Първокласници - набор 2005 - 8

  • 32 420
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 881
Аз още от минала година купих ето такъв часовник, детето беше луд фен на Hello Kitty, и с него научи часовете много добре:



Сега обаче има подарък друг страхотен часовник , и носи него, но е електронен, предполагам ще ги редува.

# 16
  • Мнения: 1 114
Писах, писах и накрая ми се затри поста.... Close

Така че само се записвам в новата тема.  

учебна тетрадка по пеене -5лв(голяма глупост)

Аз съм учителка по музика и искам тази тетрадка. За мен не е глупост, за децата също. Да, музиката се счита за маловажен предмет и може да не се обръща внимание на нея според повечето от вас. Но може би все пак има значение и общата култура на децата и въвеждане на някакъв естетически вкус.

Напълно съм съгласна.   202uu
Не бива да се омаловажав значението на часовете по музика.

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 00:15 от Lilotti

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
  bouquet Hug за темата  Simple Smile

# 18
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Ще вземем телефон, иска ми се да е новичък но евтин (стари нямаме в къщи).
Трябва да огледам.
Време не остана Rolling Eyes
В отпуска ще бъда един месец с началото на уч.година, надявам се да наваксам
с дреболиите.

# 19
  • Мнения: 1 711
           Смятам да взема един по-обикновен часовник на детето, максимум 20 лв. Той познава часа и смятам,че ще му е полезен.
         Много е разсеян обаче кандидат първокласника. Взехме му тел. апарат за 1 лев, сложихме Прима фор Кидс. Ползва го предимно за МП3 плеър, захвърля го някъде, после го търсим. Щом е навън с него обаче е като "муха без глава"- пресича с него в ръце, без изобщо да се оглежда за коли. Говорим си много сериозно с него по въпроса, дано му влезе нещо в главата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Drina, благодаря за темата   bouquet

За помощта за първокласник служебна бележка ли искат от работодателя и ако да - само брутния доход ли. Защото моя е висок, но съм била 6 м. неплатен отпуск за гледане на дете, т.е. дали вземат предвид и нетния доход.

Доходът ти е нулев, но все пак нека счетоводството ти пусне една бележка, за да си сигурна. Аз бях в отпуск за гледане на дете до май месец и до тогава нямам доход, то и само заради това се класирам за еднократната помощ, че и за детски  Mr. Green Не мислех да подавам за детски, но се оказа, че документите са същите и само им направих копия, не съм вадила втори екземпляр, а служителките си написаха, че оригиналите са в молбата за еднократната помощ за първокласник.
Възможно е и да ми откажат, защото се самоосигурявам като едноличен собственик на фирма, но ще видим, аз опитах.

Моят син има едно ибейско китайско часовниче с МакКуин, което вече е "бебешко" и един Редутски подарък, който обаче е с лепка и му е супер широк на китката (от дребосите е и той). Носи си го от време на време за парлама - познава по-лесните часове  Mr. Green

До края на седмицата съм си наумила да му купя раницата. Все отлагам ходенето до Меркари заради сложното паркиране там, но ще се напъна, че може и да свършат старите колекции. Досега за него съм купувала всичко най-хубаво и скъпо, но ще се размине с Херлиц за 150лв. - че е все с колата с мен. Ще взема от по-евтините скъпи

Обсъждате храненето - аз от години съм маниак на тази тема, но с децата подходът е друг - няма забранени храни, те просто обичат това, което ядем в къщи (месни, млечни и зеленчуци). Лъжат се с някои боклучливи храни, но рядко и знаят, че са гадни и от тях се става дебел и болен  Joy То като няма в къщи, само на улицата може някой да ги черпи. И  пак двамата се хранят много различно един от друг, а плодове почти не вкусват, макар в къщи да сме заринати с домашни и целият ни род да ги яде на поразия... Безсилна съм и не ги насилвам - чакам да дойдат на моя акъл за спорта и храненето Wink

Вещи, ние много държим на музикалното образование!!!  Heart Eyes

Edit: току-що показах на мъж ми Лего, Скаут, Габол и накрая Herlitz. ММ отсече - давай да я вземаме и да приключваме... за Херлиц-а иде реч  Joy Знаех си,ч е така ще каже, 'щото и на мен ми е така отвътре  Blush

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 07:55 от aniK

# 21
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Цоп в новата тема Simple Smile

Часовник му купихме за рождения ден - поръчах го от някакъв сайт, евтин беше - държах да е с часове и минути отгоре. Доста бързо се научи да се справя с него.
Помагалата по БЕЛ и Математика са ни ги написали на списъка отдолу - ще ги поръчам след като ми дадат и авторите на помагалата за баткото.
В нашето училище събираха до миналата година по 5лв за училищното настоятелство (за организиране на разни празници и мероприятия) и по 5лв за ксерокс и подобни. Ще видим тази година как ще е.
За телефона писах и преди - на батко му най-стария телефон и прима фор кидс.
Раница взехме от Хиполенд. Първоначално купих една с Мечо Пух. Много ми хареса. Обаче дребния отсече, че е бебешка и я сменихме с някаква с баскетболисти. Голяма ми изглежда, ама като толкова копира батко си, да си я носи.

Последна редакция: ср, 22 авг 2012, 09:05 от ЕлиТ

# 22
  • Мнения: 583
Още нищо не съм купувала. Мисля предварително да взема само раницата и някои дрешки. Другите неща ми се струва, че мога с едно влизане в книжарница  и да ги напазарувам Simple Smile
Мисля си, че списъкът е доста обширен, струва ми се, че все някои неща като мушамички, престилки и други няма да са задължителни и необходими..
Иначе и ние гласим едно старо телефонче, което вероятно ще бъде с прима карта, часовника  не можа да се научи да познава.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 703
Часовник и ние имаме от РД,така че нов няма да купуваме.Телефон засега не съм предвидила.Ако все пак се реша на такъв /хич не ми се иска/ вероятно ще бъде с Прима карта.
На мен са ми останали някои уж дребни неща за купуване като дъска и ножче за пластелин,мушама за рисуване,чашка и т.н,които най-вероятно ще набавя след родителската среща през септември.
Чудя се дали с фолио или с подвързии да подвържа учебниците.С фолио ми се струва малко играчка,макар на клипчето,което гледах да изглежда лесно.Тетрадките ще бъдат или с прозрачни подвързии или такива с принцеси.
Успях да купя етикети с Hello Kitty /че сме на такава вълна/ 30 бр. за 1 лев.Дано са с хубаво лепило и да държат.
Онзи ден съвсем случайно видях портмоне за врат почти същия десен като раницата,в което може да държи пари и GSM.Съответно и него купих.

# 24
  • Мнения: 6 031
...
За мен не е глупост, за децата също. Да, музиката се счита за маловажен предмет и може да не се обръща внимание на нея според повечето от вас. Но може би все пак има значение и общата култура на децата и въвеждане на някакъв естетически вкус.

 Peace

В училището на моите деца, музиката си е доста сериозен предмет. Още от първи клас учат в кабинет по музика и с учител по музика.(училището ни не е с музикална насоченост, а най-обикновено СОУ)

# 25
  • Мнения: 479
Хайде и аз да се запиша в тази тема. Ние сме приети в 109 ОУ в Слатина.
Все още не съм започнала с приготовленията, но явно вече е време за това.

Ще чета списъка и започвам и аз да пазарувам за да не остане всичко за последния момент.  Може би трябва да вземем и ние сим карта на дъщеря ми от по-рано за да видя как ще се оправя с телефона. В смисъл да се научи да го пази.

# 26
  • Мнения: 1 881
В нашето училище не искат мушама за рисуване, но да ви дам идея...
За вкъщи съм купувала едни пластмасови големи подложки от Джъмбо, които са с предназначени са хранене /като тези в пицариийте, но по - големи и от по - твърда пласмаса/. Има със страхотни картинки и се почистват много лесно с мокра кърпа или напрао под чешмата:)

# 27
  • Мнения: 107
аз не мисля да давам телефон на щерката, аз смятам, че е тъпо дете на 7 да има телефон, но ще видим като почне...може и умна да ми се стори идеята,макра че таткото е категоричен без телефон.
сега се обадих в училището - на 17-ти класните ще ни съберат да ни кажат какви помагала трябва и ще стане интересно, защото сигурно ще трябва да ги навим бързичко.И както в дестката ще купуваме т.хартия,кухн ролки,салфетки и теч.сапун.
а за часовник мисля да купя хубав примерно swatch или поне антиалергичен, защото и двете сме много алергични, а повечето евтини са направени от гадни пластмаси и метали.

# 28
  • Варна, България
  • Мнения: 730

Дрина, благодарско за темата,  Hug

аз не мисля да давам телефон на щерката, аз смятам, че е тъпо дете на 7 да има телефон, но ще видим като почне...може и умна да ми се стори идеята,макра че таткото е категоричен без телефон.
Аз също мисля да е без телефон, таткото също... Но знае ли човек?!  newsm78

# 29
  • Мнения: 2 471
Благодарности за новата тема  Hug

Вещи, знаеш отношението ми към музиката Simple Smile

За часовник, Ния си има на Барби и познава часовника от доста време.  Колкото до телефона, необходимост е поне за мен, предвид целодневният престой на малката в училище. Всички деца вече са с телефони. Чудя се дали да не взема на М-Тел, тази кидс предплатената карта. С родителят, който е подписал договора говори безплатно, а той към картата за 1ст на минута.

Общи условия

Активация на акаунт