Попътен вятър на ТРЕТОКЛАСНИЦИТЕ ни! - 1

  • 30 723
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 133
galani,  Heart Eyes
Радвам се, че девойката вече е добре.  Heart Eyes
Ще ги преборите уроците.  Hug

# 691
  • Мнения: 7 201
galani,  Heart Eyes
Радвам се, че девойката вече е добре.  Heart Eyes
Много добра новина, и аз се радвам.
Чиби, браво на Сашко за шестицата по немския.   bouquet
И на теб още веднъж - лека операция и бързо възстановяване! Hug

# 692
  • Мнения: 14 133
Мам4е,  Heart Eyes

# 693
  • София
  • Мнения: 13 228
Чиби, стискам палци за операцията!  Hug Hug

Ирка, то тук не изглежда даже като циганско лято, ми си е августовско лято  Laughing Аз гледам да поопека чушки на балкона, че после като свие студа не ми се седи да зъзна  Mr. Green

# 694
  • Мнения: 14 133
Ваче,  Heart Eyes
Точно като лятна жега си е навън - ненормална работа.  Joy

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Чиби, стискам палци за операцията!  Hug Hug

И аз  Hug!
 При нас се оказва , че ЧП е по-трудния и неприятен предмет. На първият урок на елементарно контролно има...3. Беше много разочарован, защото  цяла вечер обяснявах за тела и вещества и си мислеше , че всичко е разбрал. Ще продължим за дъвчем и преговаряме ,  дано успеем да се преборим .
 

# 696
  • Мнения: 911
 Embarassed Shocked #Crazy Ден за учене. Нямам сили. Липсата на организация е тотална. Ако и утре не се справи, няма да има танци  Mr. Green. Казах й, че от нея зависи, ако се подготви докато се прибера ще ходи, иначе  Mr. Green с мама ще доучва. Ха да видим какво ще стане  newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 15 281
При нас, за добро или за лошо, не искат уроците по човеците да се разказват. Децата трябва да отговарят на въпросите от учебника и да попълват учебната тетрадка. По ЧП имат и помагало с тестове към всеки урок.
По този случай предположих, че можем да вместим уроци по китара в програмата....  Crazy  Да видим...
Английският алианс ще е 3 пъти седмично, вместо 2, но занятията ще са по- кратки. Само понеделникът ни ще е без странични занимания. Хубавото е, че аз отговарям само за воденето на плуване.

Чиби,  Hug Hug Hug

# 698
  • Мнения: 911
Чиби, успех  Praynig!

# 699
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Чиби, успех и от мен!

При нас уроците по "човеците" не само,че ще се разказват "като приказка" - цитирам класната, но това ще става на дъската. Каза, че не е привърженик на този метод, но колегите й от пети клас така изпитвали и децата трябва да са подготвени. ooooh!

# 700
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но колегите й от пети клас така изпитвали и децата трябва да са подготвени. ooooh!

те само тази песен я пеят.  Tired
Аз пък твърдо няма да му давам да ми разказва НИЩО, което е заучил папагалски. Ще му задавам въпроси, на които искам да давам смислен и верен отговор. Това за мен е важно.
А не разказ по първа точка и бла-бла щуротии  ooooh!

Чиби, много късмет и сили  Hug и всичко да мине като по вода  Praynig

Успешна седмица, дами   bouquet

# 701
  • Мнения: 7 201
При нас уроците по "човеците" не само,че ще се разказват "като приказка" - цитирам класната, но това ще става на дъската.
Е, малко им е раничко, че и на дъската. ooooh!
При нас уроците няма да се разказват, и дори заданията в УТ ще ги попълват заедно в час.(поне на първо време)


Аз пък твърдо няма да му давам да ми разказва НИЩО, което е заучил папагалски. Ще му задавам въпроси, на които искам да давам смислен и верен отговор. Това за мен е важно.
А не разказ по първа точка и бла-бла щуротии  ooooh!
Успешна седмица, дами   bouquet
Именно!Много добър подход, Шани. Hug
Усмихната, слънчева и ползотворна седмица и от мен, мами!  bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз съм със смесени чувства относно начина на учене и изпитване по "човеците".
Щерката само на тестове е изпитвана, само писмено и никога не са разказвали.
Обаче деца на наши приятели в други училища, които пък основно разказват - са в пъти по-добре подготвени по предметите от нея и си го признавам чистосърдечно. Всичките са с 6-ци, но резултатите там ми се виждат по-добри.
А и разказването после им помага при преразказите, а не да се пънат и да не могат едно свързано изречение да направят. На всички отворени въпроси на тестовете окапват, защото не могат да формулират правилни отговори. То не е само да заградиш - а, б или в.

# 703
  • София
  • Мнения: 4 077
И аз съм категорично "За" разказването. Не, че моят се справя...
Учихме заедно по ЧП, т.е. той четеше , аз гладех в стаята. Simple Smile Отговаряше ми на въпросите, вкл. странични, не само от учебника. Очевидно всичко си разбра детето. И като го накарах да ми разкаже настана мъка! А уж го карам да ми разказва често-приказки, книги. И там не е особено сладкодумен, но не е толкова зле. Ще се борим, няма как...

# 704
  • Русе
  • Мнения: 11 926
    Добро утро в новата седмица и новия месец. Да е лек и успешен.

    При нас вече помагалата стигнаха по 50 лв на дете без таксите за настоятелство,застраховки и разни там. Май сме рекордьори. newsm78

   При нас не изпитват с разказване, а се отговаря на въпроси по материала. Което на този етап мисля,че е добре.Въпреки че ние в къщи работим с разказване по темата. По точно аз изприказвах един тон приказки за траките - като се почне, помниш ли че ходихме на няколко тракийски гробници - Переперикон,Старосел,Косматка, че и една скорошна до къщата на баба ми в Ямболско. Нищо не помни по въпроса и изобщо не са го впечатлили. Разказвах за Троянската война и великолепния цар Резос( между другото установихме,че резос е думата за цар на тракийски), целият в злато. Тракийските съкровища и това,че сме първи в Европа,обработващи злато. И се убих да говоря за Спартак, защото ми е слабост.Не знам в цялата известна история, да има друга такава личност - от силен роб, да се освободи,организира армия е да стопи лагерите на цялата Римска империя години наред. Неговите разкази са далеч по пестеливи, обаче аз не се отказвам.

   По Човек и природа се оправя много добре с понятията, които според мен са доста неудачно въведени.


 

Общи условия

Активация на акаунт