CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №24

  • 46 809
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 820
Бърди, без риск няма победа. За мен плюсовете са повече от минусите, но ти сама най-добре ще прецениш. Аз ти желая късмет!

# 16
  • Мнения: 1 732
Бърди, не мисля, че в момента има сигурна работа, ама нейсе. Mr. Green
Според мен имаш нужда от промяна, защо иначе кандидатстваш? Wink
Аз вече официално преминах при безработните, още стоя като в небрано лозе и обмислям какво и как.

# 17
  • Мнения: 410
Записче  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 446
Хайде, момичета, помагайте, че ще се пръсна. Обадиха се от фирмата, която бях харесала, одобрили са ме и ми предложиха работа.
Ура дотук!  Laughing
Заплатата е по-висока, но не много по-висока (около 20-22% го сметнах), но пък има безплатни лекарски и зъболекарски услуги за мен и децата, безплатен фитнес (не че съм се затичала точно аз натам  Laughing). Много по-близо е до вкъщи (гледах по картата - между 2 и 3 км, тоест може да се ходи и пеша), в момента работя в центъра и пътувам от Младост сума ти време с автобуси и метро. Работното време е малко по-отрано, което за мен е идеално и се свършва по-навреме, така че да съм доста повече време с децата.
Дотук с хубавите неща.
Лошите са, че работата ми в момента е хубава и сигурна и спокойна, единственото, което не ми допада, е заплатата. Сега ме е страх, че ще отида на ново място, в което ако взема да не се справя или сработя, ще съм оставила питомното, за да гоня дивото с не чак толкова много плюсове. Страх ме хвана нещо.
Директно ще кажа името на компанията - PPD Bulgaria - с молба ако нещичко поне знаете за нея, да споделите и да ми дадете малко кураж.
Утре трябва да отговоря на офертата.

Отивай  Peace Не съм виждала някой да иска да напусне, а аз виждам доста.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
Red, не си виждала някой от тази фирма да иска да напуска, това ли имаш предвид?
Ако е така, супер, точно нещо такова се надявах да прочета.

# 20
  • Мнения: 265
Успех на всички!
Записвам се отново с надежда!  Praynig

Бърди, послушай интуицията си!  Hug

# 21
  • Мнения: 9 050
Цитат от предищната тема на EliMery: "sesiliqqq, наясно ли си какви са ти задълженията към държавата за граждански договор? Нищо лошо не казвам, само подсещам, че на следващата календарна година и 20 лв да си изкарала трябва да подадеш декларация в НАП и всички данъци и осигуровки около 30-35%, които се удържат в момента на изплащането са за твоя сметка. "

Само да уточня, че в този цитат единственото вярно нещо е, че се подава декларация.

При граждански договор, осигуровките се разделят между работодател и служител по същия начин, както при трудов. Тъй като при граждански договор не се внася ОЗМ и Безработица, осигуровките са доста под 30%. Данъкът също се удържа от работодателя. Ако в края на годината лицето няма други доходи, тогава просто подава декларация. За довнасяне няма нищо. За възстановяване - също. Просто трябва да декларира този доход и толкова.

А освен по-малкото осигуровки, по граждански договор има едно понятие "нормативно признати разходи". Това е част от дохода, който не се облага с данък. Т.е. и данъкът по доход, изплатен по граждански договор е по-малко, отколкото би бил, ако дохода е изплатен по трудово правоотношение.

Това, което си написала Eli, долу-горе припокрива самоосигуряването. Но само долу-горе.

# 22
  • Мнения: 9 050
Red, не си виждала някой от тази фирма да иска да напуска, това ли имаш предвид?
Ако е така, супер, точно нещо такова се надявах да прочета.

Аз също съм чувала добри думи за фирмата. Така че едно "давай"  и от мен.   bouquet

# 23
  • Мнения: 8 806
Да не пропусна и тази тема Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 068
Момичета, дали следващият месец ще има по-голямо раздвижване и повече работни места  Rolling Eyes
Започва да ми става много криво

# 25
  • Мнения: 646
Момичета, дали следващият месец ще има по-голямо раздвижване и повече работни места  Rolling Eyes
Започва да ми става много криво
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 26
  • Мнения: 0
Момичета, дали следващият месец ще има по-голямо раздвижване и повече работни места  Rolling Eyes
Започва да ми става много криво

Запис!   bouquet
Успех на всички от мен!  Peace Да не забравя - успех и на мен  Laughing
Днес по новините пак коментираха безработицата в България - все песимистични прогнози...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 886
Запис.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 157
Късмет на всички търсещи  newsm10

# 29
  • Мнения: 4 569
Ще ви помоля да коментирате плюсовете и минусите на начините от анкетата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт