Къпете ли бебетата си в морето?

  • 6 881
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 513
ноооо, когато си на морето, винаги бутилирана вода. винаги.

Тази година синът ми ходи с майка ми и баща ми на море и дори зъбите са го карали да си мие с минерална вода. Били са на сравнително отдалечено от цивилизацията място и се е налагало да готвят. Готвили са отново с минерална вода. Ние предишни години не сме спазвали чак такава стерилност-синът ми си е мил зъбите с  вода от чешмата и сме се хранили по заведения, където със сигурност не готвят с бутилирана вода. От летен вирус на морето не се е разболявал.

# 61
  • Мнения: 27 524
Е сигурно и там лятото виреят, но поне не е така масово. Това за бутилираната вода е много важно, прилагам и за таратора - т.е. искам си таратор с мин.вода и да ми донесат остатъка от водата. И то ако съм сигурна в заведението, че няма да лиснат малко от бутилката и да ми донесат от обикновения таратор.

И как си сигурна пак? Какво им пречи да ти донесат таратора и остатък от някакви си водичка в някаква си бутличица  Grinning

Продължавам твърдо да отстоявам, че има някакво хипер преекспониране на темата море/вирус  Stop

Красавица, готвенето с бутлирана вода няма нищо общо с думата стерилност  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 18 625
Е сигурно и там лятото виреят, но поне не е така масово. Това за бутилираната вода е много важно, прилагам и за таратора - т.е. искам си таратор с мин.вода и да ми донесат остатъка от водата. И то ако съм сигурна в заведението, че няма да лиснат малко от бутилката и да ми донесат от обикновения таратор.

И как си сигурна пак? Какво им пречи да ти донесат таратора и остатък от някакви си водичка в някаква си бутличица  Grinning

Продължавам твърдо да отстоявам, че има някакво хипер преекспониране на темата море/вирус  Stop

Красавица, готвенето с бутлирана вода няма нищо общо с думата стерилност  Simple Smile



Затова казах ако съм сигурна в заведението. Което ще рече, че познавам собственика или готвача. Иначе - никакъв таратор. От няколко години ходим на едно и също място, където заведенията се броят на пръстите на едната ми ръка и се познаваме, няма да ме излъжат на дребно. А и таратора го поръчваме освен с мин.вода, без копър, чесън и орехи - и без това правят такъв специално за мен. В голямата бака е забъркан с всички екстри.

За преекспонирането - до някъде се преекспонира, че такива вируси виреят основно по морето, което категорично не е така. Миналата година го карах 3 пъти (2 пъти се заразих от детето) тук в София. Но тази година компания приятели 10 човека отидоха за 2 дни на Сл. бряг - първият ден 9 се изпонатръшкаха. Може да са яли кофти храна, но факт - имаше само един оцелял.

# 63
  • Мнения: 12 681

Продължавам твърдо да отстоявам, че има някакво хипер преекспониране на темата море/вирус  Stop

И аз съм се замисляла, ние не сме хващали, но аз съм доста строга. Все пак лято е, храните се развалят много по-бързо, мухи хвърчат.

# 64
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз не виждам проблем в това, да потопиш бебето в морето.

# 65
  • Мнения: 12 681
Аз не виждам проблем в това, да потопиш бебето в морето.


А аз не виждам смисъл.

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз не виждам проблем в това, да потопиш бебето в морето.


А аз не виждам смисъл.

Смисъл кой знае какъв наистина няма, ама пък е весело и за бебето и за топящите го.

# 67
  • Мнения: 2 658
Смисълът може да бъде следният - отишли сме цялото семейство, ходим на палж, къпем си се... Супер ни е, обожаваме морето. Друг смисъл никога не съм и търсила, да си притная  newsm78

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 19:05 от Сова

# 68
  • Мнения: 334
Морската вода е полезна, климатът, сутрешните йодни пари най-вече за малките деца и възрастните Peace

# 69
  • Мнения: 513
Изкъпахме си я в морето на 7 навършени месеца, но в Гърция.

Щях да се съглася и на нашето черноморие, но тази година бяхме във Влас, а там - никога.

Все още се кърмим, за мен и това има значение. Ако се хранеше с АМ нямаше да я изкъпя.

Няма да се впускам в дискусии защо и дали е полезно морето. Умря си от кеф от водата, риташе с крачета все едно ще плува и се кискаше с глас, за мен това беше много специален хубав момент, защото и двамата с баща й обичаме морето.

# 70
  • Мнения: 1 310
Морската вода е полезна, климатът, сутрешните йодни пари най-вече за малките деца и възрастните Peace
Много отдавна лекарите предупредиха да се внимава със сероводорода от морето. Той се изпарява заедно с йода. Peace

# 71
  • Мнения: 349
Бих къпала в морето, отколкото в хлориран басейн. Ако трябва да избирам. Не съм ходила с 10-месечно бебе, но ако бях отишла, щеше да се топне с нас.

# 72
  • Мнения: 2 658

...
Все още се кърмим, за мен и това има значение. Ако се хранеше с АМ нямаше да я изкъпя.

...

Изобщо да не изглежда, че се заяждам, само питам - това защо??
Кърмата няма да предпази от стомашно-чревен вирус (ако има да става), нито от кожна инфекция, примерно...
Дамм, от басейн изпитвам... хм, абе случва се - ходим, ама аз съм с ужасно смесени чувства за там вече...

# 73
  • Мнения: 18 625
Изобщо да не изглежда, че се заяждам, само питам - това защо??
Кърмата няма да предпази от стомашно-чревен вирус (ако има да става), нито от кожна инфекция, примерно...

Напротив, когато организмът на майката е изложен на вирус/бактерия и т.н. той моментално изработва антитела (както реагира всеки организъм - някой път са достатъчно, друг път не преборват инфекцията), които чрез кърмата се предават на бебето. Така бебето е с двойна защита, т.е. рискът да се зарази намалява.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 103
Големият ми син беше на 11 м. когато го заведохме за пръв път на море. В Гърция, на място защитено от Натура 2000. Буквално е лизал пясък и вода, от морето не излизаше, не ходеше още и ръце и муцуна са били постоянно в пясъка. Нищо му нямаше.
Сега с малкия (на 13 месеца) пак на Гърция бяхме, малко по-мръсен район, не особено чист плаж. Същата история - постоянно във водата висеше, нищо му нямаше - нито вирус, нито някакъв друг проблем.
На нашето море скоро не сме били (2 лета) и се съмнявам да се прежалим в близките години. Всичките ми познати и близки се връщат с продрискани деца, особено по-малките. Ами да - от нашите плажове по-хубави няма, но каква полза, ако ти се разболее детето и си развалиш почивката.

Общи условия

Активация на акаунт