Ох, тези нови телефони!

  • 1 085 365
  • 11 718
  •   1
Отговори
# 900
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
Сега откривам темата и смятам, че е много полезна Hug
Поздравления за авторката   bouquet

проблемът е с едно htc one x... От време на време, не знам какво му става, но не може да се избира... В смисъл - от него може да набираш, може и да си говориш, но когато някой друг звъни, дава, че телефона е изключен newsm78
След рестарт се оправят нещата, но как по дяволите да разбера, че на търсещия ме дава, че телефона ми е изключен, когато всъщност не е #2gunfire

# 901
  • Мнения: 2 926
Казаха ми, че и двата айфона трябва да са свързани с Wi-Fi в момента на изпращане на смс-ите, само тогава били безплатни.Когато нямало интеренет, не ставало  Rolling Eyes

# 902
  • Мнения: 17 546
Ами логично ми се струва. Има много приложения за изпращане на смс-и и за всичките е нужна интернет връзка и за двете страни, за да си разменят смс-ите.

# 903
  • Мнения: 4 668


проблемът е с едно htc one x... От време на време, не знам какво му става, но не може да се избира... В смисъл - от него може да набираш, може и да си говориш, но когато някой друг звъни, дава, че телефона е изключен newsm78
След рестарт се оправят нещата, но как по дяволите да разбера, че на търсещия ме дава, че телефона ми е изключен, когато всъщност не е #2gunfire

Същият проблем беше и с моето Галакси . Още от момента в който го купих правеше тези номера . В крайна сметка отиде в сервиз . Телефона беше на две седмици , когато се случи това ... Смениха му софтуера . Сега всичко е наред .

# 904
  • Мнения: 1 338
Ами логично ми се струва. Има много приложения за изпращане на смс-и и за всичките е нужна интернет връзка и за двете страни, за да си разменят смс-ите.

Точно! Аз за тази цел използвам приложението WhatsApp и си пиша непрекъснато съобщения с приятелки от целия свят ...

# 905
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Моят телефон беше на ремонт ... Държаха ми го две седмици в сервиза и съответно е с нов софтуер вече ... Доста по - бързо работи и вече се обичаме повече с него ...  Simple Smile обаче ...
имам следния проблем . Когато си гледам контактите всичко е ОК , но започна ли да търся по буква даден контакт ми изважда и всички мейли , които някога съм изпращала на знайни и незнайни хорица ... Как за Бога да ги махна , те са много ... и освен това всеки път , когато изпратя мейл , пак ли ще ми го запаметява така ?  Rolling Eyes
Влез в опциите на телефонния указател и маркирай "Само контакти с телефонен номер".


Карамел`, whatsapp ще изпрати съобщението безплатно, когато ти имаш нет (внимавай, ако ти си в роуминг и не си свързана към wifi, че трупа мобилен нет, който навън е доста солен!) и получателят ще го получи, когато се свърже към интернет (пак внимателно с роуминга и мобилния нет) Simple Smile

# 906
  • Мнения: 2 926
Ясни са ми приложенията whatsapp, viber и т.н, момичета, благодаря  Hug
Питах специално за imessage, защото те са безплатни от айфон на айфон.
Проблема ми е, че телефонът с който говоря много е български, изолзва се в роуминг и на мен наистина ми писна да плащам огромни месечни сметки.
Решихме, че ако той си вземе айфон, като мен повече ще си пишем и по-малко говорим, защото другия проблем е, че е на път постоянно и не винаги има интеренет.

# 907
  • Мнения: 49
Зависи от скоростта, която ползваш с WiFi.
Аз съм с Galaxy III и при мен когато символа на мобилния нет е на 3G, горе долу нищо не мога да ползвам през интернет...
Процесорът на Galaxy III e четириядрен и достатъчно бърз - с честота 1.4GHz. На Galaxy IV вече е осем ядрен с една четворка с честота 1,6GHz, и още една с честота 1,2GHz. Вторият модел телефон е съвсем нов, но все още не е ясно дали няма да покаже някакви съществени бъгове.
Иначе днес гледах това клипче за iPhone 6, за който се твърди, че ще се появи тази година и е просто извънземен, но не знам дали това е реално вече като технология.

Разпространяваният на местна почва S4 си е четириядрен(4х1,9Ghz), но пак си е значително по-бърз от стария (да не се заблуди някой просто)

# 908
  • Мнения: 17 546
Ясни са ми приложенията whatsapp, viber и т.н, момичета, благодаря  Hug
Питах специално за imessage, защото те са безплатни от айфон на айфон.

Вероятно imessage е системно приложение, разработка на iPhone, която е на същия принцип като другите изброени, така че може да бъде заместено с всяко едно от другите и така да ползвате различни телефони. Така комуникирам с приятелка с iPhone като ползваме Viber или Tango.
 А такива системни чат приложения за Samsung са Hangouts и ChatON.

# 909
  • Мнения: 125
Ясни са ми приложенията whatsapp, viber и т.н, момичета, благодаря  Hug
Питах специално за imessage, защото те са безплатни от айфон на айфон.
Проблема ми е, че телефонът с който говоря много е български, изолзва се в роуминг и на мен наистина ми писна да плащам огромни месечни сметки.
Решихме, че ако той си вземе айфон, като мен повече ще си пишем и по-малко говорим, защото другия проблем е, че е на път постоянно и не винаги има интеренет.


iMessage не работи без интернет.

# 910
  • Мнения: 3 880
Когато нямало интеренет, не ставало  Rolling Eyes
Да, трябва да има интернет, но не е задължително да е wi-fi, работи си и с мобилния интернет.
Работи обаче на същия принцип както WhatsApp, MySms и останалите. Т.е. Няма смисъл само заради това да се купува цял айфон- всеки друг по-евтин смартфон в комбинация с едно от тези приложения  ще върши същата работа Peace

# 911
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Бижy, Hangouts замени GTalk, има го на абсолютни всички смартфони, не само на Samsung, както е ChatOn.

# 912
  • Мнения: 17 546
Бижy, Hangouts замени GTalk, има го на абсолютни всички смартфони, не само на Samsung, както е ChatOn.
Не знаех. Не помня на НТС-то дали имаше GTalk. Утре ще погледна. Peace

# 913
  • Мнения: 4 668
Моят телефон беше на ремонт ... Държаха ми го две седмици в сервиза и съответно е с нов софтуер вече ... Доста по - бързо работи и вече се обичаме повече с него ...  Simple Smile обаче ...
имам следния проблем . Когато си гледам контактите всичко е ОК , но започна ли да търся по буква даден контакт ми изважда и всички мейли , които някога съм изпращала на знайни и незнайни хорица ... Как за Бога да ги махна , те са много ... и освен това всеки път , когато изпратя мейл , пак ли ще ми го запаметява така ?  Rolling Eyes
Влез в опциите на телефонния указател и маркирай "Само контакти с телефонен номер".
Направих го . Скри ми ги от телефонния указател , но при търсене по буква пак ми ги изважда  Confused

# 914
  • Мнения: 329
От месец и нещо съм с Nokia Lumia 800 и има едно досадно явление, което искам да премахна: когато пиша някакъв текст, независимо дали sms или съобщение някакво във fb, има нещо като suggestions и автоматично ми променя думите. Адски е досадно, защото ми се налага да пиша едно и също по няколко пъти, докато спре да ми променя сам думите. Например вчера пиша shte..., то веднага ми го променя на she. Crazy Знам, че е някаква съвсем елементарна настройка, но нямам почти абсолютно никакво време да стоя и да се ровя в нета да прочета как се оправя, дори още упътването в книжката не съм си прочел изцяло. Simple Smile Ще се радвам някой с Windows Phone да хвърли малко светлина.

Общи условия

Активация на акаунт