„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 83 289
  • 1 799
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654

За да обобщя - тази "поговорка" е една голяма простотия  Tired
Тази поговорка идва от стари времена,издържала на времето.
Да не мислиш,че някой е пребил дънгалака  с каиша и за оправдание е изрекъл това.

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962
Да бе, ако не си биеш детето, значи го оставяш да те наказва на тъмно в банята. Как не ми е хрумвало, че между тези два високоинтелигентни подхода има безумно много възможности. Stop

# 17
  • Мнения: 1 310
Пипи,сега това е невъзможно. И най-малкия опит за въвеждане на ред се посреща на нож. Учителите са безсилни,защото няма подкрепа от родителите. И не говоря за физическо наказание в никакъв случай. Примерът,който даде е изумителен и много показателен . Малката вече пердаши ли майка си и баща си или още не е достигнала тези висоти на съвременната педагогика. Защото ако иска да ступа мама и тате и бъде отказано може да и се увреди психиката.
Joy
За съжаление, не запомних потребителката.

Да, знам, че сега децата, особено в училище, имат само права, без задължения. То и затова преди бяхме 41 парчета в клас и шумът и лошата дисциплина бяха нещо изключено. Сега с по максимум 26 ученици и понякога е пълна лудница, защото нито телефона можеш да му спреш, нито да му затвориш устата, щото му нарушаваш правата. Crazy

Да бе, ако не си биеш детето, значи го оставяш да те наказва на тъмно в банята. Как не ми е хрумвало, че между тези два високоинтелигентни подхода има безумно много възможности. Stop
Кой казва такива работи?! Не знам какво те навежда на това? Ако е да си чешеш езика - няма да участвам в глупави спорове.

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962
Идеята, че ако не си биеш детето, си някой чалнат родител или че от детето човек няма да излезне не ми допадам, нито е вярна. Това казвам.

# 19
  • Мнения: 1 310
По-скоро идеята е, че ако постоянно трепериш да не травмираш душевно детето или да не му нарушиш някое право и вместо това го оставяш да ти се качва на главата, то тогава си много зле откъм родител.

# 20
  • Мнения: 11
Никой не казва, че детето трябва да бъде подложено на физически тормоз от родителя, а да му се обясни ако трябва понякога и по-грубо словестно, и с леко шамаросване по-малкия му задник, че има норми и правила, които се спазват и е препоръчително, да не кажа задължително по-зрелия индивид да се уважава!
Напоследък срещам ужасни деца, продукт на изключително "уж" осовободени и либерални родители, държат се сякаш всичко, което те правят е за аплодисменти и не търпят забележка и морално смъмряне, когато се държат неадекватно, напротив гледат те с нагли очички, защото вкъщи така са свикнали и всичко е позволено. Размита е изключително много в днешно време границата за правилното възпитание и са преиначени доводите за психолгическите травми, които може да нанесеш на младите незрели индивиди!

# 21
  • Мнения: 5 622
Да бе, ако не си биеш детето, значи го оставяш да те наказва на тъмно в банята. Как не ми е хрумвало, че между тези два високоинтелигентни подхода има безумно много възможности. Stop

Идеята, че ако не си биеш детето, си някой чалнат родител или че от детето човек няма да излезне не ми допадам, нито е вярна. Това казвам.

И двете ти мнения се припокриват с моето  Wink

И не беше нужно да обясняваш какво казваш. Който трябва, го е разбрал  Wink

Тази тема се очертава като поредната кауза пердута  Laughing

# 22
  • Мнения: 654
Как може да четете буквално и да ръсите простотии.....
В училище,в час по литература се изучават пословици,поговорки и басни.
Хвърлете един поглед.....

# 23
  • Мнения: 1 310
джоджо, хората са със самочувствие и не са длъжни да се обясняват. Който разбрал, разбрал... Whistling

# 24
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Как може да четете буквално и да ръсите простотии.....
В училище,в час по литература се изучават пословици,поговорки и басни.
Хвърлете един поглед.....
Остави Naughty
Доста хора зарязват способността си за критично мислене на 2 терминал.
Викат му "цивилизоване" Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 310
Да не би да искаш да кажеш "циливилизоване"... Wink

# 26
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Да не би да искаш да кажеш "циливилизоване"... Wink
Искам, искам Wink

Понеже съм жив свидетел на "ползите" от американската възпитателна индустрия ( и извратения и наш вариант), не се сдържах.

Чакайте само да приемат новия закон за детето, такъв сървайвър ни чака, че не е истина просто ooooh!

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 962
Как може да четете буквално и да ръсите простотии.....

И аз това се питам? В колко мнения точно се говореше за удряне?!

Коментарът ми е по повод точно на буквалното възприемане на поговорката, а не коментирам самата нея!

Който разбрал-разбрал.

# 28
  • Мнения: 654
Някой просто можеше да напише:
-Бий магаре,по магаре.

# 29
  • Мнения: 1 310
Е, ама то това е, ако се прекалява. Нали знаеш - тайната е в дозата.

Общи условия

Активация на акаунт