Бургаски майчета - 11 тема

  • 39 888
  • 722
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 111
Може и да не искат пари вече,но отношението на персонала /даже и на тъпите санитарки / към пациента е същото.Аз раждах там преди 6г. и сега,но не намирам абсолютно никаква разлика-същата мръсотия и лошо отношение.

# 571
  • Мнения: 6 704
Ми явно при всеки е различно Rolling Eyes Rolling Eyes Аз раждах там преди 11 години и сега, лошо отношение не съм усетила.Има доста какво да се желае откъм хигиена, но съм изключително доволна от обгрижването в реанимация и после на 3-тия етаж.

# 572
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
lechugitka, искренно ти съчувствам за ужаса, който си преживяла. Добре, че накрая се е намерил свястен лекар, който да постави адекватна диагноза. Нека детенцето ти расте здраво и засмяно и да не боледува.  Hug Наистина е тъжно, че чувам за все повече стафилококови инфекции сред новородените в Бургас. Явно си е проблем, с който болниците трудно се справят.

didika76, какво имаш предвид, че в Девата все се намирало за какво да ти вземат парите допълнително? Имам приятелки, които раждаха там и са доплатили само някакви 20 лева отгоре заради храната (понеже по каса се падали около 7 лв. на ден и като ги надвишиш си доплащаш).
А за окръжна - вече доста е стегнато положението и в никакъв случай го няма този произвол, в който се искат пари под масата, за да ти обърнат внимание.
  bouquet То не е само в бургаските болници.. Навсякъде има риск от такава инфекция. Да не се случва на никой!

# 573
  • Мнения: 1 111
Кашпи,доколкото знам ти беше планирано секцио при лекар който посещаваше и по време на бременността.

# 574
  • Мнения: 6 704
Да, така беше. Мислиш, че би било по-различно, ако отида посред нощ без уговорка newsm78
Може, не споря Peace

# 575
  • Мнения: 1 111
Да,при мен точно така се случи.В 4и 15 сутринта много ми се зарадваха,събудих ги от сън и да видиш ти отношение Joy

# 576
  • Мнения: 122
Да се включа и аз.От днес вече сме си вкъщи, но малко по-надолу ще ви разкажа за престоя в болница Черноморска.
 Първо честито на новите мами, които се включиха желая ви здрави и щастливи бебчета. Да се надяваме, че скоро ще прочетем и вашите разкази.
 Онази,lechugitka  съжалявам за това което сте изживяли дано повече да няма такива разкази и вече да си оправят хигиената и държанието тези наши здравни работници. Писна ми вече от некъдърници. Сумати пари плащаме като здравни осигуровки и накрая пак като кучетата. Все трябва да плащаш на някой или да се молиш за внимание.Кашпичка аз доколкото си мисля ти май беше при Душепеев и ми се струва,че заради това си доволна. Просто неговите пациентки се следят по така.
И така това е моят разказ ако нямате какво да правите заповядайте:
Скрит текст:
Моята бременност ми водеше д-р Добрева. Тя ме следеше изцяло и всеки месец си прибираше минимум по 30лв. за ехогравски преглед без да ми издаде касова бележка. Но нищо бях съгласна на всичко само за да ме следи и да гледа как се развива бебо. Обяснението към мен от ехографа беше - ето това е главичката, а тук е сърцето за около 20сек. гледане. Не че по -принцип разбирам, но все пак щях да се радвам да ми обясняваше и някой други неща. Та именно д-р Добрева ми каза че май трябвало  да съм секцио без да ми обясни защо. По - късно при преглед от друг гинеколог разбрах какви са ми причините за секциото. Та настъпи денят за оформеня на последните документи и  д-р Добрева  ме пита къде смятам да раждам.Отговора ми беше че при нея. Попитах я дали ще ми струва нещо и тя ми съобщи че  избор на екип в ОРБ бил 500лв. Изумих се направо споделих и мнение че цяла бременност ходя при нея и не може ли когато тя е на график тогава да ми направи секциото. Отговора беше да и звънна друг ден за да си види как е графика. Shocked В същия ден ми се обади една позната акушерка от ОРБ и ми каза че ако искам да ми ореди секцио при Душепеев той нямал такса .Колкото му дадеш толкова.Същия този който при запис на тонове постоянно ми казваше че не се налагало секцио за мойте причини и щяла съм да раждам нормално.Вече думи нямах.Не ми се рискуваше и избрах - първото секцио ми беше при Ризова и реших и второто да е там. Така и така ми искаха навсякъде пари реших да отида дето се вика на хотел .Супер съм доволна от всички в Черноморска .Обслужването, държанието на персонала ,следенето и обучението за грижите на новороденото са просто уникални .Нямам дум да ви опиша колко са внимателни и грижовни.Искренни благодарности към всички от тази болница.Струваше ми 700лв за секциото и по 50лв за имунохематологично изследване на мен и детето понеже аз съм с отр. резус фактор а бащата с положителен. Трябваше да ми сложат и анте Де гама глобулин ,но аз го отказах понеже не смятам да имам трето дете пък и той също се заплаща някъде към 145лв.Това беше единствената изненада защото като питах Ризова колко ще ми струва всичко тя каза 700лв. Вината беше моя че просто предварително не и представих документите за да види каква кръвна група съм и как стоят нещата около мен. Не им се сърдя просто знам,че тези изследвания и  инжекцията навсякъде се заплащат в частните болници. Дано нивото на Черноморска винаги си остане толкова добро.Невероятно усмихнат и позитивен персонал и страхотни специалисти. Сори за дългия пост.

# 577
  • Мнения: 6 704
Да,  Душепеев ми следи цялата бременност.Аз точно затова ходих при него, първо защото преди 11 години родих сина си при него и бях доволна.Сега реших пак да съм при него и не сбърках с избора си.
Тета014, точно пък Душепеев не е привърженик на секциото и винаги агитира майките за нормално раждане.Не вярвам така лесно да го уговарят за операция, а и е доста своенравен WinkАз имах медицински причини и пак до последно ме убеждаваше, но аз реших да не рискувам Peace

# 578
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
Аз се следих при друг през бремеността си, родих си при него със секцио, като просто се уговорихме да отида в неговата смяна. В последствие се налови кръвопреливане и искам да кажа, че всички много бързо реагираха. И бяха много мили и Душепеев и Кувуджан ( така ли се казваше) и Факалиева. Не съм платила нито лев, нито някой си е поискал.

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 644
Аз раждах при Душепеев. Запознахме се няколко дни преди да родя. Макар че бях планово секцио, тръгнах да раждам предната нощ и персонала беше абсолютно на ниво. Опитахме нормално, не стана и ме клъцнаха. Нито стотинка не съм оставила там, освен в кафеавтомата. Хигиената беше в пъти повече от тази в Майчин дом в София /примерно, там знам поне/. Моля, не създавайте легенди!

За новата болница просто попитах, не съм имала в предвид да изтъквам нечии недостатъци. Пък и не знам въобще нищо за там, как мога да си позволя да плюя!

Цитат на: didika76 977 date=1348555496
Дайте да не се заблуждаваме, че специалистите в Окръжна са нещо повече и там има доста гафове, да не говорим че и там се искат пари под масата. А за отношението към родилката сме чували много... сега малко към по-добре са мръднали нещата, ама има много какво да се желае. Първото ми дете е родено там и честно казано не съм изобщо очарована, по скоро потресена.

Не се заблуждаваме, говорим само от опит. Поне аз, както и всичките други които се мотаят в главата ми! Чували сме много и повечето - ЛЕГЕНДИИИИИ!!!!

МИР!!! Praynig

# 580
  • Бургас
  • Мнения: 231
Някой ходил ли е на запис на тоновете в родилното в МБАЛ и как се процедира.

# 581
  • Мнения: 150
Някой ходил ли е на запис на тоновете в родилното в МБАЛ и как се процедира.
Ходи се когато влезеш в 9-ти месец. Отиваш в делничен ден до обяд в чакалнята на родилно и казваш, че си за запис. Не е необходимо предварително да си запазваш час. Като свърши записа си правиш уговорка за следващата седмица.

# 582
  • Мнения: 17
Моята бременност ми водеше д-р Добрева. Тя ме следеше изцяло и всеки месец си прибираше минимум по 30лв. за ехогравски преглед без да ми издаде касова бележка. Но нищо бях съгласна на всичко само за да ме следи и да гледа как се развива бебо. Обяснението към мен от ехографа беше - ето това е главичката, а тук е сърцето за около 20сек. гледане. Не че по -принцип разбирам, но все пак щях да се радвам да ми обясняваше и някой други неща. Та именно д-р Добрева ми каза че май трябвало  да съм секцио без да ми обясни защо. По - късно при преглед от друг гинеколог разбрах какви са ми причините за секциото. Та настъпи денят за оформеня на последните документи и  д-р Добрева  ме пита къде смятам да раждам.Отговора ми беше че при нея. Попитах я дали ще ми струва нещо и тя ми съобщи че  избор на екип в ОРБ бил 500лв. Изумих се направо споделих и мнение че цяла бременност ходя при нея и не може ли когато тя е на график тогава да ми направи секциото. Отговора беше да и звънна друг ден за да си види как е графика. Shocked В същия ден ми се обади една позната акушерка от ОРБ и ми каза че ако искам да ми ореди секцио при Душепеев той нямал такса .Колкото му дадеш толкова.Същия този който при запис на тонове постоянно ми казваше че не се налагало секцио за мойте причини и щяла съм да раждам нормално.Вече думи нямах.Не ми се рискуваше и избрах - първото секцио ми беше при Ризова и реших и второто да е там. Така и така ми искаха навсякъде пари реших да отида дето се вика на хотел .Супер съм доволна от всички в Черноморска .Обслужването, държанието на персонала ,следенето и обучението за грижите на новороденото са просто уникални .Нямам дум да ви опиша колко са внимателни и грижовни.Искренни благодарности към всички от тази болница.Струваше ми 700лв за секциото и по 50лв за имунохематологично изследване на мен и детето понеже аз съм с отр. резус фактор а бащата с положителен. Трябваше да ми сложат и анте Де гама глобулин ,но аз го отказах понеже не смятам да имам трето дете пък и той също се заплаща някъде към 145лв.Това беше единствената изненада защото като питах Ризова колко ще ми струва всичко тя каза 700лв. Вината беше моя че просто предварително не и представих документите за да види каква кръвна група съм и как стоят нещата около мен. Не им се сърдя просто знам,че тези изследвания и  инжекцията навсякъде се заплащат в частните болници. Дано нивото на Черноморска винаги си остане толкова добро.Невероятно усмихнат и позитивен персонал и страхотни специалисти. Сори за дългия пост.

Браво, тета014! Честита и здрава рожба! Ти си другата мама, която е изключително доволна от Черноморска.
На лични бележки си разменихме няколко мнения с мама didika76 и тя ми сподели, че е останала крайно очарована от всички от Черноморска - от Д.-р Ризова, от акушерките, от детските лекари, носили й бебчето. Идвали са по няколко пъти да я информират как се чувства бебето и какво се случва, докато са й го дали при нея. Отишла е рано сутринта с изтекли води и там са я посрещнали с усмивка. Аз съм притеснена за втората си упойка, но тя сподели, че е дошъл сутринта рано симпатичен млад мъж - анестезиолога, провели са разговор, после я бил събудил много приятно ... Направо ще копирам мнението от нейната бележка, че като го чета - сякаш е от някой роман:
...и разговор с анестезиолога. Той дойде, явно беше на смяна - млад симпатичен мъж, който ме попита няколко неща и после влязохме в операционната, сложиха ми една маска на устата и носа и повече нищо не помня. Анестезиолога ме събуди, беше обханал лицето ми с ръце и ми говореше, поздравяваше ме за бебенцето и т.н., после проследиха известно време кръвно и др. показатели на апаратура и ме приведоха в стаята ми.  newsm51

Наистина - не мога да повярвам, че в бургаска болница има толкова добро отношение и работят толкова прекрасни и добри хора.
Определено, като дойде момента ще се преместя в Черноморска...Нямам съмнение.

# 583
  • Мнения: 105
МОМИЧЕТА ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ НЯКОЯ ОТ ВАС КАТО СВЪРШИ ТАЗИ ТЕМА ДА СЕ ЗАЕМЕ С ОФОРМЯНЕТО И ПОДЪРЖАНЕТО НА СЛЕДВАЩАТА 12-ТА ТЕМА.ПРИЧИНАТА Е, ЧЕ ПОКРАЙ ГРИЖИТЕ С МАЛКИЯ ДОСТА НЕЩА МАЙ ИЗПУСКАМ И МОЖЕ ДА СЪМ ИЗТЪРВАЛА И НЯКОЯ НОВА МАМА.МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ НЕ Е БИЛО УМИШЛЕНО.АЗ С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ СЛЕДЯ ТЕМАТА, НА КОЙТО Я ПОЕМЕ:)

# 584
  • Мнения: 25
Здравейте мамчета!Аз миналата седмица си взех 45 дневния.Попитах доктора си за записа на тоновете как се процедира(защото виждам,че почти всяка мама ходи на записи).....и отговорът му беше,че нямало нужда от запис на тоновете,освен ако няма някакъв проблем или се преносвало!!!!!Вие какво ще кажете?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт