнения: 3 271
Хотел Калиста е много добро и уютно място.
Включените към нощувката парни бани (с мента и евкалипт),3 саути,релакс зона,голям и топъл басейн,детски басейн и фитнес са с четризвездно качество но и цените на нощувката са такива.
В момента е много спокойно и уютно.
Ние сме доволни ,защото правят много хубави екзотични масажи от момичета от Бали.
Ползват висок клас немска и френска козметика.
Заслужава си !!!
Нещо ми прилича на реклама  newsm78

# 65
  • Варна
  • Мнения: 100
Аз да се включа в темата с мнение за нашето пребиваване в Старозагорските бани,минавахме от там и останахме за 2-3 дни.Бяхме в хотел Тирон-2 звезди и съответно 2 пъти по-ниски цени.Хотелът е малко старичък като сграда,но ремонтиран и е много чисто и поддържано.Ресторантът също беше с хубава храна и добри цени и голяма тераса.Няма спа и басейн,само сауна, но ние не бяхме отишли на почивка, а само на разходка.Децата отидоха на басейн в съседен хотел като си платиха вход.Извор е точно отсреща,а Калиста и Армира малко по-надолу.Тирон е точно до отбивката за Богородична стъпка.Препоръчвам като евтин и добър вариант за престой на баните.Няма кой знае какви луксове,но е хубаво хотелче,а собствениците и персонала са изключително сърдечни и любезни.Икономичен вариант и бюджетен избор на добро хотелче за някой друг ден Peace

# 66
  • Мнения: 24 467
А как е храната в ресторанта на това хотелче?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 100
Храната е добра,има всеки ден готвени ястия,отделно салати и скара.Не е някакъв лукс,но е приятно и на мен ми хареса определено адекватно на цена-услуги.Има и пейнтбол игрище,синчето беше много доволно.
Скрит текст:
Мисля,че в момента имат оферта- в грабо май ми се мярна.Имат и сайт eurogradebg.com- за въпроси може да попитате директно тях.

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 13:30 от sufi

# 68
  • Мнения: 24 467
Благодаря за информацията.

# 69
  • Мнения: 2
Здравейте,
само да кажем , че мнението ни за хотел Калиста в Старозагорски минерални е мнение на потребители, а не е с цел реклама.Само искам да ви споделя,  че пробвахме препоръчаното
заведение Щастливците (по-нагоре от Калиста)
и разочарованието беше голямо.
Салатата ми беше с пожълтяла рукола и развален домат,сервитьоката не записва но и не помни поръчките (дано да се е случило само на нас).
Обстановката обаче  навън е приятна-масите са сред дърветата .
Днес изпробвахме друго препоръчано заведение в Стара Загора,прероръчано от форумите-рест.Бунара. Кухнята е превъзходна,обслужването на ниво,разумни цени (не като в Калиста). Горещо го препоръчваме.

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 21:59 от bobi918@abv.bg

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 943
А как е храната в ресторанта на това хотелче?

Ние бяхме на НВ и за цената си качетвото и количеството на  храната приятно ни изненада.Чистичко и уютно хотелче напълно отговарящо на 2те си * и като цена  bouquet
Лошото е че минералната вода трябва да се търси по други места.

# 71
  • Мнения: 11 910
А това игрище за пейнтбол може ли да се ползва от отседнали в други хотел? Каква е цената?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 100
А това игрище за пейнтбол може ли да се ползва от отседнали в други хотел? Каква е цената?

Ами честно не си спомням цената  newsm78.Мисля,че ако потърсите телефони за връзка /в интернет могат да се намерят/ или попитате на място на рецепция.За нова година беше включено в цената на новогодишния ни пакет.Синовете на собствениците -две момчета се грижат за екипировката и провеждат играта /игрището е зад хотела/

# 73
  • София
  • Мнения: 14
Да споделя моето мнение за хотел Армира в Старозагорските минерални бани.

Бяхме за три дни. От сайта на хотела останахме с впечатление, че е 4 звезден, но на място хотела се оказа 3 звезден, явно апартхотела и другите сгради може и да са 4 звезни, но самият хотел е 3 звезден. Другото което ни изненада е че двойните стай нямат климатик, затова ако смятате да отсядате през лятото задължително си наемете студио или апартамент тъй като  горещината в хотела е голяма.

Относно обслужването и храната сме със смесени чувства. Сервитьорите са доста неориентирани, а цените са височки не бих казала че отговарят на качеството и нивото на 3/4 звезден хотел/ресторант.

Пред хотела под прозорците са разоложени маси, поради тази причина от сутринта до към 23 часа ще чувате тракане на чинии, смях и разговорите на хората седнали на тези маси. Ние бяхме на третият етаж и мога да Ви кажа че доста добре се чува всичко. Единственето успокоение е че няма музикално оформление.

Тоалетната/банята е изключително тясна, отгоре на всичко през средата беше преградена с алуминиева плъзгаща се преграда - опит за нещо като душ кабина, но поради тази причина за да ползваш тоалетната трябва да седнеш настрани, тъй като няма къде да си поставиш краката.

Лично мнение е че ако трябва пак да го посетим не бихме отседнали в същата сграда и не бихме се хранили в Армира.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Апартхотелът е 4 звезди и там е съвсем друго. Два пъти сме ходили там, вземаме двуспални апартаменти. Единият беше дори със доста сериозна гардеробна, много голяма спалня, хол- кухня може би 40-ина кв, друга спалня, две бани и тоалетни, едната с вана мисля, климатици и всичко както си трябва. А и да не забравя - огроооооомна тераса. Въобще много много хубав апартамент, по-голям отколкото живеят повечето хора. Вторият път пак бяхме в двуспален, малко по-малък, но пак хубав, а в нея част е такава тишина, просто разкош. За ресторанта съм съгласна, скъпичък е. Иначе басейнът е голям и чист.

# 75
  • Мнения: 1 476
Някой ходил ли е в хотел Извор скоро? Моля за отзиви  bouquet

# 76
  • Мнения: 1 614
 В "Армира" водата топла ли е? Питам,защото се каним да ходим най-вече да плуваме....

# 77
  • Мнения: 445
Някой ходил ли е в хотел Извор скоро? Моля за отзиви  bouquet
Бях там преди 10-тина дни. Хареса ми. Тихо, спокойно, нямаше много гости, вероятно защото бях там през седмицата. Персоналът е учтив и приветлив. Не беше много топло, но то и времето беше такова странно - ту топло, ту студено. Вероятно затова не бяха пуснали парното, иначе има климатик. Почти никой не ползваше басейна, което беше чудесно за мен Simple Smile. Ползвах го по около 2 часа дневно и бях съвсем сама Simple Smile. Закуската е малко разочароваща, просто много малък избор, но пък и няма да останете гладни. В ресторанта готвят вкусно и някои от порциите бяха огромни.
 

# 78
  • Мнения: 6 301
Ние ще сме в "Армира", но в апартаментите, много ли са далеч от СПА-то newsm78

# 79
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние ще сме в "Армира", но в апартаментите, много ли са далеч от СПА-то newsm78

Около 200 м., не е много, но с халат и в студено време не е съвсем ок. Ходим до басейна с колата. Иначе апартаментите са супер. Единия път бяхме в огромен, чак гардеробно около 7-8 кв имаше Simple Smile.

# 80
  • Мнения: 6 301
Благодаря bouquet

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile А дали някой е посещавал почивната станция на мини Марица изток? Разбрах, че базата е обновена наскоро, но все пак имам известни резерви...

# 82
  • Мнения: 3 939
Здравейте,
На вътрешния басейн в Армира има ли шезлонги за отмора?!

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Здравейте,
На вътрешния басейн в Армира има ли шезлонги за отмора?!

Не ,няма !!

# 84
  • Мнения: 25 610
Здравейте Simple Smile А дали някой е посещавал почивната станция на мини Марица изток? Разбрах, че базата е обновена наскоро, но все пак имам известни резерви...

Аз съм спала там. Какво точно те интересува?
Стаите не са нещо особено, но и не са лоши. Чисто, поддържано, но и без особен лукс. Няма климатици, само в апартаментите. Стандартни хотелски стаи. Имат си тераса, хладилник, телевизор. Баните са обновени.
В ресторанта готвят прилично. Вътре прилича малко на служебен стол, навън е по-приятно.
Има фитнес, конферентни зали и забравих какво още. Някакви процедури правят, не съм ги ползвала.
Басейнът е външен и се ползва само през лятото, но пък за сметка на това е голям. Има отделно и детски, също доста голям.
Има тенискорт и футболно игрище. Като цяло е много приятно, стига да нямате високи очаквания. Все пак е ведомствена база и се използва за рехабилитация на персонала, но само през седмицата.
През почивните дни се организират сватби и тиймбилдинги там. Пред хотела има параклис, ако ви влече. Май и кръщенета правят там.
Скрит текст:





# 85
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Здравейте.Да побутна темата.Някой има ли пресни впечатления за хотел Извор?

# 86
  • Мнения: 24 467
Здравейте.Да побутна темата.Някой има ли пресни впечатления за хотел Извор?
Аз, но отпреди няколко години.
В СПА-то имаше басейн, сауна и парна баня и само това. Както и допълнително платени масажи. Не знам сега дали са го разширили. Басейнът беше топъл и чист, но по-малък. Не бяхме много доволни от закуската - малко и свито предлагане.

# 87
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Здравейте.Да побутна темата.Някой има ли пресни впечатления за хотел Извор?
Аз, но отпреди няколко години.
В СПА-то имаше басейн, сауна и парна баня и само това. Както и допълнително платени масажи. Не знам сега дали са го разширили. Басейнът беше топъл и чист, но по-малък. Не бяхме много доволни от закуската - малко и свито предлагане.
Много ти благодаря за инфото.Ние не сме много по закуските и кафе с мляко ни е достатъчно,така че може да я пропускаме. Избрахме стая с вана, за да отмаря мм вътре.На нас ще ти е достатъчно спато така както си го описала..Ако цените на масажите са добри може да се възползваме.
Интересувам се най-вече от храната,ако ресторанта не е добър,има ли другаде къде да хапваме. Прочетох за Щастливците.Сега как са? Ще ходим между празниците.Дано е хубаво времето и се надявам да има къде да се разходим и в Стара Загора.

# 88
  • Мнения: 24 467
Към храната, извън закуската, нямам забележки - беше добре приготвена, макар и малко скъпа, като за вида и количеството си.
Щастливците и тази година сме ги ползвали за хранене и пак бяхме доволни. Simple Smile
Приятно изкарване ви желая! Сигурна съм, че ще ви хареса.

# 89
  • Някъде там
  • Мнения: 16 065
Благодаря ти.Ще изпробваме Щастливците непременно.Ще пиша отзив като се върнем.

# 90
  • Мнения: 24 467
Само да вметна, като стана реч за храна - много сме доволни от това заведение в Стара Загора:
http://www.caria65.com/
много разнообразна кухня и приятна обстановка.

# 91
  • Мнения: 11 910
      Последното лято, което мина обядвахме един ден в Извор и бяхме много доволни от храната. Разнообразна и прилична като цена за тази категория.

Щастливците също имат добри предложения, но за някои дни трябваше да се прави предварителна резервация за вечеря.

# 92
  • Мнения: 236
Здравейте. Бихте ли изказали по-скорощни мнения за "Щастливците". А и никой не е споменавал самия хотел ,където се намира така посещаваната кръчма. Моля за отзиви ,ако някой е бил там . Предстои ни кратка почивка в настоящия хотел Левкион ,за който до колкото разбирам е сегашния преименуван Щастливците. Малко се притеснявам ,че сякаш никой не го е посещавал,а ще бъдем там с дете на две години. Много ще съм благодарна , ако някой е бил там да пише. Благодаря!

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 22:32 от Galinals

# 93
  • Мнения: 25 610
Аз съм спала в хотела. Ами, нищо особено – нормални стаи, без лукс (поне аз където бях). Банята беше с вана, но пък с малък бойлер, с който е невъзможно ваната да се напълни. Иначе чисто.
По кое време на годината ще ходите? Аз съм била през лятото, приятно е там, прохладно, дете има къде да играе. Има си и нещо като детски кът. В студено време не знам как е. Имайте предвид, че няма вътрешни коридори, в стаите се влиза през външните тераси (или чердаци, не знам как им казват).

# 94
  • Мнения: 236

Резервацията ни е за средата на март. Интересно стаята ни е на втория етаж,защото само там имало   двойни легла и казаха, че  там нямало тераси. Много странен почва да ми става този хотел. А можеш ли да ми кажеш как се стига до басейнчето и спато тогава . Трябва ли да се излиза от сградата, където са стаите? И какви са ти впечатленията от него?  И въобще резервацията ни е от 2 дена( не сме плащали капаро),дали да не потърсим нещо друго? Извинявам се за многото въпроси и благодаря за включването.

# 95
  • Мнения: 25 610
Нищо не мога да ти кажа за басейн и спа – когато ходих, май нямаше такива екстри.
Да, самите стаи нямат тераси, освен може би апартаментите. Има обща тераса, от която се влиза в стаите. Ето, то се вижда на снимката:



Не знам дали ще ви хареса с толкова малко дете, особено ако времето е студено и няма възможност да играе навън. През лятото става.

# 96
  • Мнения: 236
Много благодаря. Явно не сме улучили това което търсим. А и сега разбирам,че и до басеина най-вероятно ще се минава от вън.  Моля все пак ,ако някой скоро е ходил в района и има добри впечатления от хотел с наистина топъл басеин и детски кът да пише. До колкото съм видяла до сега само в Калиста водата е по-топла,като за малки деца, но е зает за март,а пък и престоят там май излиза малко по-скъпичко.

# 97
  • Мнения: 2 132
Побутвам темата с пресни отзиви за "Калиста".Дали има промяна в цените на ресторанта, по- точно алкохола ме интересува как е, че пакета ни е с включена храна?И дали все още го има "Щастливците" в близост, ако трябва да си допиваме там?

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Franceska, Щастливците  ги няма, комплексът там вече  се казва Левкион, но не съм го посещавала.

# 99
  • Мнения: 11 910
      Аз съм го посещавала миналото лято, не е лош.В общи линии, запазена е атмосферата на Щастливците, хубава е храната, но понякога няма от всичко/супите, например, бързо свършват/

За ресторанта на Калиста- ние само закусвахме там. Два пъти сме вечеряли, не е евтино, но е хубаво.В общи линии, нямам точна представа за цените, защото мъжът ми плаща.За алкохола не зная веднъж пихме вино розе и това е.

# 100
  • Трявна
  • Мнения: 174
И аз се интересувам от Спа хотел Калиста. Резервирах за пролетната ваканция на база стари впечатления на наши близки.Ако някой е ходил скоро и има пресни отзиви за спа-то,за ресторанта - разбрах че не го препоръчват-за хранене най-вероятно ще излизаме извън хотела...А защо в нета се шири мнение,че водата в Старозагорските бани не е минерална?
 

# 101
  • Мнения: 25 610
Е, в Старозагорски бани има минерална вода. В обществената баня – със сигурност.  Laughing

Цитат
Водата излиза на повърхността от 1600 м дълбочина с температура около 40 °C и дебит 12 л/сек.
Минералната вода е леко минерализирана, хипертермална, с неутрална реакция. Съдържа хидрокарбонати, сулфати, калций, магнезий, силиций, флуор и други микроелементи. Има лечебни свойства при заболявания на опорно-двигателния апарат, периферната нервна система, гинекологични, бъбречно-урологични, стомашно-чревни и чернодробно-жлъчни болести.

В хотелите какво е положението обаче, не мога да кажа. По стари мои сведения в „Калиста“ и „Армира“ водата в басейните е минерална. Но дали наистина е така и какво е положението в момента, не мога да кажа.
Климатът е прекрасен, природата – красива, курортът – престъпно занемарен.

# 102
  • Мнения: 11 910
Минерална е водата в Калиста, дори леко неприятно ми беше, че има лек натрапчи мирис който не мога да изключа от съзнанието си
В хотела е много чисто и приятно. Ако можех да се телепортирам в момента иэда се бухна в басейна!

# 103
  • Мнения: 24 467
И в "Извора" беше минерална водата преди години, но отдавна не сме ходили там.

# 104
  • Мнения: 11 910
В Извора сме ходили само да обядваме, много е вкусно и ако не се лъжа, имат обедно меню, но не съм сигурна.

# 105
  • Мнения: 2 132
Благодаря Ви!На мъжО са му докладвали за филипинките и техните масажи в Спато...аахахаха.Демек, пресен отзив имаме, че всичко е на ниво в "Калиста".А дано!

# 106
  • Мнения: 25 610
И в "Извора" беше минерална водата преди години, но отдавна не сме ходили там.

Беше преди много години. После минаха на чешмяна...

# 107
  • Мнения: 1 142
Навсякъде е чешмяна водата, не се заблуждавайте. Само в обществената баня е минерална.

# 108
  • Мнения: 25 610
Това сигурно ли е? Откъде е информацията?

# 109
  • Мнения: 2 132
Пиша ви от Калиста. Невероятна кухня, пакета ни е  закуска блок маса, а обяда и вечерята по сет меню. Цени за нас скъпи, виното е от 38 лева бутилката... Масажите са уникални, спа зоната става и басейна чат пат. Тишина и спокойствие е наоколо. Но няма да повторим, тъй като го сравнявам с други 4 звезди хотели.

# 110
  • Трявна
  • Мнения: 174
Пиша ви от Калиста. Невероятна кухня, пакета ни е  закуска блок маса, а обяда и вечерята по сет меню. Цени за нас скъпи, виното е от 38 лева бутилката... Масажите са уникални, спа зоната става и басейна чат пат. Тишина и спокойствие е наоколо. Но няма да повторим, тъй като го сравнявам с други 4 звезди хотели.
Може ли малко повече информация- другата седмица имаме резервирани нощувки...Доколкото разбирам басейна не Ви е допаднал...Какво не Ви хареса?Че ние основно заради басейна отиваме - дъщеря ми е като риба - не излиза от водата? За мен е достатъчно да е прилична спа зоната...За храна ме посъветваха да търся алтернативен вариант на ресторанта - в близка до хотела механа??

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
И аз да се включа с мнение за Клиста-бяхме там по празниците/когато беше испанския шеф-готвач/Не съм впечатлена от нищо/не съм претенциозна/Басейна е един-без плитка зона/1.60 е горе-долу/,без джакузи,с едни уж хидромасажни легла-вдигат адски шум и пръскат навсякъде,просто не се стои около тях.Спато бива,тайландските масажи също.Менюто е много бедно,с цени до небето.За испанеца не ми се коментира-ще кажа,само че паелята беше изгоряла.Иначе е чисто и топло,но няма да повторим.Най-много ми хареса водопада и зеленината /апомниха ми един любим хотел в Зимббве/Все пак за един уикенд става!

# 112
  • Мнения: 2 132
Писали са след мен, всичко е вярно за басейна. Има един малък детски до него, ако е малко детето ще стане. Дано да сте с храна иначе алтернатива е Щастливците, но с резервация да знаят, че ще отидете вечерта. Затварят в 21.30 ако няма хора. Естествено база за сравнение с храната няма. Под Калиста има стълби и за 5 минути сте на езерцето. Там има някакво заведение също и магазин. Задължително си направете една разходка, ако не е много малко детето Ви, до Богородична стъпка.

# 113
  • Трявна
  • Мнения: 174
Franceska,Jenda76 - благодаря Ви!
За три дни сме само и дъщеря ми е голяма-на 12 години е вече!
Естествено за вечеря ще се храним някъде наоколо...предполагам на обяд в ресторанта на Калиста ще има обедно меню...С две думи няма да умрем от глад/то не че ще обеднеем,ако и вечеряме  в него.../
А до Богородична стъпка непременно ще отидем!

# 114
  • Мнения: 1
А някой има ли представа бившата станция на бившите Строителни войски съществува ли още и ако да - как се казва сега? "Щастливците" ми заприлича на нея, но съм ходил последно преди 14-15 години и не съм сигурен...

# 115
  • Мнения: 11 910
Отдавна не е писано в темата.
Старозагорски минерални бани ми е любимо място, но сега пиша с конкретен въпрос.
Не можах да намеря информация за пътека до вр. Момини гърди. Когато сме били на баните, все нещо сме посещавали, сега съм решила и до това място да ходя, но инф в мрежата е много оскъдна.
Въпросът ми е-колко време се върви, трудността каква е има ли добра маркировка и има ли змии

Общи условия

Активация на акаунт