Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 861
  • 722
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 644
Дидка, желая ти късмет! Аз също до последно очаквах с нетърпение да присъствам на проплакването на дъщеря си, но така се наложи. Плаках, тръшках се, дето се вика, ама ей ни на сега живи и здрави и щастливи и двете  Hug

GURGULI4KA, съжалявам да прочета това! Бъди силна и вярвай, че Господ ни взема нещо за да опразни ръката ни за нещо по-голямо! Късмет ти желая от сърце!

# 466
  • Мнения: 74
GURGULI4KA , много съжалявам за това което ти се случва и не че искам да ти давам напразни надежди , но защо не потърсиш и второ мнение преди да вземеш това крайно решение?

Кой ти е наблюдаващия лекар?

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 18:36 от AtenaotnA

# 467
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Второто мнение, особено в нашия град и с нашите специалисти е задължително  Peace

GURGULI4KA,  Hug Hug Hug

# 468
  • Мнения: 4
Второто мнение, особено в нашия град и с нашите специалисти е задължително  Peace

GURGULI4KA,  Hug Hug Hug


 Peace

# 469
  • Мнения: 29
GURGULI4KA, дано да е станала грешка. В коя седмица трябва да си, има ли установен сърдечен пулс? При мен се установи такъв в 8 г.с..
 Hug

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 561
GURGULI4KA, много се надявам нещата да не са такива, каквито изглеждат и всичко при теб да е наред, и след колкото месеца ти остават, да си гушкаш малко сладко бебче!

И двете ми сполочливи бремености са след спонтанни аборти, като втората ми донесе двойна радост  Hug

# 471
  • Мнения: 4
GURGULI4KA, много се надявам нещата да не са такива, каквито изглеждат и всичко при теб да е наред, и след колкото месеца ти остават, да си гушкаш малко сладко бебче!

И двете ми сполочливи бремености са след спонтанни аборти, като втората ми донесе двойна радост  Hug

newsm51

# 472
  • Мнения: 38
GURGULI4KA Не си сама ние сме с теб!Ще те подкрепяме макар и тук.И моята сполучлива бременност е след спонтанен аборт както при GJK.Не се отчайвай нещата ще се подредят.

# 473
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, искам да Ви попитам правили ли сте ранен биохимичен скрининг?Тъй като аз съм 11 г.с. и се записах за такъв при д-р Калчева, но гинеколожката, при която вече ще се следя ми каза, че е  по-хубаво да се направи следващия скринин в 15 г.с.,тогава плода бил по-голям и се виждало по-добре, а за ранния че се правил при жени в по-напреднала възраст, аз съм на 29г. и сега съм пре дилемата дали да правя ранния? В началото си мислех, че е по-добре ранния,ако има нещо притеснитено(недай си Боже) да може да се реагира навреме, а 15 г.с. седмица ,не е ли вече късно?

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не знам. И аз мисля ранния БХС и ФМ в 11г.с. да правя, само не знам къде, че то в тоя Бс всичките ни АГ са...

# 475
  • Мнения: 74
Момичета , Варна е на 2 крачки , а там го правят в Катедра Генетика към Медицински институт.Сякаш ми се струва по-сигурно,но не забравяйте че гинеколога който ви изпраща също е от значение защото той със ултразвук трябва да измери и да запише някои от параметрите (носна костица и т.н.). Аз моя го правих при доктор Давидков.Казват че за израждане да не го търсиш , но специално за ФМ и диагностика бил голям специалист.Ако все пак решите за Давидков пригответе близо 150 лв за преглед .Но пък прегледа е супер , защото 20 минути гледаш бебчето,прави ранна фетална , оглежда матка,шийка ,яйчници и всичко друго.Дават ти 20 минутния запис от ехографа + неговите разяснения кое какво е , а отвън има диванче и плазма за придружителите.Но не му се връзвайте за следващи прегледи ,защото ще почне "Тва не видях ама след 2 седмици ще дойдеш пак за да го видя ..."  Naughty  БХС-то ми струваше 25 лв.

При Калчева предполагам ,че също ще е качествено,защото и тя е добър специалист по ФМ (което е важно за да вземе точни параметри) , а изследването мисля че пак се праща или във Варна или в София.

Моя скрининг го правих в 13 г.с. , Давидков ми каза че трябва да съм на минимум 11 и 2 дни за да има смисъл.

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 30
Здравейте момичета, искам да Ви попитам правили ли сте ранен биохимичен скрининг?Тъй като аз съм 11 г.с. и се записах за такъв при д-р Калчева, но гинеколожката, при която вече ще се следя ми каза, че е  по-хубаво да се направи следващия скринин в 15 г.с.,тогава плода бил по-голям и се виждало по-добре, а за ранния че се правил при жени в по-напреднала възраст, аз съм на 29г. и сега съм пре дилемата дали да правя ранния? В началото си мислех, че е по-добре ранния,ако има нещо притеснитено(недай си Боже) да може да се реагира навреме, а 15 г.с. седмица ,не е ли вече късно?


Привет Simple Smile
аз моя ранния БХС го правих в майчин дом  в София, директно в националната генетична лаборатория и всичко с ултразвук и кръв ми излезе 65 лв. . Прегледа ми беше около 30 мин, като през тях доктора брои прешлени, пръсти и тн. Наистина най -важна е носната костица както е написала Тони, но при  чистия Даун я има.. Но все пак е важно. Много е важно също така и кой и къде ще ти разчете резултатите. При голям риск се прави амниоцинтеза, която показва на 100% дали плода е с увреждане или не. И още нещо не забравяй , че при транспортиране качеството на кръвта се влошава.Относно втория БХС, според мен ако първият ти е добър няма смисъл от втория, по добре ФМ 17-22 седмица ... Simple Smile
А и ти си млада какво се притесняваш ... Бременеи си спокойно, радвай се на човечето и мисли позитивно Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 477
  • Мнения: 17
Момичета, какво става с Черноморска? Работи ли? Май нямаме нито една мама родила там да разкаже какво става. Уж я отвориха, а никой не пише и думичка.
Освен това гледам сайта им не е мръднал, няма информация за нищо. Май ще си остана при Драгнева в ДМ и ще си правя секциото там.

# 478
  • Мнения: 62
tweetyto_bs какво значи ""чистия Даун  newsm78.
И друго нещо важно е , че при Даун липсва носна костица (поне в над 70% от случаите), това е и един от основните параметри, който гледат, и според който изчисляват БХС.
И все пак да не забаравяме, че БХС е изследване, което показва каква е вероятността плода да бъде с аномалия.

# 479
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
tweetyto_bs какво значи ""чистия Даун  newsm78.
И друго нещо важно е , че при Даун липсва носна костица (поне в над 70% от случаите), това е и един от основните параметри, който гледат, и според който изчисляват БХС.
И все пак да не забаравяме, че БХС е изследване, което показва каква е вероятността плода да бъде с аномалия.
При Даун не липсва носна костица. Има я, но мисля, ако е под 2 мм беше проблем, така ми казаха в МД София. Затова е много важно изследването да се прави в подходящите седмици, защото, ако е по-рано може да не се види добре. А иначе препоръчват амниоцентеза, когато вероятността е голяма, под 100.
А това за чистия Даун и аз не го разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт