"Най-гадното от БНД"-2

  • 66 285
  • 480
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 779
Молен   Peace Hug Смисъл да се обясняваш на сънмен НЯМА.... Той не реагира адекватно, спрямо ситуацията. Той и Бонго си баят едно и също... Та въобще прескачай ги ако можеш Peace
макар че не съм писал по тази тема......така като ви гледам (чета) болшинството от вас си баете едно и също, като кон с капаци сте. казвал съм го и на какво се дължи това според мен.
и как ти направи впечатление ние какво си баем, а не отбелязваш отсрещната страна  newsm78... ти си го знаеш. продължавай да ни прескачаш постовете.  Laughing

# 61
  • Мнения: 3 659
Бонгич, ти въобще не се интересуваш от казуса, само гледаш да нападаш, дори и когато видимо не си прав Peace Старая се да ви прескачам, ама това червено ми привлича вниманието Whistling Whistling

# 62
  • Мнения: 66
За тях много по-важното е, че си изневерил първи, всичко друго няма значение.
Ти наистина ли вярваш, че първа си изневерила?
Самия факт, че си се чувствала незадоволена и пренебрегната при физически здрав мъж означава само едно: не си била единствена!



Miss piggy, наистина много ме разсмя. Абе от къде да го знам, може и така да е било, въпреки че смея да заявя, че чак до там  може би не е стигал, защото си му беше уютно в къщи, компромисите бяха все за моя сметка и си му беше екстра. Човек рядко бяга от хубавото. Да, казвал е и то пред приятели/ без да присъствам/, че никога не си бил позволявал изневяра по време на брака им и именно за това не можел да ми прости, че едва ли не съм го предала точно така. Май го е било яд, че не е започнал той първи, а може и наистина да го е правил, но поне изобщо не съм го разбрала. Все пак обаче не съм му светила, така че и тази опция е напълно възможна, така че съм съгласна с теб. А аз дето се вика веднъж го направих след 12 години пълна вярност и на 13-та ми избиха чивиите и дръзнах и...олеле майко настана голямата драма.

# 63
  • Мнения: 7 779
I.Hr, тук изобщо не става въпрос за това, че този съсед пречи на мен и новият човек до мен, а че преди всичко пречи на ДЕЦАТА ни, тъй като ги дели само една стена с въпросния съсед и шума беше невъобразим, все едно децата  бяха там,/пляскане с ръце, крясъци, псувни и прочие/ до като ние сме в спалнята, която е доста отдалечена от самата стая на децата и се чуваше, но не толкова ярко изразено, а доста по-приглушено.
Колкото до това защо не мога да очаквам да се намеси татко им, само щото не бил живял вече в тая къща не виждам никаква логика. Може и вече да не живее, но децата му все още живеят там и най-малкото, което може да направи е да защити децата си, затова че не могат да спят от този младеж и сутринта бяха като отнесени от вихъра, подути от недоспиване и доста изнервени. Това какво общо има с факта, че аз живея с нов човек до себе си??? Тук ставаше въпрос за децата му, не за мен.


според мен логиката е , че както искаш от бащата да вземе отношение по този проблем , така  утре може да поискаш да ти плати тока , парното - логиката е че децата трябва да се топлят, да им се готви, да им е светло ...по същата логика може да поискаш и автомобил да ти купи - ами децата трябва да се заведат и да се върнат от училище ,да се закарат на лекар ако се наложи.

# 64
  • Мнения: 7 779
молен:
1.Вариянт да не плаща издръжка няма.Освен ако пари да не му дължиш ти. издръжка винаги се дължи. това е за детето. а ако тя му дължи пари това е отделен казус.
2.Радвай се на живота,но съзнавай че това е цената на решението ти.

# 65
  • Мнения: 7 779
Бонгич, ти въобще не се интересуваш от казуса, само гледаш да нападаш, дори и когато видимо не си прав Peace Старая се да ви прескачам, ама това червено ми привлича вниманието Whistling Whistling
щом не съм се интересувал от казуса как разбра че си баем едно и също ?
очевидно е ,че ти ни нападаш  Laughing

# 66
  • Мнения: 66
За тях много по-важното е, че си изневерил първи, всичко друго няма значение.
Ти наистина ли вярваш, че първа си изневерила?
Самия факт, че си се чувствала незадоволена и пренебрегната при физически здрав мъж означава само едно: не си била единствена!


Хората с течение на времето си омръзват.100 процента и с новият партньор ще стане така.
В един момент усещаш ,че си до човек ,който нито обичаш ,нито желаеш.Правиш секс и не чувстваш нищо.....Но според мен това е емоция....Една страстна извънбрачна връзка ,би закрепила
нещата......


Sunman, ще взема да ти прочета всички постове, за да разбера от къде идва това генерализиране на всички случаи и тези "велики" твои констатации. Предполагам, че това се дължи на собствения ти негативен опит, който се опитваш да го нанижеш и на другите като развръзка. За да не разводняваме темата обаче и да ти посочвам аргументи в разрез с твоята позиция ще се въздържа от коментар. Само ще ти кажа, че твоите "дълбокомислени изводи" не са задължително вярни. Да, ти си стигнал до тях на база твои лични наблюдения, поне така предполагам, но това съвсем не означава, че е норма и при останалите двойки. Има двойки, които не спират да се обичат през годините, без задължително да присъства в менюто отегчението и безчувствеността, но сякаш не си ги срещал. Жалко, наистина жалко! Айде със здраве!

# 67
  • Мнения: 66
I.Hr, тук изобщо не става въпрос за това, че този съсед пречи на мен и новият човек до мен, а че преди всичко пречи на ДЕЦАТА ни, тъй като ги дели само една стена с въпросния съсед и шума беше невъобразим, все едно децата  бяха там,/пляскане с ръце, крясъци, псувни и прочие/ до като ние сме в спалнята, която е доста отдалечена от самата стая на децата и се чуваше, но не толкова ярко изразено, а доста по-приглушено.
Колкото до това защо не мога да очаквам да се намеси татко им, само щото не бил живял вече в тая къща не виждам никаква логика. Може и вече да не живее, но децата му все още живеят там и най-малкото, което може да направи е да защити децата си, затова че не могат да спят от този младеж и сутринта бяха като отнесени от вихъра, подути от недоспиване и доста изнервени. Това какво общо има с факта, че аз живея с нов човек до себе си??? Тук ставаше въпрос за децата му, не за мен.


според мен логиката е , че както искаш от бащата да вземе отношение по този проблем , така  утре може да поискаш да ти плати тока , парното - логиката е че децата трябва да се топлят, да им се готви, да им е светло ...по същата логика може да поискаш и автомобил да ти купи - ами децата трябва да се заведат и да се върнат от училище ,да се закарат на лекар ако се наложи.

Bongo, хайде сега да ти кажа и аз нещо, относно коментара ти, който прости ми, но е доста повърхностен и смехотворен, поне за мен. Другите може и да те разберат, но аз не мога, колкото и да ми се иска.
Първо, тези деца са и на двамата родители и да, ако трябва ще дава  ЧАСТ от парите си и за топло и за храна и за дрехи и прочие, така както давам аз. Това, че не съжителстваме вече заедно не го освобождава от отговорност по никакви параметри, нали така?
Второ, той пари за издръжка НЕ дава, а и аз вече не му я искам, защото се оправям сама. Може би защото в месеца веднъж им купува по нещо- я обувки, я дрехи и за мен до някъде това оправдава факта, че не плаща издръжка и за това си трая. По-добре от нищо, нали? Пари за ток, вода, телефони, кредит не му искам, въпреки че ме нахендри с огромен кредит, който сега аз покривам, нищо, че той взе парите за неговата фирма и аз не видях стотинка от него. И сега, понеже съм балама ще трябва да плащам по 2 бона всеки месец, понеже му повярвах тогава, че той ще го изплаща.
Добре, питам аз- като предимно аз се грижа за децата и им осигурявам най-важните неща и пари не му искам, трябва ли и поне психологически да не ги защити, когато се наложи? Какво му пречи да беше отишъл при въпросния младеж и да го помоли повече да не прави такива джангъри???
Божееее, май и това е много, което искам.....егати хората. Пак аз виновна.......

# 68
  • Мнения: 66
 Бонго, да ти кажа и още нещо. На лекар, на ваксинации и прочие битовизми винаги съм се занимавала АЗ. За него това било излишна загуба на време. Изнервял се от тези неща, сякаш на мен ми е приказно, като трябва да чакам пред педиатърката с часове, ето например сега за у-ще за изготвянето на здравния им картон за у-ще, както и да ги снимам за личните им карти. Разбери, тези неща винаги съм ги вършела аз, така че....поне можеше да ги защити децата, а не да се налага новият човек да го прави, ама едва ли ще ме разбереш. Както и да е.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 120
molen, що не проследиш кога нахалния съсед спи и, ако е в разрешените часове, строяваш хлапетата с по една топка срещу стената и да започнат да ритат. Може да се наложи да пребоядосваш след време, но с нагли съседи можеш да се справиш само с просташки методи.
Ето и една тема за проблемните съседи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=644634.0

# 70
  • Мнения: 66
molen, що не проследиш кога нахалния съсед спи и, ако е в разрешените часове, строяваш хлапетата с по една топка срещу стената и да започнат да ритат. Може да се наложи да пребоядосваш след време, но с нагли съседи можеш да се справиш само с просташки методи.
Ето и една тема за проблемните съседи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=644634.0


Ха, ха, ха! Добра идея, наистина, ей, верно много ме развеселяваш miss piggy, но не съм от хората, които обичат да си връщат, отмъщават и т.н. Просто не е за мен. Убедена съм, че когато искаме да си върнем на някого за нещо, това води след себе си много по-лоши последствия, от колкото ако приемем нещата с повечко хладнокръвие и се опитаме да се разберем човешки. В противен случай настъпва озлобление и какви ли не глупости. Съжалявам, че този въпрос стана епичен, просто исках да наблегна на недобрата постъпка според мен от страна на БНД.
Знаеш ли, когато разбрах, че БНД още на първия месец след раздялата ни се е хванал с моята толкова добра приятелка/ която не скриваше и преди това апетитите си към него, тъй като е богат/, наистина много ме заболя. Въпреки, че си имах вече мой човек, въпреки че бях и съм безумно щастлива с него....просто как да го обясня....огорчението от предателството, от това ,че 20 години съм и споделяла всичко като на сестра.....нямаш идея какво желание за мъст ме обхвана и не защото още обичам бившия ми мъж, а защото не можех да и простя, за това , че ме предаде. Не беше лесно, признавам си, но някак и простих и на нея. Не до край, но все пак и простих и приех ситуацията. До като преминавах през този процес на желание за мъст/писах и кофти смс-и/ в един момент осъзнах, че трябва да приема нещата такива, каквито са, че това е неговият начин да ми го върне/чрез нея, защото знаеше колко я обичах. Знаех как за нея парите са преди всичко, но въпреки това не предполагах, че заради тях може да потъпка приятелството ни/. И ми олекна. И осъзнах, че отмъщението не води до нищо добро. Нека са живи и здрави и Бог да е с тях. И сега не искам да си отмъщавам на младежа със шума, а да се разберем човешки. Не ми се иска да се впускаме в разни грозни отмъстителни деяния. Наистина е натоварващо, а аз нямам нужда от тези негативни емоции повече. Наистина се уморих.

# 71
  • Мнения: 7 325
Моят бивш също се хвана с моя приятелка както споменах по горе, че и дете и направи, но какво от това, всеки има право да живее както си иска. Единственото което ме "жегна" в тази ситуация беше че моето се оказа огромна пречка за тях и трябваше да бъде "отритнато, зачеркнато, забравено". Така че в очите на детето си съм виждала не само разочарование, а болка, убида, тъга, гняв, сълзи .... все екстри пред които се е налагало да се изправям.
Много от нещата които пишеш не мога да ги разбера - действително ли си деликатен човек или просто искаш да контролираш "чрез децата" типично по женски е едно от тях. Но както и да е. Нямам за цел да те нападам и критикувам, просто тук когато мъж напусне семейството си независимо от причината е "батитъпанараскапан" а, твоя мъж е същия защото не прави това което ти очакваш независимо че той е зарязания. Малко с двоен аршин се мери ми се струва.

# 72
  • Мнения: 7 779
Божееее, май и това е много, което искам.....егати хората. Пак аз виновна.......
напротив. малко искаш. дадох идея какво друго може да поискаш.   bouquet

# 73
  • Мнения: 427
Моят бивш също се хвана с моя приятелка както споменах по горе, че и дете и направи, но какво от това, всеки има право да живее както си иска. Единственото което ме "жегна" в тази ситуация беше че моето се оказа огромна пречка за тях и трябваше да бъде "отритнато, зачеркнато, забравено". Така че в очите на детето си съм виждала не само разочарование, а болка, убида, тъга, гняв, сълзи .... все екстри пред които се е налагало да се изправям.
До болка позната за мен история  Hug
С тази разлика , че точно " нашата " се постара да радели баща и дете . Но най- голяма вина за това има " чехльото " . Защото продължавам да съм на мнение , че баща който държи на децата си , нищо не може да го спре да има контакт с детето му . Дори това да не е толкова угодно на бившата  Peace

# 74
  • Мнения: 7 325
Е няма разлика- и при нас тя раздели баща и син, щото била бременна и много се притеснявала от това че детето търси баща си, нищо че докато бяхме приятелки ходехме заедно на плаж, учеше го да плува, общуваше с него ... Но както казваш ти - основния виновник е той. Ако е искал да бъде баща щеше да е такъв независимо от обстоятелствата. Факт е че някои хора не стават за родители и каквото и да правим няма начин да ги накараме да бъдат такива. Това се опитвам да обясня на молен, след като си е избрала да продължи живота си без бащата на децата си е излишно да има каквито и да е очаквания. Единственото което може да направи е да го принуди е да плаща издръжка, всичко друго е ......
Не твърдя че е правилно, но за съжаление това са нещата от живота.

Общи условия

Активация на акаунт