ВМ НВХ - част 51

  • 48 975
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 100
Хе-хе, ти си желязна значи  bouquet

Интересно е, че хората отслабват всякак, с всякакви измислени диети, дори при някои хора действа да останат само на въглехидратни храни известно време, за да отслабнат Thinking Но най-здравословният начин е нашият Hug Макар че точно за отслабването не може да се предвиди как ще протече (то и при другите "диети" не може да се предвиди, ама както и да е) - някои отслабват бързо и стабилно, други - бавно и тегаво, свалят, пак си връщат, пак свалят, после още малко, после пак качат... Но от здравословна гледна точка, ако се търси дългосрочен хранителен режим, този като че ли е най-добрият, а отслабването идва като последствие, когато, както и колкото е необходимо на организма.

Съгласна съм с тебе. И аз съм отслабвала, малко или много, с разделно хранене, зелева супа, хипокалорийна диета и системата на Майкъл Търмънд (от шоуто Пълна промяна - не ми хареса, защото трябваше да ям миши порции по 100 пъти на ден, а това изобщо не ми е удобно на стила на живот, направо се побърквах с храната тогава.  #2gunfire), но нито една не успя да ми задържи резултатите, да не говорим за постоянното чувство на глад, което имах.  #Crazy

Тук поне знам - храня се еди-как си, имам еди-какъв си резултат. Точка. Мерси за статията за храненето след тренировка, отговори на моите чуденки. Когато отсабвах с хипокалорийната диета, се хранех минимум един час след фитнеса и имаше ефект. Отслабванах за едно лято с 12кг.

По принцип баща ми си пада сериен диетуващ - цял живот е така. Още от казармата, където смъква много килограми - като дете е бил много пълен, защото майка му го тъпкала с храна (въглехидрати) като животно буквално, и той понеже бил послушно дете и ял. (А тя беше медицинска сестра с авторитет и име в града - още едно доказателство, че медициснките лица рядко разбират от хранене.) Та, той винаги отслабва на няколко години и после връща килограмите, но никога не е имал проблеми със здравето - нито холестерол, нито кръвна захар, а си е доста пълен в момента. Интересното при него е, че той е ендоморф и пълнее навсякъде, докато повечето мъже трупат само в коремната област. Той никога не е имал класическия мъжествен тип фигура, а е с тесни рамене и широк ханш за мъж, не е особено мускулест дори, когато отслабне. Абсолютния антипод на атлетичността е. За съжаление съм наследила това от него и аз съм така, но добре, че поне беше мама да ми даде тънката си талия, та поне изглеждам резонно пищна (нали съм жена е някакси логично), но ако бях наследила мъжките фигури от рода на баща ми, щях да бъда дебела и без талия - ужас просто. Сега просто е по-малко зле.  hahaha

# 691
  • Мнения: 6 347
Е, при фигурите полът си казва думата до известна степен все пак Hug Вярно, че има и явни изключения.

А за коментара за познанията на медицинските лица за храненето: ами, лекарите са по-осведомени със сигурност, въпросът е, че често остават с наученото преди години, но сестрите - от тях не може да се очаква да имат особени познания за храненето според мен Laughing Твоята баба сигурно е била осведомен за времето си човек, но само толкова...

Както и да е, живот на диета е лоша работа Cry

Между другото, по повод на това, което Таня написа - че е свалила един размер, но кантарът не мърда, се сетих, че съм чела, че е възможно да стане уплътняване на костите и/или мускулите при ВМ-НВХ, паралелно с намаляването на мазнините. Т.е. мускулите се запазват в по-голяма степен отколкото при хипокалорийни и/или високовъглехидратни нискомазнинни диети, а за костите предполагам, че се получава уплътняване, когато е имало например наченки на остеопороза. Би било логично да е така, ако преди например консумацията на пълнозърнести продукти е пречела за усвояването на калция, а после, като се спрат пълнозърнестите и се неутрализира действието на лектините, калцият се усвоява по-добре. Това са си мои разсъждения, разбира се, но наистина пишат, че е възможно уплътняване на костите, а за запазването на мускулната маса направо си е доказано.

# 692
  • Мнения: 78
Макар че наапоследък доста се ...хм:))) изложих пак съм си в режима .
По повод от това , което пише AGLIKKA  . И аз като татенцето й съм ветеран в какви ли не издевателства . Диетични искам да кажа...Това което ми прави впечатление че нашият начин на хранене сякаш е най - толерантен към времето на приемане на храната . Не изпитваш вълчи глад , напротив - чувствам приятна ситост през целия ден . Понякога не закусвам ( ако съм хапнала повече на вечеря ) , напоследък ходя на тренировки без да съм се хранила...Ако съм гладна след това - хапвам . И си свалям . Просто ям като съм гладна , но това не е онзи вълчи глад от въглехидратните храни ...не.
За себе си съм установила че ако пропусна ядене свалям много по - лесно .
После за тренировките . Така и не намерих къде мога да правя силови тренировки във Варна . И си спортувам както мога - колело , бягане , фитнес , всякакви гимнастики , аграрен спорт:)))
А , и нещо друго се сетих като четох elan .
Много от билковите слабителни хапчета пречат на резорбцията на мазнините...Така действа ИНХУА например . Помагат ми , но как да се храня високомазнинно ако си из///хвърлям мазнините.?
Установих че добър ефект имам от кисело мляко с пробиотици . Дали е от тях или не , но не ми се е налагало скоро да пия хапчета ...а съм ги пила с години .
Cioccolata , хранене изучавахме нявга ( дъртофела съм) само в часовете по хигиена . И доста повърхностно . Точно хрененето остава после доста встрани от повечето специалности , като се има предвид че повечето колеги не четат много много...тези знания с времето съвсем изостават от съвременните тенденции .

# 693
  • Мнения: 6 347
Тони, супер е, че имаш с какво да се похвалиш! Hug Много се набляга на важността на пробиотиците, Марк Сисън също я подчертава на много места - и под формата на консумация на ферментирали храни, и като прием на пробиотици.

Последна редакция: пн, 01 окт 2012, 20:28 от Cioccolata

# 694
  • Мнения: 78
Cioccolata ,
невероятно е , но за 6 дни съм с 4 кила надолу . няма да споделя обаче какви висоти достигнах . Надявам сега като съм спокойна и нямам толкова стрес да не се увличам с вино и хапване  Embarassed
Преди известно време четох за желязо и киселец , лапади и  коприви .
Желязото в растителните храни е от 2 валентност . В месото е от трета ( само да не съм объркала къде в коя валентност беше) . Та вит. С играе вероятно роля на редуктор и така с променена валентност подпомага резорбцията .
За моите родилки с анемия винаги препоръчвам животински източници .И досега съм се справяла с желязодефицитната анемия след раждане . Нали само кърмата е източник на желязо за бебето...т.е много важно е да е в норма .

# 695
  • Мнения: 6 347
Дай боже всекиму толкова бърз напредък, на каквото и да се дължи Simple Smile

За желязото ми стана любопитно Embarassed В един друг форум специалистка хематоложка писа по повод на анемията, че само с храната не може да се коригира, задължително трябва желязо и под формата на препарати. Само с храната ли сте успявали при твоите пациентки?

# 696
  • Мнения: 78
На какво се дължи...лесно изхвърляне на вода най - вероятно .Интензивни тренировки , прилично хранене...е , и малко помощ от цикличните промени . Стечение на обстоятелствата , но за радост окуражаващо Laughing

# 697
  • Мнения: 100
Дай боже всекиму толкова бърз напредък, на каквото и да се дължи Simple Smile

За желязото ми стана любопитно Embarassed В един друг форум специалистка хематоложка писа по повод на анемията, че само с храната не може да се коригира, задължително трябва желязо и под формата на препарати. Само с храната ли сте успявали при твоите пациентки?

Според мен това за медикаментите изобщо не е вярно. През 2010г. ми откриха желязодефицитна анемия и ми се наложи 3 месеца да пия едни ампули (Тотема се казват). Бяха ужасно скъпи, а ефект почти нямаше, защото при анемията човек се чувства доста изморена без причина, а аз се чувствах така непрекъснато въпреки ампулите. Когато минах на режима нямам такива проблеми, въпреки че ям дроб и други органи сравнително рядко. Така че, начинът на хранене е най-важен, а аз тогава точно работех на морето - в квартирата ми нямаше хладилник и можете да се сетите как изкарах 3 месеца на джънк фуд сутрин, обед и вечер. Беше кошмар и напълнях с много килограми - може би 5-6. В края на лятото всички дрехи ми бяха тесни, едвам се вкарвах в тях. А странното беше, че тичах между хотелите по цял да върша работа (бях туристически представител). Сигурно съм навъртала пеша по 20км на ден и то бърз ход, но вместо да отслабна надебелях.  #Cussing out

# 698
  • Мнения: 425
От личен опит говоря-понякога железните препарати са полезни-зависи от вида на желязодефицитната анемия.Синът ми като бебе -на 6 месеца-беше с лека анемия-около 95 ХБ.Изключително кърмено бебе-без вода,сокове и други глупости.Като почнах да го захранвам-срещнах големи трудности-искаше само да се кърми-от другата храна ядеше по 2-3 лъжички.И така до към година и 2-3 месеца,когато ХБ беше станал 73,апетит-никакъв.Иначе се беше адаптирал чудесно -в периферната кръв яко имаше ретикулоцити!Така че си почнах Малтофера,като се вдигна ХБ апетита се повиши,прояде и друга храна и така.Сега гледам да му давам повече месо ,ама в градината такива теста дават всеки ден,че съм се хванала за главата ooooh!

# 699
  • Мнения: X
добро утро
аз да си кажа набързо за кокосовата палачинка
1/2 не я хареса
а аз трудно я изпекох
когато сместта е по-течна, палачинката си става обикновена, тънка, но много трошлива и едва се обръща
докато моята беше от гъста смес, стана си малка, дебела и компактна - точно като онези американските по филмите

радвам се, че имате резултати
при мен кантарът не показва промяна
но май има по дрехите и при мануален преглед  Mr. Green

лек и слънчев ден от мен
 Hug

# 700
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Cioccolata ,
невероятно е , но за 6 дни съм с 4 кила надолу . няма да споделя обаче какви висоти достигнах .
Назнам какви са висотите, ама 4 кг за 6 дни според мен хич не е добре. да речем че 2-та са вода, ама много драстично ми се вижда и за кожата не е добре. може би само за мотивацията  Hug
аз днес май съм по-добре и ще пробвам да отида на тренировка

# 701
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Не съм гледала рекламата на този маргарин, за който говорите, но видях вчера една майонеза в магазина - с намалена масленост и богата на фибри.  Rolling Eyes

"Няма да се уморя да повтарям, че природата наистина ни е осигурила всичко, от което се нуждаем. Още преди появата на селското стопанство милиони години това животно - човекът, си е оставало силно и здраво, и то често при жестоки лишения, като се е хранило с животните и рибите, с плодовете и зеленчуците около него. Оцелели сме без медицина, без опит, без удобни къщи и надежно отопление.
От огромна полза ни е било, че първобитният човек се е хранел изключително здравословно.
Докато в съвременния живот с всичките му удобства ние се храним изключително нездравословно.
Сигурен съм, че ще прогледнете за простичката истина, че прясната храна - храната, която не е рафинирана, консервирана, преработена, "подобрена", "обогатена" - е най-добра за вас."
Аткинс

Не, че е нещо, което не знаем, ама като го прочетох снощи - ми се прииска, да го споделя.

От днес и аз влизам плътно в режима. Сезонните плодове вече свършиха, започва офанзива по падане на последните кила.
Аткинс продължавам да го чета и макар да съм в началото, минах няколко глави напред, за да видя, че иска първите 14-т дни да се ядят до 20 гр. въглени дневно. Той казва и без кафе, ама тук ще си затворя очите.
Та .. идеята е без КМ, сирене, сметани и кашкавали, само храните разрешени в БВД (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=665581.0) + краве масло.. Разиграх сценарии с примерно меню, добро съотношение идва и мазнините естествено са повече от доволно количество. За сега уж 26-т дни, после се прибавят млечните. Но не съм прочела Аткинс какво казва за след 14-те дни.  Laughing

4кг. за 6-т дни не мисля, че са много. Ако тези 4-ри са бързо качени. Освен вода, там и има и чревно съдържание, което някъде бях чела, че при не добро хранене варира около 4-5 кг.  Shocked Може и повече да е.
И аз имам сега такива бързо качени, които не са реални и трябва бързо да паднат. Да не говорим и за задържаната вода и бира, които веднага разшириха иначе широката талия.  Laughing

# 702
  • Мнения: 6 347
Rain*, успех и дано скоро да се похвалиш! Hug Ще ми е интересно да споделяш и менюта Flutter

А рязкото покачване и сваляне на тегло, освен ако няма заболяване като фактор, е изключително вода Rolling Eyes Аз задържам и от солено, и от люто, и от кисело, и от тестено... то май не остана Laughing По начало май вкусът ми е доста "блудкав" за повечето хора, поне на базата на това какво повечето смятат за несолено и нелюто Rolling Eyes А веднъж задържа ли водата, после минават няколко дни, докато я изхвърля, а понякога минават и по седмица-две. И ми личи къде съм я задържала. С това искам да кажа, че човек не трябва да се притеснява в такива случаи - вода е. Hug

# 703
  • Мнения: 564
Rain*, добре си го решила! Резултати ще има - със сигурност  Peace (и на мен ще са ми интересни менютата). От другата седмица мисля и аз по-сериозно - с изхвърляне на млечните за седмица поне. Тази - ще ги намалявам, ама пусто имам и сметани и извари дето трябва да се употребят.. Confused
Рейнче, те плодовете свършиха, ама пък излязаха тиквите  Mr. Green
А Аткинс споменава ли нещо за кокосовите продукти - стърготини, мляко, сметана?

W'A'S'P', на мен палачинките с кок. брашно много ми харесват, но и мойто ММ им се мръщи нещо. Понякога ми се случва да не мога да нацеля консистенцията и при обръщането ми се разпадат, та ги ям насипно  Mr. Green Ще се радвам много, ако можеш и ти да споделяш менюта  Peace

И другата ми чуденка (аз и преди си се чудех де...), в период на по-ударен режим, когато се набляга основно на месо, как да не ни хвръкнат много протеините?
Ааа, още нещо се сетих  - маслото става ли да се похапва между храненията или по-добре да с яде с основното хранене и да няма такива 'междинки'? Че аз мина-не мина и си гребна от пакетчето...

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 09:35 от Bobeto

# 704
  • Мнения: 425
Доколкото знам тиквата си е напълно режимна?Вчера правих тиквена крем-супа с малко карфиол и настъргано сирене пекорино-вкуса е разкошен-сладникаво-солен-маслен-сложих и доста масло!Изпекох едно голямо парче тиква и смесих малко с кокосово масло и стърготини-много приятен десерт!
Решила съм и един тиквен чийз да направя по ето тази рецепта http://piknik13.wordpress.com/2009/11/27/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1% … %B0-%D0%B8%D0%BB/-ще пропусна захарта само.Въобще обожавам тиква във всякакви варианти!

Общи условия

Активация на акаунт