Първокласници в 109 ОУ

  • 32 748
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 69
Имаше ли свободни места за второ класиране? В сайта нищо не публикуваха.

# 91
  • Мнения: 31
Базата е много добра. Няма големи ученици,  което също е безспорен плюс. И стигаме до най - важното-Учителя. За съжаление при нас има любимци, а останалите са пейзаж.   С останалите не се работи.  Има квалификации, постоянни упреци  към родителите без да се казва конкретно какво се иска. Хаос-при провеждане на часовете и всичко друго като организация.  Все дописват в междучасията, в часовете по физическо. Хвърлят им се едни тестове без да се дадат инструкции.  Децата вместо да изграждат училищни навици и увереност биват обърквани, неглижирани и дори заклеймявани - като не можещи нещо си...Просто шанс! Наистина е така!  Най - важното е да се изгради успешна връзка учител-ученик и тази в.ъзка да се базира на взаимно уважение.  Дано да не попаднете на някой студен учител, сухар, който даже и не се усмихва, та камо ли да приобщи децата и да направи от тях клас.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 437
рода, напълно съм съгласна...избираме училището, но дали учителката ще е мечтаната...няма гаранция. Опитвам се да си представя и обратен вариант- лоша среда, но добра учителка. Наистина не мога да преценя кое е по-доброто. Лично аз съм доволна от баланса на двете неща. Знам, че има и по-хубави училища, че има и по-добри (в пъти) от нашата учителка. Стига детето да не страда от едното от двете- аз съм спокойна. Обаче, виждам ли, че не се чувства добре в у-ще или учителката го наранява- тогава няма да търпя и месец. Така, че за съжаление, всичко напоследък е въпрос на късмет.

# 93
  • Мнения: 46

Дали ще се размърда темата за първолаци 2015 ???

# 94
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте за съжаление аз съм родител недоволен от учителите в 109 оу.Базата е добра , отношението на деца с деца е супер т.е няма насилие в училището. Може би лош късмет но от 1до 4 попаднахме при г-жа Данчева - изключителен злобар. Занимава се с определен брой деца а другите да се спасяват който както може. Умее даже и често да шамаросва и куп други простотии но да не изпадаме в подробност.Една позната ме посъветва да си преместя детето след 4клас, защото занижавали оценките, но аз не и обърнах внимание. Сега сме седми клас и за жалост вече се сблъскваме с тоя проблем, и честно казано съжалявам че записах детето си там. Живот и здраве с малкия няма да правя отново тази грешка.

# 95
  • Мнения: 2
Здравейте, знам че е малко рано, но ние ще сме първолаци 2016/2017 - насочили сме се към 109-то и за този период класни ръководители на 1ви клас ще бъдат г-жа Велчева, г-жа Христова, г-жа Данчева и г-жа Романова.

Някои може ли да даде мнение или препоръка за някоя от госпожите ?

Имам момче, което трудно се концентрира и много ми се иска да се насочим към госпожа, която няма да го пренебрегва и ще успее да създаде връзка с него.

Благодаря ви предварително

# 96
  • София
  • Мнения: 51
Велчева и Христова са много мили и внимателни, но от г-жа Данчева бягай далече много злобно създание - ние бяхме при нея.Да не говорим, че не обича моюченцата.След 4 клас също не е желателно да оставате, защото преподавателитв са много слаби.

# 97
  • Мнения: 2
Krasi12, благодаря за отговора !
След редица мнения от познати и приятели, вече се колебая за 109то, още повече че не ми се иска да местя детето след 4ти клас.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 541
Една позната ме посъветва да си преместя детето след 4клас, защото занижавали оценките, но аз не и обърнах внимание. Сега сме седми клас и за жалост вече се сблъскваме с тоя проблем, и честно казано съжалявам че записах детето си там. Живот и здраве с малкия няма да правя отново тази грешка.


аха еее сега прочетох
Някога дядо ми казваше "Това че един учител пише на детето слаба оценка( или я занижава )  , означава , че я пише на себе си" , че ТОЙ не го е научил това дете да знае за цяла една година - и е така !
Когато  още нямат бележници и всички са отличници , НО едни повече отличници , други по- малко  Mr. Green . Аз например съм на работа по цял ден и нямам възможност да си взимам детето на обяд или  ранен следобяд и така имам много по малко време да обърна внимание на уроците - каквото научи детето е от училище , но има други родители които взимат децата си и ги подготвят в къщи , там въпроса стои по различно ( учат няколко урока напред и са отличници Simple Smile ) еее ок - така да бъде - няма лошо  Mr. Green .
Аз си казвам да са ми живи и здрави дечицата ми и хич не ме интересува 5 или 6 има - важно е да знаят и живота да ги оцени правилно , а не госпожата !
п.п Ако една госпожа занижи оценките на детето ми , лично бих я попитала -защо го прави , с каква цел , та даже и до директора бих стигнала , НО ако съм убедена че детето знае , а госпожата е несправедлива - в този живот "всеки майстор си има майстора" Има хора ,които обичат да бъдат лоши - дано не попадаме на такива госпожи .
АЗ лично до момента от 109 ОУ съм доволна , но подчертавам до момента , за утре не знам ...!
Избрах го защото е до 7 клас ( т.е. няма големи ученици и е по малко вероятно да се върти бизнес - сещате се какъв - опазил Бог ) ,
харесах си госпожа ( от общата родителска среща ) ,която смятам , че ще ми научи детето В УЧИЛИЩЕ , а не аз да го уча в къщи,
има непрекъсната охрана
кът за изгубени вещи (каквото сме губили наистина сме го намирали там на другия ден ) , което значи , че учителите учат децата не крадат , а ако намерят нещо да го предадат
има стол с вкусна храна 2.50 ( за първо ,второ и трето )
има интересни извънкласни дейности.
Това е моето мнение - училище ,като училище , на всякъде може да се срещне злобен учител - те са просто хора между нас , НО ние родителите според мен трябва да си търсим правата , ако виждаме , че детето ни е ощетено по един или друг начин , било то с оценки или отношение Simple Smile

много се отплеснах по темата sorry за което , но нали да напиша и аз мнение за да ви следя Simple Smile.

# 99
  • пак там
  • Мнения: 2 885
РИС, как стоят нещата със занималнята? До колко часа е, има ли места за всички деца? Че ние просто нямаме възможност да си го прибираме на обед..

За учителките ясно, но каква е директорката? Заинтересована ли е, обръща ли внимание на проблеми?

# 100
  • София
  • Мнения: 1 541
Занималнята си я води една и съща госпожа , която е определена за класа . Има места за всички разбира се - ЗА ВСЕКИ КЛАС Е РАЗЛИЧНА ГОСПОЖА . Всички ходят на занималня - целия клас , не е задължителна , но препоръчителна ,занятията свършват към 15.30 и тогава голяма част от децата ги взимат , другите като моето )  оставят докато родителите им свършат работа и си ги приберат - няма никаквиии проблеми , след 17.00 часа има сборна група и всички деца от малките класове отиват при една госпожа . АКООООО някога ( човешко е ) се наложи да закъснееш- не ежедневно разбира се - след 18 часа ( до тогава е дежурната  ) има охрана "чичко полицай Simple Smile " които е до 20 .00 часа - дано не ти се налага , но все пак факта си е факт - няма да откажат или да ти пуснат детето само да се прибира СПОКОЙНО !

Директорката не съм имала личен допир , но ми изглежда уравновесена , усмихната и мила жена ,грижеща се не само за базата , но и за децата . Проблеми не съм имала .
Правеше ми впечатление ,че всяка сутрин  посрещаше първолаците в коридора заедно с учителите им . Вижда ми се разбран човек .Това пак подчертавам е мнението ми до момента , дано такова се и запази Simple Smile

Избирай смело училище което на теб ти е удобни и не мисли как ще е , защото което и училище да избереш , все ще има и добри учители и по малко добри - всичко е късмет . УСПЕХ    bouquet !


# 101
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз съм избрала вече Simple Smile Затова и доуточнявам подробности Simple Smile Така или иначе, този избор ми предстои чак догодина, но като че ли вече се избистриха нещата. Благодаря ти!   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 1 541
всяко училище си има предимства и съответно недостатъци Simple Smile
например за СОУ 93 училище бях чула ( не знам дали е вярно ) че има лятна занималня и това е страхотна преференция за работещите родители , но от друга страна там има ученици до 12 клас ... на мен някак си не ми се връзваше дете в 1 кл да е в училище по едно и също време с дете (или по скоро с госпожици и господа) от 12 клас - даже и да са в различни смени - лично мнение .
така че избрах 109 по горе се обосновах защо
И КАТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЩЕ КАЖА НЕ Е ВАЖНО УЧИЛИЩЕТО , А УЧИТЕЛЯ !!!

# 103
  • Мнения: 2 070
Моето дете е в 93-то. Малките класове са отделени. Аз съм много доволна.

# 104
  • Мнения: 423
Моето дете е в 93-то. Малките класове са отделени. Аз съм много доволна.



Имаш ли повече инфо за предучилищната?
(предварително - извинявайте за отклонението от темата   bouquet)

Общи условия

Активация на акаунт