Попътен вятър на ТРЕТОКЛАСНИЦИТЕ ни! - 1

  • 30 736
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Държа да споделя част от домашното ни по БЕЛ, от "Текстове и задачи за упражнения по БЕЛ"
на Тодор Калоянов и Виолета Костиева.

 - Кое изречение е с правописна особеност при звучните съгласни?  newsm78
a - Хайде,лягай си вече!
б - Да сте живи, добри хора!
в - Нека ви е сладка гощавката!   

И така две страници с 14 задачи.
От сорта, в кой ред думите са само със звучни съгласни, като във всеки ред има думи със сонорни съгласни.


# 721
  • София
  • Мнения: 3 532
Снощи чичко Гугъл ми каза (на 2 очи), че сонорните съгласни са звучни

# 722
  • Русе
  • Мнения: 11 928
Снощи чичко Гугъл ми каза (на 2 очи), че сонорните съгласни са звучни
  Ако посочи и правописната особеност в посочените изречения, няма да звъня довечера на приятелката си,учителка по БЕЛ.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 18 118
Според мен отговорът е в), признавам си че не знам какво имат предвид под "правописна особеност".
 Само в изречението в) има потъмняване на на звучните съгласни. newsm78 ooooh!

Т.е. правоговорно се казва Да ви е слаТка гощаФката.



П.П. Може би имат предвид , че когато звучна съгласна се пише пред беззвучна такава, то тя се изговаря като беззвучна и има нужда от проверка. Thinking

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 20:17 от Хексе

# 724
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Хексе, ами звучи като да има някаква логика,а и като дойде тати, намери че има и отговорите отзад и си права.   bouquet Въпреки че от моето дете такава мисъл няма как да излезе. То и от мене нищо не излезе по въпроса, дето се водя Умната из къщи. Пиша го в графа, айде из без него и продължаваме.

  Питам го тази вечер.
- Чантата ти за утре готова ли е?
-  Дано.  Twisted Evil -  отговорът на ученика ми.


 

# 725
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 639
Vyara D поздравления на твоето момче. И особено за това, че сам се справя с ученето, а е пълен отличник.

Хриспа я покажи писмото да го видим. Много са ми мили такива жестове. Големи сладури са тези деца Simple Smile

Мамче и вие приятелка си завъдихте вече, браво Simple Smile Щом и стимул му дава, това е нйа- добрата комбинация.

 Хексалина аз пак да напиша, че съм сигура, че Вики ще се справи блестящо и ще влезе в най-хубавото училище.

ТедКа котенцето е страхотно сладурче, дано успее да си намери нов дом скоро. Моите много искат коте, ама ме плаши това, че като тръгнем нанякъде и няма на кой да го оставим. А като си ходим до Бг и ни няма по 3 седмици. Ще мислим още по казуса, дано успеем да измислим нещо и да ги зарадваме.

Амбер аз си признавам, че нямам идея за отговорите на въпросите.  Доста сериозен тест са им дали. Може би Хексе е права в предположението си.

А на нас ни събраха по 9$ за 3-те празненства които ще имат през годината. Но тук в началото на годината се плаща такса към училището при записването на детето. За нашето училище е 120$, така че не е съвсем безплатно, но таксата си заслужава, като гледам базата на училището.

И да похваля Дени и аз. Пратиха ми резултата от теста който правят в началото на годината. Тя е с отличен резултат. По всичко има най-високата степен на оценяване. Много се радвам и то при положение, че цяло лято не е имала особено време да се упражнява, особено с английския.

Чакам и аз вести от Чиби!

# 726
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Здравейте!
Госпожица Васи днес беше рожденичка и донесе първата шестица от входното ниво по английски. Била е на танци и на пеене, но явно е хванала и малко занималня, защото в 16 часа беше с написани домашни и готова за партито:)

# 727
  • Мнения: 7 201
Госпожица Васи днес беше рожденичка и донесе първата шестица от входното ниво по английски.
Честито на рожденничката!(браво и за шестицата)
ДеВ, жива и здрава да е Васи, да расте умна и красива госпожица и занапред!   bouquet

# 728
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Здравейте.Не съм писала отдавна в темата.
Много ми допадна една статия,която искам да споделя с вас
Успешна,здрава и спокойна учебна година на всички наборчета Peace

# 729
  • София
  • Мнения: 7 673
Честит Рожден ден на Василена. Нека винаги бъде здрава и щастлива.  Hug
Браво за постиженията на Йоан и на Дени, както и на всички, които съм пропуснала тези дни.
Амбърче, аз не бих се сетила какво да отговоря на горния въпрос. Със сигурност и Павел не би се сетил, освен ако не е дискутирана темата преди това в клас.
Моето дете няма още нито една оценка, нито са правили входящи нива, а и нищо не се чува по темата. Има ли други като нас?
Аз от 4 дена почти не съм станала от леглото. Такъв вирус ме е тръшнал, какъвто не помня да ме е бил хващал в съзнателния ми живот.  Tired

# 730
  • Мнения: 7 201
Иринче, скорошно оздравяване ти желая! Praynig Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 7 673
Иринче, скорошно оздравяване ти желая! Praynig Hug
Heart Eyes Ще се оправя аз, мерси.

# 732
  • София
  • Мнения: 13 236
Иринка, бързо оздравяване ти желая! Hug

# 733
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 639
Честит Рожден Ден на Василена! Здраве и късмет винаги да има около нея.

Иринка бързо оздравяване. Много е неприятно когато мама е болна и лежи. Обикновенно тогава в нас настъпва пълен хаос и анархия. Дано те слушат момчетата и да помагат, а ти почивай и оздравявай.

# 734
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Иринка, ще се оправиш, разбира се. Полага ти се малко внимание и почивка. Hug


 
Здравейте.Не съм писала отдавна в темата.
Много ми допадна една статия,която искам да споделя с вас
   
     Пиши. Peace

     До някои от изводите от статията съм стигнала, благодарение на контакта с моето дете. Отдавна съм разбрала,че възпитанието е двустранен процес и го правим заедно. Често казвам,че не може да се определи точно, кой кого възпитава. За себе си знам,че на доста неща ме е научил, за него не съм сигурна. Винаги помня един наш разговор с него, когато след като се уморих да повтарям едно нещо, а той да не го прави го запитах.
- Защо съм ти аз, след като изобщо не чуваш какво ти говоря.
- За да ме обичаш.
   И е прав.

  Модели при възпитанието не могат да се слагат.Децата са с различни характери и са оформени личности от най-ранна възраст. Агресията според мен идва в реакция на някакво ограничение -  от средата или породено от вътрешен конфликт,  от невъзможността детето да си създаде модел,заобиколено от толкова много информация и модели.

  Уча се от него, но няма да спра да го контролирам, напътствам и да търся диалог. Децата имат нужда и от ясни граници, които да оформят нещата. Хубавото при тях е че нямат граници, лошото е пак същото,че нямат граници. Това е наша работа, да ги определим заедно с тях.

  Много държах, да не започва от рано с компютърните игри, защото те натрапват точно готови и много съмнителни модели.

 

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 07:21 от A m b e r

Общи условия

Активация на акаунт