Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 945
  • 722
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3
Аз искам да отида на отворени врати в МБАЛ, на коя дата точно е и от колко часа. Ходих в Черноморска болница искам да вида как е и в МБАЛ.
Моля те, сподели какви са впечатленията ти от Черноморска болница. Това за нормално раждане 500 лв. истина ли е?

# 166
  • Мнения: 29
Благодаря на всички за отоговорите   bouquet Нямам възможност да пътувам нито до София, нито до Варна. Звънях в Лина да питам и ми казаха, че преди са взимали кръв за изследването, но вече не. Close Звънях в Черноморска, там правят само ФМ при др Ризова, в Лайфа пък нищо не правят. Явно ще трябва да помоля моя док да ми направи ФМ и да измери каквото трябва, а БХС-то ще е в ДМ. В "Геника" в София бях звъняла за други изследвания, които трябваше да правя и питах и за БХС, но ми казаха, че трябва кръвта да е в хладилна чанта, което ме затруднява и се отказах. Утре съм на преглед, дано всичко мине добре, че съм в 10 г.с., а от няколко дни имам болки в кръста от време на време и съм във филма да не са контракции  Crazy
Аз също мислих вариант да пращам кръвната проба по куриер в София. Чудих се как да я опаковам. Не е нужна хладилна чанта, а малка кутия и торбичка със замразен лед. Самата проба е от 2-3 ml. Пробата в Генетичната лаборатория трябва да пристигне до 14 ч. (но пак попитай, ако решиш да пращаш) и от там да съобразиш кога да я пратиш по куриер. Питах в лаб-та на д-р Тошкина - там пращат проби за БХС, но във варненската университетска болница (УМБАЛ, Варна). Казвали са ми, че е по-добре изследването да се направи в София.

# 167
  • Мнения: 6 709
А кой е твоя доктор, ако не е тайна Grinning
Изобщо не е тайна Simple Smile - д-р Ганчев

И за Ганчев и за Иванов съм чувала само добри отзиви Grinning

Аз по принцип си обезкосмявам корема, така че там косми нямах, а клизма не са ми правили.

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 420
ОНази, Калка, честити ви бебоци!

# 169
  • Мнения: 150
МБАЛ Черноморска вече работи и на 1.09 се родиха първите две момчета Simple Smile Снимките може да видите във Facebook .
А кога ще бъдат публикувани?

# 170
  • Мнения: 0
МБАЛ Черноморска сайт имате?

# 171
  • Мнения: 62
Благодаря на всички за отоговорите   bouquet Нямам възможност да пътувам нито до София, нито до Варна. Звънях в Лина да питам и ми казаха, че преди са взимали кръв за изследването, но вече не. Close Звънях в Черноморска, там правят само ФМ при др Ризова, в Лайфа пък нищо не правят. Явно ще трябва да помоля моя док да ми направи ФМ и да измери каквото трябва, а БХС-то ще е в ДМ. В "Геника" в София бях звъняла за други изследвания, които трябваше да правя и питах и за БХС, но ми казаха, че трябва кръвта да е в хладилна чанта, което ме затруднява и се отказах. Утре съм на преглед, дано всичко мине добре, че съм в 10 г.с., а от няколко дни имам болки в кръста от време на време и съм във филма да не са контракции  Crazy

Кръв за БХС вземат и в Рамус, само дето не я пращат в НГЛ София, а си имат собствена лаборатория в София и там пращат и съответно изследват кръвта , става мисля, че за два-три дни.Цената ако не се лъжа беше 40 лв.Да поясня, аз лично съм си го правила, размерите на бебо ми ги взе Ковачева и ме прати там, в Рамус за кръв.

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 613
И аз ползвах услугите на Рамус

# 173
  • Мнения: 60


Кръв за БХС вземат и в Рамус, само дето не я пращат в НГЛ София, а си имат собствена лаборатория в София и там пращат и съответно изследват кръвта , става мисля, че за два-три дни.Цената ако не се лъжа беше 40 лв.Да поясня, аз лично съм си го правила, размерите на бебо ми ги взе Ковачева и ме прати там, в Рамус за кръв.


[/quote]

И при мен така - Д-р Ковачева и от там в Рамус

# 174
  • Мнения: 375
Да си призная не знаех за съществуването на тази лаборатория "Рамус". Много съм ви благодарна на всички!  Hug   bouquet  Grinning

# 175
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
МБАЛ Черноморска сайт имате?
Нямат, нито сайт, нито тема тук...

# 176
  • Мнения: 38
danaya80 Катетъра ти го слагат преди операцията както ти беше писала Кашпичка,а ще ти го махнат в зависимост от това дали ставаш сама за да можеш да ходиш сама до тоалетна(на мен ми го махнаха на 2 ден след операцията)Клизма и на мен не са ми правили,а то няма и защо.На корема косми не махай операцията  я правят повече към интимните части.На мен лично нищо не са ми изисквали относно това.Пожелавам ти късмет не се притеснявай за нищо най-важното е да си спокойна.Мисли за бебчо как ще си го гушкаш. Simple Smile

# 177
  • Мнения: 17
Момичета, аз успях да намеря само това за Черноморска:

http://chernomorska.eu/ - това е сайта, но явно не е пълен още...и ако му променят цветовете, ще бъде добре. С това бледо синьо, трудно се чете и е доста неприятно.

https://www.facebook.com/pages/%D0%9C%D0%91%D0%90%D0%9B-%D0%A7%D … 0/426658817377546 - това открих във Фейсбук-а, нито има някакво инфо, нито снимки...

Ако потребителката chernomorska чете тези ми думи, нека го вземе предвид това - оправете сайта си, моля и му сменете цветовете, не ме грабна никак с тези синкави цветове. Като влезете в сайта на Девата и не ви се излиза от него. Ами дайте малко живот де.

И ако имате друга Фейсбук група - дайте линк към нея.

# 178
  • Мнения: 17
Ето и две статии, на които попаднах - днес кметът е ходил там, сигурно и по бургаските телевизии ще има репортажи:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=956798

http://www.burgasnews.com/vazhni-novini/malka-novina/62854-kmeta … rnomorska--burgas

Иначе, честито на престрашилите се мами, да са им живи и здрави бебоците и да станат големи мъже!  Hug

# 179
  • Мнения: 60


И ако имате друга Фейсбук група - дайте линк към нея.

https://www.facebook.com/mbal.chernomorska  това е фб профил - има малко снимки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт