Първокласници - набор 2005 - 8

  • 32 429
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 486
Ако може да подаде сигнал анонимно, предполагам, че ще го направи, ще й кажа да се обади.

Rolling Eyes А защо да е анонимно?!?! Какво ще ѝ направи ДжиПи-то дори да разбере кой е подал сигнала??

# 691
  • Мнения: 9 486
За някои документи има такси. Не знам тази бележка от кои е.
Потребителска такса не заплащат за преглед.

За детски ясли и градини си пишело на вратата, че се плаща, но за тези не. Касова бележка също не е получила!

Може да си напише каквото иска, но е незаконно и подлежи на санкции  Peace

# 692
  • Мнения: 11 818
Ако може да подаде сигнал анонимно, предполагам, че ще го направи, ще й кажа да се обади.
Rolling Eyes А защо да е анонимно?!?! Какво ще ѝ направи ДжиПи-то дори да разбере кой е подал сигнала??
Просто предполагам, защото я познавам, за съжаление, но пък аз може да подам сигнал!

# 693
  • Мнения: 5 160
Ето и отговор:
Заплаща ли се служебната бележка за имунизация на дете, за получ … а детски надбавки

Преди сигнал бих попитала за основанието да дължа такса - след като вече съм и информирана;)

# 694
  • Мнения: 498
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas

Това са телефоните на инспектората отговарящи за детските градини и училищата. Редовно звъня като имам проблем и реакцията е почти мигновена.

# 695
  • Мнения: 2 673
:
Никога не съм плащала нито за бележки, нито за профилактични карти за яслата и ДГ


и аз Wink само че има разлика от Лекар до .... "лекар"
не съм плащала и  за първоначален преглед на педи в дома след раждане на дете Peace

обаче като чета педиатрите редовно си искат разни цифри Money

# 696
  • Мнения: 1 541
Вчера бях на РС. Доволна съм. Имахме малко проблеми при приема и не се бях запознала с  госпожата досега.  Вече обаче съм спокойна - жената е много спокойна, говори бавно, държи на дисциплината. Мисля, че ще вдъхне комфорт и увереност на децата. Оказа се, че иска по 2 тетрадки, така че ние сме ги закупили вече. Ще пишат с моливи. Помагалата излизат около 25 лв. с отстъпка. Събрахме по 30лв. Разбрахме се с няколко майки на 14 да ходим да поукрасим стаята, да приготвим учебниците по чиновете. Ще купим и нещо за почерпка на 17.09
Днес направихме манту и здравната карта - не са ми искали и стотинка. И никога не са искали.
Униформата утре ще я взимам, имаме да правим корекции на дължината. Първия учебен ден - задължително с униформа. Аз съм ок - един ангажимент в повече отпада.  Майките на момичетата като че ли повече протестираха при нас. Още съм в чуденка за подарък и телефон? Мартеа, майка ми му е купила енциклопедия, така че отпада, медальон също не става, но ми харесва идеята. Май клоня към телефон, така поне с един удар два заека. Simple Smile Марти вече много се вълнува, вчера беше с мен и приятелчето му, всички са доволни и щастливи.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За втори път питам, но нещо не мога да разбера кое е правилно и къде е истината. Синът ми е на 6г и 11мес почти /без няколко дни/. Според личната му лекарка трябва да му направим Манту задължително след като навърши 7 г. Според друга лекарка, може и 1 мес по-рано, но ми го каза с половин уста, в смисъл, че едва ли не, не е много желателно да избързвам.
В същото време много мои познати са го правили по-рано и няма проблем.
Из форума също чета за хора, които са го направили малко преди навършване на 7г.

Кое е правилно и защо? Моля, ако някой знае, нека сподели Mr. Green

# 698
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ние ще правим на 10 септември,а детето ще е на 6 и 8 месеца.Явно всяко джи пи си преценява за себе си.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ние ще правим на 10 септември,а детето ще е на 6 и 8 месеца.Явно всяко джи пи си преценява за себе си.

И аз смятам да го правим на 10.09.
Просто ми беше любопитно каква е аргументацията на тези, които искат да се чака и тези, които се съгласяват без проблем и по-рано.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според педиатърката на сина ми може и по-рано и даже ни беше подканила да го направим, но така и не намерих време. Направихме го онзи ден.

Доколкото знам мантуто е за да се провери дали детето има изграден имунитет срещу туберкулозата. В такъв случай ако го няма на 6г. и 8м. няма да го има и след 7мата година и ще се налага ваксина. Т

# 701
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
И аз смятам да го правим на 10.09.
Просто ми беше любопитно каква е аргументацията на тези, които искат да се чака и тези, които се съгласяват без проблем и по-рано.
Не знам.Когато докторката ми се обади за датата и казах,че малкия няма навършени 7 ,а тя ми каза,че знае това и е преценила на кого да се обади.Годините не били важни толкова,а здравословното състояние на детето.

# 702
  • Мнения: 5 160
Аз изчаках възрастта по имунизационния календар.
Защо бързат някои - според мен за да са го отметнали; или само и само да дадат бележка в училище, защото "знаят", че без нея "няма да пуснат" детето в първи клас.

# 703
  • София
  • Мнения: 44 133
Мон... - манту се прави в годината, в която детето навършва 7 години месец по-рано или по-късно няма никакво значение,  по-точно може да е проблем, ако решиш да го правиш следващата година докато детето е на 7 т.е. вече ще ти го търсят... на синът ми го направихме  август, тогава събираше деца, навършващи възрастите на мантуто, Ф ще направи 7 ноември Wink

lorenca - не е бързане, ако си го правиш в туб диспансера може да отидеш когато решиш, когато ЛЛ, педи е по-друго, просто акто отвори шешето за мантуто и трябва да мине на куп децата, а и после да носят пробите и т.н. в крайна сметка прецених, че ни е по-удобният вариант, дргото тестване ще е октомври, т.е. след като децата са тръгнали на -ще, драма няма да има пак, сигрна съм, няма как да не ти пуснат детето в първи клас, защото нямало манту, още по-малко ако няма още възрастта за такова Wink


Оказа се, че род. среща няма да има преди да почнат децата, после...иначе 17.09 - 10.00 откриването... обаче забравих да питам трябва ли да нося нещо от  лекар, им. календар, картон,  бележки контактни, нещо, изследвания.... тре пак ще звъня....Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 18:12 от Angel_Dust

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Благодаря ви, исках да съм спокойна, че не греша в нещо. За пореден път се убеждавам. че не е особено в час личната, но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт