Първокласници - набор 2005 - 8

  • 32 448
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 885
buni, малко-много, това е положението. Тук децата 1 клас трябва да могат да четат и сами да си четат условията на задачите. Много е лесно всъщност домашното, реши ги за 15 мин и двете - по писане и математика. Но като го видях вчера в началото....ахнах.

Много ми хареса идеята, че на децата са раздадени тетрадки тип журнал, с твърди корици, като тефтер с логото на училището. Вътре е дневник, цветен печат, за да си записват домашното всеки ден. Има разпечатани бележки за отсъствия, празни листове, календар, планетите, таблици за събиране и изваждане, малко реклами на следучилищни дейности.

Препоръчвам ученическите обувки на Clarks. Всяка година /т.е. сега трета година/ изкарва от-до, без да мръднат. Сега е с тези, т.к. беше свършил модела, който аз харесвам. Даже имаше waiting list в магазина, такава навалица бе, даваха ни номерца.  ooooh!

# 676
  • Мнения: 498
Ха  Резултатите от годишния й тест са почти 100% и тази година ще учи с деца в втори и трети клас. Парадокса е че сега ще е 1 клас по българската система и 2-3 по английската. 

Извинявай, наистина ли мислиш, че тя е настигнала в езиково отношение 7-8 годишни деца, за които английският е роден език?!?   Shocked
Това, че е в езикова школа с второкласници, не означава, че се справя на ниво 2 клас в английско училище!
Ама някои хора като започнат с изхвърлянията....  Joy

Никой не се изхвърля, а винаги има хора като теб, които умишлено разбират криво другите. Не съм казала никъде, че детето ми в езиково отношение е като англоговорящите деца. Казах, че макар и с чужд език, без преди това да е учила специално четене и писане на БГ, се справя чудесно за нивото в което е. В този смисъл домашното на немирница изобщо не ми се вижда много. Да има деца които наистина проговарят английски от малки слушайки анимациони филми само, но моето не е от тях. Моето си седна на дупето и се постара - нямаше какво друго да прави и без туй.

# 677
  • Мнения: 72
Някой виждал ли е по магазините тук кутията-банан от стр.8 за съхранение на банан и ако да къде

# 678
  • Мнения: 479
Здравейте момичета,

Ние вече знаем в кой клас и при коя учителка ще бъдем. Доволни сме от разпределението.

В Кауфланд купих хубав несесер пълен за 4,50 лв. и спортна чанта за физическо от полиестер  за 5 лв. - бяха на промоция.


Ние сме на родителска среща на чак на 11 Сетмеври, доколокто знам нямаме униформи.

И аз бях без деца цяло лято, бяха по селата, но вече са прибрани, ходихме на зъболекар и фризьор и сме почти готови за цивилизацията  Wink

# 679
  • Мнения: 11 828
Искам да похваля OfficeMarket - copybg.org! Peace Сравнително ниски цени и само качествени марки предлагат, 3,60 лв. доставка за София, много бързи! Вчера към 18 ч. направих поръчка при тях и преди малко си получих кашончето.
Поръчах много неща на Faber Castell и Steadtler, взех и фолио за подвързване (1,80). Всички продукти са с чувствително по-ниски цени от сайтовете, които бях преглеждала!! Сравнете например четките за рисуване, чашката, боите на Фабер.. но и всичко останало!
Взех още един несесер от големите на Milan за подарък, с по-ниска цена е и от Метро (куки, така и не открих в друг десен). Доволна съм, че си спестих и време, и парички. Останаха ми съвсем малко неща..

По-късно съм на родителска среща..

Да питам - педиатрите ви взимат ли ви пари за бележката, която искат социалните при подаване на документи за детските надбавки? На една приятелка лекарката й е взела по 5 лв. на бележка за всяко дете и се чудеше нормално ли е?! Преди е била при друга педиатърка и твърди, че не й е взимала пари..

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 15:24 от Сиси ♥♥

# 680
  • Мнения: 2 885
В този смисъл домашното на немирница изобщо не ми се вижда много.

Аз правя сравнение на домашните първите дни по БГ системата и тук като количество.
Иначе се оказа лесно, писах вече.

От утре синчето ще е с очила. Голямо щастие за него, даже рамките му са такива като моите и на тати. Сам си ги избра. А мен ми е едно.......хм.  Cry
При посещение на зъболекаря правихме втора пломба. До ортопед, за съжаление, не успях да стигна. Той така или иначе раница не е носил, все аз.

Таксата за посещение при GP не е ли 2,70 или 2,90 лв.? Другото си е рекет....

# 681
  • Мнения: 6 062
Да питам - педиатрите ви взимат ли ви пари за бележката, която искат социалните при подаване на документи за детските надбавки? На една приятелка лекарката й е взела по 5 лв. на бележка за всяко дете и се чудеше нормално ли е?! Преди е била при друга педиатърка и твърди, че не й е взимала пари..
Предишната лекарка взимаше,тази -не .


Таксата за посещение при GP не е ли 2,70 или 2,90 лв.? Другото си е рекет....
за децата не се плаща потребителска такса.

# 682
  • Мнения: 9 487

Да питам - педиатрите ви взимат ли ви пари за бележката, която искат социалните при подаване на документи за детските надбавки? На една приятелка лекарката й е взела по 5 лв. на бележка за всяко дете и се чудеше нормално ли е?! Преди е била при друга педиатърка и твърди, че не й е взимала пари..

Категорично нямат право да искат пари за това!
Да се обади в Здравната каса  Peace
П.С.-децата до 18г са освободени от потребителска такса  Wink

# 683
  • Мнения: 2 674

Да питам - педиатрите ви взимат ли ви пари за бележката, която искат социалните при подаване на документи за детските надбавки? На една приятелка лекарката й е взела по 5 лв. на бележка за всяко дете и се чудеше нормално ли е?! Преди е била при друга педиатърка и твърди, че не й е взимала пари..

   ShockedНЕ! просто нямат право!ако й се занимава да се свържи с нзок.
достатъчно пари влачат от касата,а тия само това чакат-да глобяват джипита

# 684
  • Мнения: 11 828
Много благодаря за отговорите! И на мен ми се видя нередно! Ако може да подаде сигнал анонимно, предполагам, че ще го направи, ще й кажа да се обади.

# 685
  • Мнения: 5 160
За някои документи има такси. Не знам тази бележка от кои е.

Потребителска такса не заплащат за преглед.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 874
МТВ, Дани отдавна е запознат с у - щето, знае коя ще му я стаята, къде е тоалетната и най - вече лавката Laughing. На 1 - вата РС бяхме цял комплект - аз, той и Ани и за късмет една от майките беше довела дъщеря си, която е от групата на Дани и няма да казвам, каква я свършиха тия тримата ooooh!. Госпожата само ги поглеждаше, а пък аз не спрях да правя забележки и довечера баща им ще ги гледа, а аз ще ходя сама.
Довечера ще разберем, дали ще има униформи. Силно се надявам, да няма.

Утре ще ги водя при педиатърката и се чудя, ще ми трябва ли здравно профилактична карта и за Дани или те са само за децата от ДГ?

# 687
  • Мнения: 11 828
За някои документи има такси. Не знам тази бележка от кои е.
Потребителска такса не заплащат за преглед.

За детски ясли и градини си пишело на вратата, че се плаща, но за тези не. Касова бележка също не е получила!

# 688
  • Мнения: 2 885
Ей, вярно, че потребителската такса бе само за възрастни.  ooooh!
Никога не съм плащала нито за бележки, нито за профилактични карти за яслата и ДГ в София....странно е.

# 689
  • Мнения: 11 828
..

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 22:38 от Сиси ♥♥

Общи условия

Активация на акаунт