ВМ НВХ - част 51

  • 48 952
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 346
Вики, не мога да отговоря на този въпрос, но ще си призная, че аз рядко докарвам дори до литър и половина на ден, обикновено водата ми е по-малко (по груби сметки) Embarassed Само в много горещо време ме напира да пия и мисля, че тогава, ако много се постарая, мога и да се доближа до два литра. И искам да се науча да пия вода, ама не ми се получава. Hug

А тези дни се появи още нещо интересно, което косвено показва, че подсладителите най-малкото не са безвредни. Андреас Енфелд експериментира с пиене на Пепси Макс и мерене на кръвна захар и кетони - захарта му не се повиши особено, но кетоните спаднаха, което означава, че намалява изгарянето на мазнини. А това се получава при повишение на инсулина. Причината може да е подсладителят (сладкият вкус, който кара панкреаса да отдели инсулин в очакване на въглехидратна храна, която ще повиши захарта в кръвта) или може евентуално да е кофеинът. Хубаво е подобен експеримент да се направи с черно кафе и с некофеинова безалкохолна напитка с подсладител - тогава ще е ясно кое как влияе. Но поне за Пепси Макс се видя, че нарушава изгарянето на мазнините, така че може да се отрази отрицателно на усилията за отслабване. Ето тук е описал експеримента: http://www.dietdoctor.com/is-pepsi-max-bad-for-your-weight

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 08:48 от Cioccolata

# 736
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, както винаги само полезна и интересна информация споделяте.

Аз също съм решила да изчистя менюто от млечните, но това ще стане от събота. Имам малко млечни, които ако ги оставя ще се развалят. Ще се заредя с яйчица, месце и зеленчуци+масло.

Някой пробвал ли е в кафео да слага какаово масло? Аз имам едно бурканче и не знам какво да го правя  newsm78

С водата нямам проблем, по 2 литра ги изпивам, понякога и по три.

# 737
  • Мнения: 6 346
Петяя, кафето с кокосово и краве масло стана класика напоследък Simple Smile Количеството на маслата варира, някои слагат по 2 лъжици от всяко, други - други пропорции, но е препоръчително после да се разбие напитката, за да се смесят кафето и маслата. Това "мазно кафе" го ползват или като единствена закуска, или като допълнение към закуската Wink Аз не съм го пробвала още, признавам си, но се изкушавам.

# 738
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Разговорът с господина няма да го описвам..  ooooh! Надявам се поне след времето за размисъл и следващата ни среща, мнението да е по-различно. Пък и нали личният пример е най-важен, та още по-голям стимул и аз да съм съвсем взета в ръце.  Simple Smile

Вчера менюто беше - когато дойде и както дойде. И тъй като нищо не отговаря на закуска, обяд и вечеря, просто ще номерирам поредността на храненията си.

Скрит текст:
чисто кафе с кофеин
1. 105 гр. варени яйца (2 бр.)
      45 гр. краве масло
2. 35 гр. краве масло
3. 175 гр. прошуто
4. 45 гр. краве масло

1571к. П 16%, М 85%, В 0%
П 61.5 гр., М 147.6гр., В 0.8гр.

Доколкото могат да бъдат реални, но все пак са някакъв ориентир.  Simple Smile

Не можах да ям зеленчук. Като се отнесох да чета Аткинс.. не разбрах кога стана 22ч.  Laughing И за да не са ми малко калории, а и защото съм фен на маслото, просто мушнах последните 45 гр.
Аткинс (а и не само) иска да спирам кафето, ама аз нещо не съм съгласна. Пие ми се. Как да го спра насила, само защото трябва!?

Шоки темата за калории, която на мен по принцип ми е интересна, сега ми става още по интересна, когато се вижда, че 2+2 не винаги прави 4.
В книгата си Аткинс помества много интересни проучвания, на които приемам да вярвам, без да правя допълнителни проверки.  Simple Smile
Обаче ми се струва, че някъде са допуснати грешки в превода.

Вода много пия, без да се насилвам. Хубава ми е.
Кафе с масло не съм пила, защото няма с какво да си го разбия.  Blush Иначе ми се струва вкусно.  Crazy

# 739
  • Мнения: 6 346
Рейн, ако господинът е баща и глава на семейството, ситуацията ми е ясна Laughing

За калориите - не знам в крайна сметка, всеки си преценява, просто не трябва да се разчита сляпо на събиране и изваждане, защото нещата са по-сложни. Тези дни четох, че някой беше писал, че който не е учил висша математика, не е квалифициран да си смята калориите Laughing

В превода на Аткинс е напълно възможно да има грешки. Нали съм в този бранш, та съм наясно Embarassed Аз лично, особено когато пазарувам, винаги се стремя да чета оригиналните етикети, а не превода - дори и да е написано само на езици, които много-много не разбирам, все пак приблизително може да се ориентира човек често пъти, особено за близки езици. Напр. се ориентирам достатъчно добре в руския, немския, френския, италианския и румънския, колкото да си прочета етикета и предпочитам този вариант пред не винаги точния български превод Peace

Едно нещо ми е правило впечатление специални при шоколадите Линд: в руското описание са посочени стойности на въгл., белт., мазн. и калории, а често във версиите на другите езици няма. Или поне аз съм забелязала това Thinking

А в преводите на книги пропастта между пълните боклуци и наистина добрите преводи е огромна, уви Embarassed В книги на тема хранене го има и този момент, че терминологията май не е напълно установена в нашия език.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 462
Петяя, кафето с кокосово и краве масло стана класика напоследък Simple Smile Количеството на маслата варира, някои слагат по 2 лъжици от всяко, други - други пропорции, но е препоръчително после да се разбие напитката, за да се смесят кафето и маслата. Това "мазно кафе" го ползват или като единствена закуска, или като допълнение към закуската Wink Аз не съм го пробвала още, признавам си, но се изкушавам.

О, аз съм решена да го пробвам това кафе, но чакам да ми дойде масълцето от Iherb.

Тъй като вече сме на 50 страница, може ли можещите да се ориентират към нова темичка, благодаря.   bouquet

# 741
  • Мнения: 564
Rain*, дано му дойде акълът на господина!  ooooh! Наистина личния пример играе една от най-важните роли.
Мазното кафе го бъркам в къщи с пасатора (има едни чаши за чай, дето влиза точно). Но се чудех, дали няма да стане с 'бжж-ътките' за нес кафе. Иска ми се в офиса да си го правя, ама не ми се дават пари за цял пасатор  Mr. Green
Вода и аз пия по много и непрекъснато, най-вече в офиса. И чай - билков и зелен, ройбос. Но когато съм навън ми е проблем с тоалетната  Tired Пия, защото ми е вкусна.
Но имам чувството, че и с тази 'необходимост' за минимум количество на ден се преиграва. Не отричам, че е добре да се пие вода и че е важна, но пък от друга страна, не вярвам, че тялото няма да си я поиска, ако не му достига. Т.е. да се пие насила вода, само защото трябва да докараме литър и половина - не ми звучи убедително  Thinking Пък и в древни времена, най-вероятно не са имали постоянен, регулярен достъп до питейна вода, за да могат да си осигуряват това количество всекидневно (поне така си мисля де...)

Кафето - и аз не съм склонна да го спирам засега, но съм го намалила до 2 макс на ден.

Петяяя, аз съм слагала какаово, даже с половин ч.л. наурално какао бъркам. На мен ми харесва.

Шоки, много хубаво и сбито си преразказала. И за калориите и за пепсито. Онзи ден и аз четох за пепсито, но не измислих как най-синтезирано да го преразкажа  Mr. Green (И се сещам пак за хората дето списват по отслабващите теми и пият тези боклуци, щото 'нямат захар, нямат калории' и дай на корем  ooooh!)

Отивам да пускам нова тема, че се изписахме   bouquet

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 09:59 от Bobeto

# 742
  • Мнения: 564
Моля заповядайте в
новата ни тема
Hug

# 743
  • Мнения: 0
От прочетеното тук - немските масла и Президент. Умбра мисля, каза и ирландски, ако не бъркам  Blush но се намират в Германия. Blush

Kerrygold е ирландско. Аз си го купувам от Билла...

Общи условия

Активация на акаунт