Попътен вятър на ТРЕТОКЛАСНИЦИТЕ ни! - 1

  • 30 735
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 532
И на моя ще му се наложи да разказва. Как можа горкото да наследи от майка си способността с три изречения да разкаже и "Под игото". Всичко са тела, направени от вещества с обем (колко са големи) и маса (колко тежат). И от там нататък всичко е излишно. Отговаря без да е замисли кое не са тела, може ли по-големия обем да е с по-малка маса. Изброява тела от две и повече вещества. Питам го дали сладоледът е тяло, а той отговаря, че ако си магазинер е тяло, а ако си изследовател можеш да го разгледаш като швепс на клечка...
Та сега аз му го разказвам и той повтаря моите думи.

По ЧО им бяха дали да направят проект за местата на които са ходили през лятото. И понеже до сега това бяха домашни за мама, сега малко му се поотели вола. Разпечатах му 10 страници текст да избере най-важното и после заедно, за да види как от 7 безсмислени изречения се прави едно смислено...
За Белоградчишките скали и за Магурата в целия нет смислената информация сумарно е по 5 изречения. Наблъскахме го със снимки. Ако не бях видяла с очите си нямаше да повярвам. И си мислим, че развиваме туризъм.
Та написахме най-отрицателното мнение за Магурата в проекта.
Ходихме до ферма за щрауси и като започнахме да пишем за нея - за щраусите поне отчасти имаше информация, но за ему, казуар и нанду - пак братушките помогнаха. А то на мен по 2-3 изречения са ми трябвали, ама такива които можеш да сложиш в устата на 9 годишно дете.

# 706
  • Мнения: 615
Да се запиша в темичката с моето третокласниче и се връщам да ви чета.
Тази година го преместих в ново училище и отначало всичко беше ок, но вчера и днес само плаче сутрин, оплаква се от главоболие и лошо, после му минава  Tired. Най-големият проблем е занималнята - не иска да остава, но пък съм доволна, че всичко си научават /с малки изключения/. Дано да мине по-бързо и да свикне детенце  Confused

# 707
  • Мнения: 7 201
Здравейте, мами! Hug
Добре дошла, Цветенце!   bouquet
Споделяй всичко, каквото те вълнува(и хубавото и неприятното) - тук винаги ще намериш отговор и подкрепа, мамите са страхотни! Heart Eyes
Явно на твоето третокласниче му се отразява по-драматично промяната(което е съвсем нормално).Всичко е ново за него, тепърва трябва да опознава връстничета и учители ..Надявам се да си намери истински приятели и да свикне в новата среда! Hug
И аз да си похваля наборчето, че вчера ми донесе първата 6-ца по АЕ на входящото ниво. Simple Smile
Относно занималнята - по принцип не ходи, защото 3 пъти седмично ходи на тренировки, обаче двата дни, в които не ходи, иска да е там.И то не за друго, ами заради любимата ... Казва се Вики и са в един клас.  Simple Smile Ех, любов ....  Heart Eyes

# 708
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Цветенце, добре дошла.   Hug  Наспива ли се детенце. Да не си преуморява очите. Не знам как се организират занималните и имат ли време за отмора и игра.  newsm78

  Мамче, ти от рано си решаваш проблема. те Викитата ги знам аз - все едни хубавици. Дано да го стимулира.  Simple Smile

   И Светослав оправи входното ниво по английски без грешка, ама за там не съм се съмнявала. Виж за другите не съм толкоз сигурна. Тези траки хич не го заинтригуваха. Какво толкова не им хареса не знам. Само от това,че имали много жени беше впечатлен, и започна да се чуди как би се чувствал с всичките си приятелки наведнъж.  Mr. Green  ooooh!



   

# 709
  • sofia
  • Мнения: 8 958
  .....Само от това,че имали много жени беше впечатлен, и започна да се чуди как би се чувствал с всичките си приятелки наведнъж.  Mr. Green  ooooh!
Нали знаеш, кое е единственото лошо нещо на многото жени (според един виц).....многото тъщи  Mr. Green

# 710
  • При децата ми
  • Мнения: 6 188
Добро утро! Simple Smile
Добре дошла на новата мама и от мен!:hug: Дано детенцето скоро се адаптира и му стане приятно на занималнята.
Нашите щяха да ходят на екскурзия на 5-ти октомври, но снощи го питам дали госпожата е казвала нещо и той ми вика "Не. Нищо не е казвала". ThinkingТова означава, че в петъка ще учат ако не са на екскурзия, а на родителската среща говорихме и обсъждахме къде да отидат. Довечера ще проверя тази работа да не би пак да не е разбрал или запомнил.
Вчера ми донесе 4 по математика (ЗИП). След шестицата по ЧО, четворка. Crossing Arms Скарах му се, на него математиката му се отдава, ама като не мисли е така. Скоро ще правят входно по английски. Не ми се мисли как ще се справи там.Confused Труден му е и отделно той не внимава при госпожата по английски. Пък тя една мила, мила...
За рождения ден има от приятелката си писмо.Simple Smile Направо паднах, чак и сърце има нарисувано вътре. Laughing Все се каня да го снимам и да ви го покажа.
Хубав и успешен ден на всички!

# 711
  • София
  • Мнения: 3 532
Тази година го преместих в ново училище и отначало всичко беше ок, но вчера и днес само плаче сутрин, оплаква се от главоболие и лошо, после му минава

И при Марио се появи сега нещо такова. Миналата седмица беше болен, но си ходеше на училище и не е правил проблем. Сега само кашлица остана, ама мрънка, че стомах го болял и като е болен трябва да си остане вкъщи  Tired
А в училище е взимал участие, не се държал като болен  newsm78
В средата на миналата седмицата направи тикове, ама уж се успокои.
В събота ще ходят за един ден до Троян - и дума не даде да става да ходи. Не искал, а и коментари отказа. Преди не искаше да си носи хубавия телефон в училище, ходеше с обикновен. В петък помоли да вземе хубавия, а вчера тайно си го сложил в раницата. Дано в един момент си каже какво става. Иначе в класа ни има деца, които могат и слон да изкарат от строя, ама до сега е споделял проблемите, а сега какво крие не зная.
От другата седмица излизам в отпуск за около месец и ще го нищим.

# 712
  • Мнения: 1 578
Здравейте момичета...

Отдавна не съм писала, но пък редовно чета написаното от вас (малко по диагонала, че не остава време за всичко). Не коментирам по темите, че моя съм го оставила сам да се справя от миналата година. Какво има, какво няма, ако иска да дойде и да сподели. Аз чат-пат подпитвам, но не се задълбочавам в материала. Какво точно учат по даден предмет - незнам. Не мога да не ви призная обаче, че от тук коментираното си взимам наум и знам кога нещо да го насоча. Къде може да сбърка, кое ще е по-добре. Много ми помагате  Hug

Но как днес да не се похваля. От училището им организират безплатна екскурзия на отличниците. За начален курс (за другите незнам) допускат само по едно дете от клас. В нашия клас имаме за миналата година 6 пълни отличника, а госпожата е избрала синът ми като най-най от всичките за разходката. Днес го изпратих. Ще ходят до Плевен и ще се върнат довечера. Как да не съм горда  Crazy и да не се похваля  Blush

Желая ви лек и усмихнат ден!

# 713
  • Мнения: 615
Vyara D браво на детенце.
Валя* дано по-бързо свикнат малчовците ни, че направо ще се побъркам  Confused, той често си боледува и особено за главоболието много ме е страх, тъй като по-малък имаше проблеми и сега не зная прави ли се, истина ли е. Вчера след вторият час говорих с госпожата и тя каза, че е много спокоен, дано и днес да е така, ще му звънна на обяд.

A m b e r не се наспиват, стават сутрин в 5.50ч. и все още й е трудничко. Вечер се старая най-късно 21.0 да са в леглата, но снощи ходиха на цирк и се прибраха по-късно и легнаха в 22.30ч.Иначе в занималните е добре разпределено времето, госпожата им е добра, той си има приятелче в класа, абе не знам вече  Confused
Мамче браво на момчето  Laughing

# 714
  • Мнения: 1 578
Сега се сещам, че не съм ви споделила, колко приятно бях изненадана в началото на учебната година, когато госпожата ни, ни обясни как ще протекат занятията тази учебна година....

По принцип в нашето училище 1 и 2 клас са сутрин , следобед имат занимални, а 3 и 4 клас на обратното. Като миналите 2 години сутрин си бяха в една стая, а следобед в съвсем друга. Даже във втори клас бяха и в друга сграда. Тази година обаче, единствено нашия клас продължава сутрин да има занятия, а следобед занималня и то в същата стая. Учителката в занималнята пък си я познават, защото е госпожата която е била в обратната смяна. Тя е пред пенсия и за това не й дали нов клас. И тъй като неместят стаята, следователно разрешили да бъдат така, пък и нашета си госпожа поискала така, защото си има първокласничка, че да е на една смяна с дъщеря си.

Е, сега съм доволна - споделих  Joy

# 715
  • Мнения: 7 201
Vyara D, поздравления за твоето наборче!  bouquet
Че са го избрали сред останалите 5 деца.Приятна екскурзия и разходка до Плевен му желая! Hug
Хриси, ами снимай го това писмо, де.Ще ни е приятно да видим и да се образоваме, че може и на нас да ни се наложи скоро да пишем. Simple Smile


  Мамче, ти от рано си решаваш проблема. те Викитата ги знам аз - все едни хубавици. Дано да го стимулира.  Simple Smile
Хубавици са, спор няма. Flutter
А, че го стимулира също е ясно - казала му, че го харесва, защото е мил и грижовен.И нашият се разлага от кеф.
И се старае много по АЕ, защото "нашата" Вики  е живяла в ранното си детство 5 г. в Щатите.

# 716
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
Браво на всички дечица за успехите.
Мина и нашата родителска среща снощи. Толкова мисли нахлуват в главата ми и най вече, че детето ми порасна много. От една страна се радвам, а от друга ми е мъчно.
Събираха ни по 2 евро, ей така да не е без нищо.  Laughing Да имали в училищната касичка ако се наложи за нещо. Всеки петък две от децата от класът продават мъфини или кексове приготвени в къщи. Накрая със събраните пари от  продажбите ще отидат на екскурзия вероятно.  На 12 ноември ще има отново Латерненфест ( с фенерите). Трябва да приготвим за вечерта неща за продаване. Има вероятност да ходят три дни на зелено училище, но към края на март. За следващите училища има малко яснота, но не напълно. Ще имаме още една родителска среща с целия клас и една индивидуално родител- учител. На нея ще се говори на какво ниво е детето. Препоръки ще има, но няма да се вземат под внимание в другото училище. Ние сме втория випуск без тези неща. Записването на децата ще е края на март ( два дни).
Ще правят Мюзикъл, една екскурзия ще имат до Щутгарт и май това е.
Добре дошла на новата мама и наборчето.
Някой чувал ли е Чиби?

# 717
  • Мнения: 4 116
Чиби да идва да дава отчет за операцията  Grinning

Момичета, няколко сладура, ама големи сладура си търсят дом... таак по случай новата учебна година някой да иска да ощастливи третокласника си? М?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=286592291455883&set= … ype=1&theater

# 718
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Теди , мноооого са сладки.  Heart Eyes Да не ги види Светослав,че няма отърване.  Нашият Кики,това лято забегна из селото на вилата и след няколко неделни визити ни заряза. Но съм се зарекла повече коте в апартамента да не вземам, че голямо висене по прозорците падна миналата година да го спасявам от съседските тераси, а ние сме на 8 етаж.

# 719
  • Мнения: 4 116
И аз сега така вися и все очите са ми на 4 отворени, че терасата е остъклена, ама не с нова дограма и не се отваря прозореца нагоре, а изцяло. И ако рече да се засили котето и да скочи, направо ще си излети от 7-мия етаж!!!
Не можем и на отворен прозорец да спим, както сме свикнали...
Но скоро ще сложим комарник и ще съм по- спокойна.
А това черно- бяло сладурче искам  да го вземаааа, но две котки финансово ще ми дойдат множко  Tired

Общи условия

Активация на акаунт