Какво мислите за Мулти Левъл Маркетинга?

  • 10 182
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 410
Има теми пускани за МЛМ, но никъде на открих хубава анкета. Вярвам, че в този сайт може да се разбере истинското отношение на българина към този бизнес. Само процентите ще покажат къде сме ние. 

Благодаря предварително за отговорите!  bouquet

Не искам да рекламирам определена компания и моля да не го правите и вие. Пускам анкетата като статистика за бизнеса, а не с цел реклама или "зарибяване".

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Ненавиждам МЛМ, но съм потребител, защото компанията е от държава, на която имам фанатично доверие (не САЩ!!!) и най-важното: всичко се произвежда там. Но не препродавам и нямам намерение.

# 2
  • Мнения: 116
Няма по-досадно нещо от МЛМ.Напаст голяма са дистрибуторите.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Няма по-досадно нещо от МЛМ.Напаст голяма са дистрибуторите.

Така е. Но едно нещо в концепцията много ми допада: не се дават грешни милиони за реклама, а тези пари се връщат в отстъпки към потребители/дистрибутори. Това, следва да се признае, е много умно!

# 4
  • Мнения: 22 476
Добре измислено, но печелят тези, които са по върховете . (както и при всеки друг бизнес, разбира се). )
Обещания за големи доходи и какво ли още не....и ужасно досадни дистрибутори.

# 5
  • Мнения: 116
Да,вярно е,че не се харчи толкова за реклама,но продуктите и без това са с доста завишени цени по мое мнение,защото нали трябва да изхранват цяла стълбица нагоре...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Да,вярно е,че не се харчи толкова за реклама,но продуктите и без това са с доста завишени цени по мое мнение,защото нали трябва да изхранват цяла стълбица нагоре...

Така е с продуктите на всички гиганти, чиито реклами ни заливат отвсякъде, не се заблуждавайте. Далеч не остават за тяхна сметка, смятам, че се досещате...

# 7
  • Мнения: 4 569
Че е капан за наивници и пълна загуба на време.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Като система е добре, ама да си от основателите или поне от първите. Обаче малките риби-дистрибутори са напаст. Много ми е неприятно, когато някоя позната се опитва да ме вземе за канарче - обажда ми се по телефона с покана за парти. Ми, отказвам директно с думите "ако искаш да се видим за по едно кафе, много ще ми е приятно, но на събираня като предложеното от теб не ходя". Не им става много приятно, но поне спират да и досаждат.

# 9
  • Мнения: 4 841
Категорично съм забранила на всичките си познати, занимаващи се с една или друга форма на МЛМ да ме занимават  Naughty Не е за мен под никаква форма - нито като потребител, още по-малко пък като разпространител.
В началото, когато навлизаха, изслушах няколко "презентации" - всичките до една звучаха толкова смехотворно... Факт е обаче, че две от жените, които се заеха активно с МЛМ преди около 15 години, сега са много доволни и от реализацията си в структурата на фирмите, и от приходите си.

За мен е много дразнещо обаче, че привличат млади хора, направо деца, от последните класове, или току що завършили - омайват ги, набутват ги със стоки за стотици и хиляди левове, и после се чудят как да се оправят... Това е непочтено, а чувам за подобни случаи вече от няколко места.

# 10
  • Мнения: 1 518
Мнението си за МЛМ (че е пирамида) го написах още в темата "Що е то Рейнбоу, има ли почва у нас", за което бях порицана, включително и от модератор (не, че много се впечатлих от забележката де...) Whistling
В интерес на истината до Рейнбоу не съм имала досег, но веднъж случайно имах възможността да видя истинските лица на едни дистрибутори на МЛМ добавки и мога да кажа, че тези хора не зачитат никакви правила в държавата, за тях те не важат, представят се дори с фалшиви имена...
Разбрах още и, че тия същите освен с МЛМ, се занимават и с една друга - изцяло забранена от закона дейност, която е истинската причина да се крият като мишки - разбирайте, като престъпници, които са нащрек, че всеки момент ще ги хванат.
Стойте далеч от такива и сигнализирайте компетентните инстанции!
Само така МЛМ измамниците могат да бъдат спряни Peace

BirdsFlu, много добре си направила, всеки който познава МЛМ "консултанти", знае, че с такива с добро не се излиза на глава Naughty

Скрит текст:
Цените на продукти, разпространявани от МЛМ фирми в България, са прекалено завишени, а ако се появят на пазара (в обикновен магазин), те просто няма да издържат на конкуренцията с вече съществуващи и предлагани в търговска мрежа.
Като правило уникалните свойства на МЛМ продукта (говоря за България) не могат да покрият оскъпяването на продукта, и практически всеки МЛМ продукт има негов заместител на цена няколко пъти по-ниска. Тук е много важна способността на продавач-консултантът да убеди на всяка цена клиента, че само този продукт ще върши на него необходимата работа или само той ще премахне бръчки и т.н.

Някои от МЛМ компании действат в България от близо 5-10 години, но до сега не са регистрирани официално като фирма или представителство, нямат лиценз или разрешително за безвредност на продуктите си, следователно не плащат данъци; техните дистрибутори работят като "консултанти" и са регистрирани като ЕТ (едноличен търговец) по Търговския закон - в най-добрия случай.
Защо се получава така? Защото така по-лесно се укриват данъци, защото не са сигурни във високото качество и безвредността на своите продукти, а в случай на конфликт с клиентите си или проблеми с държавните власти, много по-лесно е да се ликвидира една фирма, а след това да се регистрира друга.

Във всеки вестник с обяви ще намерите предложения на МЛМ фирми: "собствен бизнес в свободно време", "самостоятелен печеливш бизнес, безплатно обучение", "работа с високи доходи" и т.н. Но ако попитате на посочения телефонен номер за името на фирмата, много често няма да ви го съобщят, най-много да ви кажат неопределеното "Транс национална компания".
Това би трябвало да Ви държи нащрек! Защо една фирма не иска да си каже името? Добрите фирми харчат хиляди или милиони долари, за да направят името си максимално известно...

http://www.bgstuff.net/biznes-i-pari/7693-multi-leval-marketing-izmama-ili-ne

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 13:03 от krem-karamel

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Крайно досадни, натрапчиви, дори неприятни са ми въпросните МЛМ консултанти.
А като чуя "презентация" направо ме досмешава.
Не купувам нищо, предложено ми по този начин.

# 12
  • Мнения: 0
Потребител съм на 2 МЛМ компании и съм много доволна от продуктите. Разказвала съм за тях само на хора, които се интересуват, не съм се натрапвала. В това не намирам нищо лошо, не приемам, че е пирамида, защото за парите си получавам качествени продукти, от дългото им използване мога да преценя разликата.

# 13
  • София
  • Мнения: 474
Момичета, нещо сте в грешка с понятията за пирамида. По принцип "пирамида" не е мръсна дума, защото дори държавата ни и всяка по-голяма фирма са пирамиди. А лоша пирамида е тази по която вървят само пари и няма никаква стока. Спомняте си в зората на демокрацията ни паричните пирамиди в които изгоряха много хора. Ето от там ви е лошото мнение за МЛМ-а. А случвало ли ви се е да похвалите продукт било шампоан, храна или дори лекарство за болка, витамини, козметика или каквото и да е друго. И знаете ли, че всъщност вие правите МЛМ, но за съжаление не получавате пари за това. А и не бъркайте директните продажби с МЛМ - разлика има и е съществена. Няма да ви пиша лекция - избора си го прави всеки сам. Аз ползвам продукти на няколко МЛМ компании и от години в дома ми няма други подобни стоки купени от магазин. За мене съм си направила избора. А и ми е хубаво като отида да си купя нещо от офиса и имам бонуси,затова че съм препоръчала тези стоки на свои познати, те за ги харесали също като мене и тогава моите покупки са без пари, пък и бонус кеш имам. Не съм от активно работещите с големи бонуси, но пак избора си е мой. Много негативизъм срещам и не ми се водят спорове. Но предимствата на МЛМ пред традиционната търговия са големи, но тука в България още не е разбрано.

# 14
  • Мнения: 12 676
Имам чувството , че им промиват мозъците. 

Общи условия

Активация на акаунт