Старозагорски минерални бани

  • 57 706
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 864
Така е. Скъпичък е хотела.
Но не у болка за умиране. Особено ако си за 2-3 дена:) Но пък е на много приятно и спокойно местенце.
Очакваме отзиви значи:)

# 31
  • Русе
  • Мнения: 3 711
В Армира все още ли водата е само 28-29 гр водата, някой бил ли е съвсем скоро?

# 32
  • София
  • Мнения: 864
В Армира все още ли водата е само 28-29 гр водата, някой бил ли е съвсем скоро?
и аз се интересувам от мнения за хотел Армира понеже мисля да го посетиме в билзките седмици.

# 33
  • Мнения: 2
Момичета и аз се интересувам от хотел Армира, има изгоден ваучер за него и се замислих дали да не го взема? Някой бил ли е наскоро да сподели мнение?

# 34
  • Мнения: 14 430
Момичета и аз се интересувам от хотел Армира, има изгоден ваучер за него и се замислих дали да не го взема? Някой бил ли е наскоро да сподели мнение?
И аз същото да попитам?
Маля ,споделете!

# 35
  • Мнения: 166
Искам да споделя моите впечатления от Калиста.Посещението ни там в началото на лятото беше за втори път,но останах доста разочарована.Басейна беше в лошо състояние-имаше доста участъци с изкъртени плочки.Водата си беше направо хладна.Лежанките,гейзера се пускаха за кратко и в момента,в който станеш се появяваше една служителка-врътваше копчето и всичко замираше.
В стаята също имаше забележки-петна по стените,очукан фаянс в санитарното помещение.Стигнах до убеждението ,че за времето от първото ни посещение/преди две години/ до второто,в Калиста нищо не е подобрено.Не мисля,че всичко това защитава 4-те звезди на хотела.

# 36
  • Мнения: 120
Здравейте!
Ние също се завърнахме от Калиста.Това ни беше първото посещение на хотела и нямаме база за сравнение от преди ,но лично ние останахме много доволни.Настанихме се в стая без тераса,беше много чиста,банята без забележки.Хванахме явно такъв период и нямаше много хора в хотела.Времето беше супер и се възползвахме от градината на ресторанта и детския кът,защото бяхме с малката.От басейна останахме много доволни.Това е първия басейн в който влизаме без да ни тракат зъбите.Малката умря от кеф в детския,водата беше супер топла и я държахме спокойно там.Последно бяхме ходили в Банско и  басейна на Стражите беше супер студен.
Ресторанта им също е добър,хапвахме и в тази кръчма Щастливците ,но не ми хареса .
Закуската в Калиста беше задоволителна ,без забележки.
Изобщо хотела ни хареса много и пак ще повторим живот и здраве!

# 37
  • Мнения: 11
Хотел Калиста ми е любимото място! Ходили сме там повече от 6 пъти, два а понякога и три пъти в годината и винаги е прекрасно. Спали сме в двойна стая и в стя делукс , двойната е малко по малка но пък има изглед към парка и е страхотно. SPA центъра е на много добро ниво масажите /от които аз се възползвам всеки път/ може да са скъпи но си струват парите,масажистите/била съм при едно момиче и едно момче те са си от край време там/са много любезни и определено много добри специалисти. Басейна нямам впечатление да е бил студен, а пък ние ходим там по студено време. Сауните са много и много хубави, а бе като отидем там 3-4 дни се размазваме. Само ресторанта определено не ми харесва- прекалено скъпо и много префърцунено чак толкова не е нужно.Иначе хубаво готвят. Ходим да вечеряме в "Щастливеца"мисля че така се казва кръчмата отсреща.Ходили сме и в ресторанта на съседния х.Извор /ако не бъркам името/ ,но и там вдигнаха много цените в сравнение с по миналата година.
И до ден днешен ако ходим на SPA то е само там!

# 38
  • Мнения: 784
Не разбрах в крайна сметка водата в басейна на х-л Калиста минерална ли е или не? Това, че е топла и хотелът се намира в района на минерални извори нищо не значи - ако знаете само колко такива прехвалени хотели има, които се намират в разни СПА курорти, а всъщност басейните им са с обикновена топла вода  ... Confused

# 39
  • Мнения: 24 467
Отидохме преди две седмици да нагледаме региона и да си изберем. Хареса ни местоположението на Армира- в гората, особено частта с апартаментите- такова спокойно и райско...
Планираме да отидем в началото на следващия месец за 3-4 дни по личен повод и ще пиша след това за отзиви.  Grinning Нагледахме закрития басейн там- топъл беше /лично си бръкнах, аз на кожата си мога само да вярвам  Laughing/.
Такива хубави камъни си събрахме за аквариума оттам, обаче...

# 40
  • Русе
  • Мнения: 3 711
А пък апартаментите са разкош. Ние бяхме там преди 2 седмици, много съм доволна, наистина мястото е в разкошна дъбова гора, тишина и спокойствие. Водата е топла, не знам дали е минерална обаче, голям басейн. Успяхме като никога с 2 деца, едното даже и болно, малко да си починем.

# 41
  • Мнения: 24 467
Меги, а как изглеждат апартаментите отвътре? Надявам се спалнята да е отделена с врата от всекидневната, т.к. още не мога да разбера как се допуска да се рекламира като апартамент една обща стая /тип студио/ с обособени кътове за спане и хранене, които не са отделени в стаи с врати /както следва да е един апартамент/. 

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Апартаментът е около 80 кв. Хол, трапезария и кухня около 30-35 кв (мека мебел - не се разтяга и трапезна маса за 4-ма), малка спалня с двойно легло, гардеробче 3х3 най-много и голяма спалня с голямо легло и отделен дрешник (първия хотел, в който ходя с дрешник) и баня и тоалетна с вана. И огроооооомна тераса Simple Smile. В доста по-малки апартаменти живеят голяма част от населението ни, за съжаление.
Това за двуспалните апартаменти в отделната сграда.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 143
Включвам се с прясно мнение от Армира, вчера се прибрахме с мъжо, бяхме с ваучер за две нощувки, но без децата Simple Smile Мога да кажа, че сме доволни с две забележки, които отчитам като риск на почиването с ваучери. Ваучера беше за двойна стая без балкон, като снимките публикувани както в сайта, така и във ваучера не включваха снимка на двойните стаи Simple Smile Описаните от Meggysan по-горе апартаменти са повече от прекрасни и луксозни, разгледахме и двуспален и едноспален, достатъчно големи и луксозно обзаведени са и в двата варианта. Те се водят Армира апарт 4* и са в отделна сграда на около 500-600м разстояние от основната сграда на хотел Армира 3* с двойките и апартаменти стандарт, ресторанта и топлата връзка до СПА-то.  В момента там тече ремонт на рецепция и основния голям ресторант и почивката ни беше свързана с известно прескачане на майстори, забележки към същите да не шумят поне между 2-4ч. и така, но това както споменах е на късмет и няма отношение към цялостната обстановка и обслужване в хотела. Относно СПА центъра, наистина е разкошен с големия басейн, който въпреки твърдението на СПА рецепция, че е 31 градуса, не беше повече от 27-28 градуса, но пък е перфектен за плуване, ако е врял няма как да плуваш, а само ще се киснеш, това е мое мнение разбира се. Относно това дали е минерална или не, въпроса е спорен и така и не успяхме и ние да разберем. Разхождайки се до другите два хотела Извор и Калиста, попитахме и в двата хотела дали водата в басейните им е минерална. Извор - отрекоха и казаха, че минерална вода от 20год. има само в централната баня в самото селце, докато Калиста бяха категорични че водата е минерална, но смесена с препарати, тъй като това е обществен басейн и трябва да се пречиства. Според мен истината е по-скоро при Калиста, минерална вода, но разредена с препарати и филтрирана, иначе затоплянето знаем, че става допълнително.
Храната в ресторанта също беше вкусна, достатъчна и разнообразна, като извън менюто ни ползвахме 15% отстъпка, но цените са добри и без отстъпката. Като обобщение, препоръчвам хотела, бих го посетила отново, ако някой иска да пита още нещо, нека пише.
Разходихме се и до Богородична стъпка, 1500м в едната посока, с бавен ход е не повече от 30-40мин. Като обобщение, за 2-3 нощувки мястото е отлично, за повече според мен ще е скучно.

# 44
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Включвам се с пресни впечатления за Калиста: на мен лично хотелът ми допадна. Спа зоната е страхотна - сауните, парните бани, никакви забележки нямам.  Басейнът е може би най-топлият, на който съм попадала, но не е с минерална вода. Харесаха ми и поддържаните полянки в района на хотела с паднали есенни листа.

Общи условия

Активация на акаунт