ВМ НВХ - част 51

  • 48 974
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 275
много сте писали,едвам ви изчетох
а,добро утро
това за уплътняване на костите е добре Grinning или поне не е излишно за моите години
и аз искам менютата на Rain да гледам
за да не хвръкнат протеините:масло върху месото (съвет на Мамасита)
и аз като ми престърже греба от пакетчето Embarassed,но забелязах:престъргва,когато не ми е бил мазен обяда и като количеството е постоянно е,огладнявам към 18 ч
нощес напипвам мускули на корема ми,събуждам се... ми няма ги Confusedгладна кокошка...
За тиквата и аз имам рецепта за любителите на крем-супите:тиква и спанак е нещо мммммм,като кадифе
лек ви ден

# 706
  • Мнения: 564
и аз като ми престърже греба от пакетчето Embarassed,
Танюш, ама аз от лакомийка бе, душо  Mr. Green не че съм се гътнала от глад...

нощес напипвам мускули на корема ми,събуждам се... ми няма ги Confusedгладна кокошка...
Joy

# 707
  • Мнения: 6 347
Лиу, благодаря за рецептата с тиква, а и за идеята за смесване с кокосово масло и стърготини Hug Аз точно вчера ядох печена тиква, но просто със сиренце и сметана, на мен въображението ми не е много богато Embarassed

В темата с рецептите ще постна един тиквен чийзкейк, който направих веднъж миналата зима и стана много сполучлив Sunglasses

# 708
  • Мнения: 564
Даа и аз обожавам тиква, точно и за това се 'оплаках', че им започна сезона.
Лиу, сега видях, че си писала. Рецептата звучи 'мммм'   chef
И казвам, че се 'оплаках', защото тиквата върви с млечни, а нали съм се засилила да ги ограничавам поне  Blush

# 709
  • Мнения: 6 347
Върви и просто с канела, а върви и като гарнитура към месо според мен Wink

# 710
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Тиквата Аткинс я разрешава, аз си я забранявам.  Mr. Green Някак си я представям с масло, сметана, яйца, канела на фурна..  Crazy Сега след прочетеното от вас и с кокосови стърготини.

Не знам колко ще ми е разнообразно менюто - яйца, масло, месо  Laughing ама ще го пиша, защото така или иначе си го пиша. На мен също ми е интересно до къде и как ще го докарам. А, че ефект ще има - ще има, тук две мнения няма.  Laughing

За да не става менюто много белтъчно, трябва повече масло и сланина да се добавя. Поне като правих разиграванията с калкулатора, така излезе.  Laughing Сега в действителност ще видим как ще е работата.

Е Бобе, яж тиквата с намалени млечни.  Heart Eyes Пък и ти що ще ги ограничаваш?  Rolling Eyes Ако не ти пречат, няма нужда, мисля.

п.п. Искам да кача снимки, ама прикачи.ком нещо не ми работи. Някой да сподели друг сайт?

# 711
  • Мнения: 6 347
По въпроса за млечните, защото са много спорна тема - от една страна се водят инсулиногенни (повишават рязко инсулина, без да повишават значително кръвната захар - това си има обяснение: млякото е основната храна за малките на бозайниците и повишаването на инсулина е необходимо, за да достигнат полезните вещества в клетките), от друга страна в обсервационни проучвания свързват консумацията на млечни с понижен риск за развитие на инсулинова резистентност и диабет... Тези дни търсих отново инфо и попаднах на обяснение за транс-палмитолеиновата киселина, която не се синтезира в човешкия организъм, така че присъствието й в кръвта се обяснява единствено с прием чрез храната, а се съдържа само в млечните. Ами, установено е в анализи, че по-високо съдържание на тази киселина в кръвта се свързва с консумация на пълномаслени млечни. А това по-високо съдържание на киселината в кръвта също се свързва с по-ниско ниво на затлъстяване, по-ниски триглицериди, по-висок ХДЛ, по-ниски стойности на С-реактивния протеин (той е признак за възпалителни процеси) и по-ниска инсулинова резистентност, а също и със значително по-ниска заболеваемост от диабет втори тип. Т.е. много благини накуп от консумация на пълномаслени млечни. Разбира се, знам, че често пречат на отслабването, сигурно в съчетание с други фактори, не знам каква е причината...

Ето тук на български за тази киселина: http://www.doctorbg.com/page.php?id=17303
Ето и публикация на английски: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21173413

# 712
  • Мнения: 1 935
Шоки, озадачи ме името на тази киселина-ТРАНС-палмитолеиновата киселина.Има ли нещо общо с канцерогенните транс мазнини в маргарините и пърженото олио

# 713
  • Мнения: 6 347
Да, трансмазнина е, но се среща естествено, не е получена чрез хидрогениране и ето, че изглежда полезна, а не вредна. Вредни са растителните мазнини, които се насищат чрез хидрогениране, а това е естествена животинска мазнина.

# 714
  • Мнения: 1 935
Благодаря ! Още едно доказателство, че всичко което е естествено се оказва полезно, а продуктите на модерното развито общество като маргарини и храни в пакетче са изключително пагубни за здравето и телата ни

# 715
  • Мнения: 78
Да успокоя духовете .Кожата ми е супер , (малко поизгоряла , че вчера се увлякох на плажа) , свалените килограми са си 4...Сега ще има дълъг застой...И да , наистина са бързо качени и има и водица...Сега с цикъла и с режима нещата си идват на мястото . За себе си съм установила че свалям на скокове...Изневиделица падам с 2- 3 кила и после застой .
За тиквата - преди вечер си хапнах тиква, задушена в МВ . С нищо , само малко канела .Но беше много вкусна , собствено производство .
Cioccolata , снощи доста ти гостувах и четох в блога ти...Сърдечни благодарности . Замислям се да мина на 4х хранене , препоръчано във втората статия . На мен сякаш киселото мляко не ми пречи..

# 716
  • SA
  • Мнения: 3 196
Тони, поздравления за добрия резултат! Дори и предимно вода да са тези 4 кг, пак си е немалко постижение!
Тиква и аз много обичам и трябва да пробвам рецептите на Cioccolata и liu jo . Много е подходяща и като гарнитура. В един от любимите ми ресторанти към порция печени ребра вървеше гарнитура от пюре от тиква с канела и разни други подправки, спанак, задушен с някакви сирена и малки арпаджичета - задушени.
Rain* , преди време като започвар режима, аз също се ръководех от тези препоръки на Аткинс и стриктно си броях въглехидратите да не надвишават 20 гр. Бях станала спец направо  Simple Smile . Но и в началото имаше доста бърз резултат, в смисъл че набързо свалих няколко килограма, което ми се видя доста мотивиращо. Може би това бързо сваляне в началото не е чак толкова важно , но пък признавам, че имат доста мотивиращ ефект , особено за хора, които се колебаят дали режима ще е ефективен. Силно подозирам, че Дюкан е копирал първата фаза от неговия режим точно оттук.
По въпроса за лекарите и храненето - ами не се изучава хранене просто в учебната програма.

# 717
  • Мнения: 6 347
Тони, радвам се, че ти е харесал блогът Hug Мисля да го използвам за качване на преводни статии, когато намеря време да преведа нещо интересно, което според мен е добре да присъства на български. Има наистина много статии, които бих искала да присъстват. А отстрани в списъка с блоговете, които следя, също има много интересни.

А как задушаваш тиквата в микровълновата, т.е. на по-малки парчета сигурно? И за колко минути? Аз микровълновата я ползвам изключително за притопляне и за разтопяване на масло и шоколад.

Между другото, преди години в Швеция една приятелка ми даде рецепта за микровълнова за филе от треска с варени яйца. Филето се нарязва на филии, както е замразено, и се слага в микровълновата с по едно парче масло върху всяка филия. Пече се 12 минути. Сервира се с нарязани варени яйца. Доста вкусно става, а и сочно заради маслото.

kameloth, разбирам, че не се изучава в голяма степен. Точно вчера гледах един видеоклип, май от тази неделя, от шведската телевизия. В предаването пенсиониран хирург говори за вредата от захарта и ползата от прием на витамин Д, но това, с което започна, беше: В Швеция в обучението по медицина не влиза обучение на тема храненето и връзката му със здравето. Затова той самият не знаел колко е вредна захарта, също не знаел, че фруктозата се преработва различно от глюкозата и ефектът й върху организма е различен. И каза, че бил много учуден, че вит. Д е хормон и влияе върху куп функции в организма (специално попитал 15 свои колеги и никой не го знаел това). Така че той самият бил ограничил захарта и бил започнал да приема вит. Д и така се справил с един проблем, който много го тормозел (не каза точно какво, но явно някаква форма на колит). Аз пък се учудих как е възможно поне за разликата между фруктоза и глюкоза да не е учил, ама той е и сравнително възрастен.

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 12:49 от Cioccolata

# 718
  • Мнения: 78
Cioccolata ,
обелвам тиквата и я режа на малки парченца...1/2/5 см например. И я слагам в МВ . Ако добявиш канела , или ванилия - ОК . Аз сложих около 200 гр ( инак я изяждам цялата  Rolling Eyes) и за около7-8мин . на мах с капак е готова .  Количеството определя времето ...проверяваш просто . Никаква вода , аз и масло не сложих . После си сложих малко сметана , но натюр по ми харесва . Защото има вкуса на лято , помня как съм я поливала и колко хубаво беше на лозето:)))
Колкото до желязодефицитните анемии след секцио те никак не са редки , Избягвам да използвам перорални железни препарати - дразнят стомашната лигавица , а аз трябва да захранвам колкото може по - бързо . Затова използвам парентерални форми - например венофер .И след изписването минаваме на хранене . Естествено тежките анемии след кръвозагуба си налагат хемотрансфузия .

Последна редакция: вт, 02 окт 2012, 12:59 от tonyduve

# 719
  • Мнения: 6 347
Благодаря за указанията за тиквата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт