ВМ НВХ - част 51

  • 48 969
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 347
Бобе, развитието на ХДЛ и ЛДЛ е страхотно по моето скромно мнение, а и самата стойност на ХДЛ е като на космонавт Sunglasses

# 196
  • Мнения: 216
Здравеите!
Кои масла и сметана са наи - подходящи за режима?

# 197
  • В Балкана
  • Мнения: 672
От прочетеното тук - немските масла и Президент. Умбра мисля, каза и ирландски, ако не бъркам  Blush но се намират в Германия.
Българските - доколкото помня всички, които сме си купували от Добрев, сме доволни. От Родопа Милк - също.

Сметаната... ако е заквасена, повечето са с процент 20%. Иначе би трябвало да са с повече масленост.. Отзиви добри има за Хармоника, която е 30%.
Течна за готвене.. в тази тема стана на въпрос за конкретни марки и магазини от които се купуват.. Може да погледнеш първите страници на темата. Аз не помня, защото не купувам и от нея не се интересувам.  Blush

# 198
  • Мнения: 7 790

и в руските магазини Берьозка има високомаслена хубава сметана
от течните - само на Президент и на Лидл малката червена 30%

# 199
  • Мнения: 6 347
Ирландско Kerrygold, каквото много възхваляват във форума на Марк, има и в Пикадили, но аз спрях да го купувам, след като ми направи впечатление, че дори когато го извадя от хладилника, е по-меко от другите масла Rolling Eyes

Заквасена сметана с 30% масленост, която според мен е хубава, купувам от Фантастико - на Ел Би.

За течната съм писала, че купувах Neuburger от Била - синята с 30% масленост, но напоследък нещо се промени, залепва по стените и тече водичка, така че спрях да я купувам.

За руските магазини не се бях сещала, ще проверя Simple Smile

# 200
  • SA
  • Мнения: 3 196
Bobeto , аз тази лаборатория Рамус още не съм я посетила. Тези изследвания си ги направих в болницата, в която работя. По-нататък специално ще отида да си изследвам и апоА1 и апоВ, защото ми е интересно какви ще бъдат. Даже и на трето място трябва да ходя, за да си изследвам нивото на вит.Д  Simple Smile . И нормално ли е всичко, продължавам по същия начин и едва ли ще се изследвам отново в близките години, ако се чувствам добре.
Изследванията ти и според мен имат промяна в положителна насока. Браво!  Hug

# 201
  • Мнения: 0
Ден 1  Grinning
Закуската е извара намачкана с краве масло, 3 белтъка, шунка и една печена  чушка от буркан, която старателно измих  Laughing
Обяд - свинска пържола с домати и краставици г-ра
Следобяд -  кашичка - 30гр. смлени сурови орехи, 150гр. кис. мляко. 4,5% + 50гр. заквасена сметана+50гр. извара+ 13гр. кр. масло
Вечеря- сурово зеленце, ей така като заек си го хрупам без нищо  Party
Всички калории са 1466, като MFP ми ги изчислява: П:28% ; М:67% ; В:5%
Много ви се моля, ако нещо има, което не е както трябва да ми кажете  Praynig

# 202
  • Мнения: 100
Ден 1  Grinning
Закуската е извара намачкана с краве масло, 3 белтъка, шунка и една печена  чушка от буркан, която старателно измих  Laughing
Обяд - свинска пържола с домати и краставици г-ра
Следобяд -  кашичка - 30гр. смлени сурови орехи, 150гр. кис. мляко. 4,5% + 50гр. заквасена сметана+50гр. извара+ 13гр. кр. масло
Вечеря- сурово зеленце, ей така като заек си го хрупам без нищо  Party
Всички калории са 1466, като MFP ми ги изчислява: П:28% ; М:67% ; В:5%
Много ви се моля, ако нещо има, което не е както трябва да ми кажете  Praynig

Всичко е перфектно, Злати! Даже бих ти препоръчала направо да си хапваш сирене вместо извара, защото има естествени мазнини в него. И също, не пропускай и жълтъка, защото е много полезен - най-полезната част от яйцето. Ако обаче имаш проблем с жлъчката или махната жлъчка, вече не знам какво да те посъветвам.  Embarassed

По принцип, с този процент протеини можеш да започнеш и тренировки.  Mr. Green Иначе ако все пак имаш интензивна физическа активност, ще можеш и да увеличиш малко калориите. 1500 ми се струват мъничко. Разбира се, зависи на колко си години, колко си висока и колко тежиш. Колкото си по-слаба, съответно и по-ниско активно тегло имаш (кости, мускули и органи), толкова по-малко калории ти трябват. Ако увеличиш мускулната маса за сметка на мазнините, и калорийните ти нужди стават по-големи.  Wink

За масло и сметана:

1. Масло: Deutsche Markenbutter, 250 гр, купувам си го от местния супермаркет, страхотно е, а струва само 2,70лв. Хубаво също е на Домлян и Маджаров, както и на Герма, което в хладилника е твърдо почти като камък - значи си е доста мазничко, а и мирише великолепно на сметана.
2. Сметана: "ЕлБи", 30% - единствената българска с такова качество и процент, по-хубава е от на Хармоника и е по-евтина. Преди я намирах във Фантастико, но понеже сега вече не съм в София, не я намирам никъде и съм много нещастна.  Cry Cry Cry Cry Cry Течна сметана вземам от Била на Neueberger - 30% е, 200мл за 1.60лв. И тя е много хубава и върви страхотно със сутрешното ми кафе. Наистина сегашната партида нещо е доста гъста, явно доста е била тръскана по време на доставка, защото почти се е разделила на масло и кондензирано мляко.  Joy Но си я хапвам, не ми пречи.

Тези дни си направих гхи (пречистено масло) - много е вкусно. Само се чудя дали не съм объркала нещо в приготвянето, защото четох в блогове как се пречиства масло, и там казват, че като се отдели млечният протеин, маслото започва да мирише на ядки - аз го чаках, чаках, изобщо не ми замириса на ядки, а мазнината вече си беше прозрачна и го свалих от котлона накрая да не загори. Сега мирише доста силно на млечен продукт сякаш. Може и да бъркам, може пък да мирише на мас, а аз просто да не знам каква е миризмата на това чудо.  hahaha

# 203
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Moмичета, следя темата ежедневно, но имам въпрос: каква е разликата между ketosis и ketoacidosis? Смятам да спра тотално въглехидратите за известно време (колко е максимално допустимото като време?). Не отслабвам никак и даже по едно време се замислих за 90дневната, но не мисля, че е добро хрумване да го правя. Вярвам в идеята на ВМ НВХ, но трябва да намеря моя си начин да я превърна в стил на живот. Все още се лутам и ми трябва помощ.

# 204
  • Мнения: 6 347
Да не би да са ти много белтъчините? Това била често допускана грешка. Може да пробваш да увеличиш мазнините за сметка на белтъчините. А от колко време си на ВМ-НВХ и колко си стриктна? И също - да не би да са ти малко калориите? Това е друга често допускана грешка - прием на прекалено малко храна.

Кетозата е нормално състояние, а кетоацидозата е патологично - при диабетици, предимно втори тип, т.е. инсулинозависими.

# 205
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Предполагам гре6ката е в моя телевизор. За това смятам известно време да мина на кетоза за да се мотивирам с резултати. А и така ще ми намалее апетитът.
Това, което забелязах, е че положението със спастичния ми колит се подобри.

# 206
  • SA
  • Мнения: 3 196
За почитателите на Милко Георгиев- ето още едно предаване с негово участие:

http://tv7.bg/dobro-utro/news/9437372.html

Не го оставиха да каже нищо съществено, за съжаление, но ми хареса въпроса му към другия "експерт" на тема хранене, който си беше откровено пълничък - " Ти защо си мислиш, че разбираш от хранене?"  Joy Joy Joy
Наистина, не ми е ясно как може хора, които не могат да се справят със собственото си свръхтегло, да дават диетични съвети?

TedyV , кетоацидозата е състояние, което се наблюдава единствено при диабетици от първи тип - при които поради различни причини възниква силен недостиг на инсулин. Характеризира се с много висока кръвна захар, неконтролируемо образуване на кетони, тежко обезводняване и изразена киселинност на кръвта. Кетоацидозата е състояние на тежко нарушение в обмяната на веществата. Хора, при които панкреаса синтезира достатъчно количество инсулин, кетоацидоза не може да възникне. В кетоацидоза не изпадат дори и диабетиците от 2 тип, при които всъщност най-често има повишена секреция на инсулин.
Кетозата е нещо съвсем различно и без вредни ефекти върху организма. Тя е състояние, при което в резултат от разграждането на липиди се образуват кетони в малко количество- това се случва най-често при гладуване и крайно нисковъглехидратни диети. Няма нищо страшно и опасно в това състояние, при условие, че човек не е диабетик. Дето се казва едно хранене с малко повече въглехидрати , или белтъчини прекратяват кетозата.

Аз също последната седмица си експериментирам и сигурно съм в кетоза, макар да не съм се изследвала за кетони. Но храната ми е в 85% мазнини. Чувствам се страхотно, работя по 12 часа всеки ден , а често и нощни смяни и дори нямам усещане за умора. Свалила съм 2 кг и са ми стават дрехи от студентските ми години. Simple Smile
Прочетох и в една съседна тема, че продавали и глутен на прах  Shocked
Сега се очаква и цианкалий да пуснат прахообразен  Sunglasses

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 23:18 от kameloth

# 207
  • Мнения: 564
Лелеееее, направих малиновата вкусотия на Чоколата. Направих я с 50 гр масло и 2 яйца. Във ваниловия сос добавих обаче и 1 лъжица мед. Не можах да се спра! Излапах добро количество, а дори и малко да хапнеш е адски засищащо. Та сега от лакомия ми е леееекинко тежинко  Crazy И вобще днес цял ден ми се яде. И то най-вече масло. И по този повод калориите ми стигат едни цифрии....към 2500 ooooh! Ама поне са ми от хубаво мазно де. Съотношенията иначе - перфектни.  Но все пак дано този 'апетит' е нещо временно, защото колкото и да е качествено, не е хубаво да се тъпчеш и да ядеш без да си гладен.   Tired 
Вчера попаднах на масло от мандрата в Годеч - страхотно е  Peace (Имали някъде и фирмен магазин в Люлин около Била)

Камелот, мерси за линка!

# 208
  • Мнения: 7 790

kameloth четох те в друга тема.........
преди 7 години Хебалайф отзнаменува края на гладните диети при мен
за 2 месеца свалих 10кг и ми  появи подобие на талия, която не съм имала и при 52кг

нооооооооо... заради европейски норми някаквi качиха % въглехидрати от 5 на 13-14%
и все пак обичам хербалайф, защото при мен имаше резултат, вкусно е и нямаше йо-йо
и ми е единственото успешно химично отслабване, а съм пробвала всичко, та дори и лида-та

и добре, че систъра тръгна на фитнес при милко, та да открия ВМ-то  Praynig  Praynig  Praynig

знам, че пишеш с добро чувство и ти благодаря, споделям само личен опит  Heart Eyes

# 209
  • Мнения: 0
AGLIKKA , благодаря ти за анализа   Hug Иначе аз редовно спортувам - Инсанити и бягане, понякога и двете в един ден, друг път само едното, а в дните в които почивам си организираме с моите приятелки едни 10 километрови разходки, докато е още приятно времето.. също ходя пеша поне по 1 час на ден към лекциите и обратно, въобще гледам движение да има  Grinning Като цяло тези 2 кг, които искам да махна са основно от мазнини, тях искам да изчистя. Дори се намирам слаба, но не изглеждам точно както ми се иска. Имам мазнини по долната част на корема, а отгоре 2 реда плочки и много искам до долу да се покажат, също малко мазнинки по дупето и бедрата да се махнат, това е като цяло. На 22год. съм, 166см. , 50кг. Мисля си да приемам по 1400-1700кк, че да може като се махнат изгорените с тренировките да има дефицит.
  И веднага трябва да ви кажа, след един ден се сбогувах с подуването на корема и като цяло ми е едно лекичко и приятно.. и съм в много добро настроение Sunglasses

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 07:11 от Zlatka Mircheva

Общи условия

Активация на акаунт